פיקסטרוול תמונות

   הראה הכל 
ביטוי מדוייק  כל המילים  מילים מופיעות

חזרה לדף ראשי  |  למידע נוסף על ראה באתר - Fixtravel.co.il
סידור לפי נושא סידור לפי תאריך

קורט טוכולסקי פורסם ב - 30/5/2011
0 שנים רבות אני חוצה את רחוב קורט טוכולסקי בדרך לצנטרום יודאיקום ולבית הכנסת בקומה השלישית באוריינבורגר שטרסה.
באותו רחוב בבניין שנקרא ליאו בק נמצאים גם המשרדים של כלל קהילת גרמניה. ליאו בק היה הרקטור האחרון של המכון למדעי היהדות, הסמינר הרפורמי לרבנות בברלין.
לפני המלחמה נקרא הרחוב בשם רחוב הארטילריה, ואחרי המלחמה נתנו לו השלטונות המזרח גרמנים את השם קורט טוכולסקי,  וזאת לאור נטייתו האנטי צבאית של טוכולסקי, רוחו הדמוקרטית, הפציפיסטית וההצלפות בתנועה הנאצית. בשנות הששים אף הוציאו בול דואר עם דיוקנו.
היהודים, בהומור ובציניות, קראו אז למוסד הרפורמי "הארטילריה הקלה" ולמוסד האורתודוקסי ה"ארטילריה הכבדה". המוסד האורתודוקסי שימש כסמינר לרבנות ניאו אורתודוקסית של "עדת ישראל" במספר 40, היכן שיש בית כנסת קטן, מרכז לתנועה הזו ומסעדה/בית קפה כשר.  
 


גרמניה. ברלין, הרייכסטאג הגרמני.             צילום: אייל קמיר

 
 
רעיון המאמר הזה בא מבדיקה אקראית בתל אביב עם עוברים ושבים ברחובות כמו ארלוזורוב וז`בוטינסקי, שלא ידעו מי הם האישים הללו ומלמלו תשובות מגומגמות ולא מדויקות...  ואילו אנו שבאנו לברלין ולא נולדנו  בה -  איך נכיר דמויות, שעליהן לא קוראים בדרך כלל, או לומדים בישראל.
 
בתור מורה דרך, בעיקר ליהודים ולישראלים בברלין, ידעתי גם להוסיף שקורט טוכולסקי התאבד בשבדיה בשנת 1935. הוא היה רק בן 45 במותו. אפרו קבור בעיר שנפטר בה בגוטבורג שבדיה, מאחר ונתינותו הגרמנית נשללה וספריו נשרפו בשריפת הספרים, וכל כתביו הוכרזו כספרות/אמנות מנוונת ע"י השלטונות הנאציים.
מסורת, אותה התחלתי לפני שנים אחדות היא, לנסוע לעיר זרה בארץ אחרת כל ראש שנה ולחגוג את החג בבית כנסת קהילתי ובדרך זו גם להכיר יהודים וישראלים  בארצות גולה אחרות.


השנה התארחתי בגוטבורג שבדיה בבית חב"ד וגם בבית הקהילה הפוגרסיבית של גוטבורג
. הגעתי למשרד התיירות המקומי כדי לבדוק היכן נמצא קברו של קורט טוכולסקי.  רציתי להגיד קדיש על קברו. זה עושה לי טוב בלב, לתת כבוד למתים, כאלה שאין מי שיגיע  לקבריהם, כאלה שנשכחו.
לאכזבתי, הסבירה לי הפקידה הנימוסית שקברו של טוכולסקי נמצא במחצית הדרך לשטוקהולם. לשם כך היה עליי להקדיש יום שלם ולחזור לעיר מריה פרד ליד טירת גריפסהולם  SCHLOSS GRIPSHOL, שם, תחת עץ אלון עתיק, ישנה המציבה של טוכולסקי ועליה פסוק משירת גיתה של פאוסט: "כל החולף אך משל ".למקום הקבורה יש משמעות מיוחדת והיא  סיפור שכתב טוכולסקי בזמן חופשה שבילה בשבדיה בשנת 1929  שנקרא: "טירת גריפסהולם" – מקור לגאווה ולהערכה לטוכולסקי על ידי  המקומיים. 
 

 
 
גרמניה. ברלין, Brandenburger Tor - שער ברנדנבורג.                        צילום: אייל קמיר


במחקר מעמיק יותר אודות אישיותו וכתביו של קורט טוכולסקי התברר לי, שהקדיש שרציתי להגיד על קברו לא היה בדיוק פוליטיקלי יהודי קורקט. קורט טוכולסקי הטביל את עצמו לנצרות פרוטסטנטית בשנת 1918 כשהיה חייל במלחמת העולם הראשונה ושירת תקופה מסוימת ברומניה. הוא הגיע לשם בעקבות העיתונאי דניאל איתו התיידד טוכולסקי. דניאל העריך מאוד את טוכולסקי  ואף כתב סיפור ובו הוא מכנה אותו  "קארלכשן",  ככינוי חיבה. 
 
טוכולסקי היה רב"ט ומפקח שדה משטרתי באיזור טרנסילבניה ליד הדנובה, בה התגוררה אוכלוסיה נכבדה ממוצא גרמני.
בברלין בטירגארטן במואביט ברחוב לוביקר 13 יש גם שלט איזכור לק.טוכולסקי, שם הוא נולד בשנת1890   כבן בכור לאלכס ודוריס טוכולסקי, בני דודים מדרגה ראשונה שנישאו בשנת 1886 משפחה יהודית מבוססת ובורגנית. לא יכולתי למצוא את הסיבה מדוע  החליט בגיל 28 להתנצר. האם חשב שזה יקדם אותו בקריירת הקצונה שלו בצבא כשנשלח לקורס להיות טייס בחיל האוויר ונהיה כתב בביטאון התעופה הצבאי? 
 יש המשווים את טוכולסקי להיינריך היינה, בו מצא טוכולסקי השראה לכתיבה ולחשיבה פילוסופית, שהרי גם היינה התנצר במאה ה-19 והמשיך לכתוב בגרמנית כגרמני גולה ובילה חלק ארי של חייו בצרפת.  גם טוכולסקי  היה בשנים  1924-1930 גרמני גולה בצרפת ולאחר מכן  עקר לדרום שבדיה. בשבדיה שם קץ לחייו בשנת1935   בבדידות,  בעיר שדה קטנה הינדאס ליד גוטבורג. הוא מת מריר נפש, מאוכזב מכך שמאבקו כמבקר, כדמוקרט  וכפציפיסט, שהתריע על הסכנות הגדולות שצפויות לקום עם התחזקות היטלר, התגשמו לרעה.  גרוש משתי נשים, פרוד מחברתו, ללא ילדים ואהובה חדשה בציריך, סובל ממחלה כרונית של דרכי הנשימה, מטופל בדיכאון, ומוזת הכתיבה שלו נדמה.

 
 
 
גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון

נוסף על כל אלו,  רבץ על מצפונו של טוכולסקי הסיפור של קרל פון אוסייצקי , עורך העיתון  DIE WELTBÜHNE. מייסד העיתון היה יהודי בשם זיגפריד יעקובסון, שטוכולסקי כינה: המנטור שלו. כשזיגפריד נפטר בשנת  1926, נתמנה טוכולסקי להיות מנהל ועורך העיתון.  אבל הוא לא רצה לחזור להתגורר בברלין והעדיף להישאר בפריז ולהמשיך להתבונן בגרמניה מרחוק, ולכתוב לעיתון משם. וכך העביר את ניהול העיתון לחברו ועמיתו, קרל פון אוסייצקי .
 אוסייצקי חשף בעיתון את הידיעה שהגרמנים הקימו חיל אויר וזאת בניגוד לאמנת ורסאיי. הוא נאסר ונשפט ל-18  חודש בעוון בגידה. העיתון נסגר ע"י הנאצים, ואוסייצקי המשיך להיות נרדף ע"י הגסטאפו. טוכולסקי  פחד להגיע לברלין להעיד לטובתו.  הוא חשש שמא גם הוא ייאסר ויכנס לכלא. בשנת 1935 הומלץ לתת פרס נובל לשלום  לקרל פון אוסייצקי. בין התומכים הנלהבים מחוץ לגרמניה שתמכו והמליצו במתן הפרס היה טוכולסקי.  בשנת 1936 השלטונות התירו לאוסייצקי להגיע לקבלת הפרס בנורבגיה, לאחר ששוחרר מהכלא, אבל לא התאפשר לו לנסוע, כי לא הנפיקו לו דרכון . בסופו של דבר קיבל אוסייצקי את הפרס, אך טוכולסקי כבר לא היה בין החיים. בשנת 1938 נפטר אוסייצקי כתוצאה מסיבוכים של המחלות מהן סבל וכן בגלל תנאי המאסר הקשים, עבודות הפרך שהיה עליו לבצע במאסר והעינויים בחקירות. 
 

 
גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון


אביו של טוכולסקי נשלח לשטטין (היום פולין צ`צ`ין) ע"י הבנק שעבד עבורו , כשקורט היה עדיין תלמיד בעממי. כשהיה בן 9 חזרו לברלין  ושם למד טוכולסקי בגימנסיה הצרפתית. כשהיה טוכולסקי בן 15, האב נפטר ממחלה בגיל צעיר יחסית. האב שהיה עובד בכיר בבנק השאיר את המשפחה עם נכסים ופנסיית אלמנות נאה לאשתו וכך ק.ט. יכול היה להשלים לימודים ללא דאגות כלכליות.
הוא סיים לימודי דוקטורט למשפטים , לאחר לימודים בברלין ובג`נבה.  את התיזה לדוקטורט כתב על נושא חוקי משכון באוניברסיטת ינה בטורינייה בשנת 1915 כשהיה בן 25 , אבל הנטייה החזקה שלו למשוך בעט, לעסוק בספרות, מחזאות, פיוט, סיפורת קצרה וארוכה משכה אותו הרבה יותר מאשר להיות משפטן. הוא השתמש בידע המשפטי שלו רק כשסיקר משפטים שנערכו נגדו וכנגד עמיתיו על השמצות, הוצאת דיבה ועידוד מרדנות והסתה בצבא ובמשטר של הרפובליקה הווימארית.
בגיל 21 הכיר אמן ומאייר ספרותי בשם קורט ז`פרנסקי ואיתו נסע לפראג כדי להיפגש עם הסופרים מקס ברוד ופרנק קפקא. הם התרשמו מאד מהצעיר הכישרוני וחריף השכל שהיה אז עוד בתקופת לימודיו ושאף להיות סניגור של פושעים פליליים. בגיל 17 כתב בשבועון סאטירי, שנקרא בגרמנית  ULK, סיפור משעשע מלגלג על הטעם באמנות של הקיסר וילהלם השני. לראשונה התפרסם בספר בשם REINSBERG EIN BILDERBUCH FÜR VERLIEBTE "  ספר עם איורים לאוהבים, ספר עם אופטימיות ורוח צעירה. ז`פרנסקי צייר את האיורים של הספר  ועל מנת לקדם את הספר פתחו יחד בית קפה ספרותי- וזאת לזמן קצר בלבד של כמה שבועות - בשדירת קורפירסטן דאם, וכל מי שנכנס לחנות לקנות את הספר קיבל בנוסף להקדשה האישית גם כוס י"ש בחינם. יחסי ציבור מאד מקוריים וחדשניים. הסיפור ברומן הוא על זוג ברלינאי מאוהב. הגבר סטודנט יהודי, והאישה ברלינאית שנונה, שיוצאים לחופשת סוף שבוע למלון בכפר מרוחק. טוכולסקי כתב נגד המוסכמות המוסריות  וקיווה לתקופה חדשה של חופש מיני ופוליטי. 
 

גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון 
 
 
בשנת 1946 אחרי המלחמה, כשהתחילו לחקור ולפרסם מכתבים וכתבות של טוכולסקי מצאו שהשתמש לעיתים ב- 5 שמות ספרותיים שונים באותו עיתון או באותה מערכת בכדי שלא יזהו אותו.
אריך קסטנר כינה את טוכולסקי "ברלינאי קטן ושמן, שניסה למנוע קטסטרופה במכונת הכתיבה שלו" . מזה אנחנו מסיקים שהיה נמוך קומה ועם השנים הפך להיות כבד גוף.
טוכולסקי  נחשב לפולמוסן ולסטיריקן המבריק והשנוא ביותר בגרמניה. כישרונו הספרותי בא לידי ביטוי לא רק במאמרים פוליטיים לוחמניים,  אלא גם בטקסטים שכתב  לזמרים, למחזות זמר ולסיפורת קלה. זמרת השנסונים הפופולרית של שנות העשרים קלייר ואלדורף, ששרה גם בעגה ברלינריש שירים שנכתבו ע"י טוכולסקי.
 
טוכולסקי התנדב לצבא כחייל מילואים בוגר כמו עשרות אלפי יהודים של אותה תקופה.  בתחילה עוד האמין בצדק המלחמה. כשהתפקח והפך לפציפיסט מושבע ואנטי מיליטריסט אמר שכל המלחמה היא "משתנה של דם כלל עולמית, תיל דוקרני ושירי שנאה". עוד סיפר שבכל תקופת המלחמה הוא ניסה לא להיפצע ולא לירות בעצמו אף כדור,  שבקסרטין נתנו לידו נשק אישי רובה ישן, אותו השעין מחוץ לצריף המגורים של החיילים והתפלא שלא הענישו אותו ומאז לא נגע בנשק בחייו.
לאחר המלחמה היה בין המקימים של הליגה שמורכבת מחיילים משוחררים -  ליגת הלוחמים דורשי שלום.
הצטרף למפלגה S.P.D  אבל גם לא נמנע מלבקר בפומבי מנהיגים פוליטיים- אפילו במפלגתו - כשחש שחרגו מהקו שהבטיחו.
הוא ביקר את הממשלה הויימארית, שעדיין היו בה כוחות מלוכנים וצבאיים, כעס על הרציחות הפוליטיות בארבע השנים הראשונות אחרי המלחמה, על רצח רוזה לוקסנבורג, קרל ליבכנשט ואלתר ראטנאו ועל ניסיון לרצח בשנת 1922 של העיתונאי מכסימיליאן הרדן, שהיה לוחם במאמריו, כנגד המשטר, בדומה טוכולסקי.
הוא לא הסס לבקר את הינדנבורג נשיא גרמניה ופרידריך אברט הקנצלר ברפובליקה הויימארית.
גרשום שלום כתב ,שהיתה בו גם נימה אנטישמית, וניתן לראות זאת  בסיפור: "מר ואנדמיר"  על היהודי השבע העשיר, חסר העקרונות והערכים הנהנתן. הוא היה  רגיש לגורל היהודים,  רגיש לאנטישמיות הגואה וראה בעלבונם של היהודים גם את עלבונו. יחד עם זאת הוא גם העביר ביקורת על יהודים ועל גרמנים כאחד בתקופת המשבר הכלכלי. 
 

 
 
גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון


בשנת  1919 פרסם ספר שירה שנקרא שירים חסודים דתיים  FROMME GESÄNGE ספר היתולי וסאטירי רחוק מדתיות שמרנית. הוא היה חבר בקבוצה של אנשי רוח ועט גרמניים , שישבו מחוץ לגרמניה והמשיכו לכתוב בגרמנית, והיה מאוכזב מאותם גרמנים רבים שהסכינו עם המשטר הזה.
במוזיאון יד ושם בירושלים  בתצוגה החדשה יש אמרה של טוכולסקי: "ארץ אינה ניכרת רק במעשיה אלא גם במה שהיא מוכנה לשאת ולהסכין עמו".זו האמרה ,שמלווה כמוטו את התצוגה, של המדיניות הנאצית כלפי היהודים בכל אגפי התערוכה הקבועה.
אגודת הסופרים השוודית מחלקת מידי שנה את פרס טוכולסקי לזכויות האדם, לסופרים המתמודדים עם הפרות זכויות האדם מצד השלטונות.
הפרס חולק בעבר לסופרים כמו הפלסטינאי סמיר אל יוסוף, איבון ורה מזימבאבה והטורקית אסיה גוזל. 

 גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון 
 
לקראת סוף ימיו הקצרים הוציא טוכולסקי  ספר שנקרא כמו ההמנון הגרמני:"גרמניה גרמניה מעל הכול" . בפרק האחרון הוא מכנה את גרמניה DIE HEIMAT , המולדת. ציטוט שלו אחרון אומר:"גרמניה ארץ מחולקת. אנחנו חלק ממנה. ובכל מצב אנחנו אוהבים אותה. אהבה שקטה בלתי ניתנת לערעור, ללא דגל, או אורגן רחוב , ללא סנטימנטליות וללא חרב שלופה..."
משפט זה מעורר בי רגשות אישיים ומחשבות  על הזדהותי עם גרמניה של היום, עם ברלין שהפכה להיות עירי, עם הדרכון ותעודת הזהות הגרמנית שבכיסי,למרות שלא התנתקתי מהישראליות המחוברת לטבורי ביום יום , ושבשום אופן לא ויתרתי על הדרכון הכחול.
 
כותב המאמר, יליד ת"א 1947, להורים יוצאי ברלין טרום שואה. מורה דרך מקצועי ומורשה מהארץ ומוסמך לברלין , פרטים דרך אתר הבית:
 www.galmor-berlintours.de
 

לצפייה בגלריית תמונות של ברלין, לחצו כאן >> 
 

 
צילום תמונה ראשית: אייל קמיר
 

תיירות – עולם של תעסוקה פורסם ב - 7/2/2010
0 עשרות  מעסיקים מתעשיית התיירות, נציגי מוסדות לימודים והכשרה מקצועית, יציגו את אפשרויות התעסוקה והמשרות הפנויות 

משרד התיירות נערך להתאוששות הצפויה בתיירות הנכנסת כבר בעונת האביב, המאופיינת בביקושים גבוהים, הן בתיירות הפנים והן בתיירות הנכנסת ובשנים הקרובות בכלל. המשרד, בשיתוף כל גורמי התיירות, יקיים, במסגרת יריד התיירות של ישראל – IMTM – יריד הכשרה ותעסוקה לקליטת עובדים חדשים בענפי התיירות השונים, לצד חשיפת מגוון אפשרויות הלימודים וההכשרה בתחום. 

במסגרת יריד התעסוקה, אשר יתקיים ביום ג` 9.2.10, בין השעות 19:00-15:30, יוצעו כ-2,000 משרות, בהן יוכלו להשתלב מבקשי העבודה. המשרות יוצעו על ידי כ-40 מציגים בהם מלונאים ונציגי רשתות בתי מלון, סוכני נסיעות ותיירות פנים, מורי דרך, מפעילי אתרים, לצד ארגונים ורשויות בהם משרדי התמ"ת והקליטה, הסוכנות היהודית, שירות התעסוקה, היחידה להכוונת חיילים משוחררים ועוד. 

במקביל, יציגו נציגי המכללות והאוניברסיטאות, המקיימות קורסי הכשרה ולימודים בתחומי התיירות, את אפשרויות הלימוד וההכשרה השונות. המבקרים ביריד התעסוקה מוזמנים להתרשם גם מיריד התיירות הישראלי, אשר יתקיים בתאריכים אלו בגני התערוכה, תל אביב, ממגוון הביתנים והמציגים מן הארץ ומן העולם, להתרשם מן הפעילות התיירותית ואפשרויות התעסוקה. 

ביומו השני של יריד התיירות, יום ד`, 10.2.10 יקיים משרד התיירות יריד תעסוקה ו-net working ייעודי למורי הדרך בישראל. במסגרת היריד, אשר יתקיים בין השעות 19:00-16:00, יוצגו בפני מורי הדרך הוותיקים וכן בפני מורים חדשים ותלמידים להוראת דרך, הנמצאים בפני סיום לימודיהם, אפשרויות התעסוקה והמעסיקים הפוטנציאליים בתחום. בין המציגים: לשכת מארגני תיירות נכנסת, התאחדות סוכני הנסיעות, הסוכנות היהודית, תגלית, החוויה הישראלית, קק"ל, רשות הגנים הלאומיים ועוד. 

שר התיירות, סטס מיסז`ניקוב: "בתקופה זו, בה ניכרת התאוששות מהמיתון וההאטה שאפיינו את שנת 2008, יש חשיבות רבה לפיתוח והעשרת כוח האדם בתעשיית התיירות, הן כאחד ממנועי הצמיחה והתעסוקה החשובים במשק והן נוכח יעד המשרד להגעתם של 4 מיליון תיירים בשנת 2012 ו-5 מליון בשנת 2015". יריד התעסוקה יהווה בסיס לקליטת עובדים חדשים בכל הארץ, ובין היתר בישובי הפריפריה, אשר ממשלת ישראל שמה לה למטרה לקדמם". 

יצוין כי תעשיית התיירות מהווה מנוף משמעותי להגדלת מספר המועסקים במשק. בשנת 2009 הועסקו בתעשייה, באופן ישיר, כ-90,000 עובדות ועובדים ומאות אלפים נוספים, באופן עקיף. תרומתה של התעשייה לקופת המדינה בשנת 2009 נאמדת בכ-23 מיליארדי שקלים.

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 7/1/2010
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע  

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדויקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל. 

פעילויות החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 8-9.1.09 

משפחות 

 טבע ירוק בתל אביב      
9.1.10, שבת, פי גלילות 

קהילת ת"א-יפו של החברה להגנת הטבע בתל אביב, בשיתוף כפר הנוער "הכפר הירוק" וחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע, מזמינים אתכם להפנינג משפחתי בפי גלילות, לשמירת האיזור ונגישותו לציבור.
פרטים באתר: www.teva.org.il/tlv 

קסם על ים כנרת              
9.1.10, שבת, טיולים לכל המשפחה לאורך שביל סובב כנרת 

שביל סובב כנרת שיזמה החברה להגנת הטבע עובר בנקודות נוף יפהפיות ובאתרים ייחודים לאורך חופי הכנרת. מחורשת האקליפטוס עליה שרה נעמי שמר נטייל אל בית המוטור ובריכות הדגים של קיבוץ כנרת. על שפת הכנרת נסייר בין קברי המתיישבים, נשמע סיפורי חלוצים ונגיע עד לסכר דגניה. בהדרכת בי"ס שדה גליל.הגעה עצמית.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

אין כמו יפו בעולם                        
9.1.10, שבת בוקר, טיול קצר למשפחות 

סמטאותיה של יפו מתפתלות בין בתים ציוריים, נמל עתיק ושלל אגדות ומיתוסים. מגן הפסגה ביפו נטייל אל לב העיר העתיקה, בה `מסתתרות` דמויות מיתולוגיות, ונעלה לתצפית על סלע האנדרומדה המפורסם. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

אירוסים מול הים
9.1.10, שבת, טיול משפחות עם קטנטנים 

בפארק חוף השרון נופי ים כחולים, עצי אקליפטוס וחולות זהובים. נטייל על מצוק הכורכר עם בריזה נעימה מהים, נתרשם מפריחת האירוסים ונכיר את עולם החי והצומח של השמורה. הגעה עצמית.  הטיול יתקיים גם במידה ולא תהיה פריחה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

בדרכים עתיקות
9.1.10, שבת, טיול אופניים למשפחות, גילאי 8+ 

מסלול רכיבה יפהפה בין גבעות החול הרכות של פיתחת ניצנה. נתפתל בדרכים עתיקות שסללו הנבטים, שליטי האזור בעבר, ונחלוף על פני שרידים שנותרו מממלכתם המפוארת.
טיולי אופניים בשיתוף "רוזן ומינץ".כולל רכב ליווי. ניתן לשכור אופניים וקסדה בעלות של 75₪. טכנאי של רוזן ומינץ ילווה את הרוכבים ויעניק טיפים והמלצות. לבעלי ניסיון ברכיבת שטח. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

ממלכת הציפורים
9.1.10, שבת, טיול צפרות לכל המשפחה 

מגוון עצום של עופות מים עוצרים למנוחה בבריכות הדגים בסמוך לחוף הים של קיבוץ מעגן מיכאל. מגלנים, כפנים, אנפות וברווזים יקבלו את פנינו בסיור מרתק בין הכרמל לים. נכיר את עולם גידול הדגים ונשתתף בפעילות של טיבוע ציפורים ושחרורן.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

18+ 

מחוגים בצל הסהר
8.1.10, שישי, 18+ 

עולם האמנות המוסלמי מציע עושר וגיוון שאין להם אח ורע. נלמד להכיר עולם ייחודי זה באמצעות ארכיטקטורה, עיטורי קבורה וקרמיקה המצויים בפינות נסתרות בירושלים.
נבקר גם במוזיאון לאמנות האסלאם, בו מוצגת תערוכה חדשה ומרהיבה של אוסף שעונים עתיקים ונדירים. בהדרכת חדוה אבוחצירה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688 www.teva.org.il 

 
צילום תמונה ראשית:               החברה להגנת הטבע

תערוכת צילומים באילת פורסם ב - 21/9/2009
0 נועם קורטלר עוסק בצילום תת-מימי מקצועי מזה עשר שנים וזכה במגוון פרסם בין לאומיים.
התערוכה הייחודית המוצגת מתחת מים תיערך זאת הפעם השלישית בין ה- 8 ל- 10 באוקטובר בשעות 10:00 ועד 16:00 בחוף הדרומי של אילת בסמוך למלון ישרוטל ים סוף.
 
את התקנת התערוכה מתחת למים יבצעו אנשי מועדון הצלילה ישרוטל מנטה שגם יארחו במתחם המועדון את טקס פתיחת התערוכה ביום חמישי ה- 8 באוקטובר.
 
הכניסה לצפייה בתערוכה תהיה בצלילה או בשנירקול – "ללא תשלום". המבקרים שיבקשו לצפות בתערוכה מתחת למים שאינם בעלי הכשרה מתאימה יוכלו להשתמש (בתשלום) בשרותי מועדון הצלילה ישרוטל מנטה ולהגיע לתערוכה בצלילה ( צלילת היכרות ) בליווי מדריך מקצועי צמוד.

חדשות תיירות פורסם ב - 13/10/2009
0 אז כמה ישראלים באמת ייצאו לסקי השנה? כמו בכל שנה יעלו ויצוצו בימים הקרובים מספרים דמיוניים המתארים שגשוג בענף הלבן. בפועל המצב שונה לחלוטין. הסיטונאים, שהעריכו מבעוד מועד את המצב הקשה, הפחיתו השנה באופן משמעותי את ההיצע ואף החליטו לוותר על השתתפות השנתית הקבועה ביריד.
 
"השנה, המצב בכלל לא דומה לשנים קודמות," אמר סיטונאי גדול המתמחה בשיווק חבילות סקי בהרי אירופה. "הראייה היא שאף גורם לא התחיל בכלל למכור סקי למעט חברת קלאב-מד."  הגורמים העיקריים לירידה החדה במספר הנוסעים השנה הם המשבר הכלכלי שהופיע גם אשתקד אך היה משמעותי פחות נוכח הגיאות הכלכלית מתחילת השנה, וגורם נוסף, מוכר פחות שהפך אקוטי - שפעת החזירים.
 
"באתרי הסקי השוכנים בהרים הגבוהים של אירופה יש פחות חמצן ואחוז גבוה יותר של הידבקויות במחלות," סבורים גורמים בענף. "אם מוסיפים לזה את העובדה שגם כך הסיכוי להצטנן שם גבוה, מבינים מדוע אנשים לא ימהרו לטוס לסקי השנה."
 
עם זאת, יצוין כי חובבי הסקי ואנשי הענף המקצועי לא יוותרו על החופשה השנתית אולם מספרם אינו גבוה.
 
ראייה נוספת למצב העדין אליו נקלע הענף הוא דחייתו של יריד הסקי השנתי שנערך מדי שנה בגני התערוכה בת"א אליו היו מגיעים מציגים מחו"ל כמו גם סיטונאים מישראל. חברת לב מדיה, המפיקה מדי שנה את היריד, הייתה אמורה לקיימו בימים הקרובים במרינה בהרצליה אך מסרה כי לפי שעה הוא נדחה למועד בלתי ידוע כתוצאה ממיעוט מציגים.

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 25/9/2008
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

טיולי החברה להגנת הטבע
לשבוע 23.9-1.10 
 
טבע מצויר  
25.9.08, חמישי אחה"צ, החברה להגנת הטבע, הנגב 2, תל-אביב, פתיחת תערוכת איורים ושעת סיפור עם הסופרת והמאיירת מירי לשם-פלאי, לכל המשפחה       
                                                              
מירי לשם-פלאי, זוכת פרס נחום גוטמן לאיור, היא סופרת ומאיירת ספרי ילדים, שכתבה ואיירה עד כה 12 ספרים, ביניהם סדרת רבי המכר "פצפונטבע". החברה להגנת הטבע תציג  בחודשיים הקרובים תערוכה עם מיטב איוריה במשרדי החברה בתל-אביב. האיורים אשר יוצגו בתערוכה הם חגיגה של טבע ישראלי: בעלי חיים מלאי הבעה ורגש, פרחי בר ססגוניים ונופים מרהיבים. במהלך הערב תספר לשם-פלאי על תהליך עבודתה כמאיירת ותעביר את שעת הסיפור "חוויה מדברית קסומה" בעקבות ספרה "הלילה הגדול של לון-לון", שועלון החולות. מספר המקומות לשעת הסיפור מוגבל ובהרשמה מראש בלבד. 
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 


קבלת שבת עם כנפיים
26.9.08, שישי אחה"צ, טיול צפרות לכל המשפחה 
 
שעות בין ערביים מול הים, בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל. נצפה במושבת הקינון של השחפיות ובמגוון גדול של ציפורים המקננות בבריכות. על חוף הים נהנה מפעילות לכל המשפחה ונסיים בקבלת שבת מאוחרת עם הדלקת נרות, תה ועוגיות באווירה מיוחדת.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
הנה בא אלינו גוליית
26.9.08, שישי, משפחות 
 
נצא למסע חוויתי ומרתק בתל עזקה וחרבת מדרס, ונתחקה אחר מלחמתו של דוד בגוליית. נצפה אל עמק איילון ונשמע על מעללי הגבורה של שמשון הגיבור. נזחל במחילות מסתור מתקופת מרד בר כוכבא, ונקנח בתצפית על עמק האלה ושפלת יהודה. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
מעלה מעלה לשומרון
26.9.08, שישי, טיול ג`יפים למשפחות 
 
טיול ג`יפים מהנה באזור מערב השומרון. ניסע בשמורת הטבע הקסומה של נחל קנה ונרד אל הנחל בינות בוסתנים, מעיינות וטרסות. נעלה אל היישוב מעלה שומרון, נצפה על האזור ממעוף הציפור, ונלמד על הייחודיות של האזור ואופיו. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
עיטים בשמיים
27.9.08, שבת, טיול צפרות לכל המשפחה 
 
לקראת החורף נודדים העיטים- עופות דורסים גדולים ומרשימים, לכיוון אפריקה. נסייר ביערות בן שמן ונצפה במחזה המרהיב של התכנסותם ללינה ובמעופם. נבקר בתחנת המכ"ם במרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון ונעקוב אחר מסלול נדידתם.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
18+ 
 
מסע לירושלים הקדומה
25.9.08, חמישי, גילאי 18+ 
 
נטייל בעיר דוד ונלמד על מורכבות חיי הערים הקדומות, על מערכת המים המשוכללת ודרכי ההתגוננות מפני אויבים. נשתכשך באמת מים, נצפה על נחל קדרון והר הבית, ונחשף לממצאים ארכיאולוגיים ולבנייה מפוארת מימי דוד המלך ובית ראשון. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

הכנס הבינלאומי הראשון פורסם ב - 6/10/2008
0 בישראל למעלה מ 3000 חברות המקיימות אירועים מחוץ למדינה ואנו עדים לצמיחה מגמתית בפעילויות מחוץ למדינת ישראל. חברות מתחומי ההיטק, מסחר ושירותים, תעשיות ביטחוניות ואף בשווקי ההון מרחיבים את פעילותם בארצות שונות בעולם.
הגלובליזציה מעניק לכולנו הזדמנות לפיתוח עסקי, לפיתוח שווקים ומוצרים להכרת עם קהלי יעד נוספים ולהרחבת פעילות והכרות.
חברות רבות מקיימות אירועים שונים בחו"ל, החל מהשתתפות בתערוכות בינלאומיות, השתתפות בוועידות, השתתפות בכנסים, השקות מוצרים ברחבי העולם, תמריצים לעובדים ועוד.
חברת OKT ישראל העוסקת בתחום הטרוול והפקת האירועים בכל העולם מקיימת את הכנס הבינלאומי הראשון בישראל בתחום מתפתח זה. www.okttravel.com 
 
הכנס יתקיים בתאריך, 18.11.08, בגני התערוכה תל אביב ויהווה את יריית הפתיחה להשקה של תחום חדש בענף התערוכות והכנסים בישראל. תחום מעניין ומתפתח.
 
על הכנס :


כנס מקצועי המקנה כלים מקצועיים להבנה, תכנון וניהול של אירועים בחו"ל על כל מרכיביו: החל משלב בחירת הספקים בארץ ובחו"ל, שלב בחירת חברת המשלוח האווירי, ניהול מו"מ עם ספקים בישראל ובמיוחד בחו"ל, הבנת המנטאליות העסקית באירופה, ארצות הברית ואמריקה הלטינית. תקשורת חזותית בתערוכות, הפקה של כנסים וועידות, בחירה של ספקי טיסות והשוואות מחירים, טיפים ורעיונות ועוד.

קהל המשתתפים:


לכנס יגיע כ- 600 מנהלי מרקום, תקשורת שיווקית, רכש ומתאמי נסיעות בחברות המתכננות ויוזמות אירועים מחוץ לישראל, לקוחות חברת OKT בארץ ובעולם.


קהל המציגים :


חברות תעופה מהארץ ומחו"ל, רשתות בתי מלון מחו"ל, מעצבי תערוכות, תקשורת חזותית, גאדג`טים, מתנות איכותיות לחו"ל, יקבים מובילים, חברות הגברה ותאורה, חברות לתרגום, תוכנות ועוד.
סך הכול יציגו בתערוכה כ - 40 מציגים מתחומי העניין השונים.

למידע נוסף אודות הכנס ותעריפי השתתפות והרשמה לחץ כאן >>> 
למידע טלפוני התקשרו – 03-6497772  אליה, כרמית, גיל, בת-חן.

¨הקופסא הכחולה¨ חוזרת פורסם ב - 11/6/2008
0 "קופסאות כחולות" של קק"ל מוצבות בימים אלו בדלפקי הקבלה ב-12 מלונות ישרוטל בכך חזרה, בפעם הראשונה, לאחר כמה עשורים, המסורת של תרומה למען פיתוח ארץ ישראל באמצעות הקופסה הכחולה.
 
הצבתן של הקופסאות הכחולות ב-12 מלונות הרשת בארץ היא פרי יוזמתו של מנכ"ל רשת ישרוטל, רפי שדה, כחלק מתרומת הרשת לקהילה ולהגנה על הסביבה: " כאשר אנו מציינים 60 שנה להקמת המדינה, ישרוטל החליטה להחזיר מסורת עטרה ליושנה, ולחזק את הקשר של אורחינו ועובדינו עם המולדת, הקהילה והסביבה", ציין רפי שדה מנכ"ל מלונות ישרוטל.    
היוזמה כבר זוכה להיענות מצד אורחי ועובדי המלון, וכספים ראשונים מועברים בימים אלו לידי קרן קיימת לישראל.
 
בעבור רבים מהווה הקופסא של קרן קימת חלק בלתי נפרד מזיכרונות הילדות, כשזו הייתה תלויה בכל כיתה, ובכל יום שישי שולשלו אליה מטבעות אחדים. וכך, במשך מספר עשורים שימשה הקופסא מקור לגיוס כספים למטרות סביבתיות, אולם מעמדה נשחק, עד שנעלמה מהנוף הישראלי. 
בתום מלחמת לבנון השנייה חזרה הקופסא הכחולה לשימוש, כאשר קופסאות ענק, שעוצבו על ידי מיטב אומני הארץ הוצבו כתערוכה בשדרות רוטשילד בתל אביב ואפשרו לקהל הרחב לקחת חלק פעיל בתרומה לשיקום יערות הצפון, שנשרפו במהלך המלחמה. במאמץ לשקם את יערות הצפון, לקחה חלק גם רשת ישרוטל שתרמה כספים רבים לקק"ל והעניקה לכל אורח בכל אחד ממלונותיה תעודת נטיעת עץ. כאות הוקרה על תרומתה של הרשת למלאכת פיתוח הארץ, הונצח השבוע רפי שדה, מנכ"ל הרשת, ב"ספר הזהב" של קרן קיימת לישראל, אחד מספרי הכבוד של הארגון.
 
אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל: "החזרתה של הקופסא היא יוזמה מבורכת, שכן הקופסא היא סמל המאמץ לפיתוח אדמת הארץ, נטיעת יערות, הכשרת קרקע לחקלאות ולהתיישבות, הקמת מאגרי מים ומניעת התחממות כדור הארץ. זהו סמל הקשר בין האדם לארצו". יוזמת ישרוטל מצטרפת ליוזמה שנרקמת בימים אלו, ולפיה יוחזרו הקופסאות הכחולות למוסדות החינוך. 
 
הקופסא הראשונה של קק"ל הייתה בעצם הכובע של בנימין זאב הרצל. בקונגרס הציוני הראשון הוריד הרצל את כובעו מראשו וביקש מצירי הקונגרס להניח בו תרומות לרכישת קרקע בארץ-ישראל. את הרעיון לתרומה עממית באמצעות קופסא מיוחדת העלה הפרופסור צבי הרמן שפירא כבר ב-1884, כאשר הציג קופסת פח לאיסוף מטבעות, "פושקע" הוא קרא לה- קופסת קרן קימת לישראל. 

מטיילים בפסח - חלק רביעי פורסם ב - 20/3/2007
פסח אביב טיול חדשות תיירות החברה להגנת הטבע צבעים של אביב-פסח בגן התעשייה עומר
חוה"מ פסח 4-6 באפריל, 10.00-15.00
הכניסה לגן התעשייה למוזיאון הפתוח ללא תשלום
המוזיאון הפתוח עומר מקיים במהלך חול המועד פסח, 4-6 לאפריל שלל פעילויות, הצגות וסדנאות לכבוד חג האביב והצבעים. הכניסה לגן התעשייה ולמוזיאון ללא תשלום. בכל יום סיפור הפעלה ללא תשלום- "מציירים יופי של עולם" והצגות ומופעים שונים. לצד המופעים יתקיימו מגוון סדנאות מעולם הצבעים: סדנת בלוני רוח צבעוניים ובלוני צורות, בניית צמידי ג`ל צבעוניים, עמדת "ילד הופך צייר" – ילדים לובשים בגדי צייר, מקבלים פלטת צבעים ומציירים מודל. השתתפות בסדנא 8 ₪ לאדם, השתתפות במופעים 20-25 ₪- לילד, 15 ₪- למבוגר.
בנוסף, מגוון הפעלות: פאזלים, מתחקים אחר הצייר במוזיאון בעזרת פלטת צבעים, תערוכות, אוסף מכוניות עתיקות ועוד...
פרטים  והזמנת כרטיסים  בטלפון:  08-6492692 שלוחה- 125
באתר: www.open-meuseums.co.il
 
 תאטרון בובות.                                             צילום: יח"צ
 
תל-חי
"פאן בגן"
פסח במוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי
4,5,7 באפריל 10:00-16:00
המוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי עורך במהלך חול המועד פסח בימים רביעי וחמישי ה-4-5 באפריל, פעילות וסדנאות לכל המשפחה, צילום סטודיו בצבעי אביב, שזירת פרחים וממתקים באווירת חג האביב וסדנת אוריגמי. הסדנאות פתוחות לאורך כל היום בין השעות 10:00-16:00 במחיר 10-15 ₪.
ביום שבת ה-7 באפריל מארח המוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי את הרקדנית הוותיקה רינה שיינפלד עם מופע חדש לילדים בו היא נפגשת עם דמויות מסיפורי הילדות האהובים, הבובה ימימה, הכבש ה-16 וסיפורים מן התנ"ך- הנחש והתפוח, חווה, חלום יעקב, היצר. המופע משלב הפעלה מיוחדת לילדים עם חפצים יומיומיים ומסיכות. כוריאוגרפיה וריקוד: רינה שיינפלד, קריאה: קובי מידן. המופע יתקיים בשעה ,11:30 מחיר כרטיס למופע- ילד-40 ₪ הורה-30 ₪. עוד יתקיימו במהלך היום דוכני מכירת פרחים, חליטות, מוצרים מן הטבע, חפצי נוי וסדנאות הפעלה.
פרטים במוזיאון הפתוח לצילום גן התעשייה תל חי טלפון - 6950769- 04
www.photo-mu.co.il
 
מסע עם רוח במוזיאון הפתוח בתפן
3-9 באפריל
 
במהלך חג הפסח וחוה"מ (3-9 באפריל) מקיים המוזיאון הפתוח בתפן פעילויות לילדים ולמשפחות באווירת החג. בכל יום: הפעילות "אנו באנו ארצה"- מסע עם תלבושות בין התמונות התערוכה "החיים בצרור" של יאיר גרבוז וסיפורי המסע לארץ ישראל באמצעות היצירות של גרבוז. "מסע מטמונים בגן הפסלים"- מסע בין הפסלים עם כתבי חידה המובילים לתיבת מטמון וסדנת פיסול בחומר מיוחד. "מסע למרומי הפירמידה"-סדנת יצירה לילדים לעיצוב פירמידה ובניה קבוצתית של פירמידת ענק.
ביום רביעי (4.4) ההצגה "מסע לארץ הכיף"- ליותם יש חדר מלא בצעצועים מכל הסוגים, בכל יום הוא משחק באותם המשחקים עד שיום אחד הרגיש שנמאס לו מאותם הצעצועים, מאמא שלו, מהחוקים ומחליט לצאת ולחפש את "ארץ הכיף". במסעו הוא מגיע לים, לגן החיות, למפעל שוקולד ומגלה שזאת לא "ארץ הכיף" שהוא מחפש.לאחר זמן מחליט יותם לחזור הביתה. הצגה משעשעת המפעילה את הילדים, תפאורה צבעונית מתחלפת, ומוסיקה מקורית.
ביום חמישי (5.4)"מסע מסביב לכוכב בקצב ותו"- מופע מוסיקלי ייחודי דרך צלילים ומנגינות בשילוב כלי נגינה שונים מרחבי העולם, סיפורי עמים ומופע קצב בכלי הקשה. בסיום המופע סדנת יצירה מאצטרובלים וחומרי טבע.
בימי שבת ושני (7.4 ,9.4) הפעילות "מסע יוסף ואחיו"- מפגש סיפור וחיפוש מוצגים במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית סיפור יוסף וכתונת הפסים ומסעות אחיו לבקרו במצרים באמצעות תמונות שצוירו במאה ה-19.
פעילויות נוספות: סדנת יצירת קולאז`, משחקי מחשב, משחקי חשיבה "לצאת מהפלונטר", סרט תדמית מודל תפן, סרט על יאיר גרבוז המוקרנים בכל שעה עגולה. הגלריות פתוחות משעה 10:00-17:00.
הפעילויות בין השעות: 11:00-16.00, בערב חג ויום שישי עד השעה 14.00. ההשתתפות במחיר 22 ₪ לאדם. 10% הנחה למביאים אישור על אירוח בצימר,מלון או בתי הארחה ולמנויי המוזיאונים הפתוחים. לפרטים המוזיאון הפתוח תפן: 04-9109609 ובאתר האינטרנט: www.open-museums.co.il
 
מרום גולן
פעילויות אתגריות לכל המשפחה בחוה"מ המועד פסח
4-9 באפריל
במרום גולן מקיימים פעילות חוויתית ומאתגרת לכל המשפחה במהלך חוה"מ פסח 4-9 באפריל. סדנת בניה והפרחת עפיפונים על צלע הר הבנטל  בכל יום בשעות 10:00-18:00, ניתן לקנות עפיפונים במקום ולקשטם בפינת היצירה. בפינת החי תוקם פינת ליטוף ולצידה סדנת יצירה להכנת פרסת מזל. בחוות הסוסים, טיולי רכיבה לילדים בין השעות 10:00-18:00 בעלות 15 ₪ לילד בליווי הורה. ועוד מסלול מאתגר של כשעה וחצי עד לגבול עם סוריה בטיול טרקטורונים, טומקאר וריינג`רים החל מ-200 ₪ למבוגר וילד. מומלץ לתאם את הטיולים מראש.  במהלך חוה"מ במרום גולן: ארוחות ילדים במסעדת הבוקרים הבשרית, מנות חלביות ב"קופי ענן" וארוחות כשרות בחדר האוכל. עוד במקום: דוכני פופקורן וצמר-גפן מתוק.
פרטים והזמנות בטלפון תיירות מרום גולן- 04-6960267
www.meromgolantourism.co.il
 
"משה בתיבה" באגם חי יראון
הילדים יבנו פירמידת ענק
כל ההכנסות מן הפעילויות יועברו למחלקת הילדים במרכז רפואי זיו בצפת
פסח 3-9 באפריל
אגם חי ביראון הופך לנהר היאור במצרים, במהלך חול המועד פסח הילדים באגם-חי יבנו תיבות, יצבעו, יקשטו, יעצבו אותן וישיטו בהן את בובת משה הקטן. עוד באגם, כל מבקר יוכל לרכוש פירמידה קטנה, שתהווה לבנה במיצג שייבנה לפירמידת ענק. בסוף החג יועבר המיצג בכיתוב ההקדשות אל מחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו, יחד עם כל הכספים שיאספו מן הפעילויות והסדנאות שיתקיימו באגם במהלך החג.
באגם-חי- ברבורים, ברווזים, אווזים, ציפורים, וחיות נוספות- נחשים, איילים, סנאים, כבשים, עיזים, סוסי פוני, לאמות ואלפקות. במהלך השהות באגם, מציעים לאורחים אזור דייג (אפשרות להשכרת חכות), פינות ליטוף והאכלה, סירות פדלים לשייט- תוך כדי השייט ניתן להאכיל את עופות המים, הדגים, הבמבים והאלפקות, מתקני משחקים, מדשאות פיקניק ומזנון לארוחות קלות.
 
שעות הפעילויות באגם-חי יראון:
ימים א` – ה` - בין השעות 10:00-16:00
ביום שישי וערבי חג - 10:00-14:00.
השתתפות בסדנאות:  5-18 ₪ כולן קודש למחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת.
טל:   04-6868304 www.yiron-tour.co.il
 
  טווס באגם חי יראון.                                        צילום: רוני סורג`ון
 
פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל זו השנה השלישית :
בנק הפועלים מזמין את עם ישראל לבקר בחג הפסח במגוון אתרים ומוזיאונים ברחבי הארץ  ללא תשלום
כל אזרחי ישראל מוזמנים לבקר - ללא תשלום - 
ב-48 אתרים, פארקים ומוזיאונים במהלך חול המועד פסח,
לעומת 36 אתרים בשנה שעברה
חסכון מוערך למשפחה: כ- 400 ₪
עלות פתיחת האתרים חינם לציבור הרחב: כ-5 מיליון ₪
הפרויקט יתקיים ביום הראשון של חול המועד פסח - יום ד` ט"ז בניסן תשס"ז 4/4/07, ביום חמישי י"ח בניסן 5/4/07, ביום שישי י"ט בניסן 6/4/07 וביום ראשון (ערב החג השני) כ` בניסן 8/4/07.
לפרטים על האתרים ולמועדי פתיחה – טלמסר: 6066111-03
מאות אלפי משפחות בישראל נוהגות לנצל את ימי חול המועד פסח לטיולים ברחבי הארץ. כחלק מפעילותו למען הקהילה והחברה בישראל החליט בנק הפועלים, לפני שלוש שנים, ליזום פרויקט מיוחד, "פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל", במסגרתו מוזמנים כל תושבי המדינה לביקור – ללא תשלום – ב-48 אתרים ומוזיאונים ברחבי ישראל במהלך חול המועד פסח. פרויקט זה זכה להצלחה עצומה, והבנק ממשיך בו זו השנה השלישית ברציפות. השנה השקיע בנק הפועלים בפרויקט כ- 5 מיליון ₪".
שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים, אמר: "אנו שמחים לאפשר לכל עם ישראל לחגוג את חג החירות בדרך מהנה ופוריה, שיש בה גם עניין וגם למידה. בנק הפועלים שם לעצמו מטרה לקדם את מורשת ישראל ולתמוך בהעברתה לדורות הבאים, ומשום כך אנו מייחסים חשיבות רבה לפרויקט ייחודי זה. בחג החירות, אנו שמחים להעניק לעם ישראל את החופש לבקר ללא תשלום בפרקים ובמוזיאונים לפי בחירתם, ומאחלים לכל תושבי המדינה חג אביב בטוח, שמח ועשיר בטיולים".
דני דנקנר, יו"ר "פועלים בקהילה" אמר: התגובות החיוביות והנרגשות שקיבלנו מרבבות אזרחים בשנתיים האחרונות עודדו אותנו להמשיך ב"פרויקט "פועלים למען תרבות, טבע ויופי" זו השנה השלישית, ואף להרחיבו. אני מזמין את כל עם ישראל להגיע ולבלות עם כל בני המשפחה באתרי טבע ובמוזיאונים בכל אזורי הארץ היפה שלנו".
צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים, אמר: "מבין הפרויקטים הרבים שבנק הפועלים יוזם למען הקהילה והחברה בישראל, `פועלים למען תרבות, טבע ויופי` בולט בייחודו, כפרויקט הנוגע בלב ליבה ומורשתה של מדינת ישראל. אנו משלבים בין ההוויה הישראלית העכשווית לבין ההיסטוריה של מדינת ישראל, ומאפשרים לעם ישראל ליהנות מחופשת החג תוך העשרת הידע של הילדים וההורים על מורשת ישראל, תרבותה ויופיה."
במטרה להבטיח את השתתפותן והנאתן של מספר מכסימלי של משפחות, הבנק יפרסם את מבצע "פועלים למען תרבות, טבע ויופי" בכל אמצעי התקשורת האלקטרונית והכתובה, וכן באינטרנט.
היכן ניתן לבקר :
 
1)מוזיאון ארץ ישראל
2)מוזיאון ישראל ירושלים
3)גן גורו-גן השלושה

 

קואלה מגן גורו בגן השלושה.                          צילום: יח"צ

4)יער האיילים-מושב אודם
5)מוזיאון עין חרוד
6)מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית
5)מוזיאון תל אביב לאמנות
6)מוזיאון חיל האויר
7)מוזיאון הרצליה
8)מוזיאון בית התפוצות
9)מוזיאון חיפה לאמנות ישראלית-2 מוסדות
10)מוזיאון ימי לאומי חיפה
11)אתר אקו כנרת
12)מוזיאון פתח תקוה לאמנות
13)אמת תנינים- בית חנניה
14) גן לאומי ציפורי
15) גן לאומי מבצר נמרוד
 16)גן לאומי בית שאן
17)שמורת הטבע עינות צוקים
18)גן לאומי עבדת
19) מרכז המבקרים מצפה רמון
20)חי בר יטבתה
21)מוזיאון ג`ו אלון בנגב
22)מוזיאון הכט אוניברסיטת חיפה
23)מוזיאון לתולדות ההתיישבות בעמק
24)מוזיאוני אשדוד- 2 מוסדות.
25)מוזיאון ארצות המקרא ירושלים
26)גני הטבע תל אביב
27)מרכבות לטרון
28)בית ראובן תל אביב
29)מוזיאון נחום גוטמן תל אביב
30)מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד
31)גן החיות בחיפה
32)מוזיאון לאמנות אום אל פאחם
33)מוזיאון יד ושם
34)יד מרדכי
35)סינמטק תל אביב
36)מוזיאון עין הוד
37)יד לשריון לטרון
38)מוזיאון העלייה הראשונה
39)המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל חיפה
40)מוזיאון לוחמי הגיטאות
41)הגן הבוטני ירושלים
42)מוזיאון עתיקות הגולן ופארק קצרין
43)מוזיאון משואה
44)מוזיאון טיקוטין
45)מוזיאון העיר חיפה
 
צילום תמונה ראשית: יח"צ

 
 
 
לחלק ראשון לחצו כאן>>>
 
לחלק שני לחצו כאן>>>
 
לחלק שלישי לחצו כאן>>>
 

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 19/4/2007
סופשבוע טיולים חדשות תיירות יום העצמאות מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן


מנופי הכנרת.                                                צילום: איל קמיר
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 20-21.4.07
 
סולמות ומרידות   15 ₪
20.4, שישי בוקר, טיול קצר לכל הגילאים
בית ספר גליל של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לטיול קצר והרפתקני ולתצפיות נוף מקסימות מפסגת מצוק הארבל.
מכוניות פרטיות. 15-25 ₪ בלבד. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
הכנרת והחזורי
20.4.07, שישי, משפחות
בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לשני סיורי יום שישי:
*כנרת-חורשת האקליפטוס, הגשר, הסירה.
* בעקבות דרכים חשובות-מבצר נמרוד ושלוחת חזורי
ההשתתפות בהרשמה מראש, מחיר לסיור 25 ₪ לאדם, 100 ₪ לרכב פרטי.
לפרטים והרשמה: בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע: 04-6965030
 
מחליפים, ממחזרים ומעצבים
לכבוד יום כדור הארץ הבינלאומי     חינם 
20.4.07, שישי, 10:00-15:00, חצר סרגיי, רח` הלני המלכה 13, ירושלים
הפנינג ססגוני לכל המשפחה: שוק "חופשישי", בו נותנים מה שלא צריכים ולוקחים מה שרוצים, מעצבותת אופנה שיזמינו אתכם לעצב בגדים ישנים באופן יצירתי, סדנאות, בית קפה אקולוגי, שעת סיפור, דוכני מידע, מוזיקה ועוד. הכניסה חינם, הסדנאות בתשלום.
לפרטים: החברה להגנת הטבע בירושלים: 02-6252357 
  


יום כדור הארץ-יום ניקיון בעמק הצבאים    חינם
20.4.07, שישי, לכל המשפחה
לכבוד יום כדור הארץ נצא לנקות את אתר הטבע העירוני "עמק הצבאים", בלב עיר הבירה ירושלים.
הפעילות כוללת סיור ללא תשלום בעמק.
התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע: 052-3869488
 


ירושלים.                                                     צילום: איל קמיר

ים החולות האחרון > לקראת יום כדור הארץ
21.4.07, שבת, משפחות
חולות מישור החוף שהשתרעו בעבר מאופק לאופק, הצטמצמו לכיסים בודדים. גם רצועת החולות הגדולה ליד ניצנים נמצאת בסכנה, על בעלי החיים והצומח שבה. בי"ס שדה שקמים של החברה להגנת הטבע מופקד על פארק החולות הזהובים ופועל לשמירתו ולטיפוח הטבע בו.
לכבוד יום כדור הארץ, החל ב- 22 באפריל, הצטרפו אלינו לטיול באתר היפהפה, בחורשה ובחולות. כל משתתף יקבל במתנה רצועת "פקקולים" לאיסוף בקבוקים למיחזור, ויוכל לקחת במהלך הטיול חלק פעיל בשימור החולות.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
אל מקום המשכן
20.4.07 , שישי, משפחות
בית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לסיור בתל שילה וירידה בנחל שילה אל עין עוז. הטיולים מאובטחים ומאושרים ע"י מערכת הביטחון. לפרטים והרשמה: ביס"ש עפרה: 02-9975516
 
מטיילים אל הפריחה המדברית
20-21.4.07, שישי ושבת, משפחות
בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע במצפה רמון עורך טיולי פריחה בבורות לוץ, המלאים במים ומסביבם פריחה יפיפיה שלא נראתה שנים רבות.
לפרטים והרשמה: לבית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע:  08-6588615
 
אביב של זרימות בחצבני
21.4.07, שבת, משפחות
השלגים המפשירים מציפים בעונה זו את החצבני בכמויות מים גדולות וחג האביב ממלא את הערוצים בשטיחים צבעוניים של פריחה. נטייל בחצבני במסלול זורם ויפהפה, משולב בהליכה בתוך המים, ונסיים עם הפתעה רטובה.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
אל עופות המים
21.4.07, שבת, טיול צפרות לכל הגילאים
עונת הקינון בעיצומה וזוהי הזדמנות נפלאה לצאת לסיור מרתק במאגרי נחל שורק,  לצפות בקינון של עופות המים: תמירונים, סיקסקים, טבלנים, סופיות ועוד בונים את ביתם בינות לצמחים ובתוך הסבך ומגדלים את אפרוחיהם, מרתק, כדאי להצטייד במשקפות.
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
היריד הגדול של הגמל המעופף
20.4.07, שישי, 18+
במפגש הים והירקון התממש פעם בת"א חזון העיר הגדולה ובשנות השלושים התרחשו כאן האירועים החשובים. היום זהו אזור בילויים שזוכה לתחייה. איך זכתה העיר בנמל? מדוע פרש הגמל כנפיים ביריד המזרח? ומהי תעלומת יורדי הסירה? טיול מרתק שמשחזר את ימי הנמל המפוארים של ת"א.
הגעה עצמית בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מאליהו ועד ירמיהו
21.4.07, שבת, 18+
צבעי חום, כחול וירוק ילוו אותנו במסלול קסום בנחל פרת, הוא ואדי קלט, השופע מים כל השנה. נצא מהישוב ענתות, נרד אל השמורה, ונטייל בין פלגי המים עד לעין מבוע, להשתכשכות בבריכת מים נפלאה.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פנויים-פנויות
ירוק בעיניים
21.4.07, שבת, פו"פ גילאי 60-45
הרבה ירוק בעיניים בטיול בנחל יחיעם שבגליל המערבי: נרד אל אפיק הנחל בשביל תלול, נסייר בישוב האקולוגי המיוחד כליל ונקנח עם סיפורים ואגדות בין הסמטאות הקסומות והחומות העתיקות של עכו.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 


הגליל המערבי.                                             צילום: איל קמיר

מיטיבי לכת
על שפת מצוקים ובתוך גבים
21.4.07, שבת, מיטיבי לכת
מסלול אתגרי ומיוחד בדרום מדבר יהודה: נעלה בערוצו של נחל עזגד עד למפל הענק של נחל אשלים (מעל 100 מ`!), נעצור לתצפית מרהיבה מראש מצוק ההעתקים ונרד בנקיק הצר, בעזרת חבל ותוך כדי שחייה בגבים.
אוטובוס ליודעי שחייה בלבד. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
סוף שבוע של Fit & Fun  פעילויות אירוביות עם ווילי סימס במלון ישרוטל ספורט קלאב
ווילי סימס, כוכב העבר של קבוצת הכדורסל מכבי תל-אביב, יקיים בין ה- 19 ל- 21 באפריל סוף שבוע המשלב פעילות אירובית ופעילות לגוף ולנפש במלון ישרוטל ספורט קלאב באילת תחת הכותרת Fit & Fun.
במהלך סוף השבוע יוכלו האורחים לשלב חופשה עם שלל פעילויות אירוביות, באמצעות השתתפות בשיעורים והדרכות של ווילי סימס ויעל ניר, מנחת קבוצות דיאטה בשילוב פעילות גופנית.
להזמנות: 1-800-800-808 
  
 

 
טיולי החברה להגנת הטבע
ליום העצמאות 24.4.07
משפחות
לוחמים וחולמים בניצנים 15 ₪ בלבד!
24.4.07, שלישי, יום העצמאות, טיול קצר לכל המשפחה
רוצים לבקר ב"ארמון" ישן? לשמוע מוסיקה בטבע? או לטייל בחולות?
כל זה ועוד בהפנינג היסטורי ביום העצמאות בבי"ס שדה שקמים בניצנים. בתוכנית: שחקן שיספר את סיפור הארמון, אוהל פלמ"ח עם שירים, מוסיקה ותה טעים, תחנת יצירה, תחנות הדרכה ועוד. אל תחמיצו!
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
שביל ישראל
24.4.07, שלישי, יום העצמאות   חינם
החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לסיים איתה את הליכת שביל ישראל בשלושה טיולים בצפון הארץ:
 טיול באוטובוס לכל הגילאים: טיול המשלב תצפיות מרהיבות, בתיבול היסטוריה ומורשת קרב בגליל
מסלול קליל למשפחות- צעידה לאורך נחל הבניאס, בשילוב נופי החרמון, בריכות דגים ושפע ציפורים
מסלול למיטיבי לכת-משאר ישוב ועד דן: צעידה בינות מטעים ופרדסים בסמוך ליובלי נחל הדן.
כל הטיולים יוצאים מהיישוב "שאר יישוב" ומסתיימים בבית אוסישקין של החברה להגנת הטבע בקיבוץ דן. על המדשאות תתקיים חגיגה צבעונית לכל המשפחה עם הפעלות לילדים ובהשתתפות להקת הזמר של קיבוץ מעגן מיכאל והרקדה המונית.
לפרטים ועדכונים: www.avi-bishvil-israel.org.il
 
חגיגה מוזיקלית ביום העצמאות
חגיגה מוסיקלית ביום העצמאות מהתחרות היוקרתית הבינלאומית לפסנתר ועד לישראל זוכי תחרות רובינשטיין לפסנתר יופיעו באופן חד פעמי  בצובה.
ביום העצמאות יערכו שתי הופעות חד פעמיות עם שלושת הזוכים בתחרות הבינלאומית ה- 11 לפסנתר ע"ש
ארתור רובינשטיין, 2006 .
בעקבות ההצלחה של שנה שעברה, ביום העצמאות יערכו  שתי חזרות פתוחות וחד פעמיות עם הפסנתרנים הצעירים, שהוכתרו כנגנים הטובים בעולם לשנת 2006, במלון בלמונט בקיבוץ צובה, המשקיף לנופי הרי יהודה.
הופעה ראשונה – 24.04.07
החזרה הראשונה תתקיים ב- 24.04.07 בשעה 17:00, בבית התרבות של הקיבוץ עם חמישיית כלי הנשיפה של הקאמרטה. החזרה תהיה פתוחה לקהל ללא תשלום.
הופעה שנייה – 25.04.07
החזרה הגנרלית תיערך ב- 25.04.07 בשעה 20:30, עם תזמורת הקאמרטה והנגנים בניצוחו של אריה ורדי.
שלושת הפסנתרנים, הזוכים במקומות הראשונים בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין אשר ישתתפו בחזרה הם : טטיאנה קולסובה מרוסיה, ג`יה צ`ן מסין ומינסו סון מקוריאה. הפסנתרנים יופיעו כסולנים עם תזמורת הקאמרטה, בניצוחו של אריה ורדי, בהם נגנים בהרכבים קאמריים ישראליים מובילים, סולנים צעירים וזוכי תחרויות.
האירוע הוא חזרה גנרלית של קונצרט הסיום החגיגי, שייערך במסגרת "חגיגת הפסנתרים" שנערך מידי שנה באילת.
הנגנים ישהו בצובה ויתאמנו במשך השבוע לקראת החזרה הפתוחה לקהל בצובה ולקראת "חגיגת הפסנתרים" באילת.
בחזרה הפתוחה ינוגנו יצירות של פולנק- שישייה על ידי טטיאנה קולסובה, יצירה של מוצרט – קונצ`רטו ק. 488 על ידי ג`יה צ`ן ויצירת קונצ`רטו של שומן על ידי מינסו סון
 
מחיר החזרה הפתוחה - 70 ש"ח
להזמנת מקומות: 5347000- 02, 02-5347090
www.belmont.co.il
 

חגיגה לאוהבי השוקולד ביום העצמאות
סדנאות שוקולד בחוות השוקולד "גליתא" בדגניה ב`
חוות השוקולד החדשה "גליתא" שבדגניה ב`, מזמינה את הקהל הרחב, ביום העצמאות, ליום יצירה והכנת דגלי שוקולד. הסדנא מיועדת לכל אוהבי השוקולד.
ביום העצמאות, יום ג` , 24.04.07, תקיים חוות השוקולד "גליתא",שבדגניה ב`, סדנאות שוקולד מיוחדות לכבוד החג. ובהן הכנת דגלי שוקולד.
המקום מציע גם סדנאות יצירה משוקולד, וסרט על מסעו של השוקולד מארצות העולם השונות ועד לחוות השוקולד בעמק הירדן, שעל גדות הכנרת, או פינת סדנאות בה יכול כל אחד ליצור בשוקולד. עוד בגליתא, חנות ממנה אפשר ל"הציץ" דרך חלונות, לתוך חדר היצור הסודי, בו מיוצרים כל מוצרי וטעמי גליתא.
השוקולד האיכותי של חוות "גליתא" מבוסס על חומרי הגלם הטובים ביותר, עם שילוב של טעמים מחו"ל וטעמי הבית, הכל פרי הידע והדמיון של השוקולטיירית  גלית אלפרט, אשר במשך שלוש שנים למדה בבלגיה את סודותיו ורזיו של מאכל האלים.
חוות השוקולד גליתא שבדגניה ב`, פתוחה ביום העצמאות מ- 10:00 – 18:00 , מחיר הסדנא :20 ₪, להרשמה ופרטים נוספים : 67555608 04 
 

המוזיאונים בגני התעשייה תל חי, תפן ועומר של התעשיין סטף ורטהימר פתוחים לקהל הרחב - ביום העצמאות -ללא תשלום!
ביום העצמאות מזמינים המוזיאונים הפתוחים בתל חי, תפן ועומר את הקהל הרחב לביקור ללא תשלום.  זוהי מסורת רבת שנים שמנהיג  יוזם גני התעשייה והמוזיאונים - התעשיין סטף ורטהימר מלוחמי הפלמ"ח, שגם הקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הנגב והגליל!
את גני התעשייה פותח ורטהימר בחינם, למען הקהילה וקירוב הקהל לתעשייה ואמנות.
ביום העצמאות החל  ב- 24 באפריל, יהיו  גני התעשייה והמוזיאונים בתל חי, תפן בגליל ועומר בנגב - פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.
 
המבקרים בגני התעשייה ביום העצמאות יחשפו לתערוכות המוצגות במוזיאונים הפתוחים:
במוזיאון הפתוח  לצילום – גן תעשייה תל חי:
"חפצים חיים" -עמי ואלך - צילומים מאוסף חפצים קולקטיביים ואישיים של חברי קיבוץ משמר העמק
בתערוכה "חפצים חיים" מוצגים כ-20 צילומים , המודפסים על בד, שצולמו ב"מחסן חברים לילו", מחסן המשמש לחפצים קולקטיביים ואישים של חברי קיבוץ משמר העמק.
"היהודי המתחדש" - אייל בן דב-צילומי דיוקנאות של משתתפים בפסטיבלים שבטיים בישראל
בתערוכה מוצגים 100 צילומי דיוקנאות המשתתפים בפסטיבלים שבטיים בישראל, כדוגמת הפסטיבלים "בראשית", "שנטיפי", "סגול", "בומבמלה" ועוד.
"ארץ ישראל בתלת מימד"
בתערוכה כ-30 צילומי בתלת מימד, האוסף הנוכחי לקוח מהסדרה "ארץ הקודש" של המו"ל האמריקאי אנדרווד ואנדרווד, אשר פעל במחצית השנייה של המאה ה-19.
תערוכת קבע: אוסף מצלמות עתיקות- מבחר מצלמות, דגמים וסוגים שונים מראשית ימי הצילום ועד היום.
 
במוזיאון הפתוח -  גן תעשייה תפן :
יאיר גרבוז- "החיים בצרור" - אוצרים- אמון יריב, מנהל גלריה גורדון ת"א, רותי אופק - מנהלת ואוצרת המוזיאונים הפתוחים
100 עבודות מחמש השנים האחרונות, אקריליק על ניר ודיקט. העבודות הן מסמך חריף על אופייה של זהות ותרבות ישראלית.
כמו כן בגן התעשייה תפן- המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית, והמוזיאון לתעשייה ותערוכת מכוניות קלאסיות שכולן נסעו על כבישי הארץ.
 
במוזיאון הפתוח לצילום - גן תעשייה עומר  הקהל יוכל ליהנות מהפעלות לילדים באופן עצמאי, דפי צביעה, דפי הפעלה, תשבצים ועוד.
משה טמיר- "האפוס והמיתוס"  60 ציורי שמן ורישומים בתערוכה של משה טמיר שנפתחה במוזיאון הפתוח בעומר. זו התערוכה המקיפה ביותר של עבודותיו, ומתקיימת כשנה לאחר פטירתו בסיוע אלמנתו תמרה.
בגן הפתוח- תערוכת פסלים : "צלמים"- משה שק  60  יצירות : סדרות של טוטמים וצלמים מחרס
תערוכת קבע: אוסף המכוניות - בתערוכה מוצגות 32 מכוניות קלאסיות.
 

מבלים בשבועות פורסם ב - 22/5/2007
0 פעילות לחג השבועות 

קיפצובה מזמינה את הקהל הרחב להשתתף בתהלוכת שבועות קיבוצית קיפצובה חוגגת את חג שבועות כמיטב המסורת הקיבוצית, ומזמינה את הקהל הרחב להפנינג שבועות הכולל תהלוכת חג ומגוון פעילויות מיוחדות לחג השבועות
בחג שבועות,יום רביעי,23.05.07, בין השעות 11:00- 16:00 , יתקיים בפארק קיפצובה הפנינג שבועות. הקהל הרחב מוזמן לקחת חלק בתהלוכת ביכורים שתכלול תצוגת טרקטורים ועגלות מענפי המשק כמיטב המסורת, במקום ייערך טקס הגז, סדנאות הכנת טנא וערכות טוגה.
מיד בסיום התהלוכה בין השעות 17:00-19:00, יפתח במלון בלמונט, ערב גבינות ויין, מלווה במוסיקת ג`אז שברקע שקיעת השמש בין הרי ירושלים.
הכניסה להפנינג והשתתפות בתהלוכה כלולה במחיר הכניסה לפארק דמי השתתפות בערב גבינות ויין – 30 ש"ח, מחיר כניסה לפארק "קיפצובה": ילד עד גיל 14 – 52 ₪, מבוגר- 32 ₪ 
  
חוגגים שבועות ב"כנען ספא"
השף אייל שני מעביר סדנת בישול בנושא מאכלי חלב
מלון "כנען ספא" הממוקם על פסגת הר כנען, מציע חופשת שבועות מפנקת (בתאריכים 24.5.07 – 22.5.07), עם מגוון פעילויות לגוף ולנפש.
ביום שלישי, ערב החג, יתקיים קוקטייל חגיגי ולאחריו יובל כספין במופע: "שר בעקבות האהבה".
ביום רביעי לפני הצהריים, יעביר הצייר דוד לוויתן, כיתת אמן ולפנות ערב יגיש הרב אייל ריס הרצאה בנושא: הקבלה – סוד האותיות והשמות.
ביום חמישי לפני הצהריים, יגיש השף אייל שני סדנת בישול לחג בנושא: גבינות ומוצרי חלב. 
  
פסטיבל תפוחי האדמה –
יום חמישי, 24 במאי, מצפה גבולות, חבל הבשור 
הפסטיבל נערך ביום החופשה של אסרו חג שבועות כדי לאפשר השתתפות של משפחות עם ילדים, מבקרים דתיים ויצרני תפוחי אדמה שומרי כשרות.
פסטיבל תפוחי האדמה השני יערך ביום חמישי 24 במאי במצפה גבולות שבחבל הבשור. במסגרת הפסטיבל יערכו שלל פעילויות לילדים ביניהם תחרויות היתוליות, פיסול בפירה, הכנת חותמות אישיות מתפוחי אדמה, מופעי בישול, סיורים בשדות תפוחי אדמה על גבי טרקטור ועגלה והוצאת תפוחי אדמה מהשדה, תצוגת אופנה של בנות הקיבוצים והמושבים ממגמת האופנה בבית הספר התיכון האזורי שעיצבו במיוחד לאירוע בגדים משקי תפוחי אדמה, אוהל מספרי סיפורים לילדים בנושאים חקלאיים ושוק איכרים ואומנים מחבל הבשור. 
עוד בפסטיבל מופע תיאטרון רחוב והופעות מוסיקליות מהרי האנדים, מקורם של תפוחי האדמה, שינגנו מוסיקת סלסה, מריאצ`י, ג`יפסי, לטינ-רוק ועוד, במגוון כלי נגינה.
במסגרת הפסטיבל תתקיים תערוכה של זני תפוחי אדמה שונים, תוך מתן הסברים על ההבדלים בין הזנים והתאמתם לבישול, אפיה או טיגון. כן תתקיים תערוכה של כלים חקלאיים. באי הפסטיבל יקבלו שי אביבי: שקית תפוחי אדמה מובחרים מתנת מגדלי תפוחי האדמה בחבל הבשור.
הפסטיבל יערך במצפה גבולות (ליד קיבוץ גבולות – כביש 222) בחבל הבשור בין השעות 10:00-17:00. הכניסה לפסטיבל חופשית. חלק מהפעילויות בתשלום.
טל: 054-7919282. מידע על אתרי בילוי ולינה באתר: www.habsor.co.il 
 
חגיגה לאוהבי השוקולד בחג שבועות:
סדנאות שוקולד בחוות השוקולד "גליתא" בדגניה ב` ומתכונים מיוחדים לחג

בחג השבועות, 22.05-23 , תקיים חוות השוקולד "גליתא",שבדגניה ב`, סדנאות שוקולד מיוחדות לכבוד החג, ובהן הכנת סלסלות טנא משוקולד ועוד. במקום יוגשו סלסלות אישיות עם מבחר פירות העונה לציפוי בשוקולד איכותי וטרי המיוצר בחווה על ידי השוקולטיירית גלית אלפרט "גליתא" מציעה גם סדנאות יצירה משוקולד, וסרט על מסעו של השוקולד מארצות העולם השונות ועד לחוות השוקולד בעמק הירדן, שעל גדות הכנרת, ופינת סדנאות בה יכול כל אחד ליצור בשוקולד. עוד בגליתא, חנות ממנה אפשר ל"הציץ" דרך חלונות, לתוך חדר היצור הסודי, בו מיוצרים כל מוצרי וטעמי "גליתא". השוקולד האיכותי של חוות "גליתא" מבוסס על חומרי הגלם הטובים ביותר, עם שילוב של טעמים מחו"ל וטעמי הבית, הכל פרי הידע והדמיון של השוקולטיירית  גלית אלפרט, אשר במשך שלוש שנים למדה בבלגיה את סודותיו ורזיו של מאכל האלים.
חוות השוקולד גליתא שבדגניה ב`, פתוחה בחג השבועות מ- 10:00 – 18:00 , מחיר הסדנא :30 ₪, להרשמה ופרטים נוספים : 67555608 04
 
הפנינג שבועות במשתלות גבעת ברנר - מכירת לחמי בריאות שיוצרו על ידי בית הילדים נוה חנה ההפנינג יתקיים בימים 22-23 במאי ויכלול תצוגה ומכירה של עצי שבעת המינים: זית, רימון, דקל ותאנה וקטיף עצמי של עגבניות 
משתלות גבעת ברנר יערכו בערב חג השבועות וביום החג הפנינג שבועות שבמסגרתו תתקיים מכירה מיוחדת של לחמי בריאות ועוגיות שנאפו על ידי מאפיית "ילדודס" של בית הילדים נווה חנה בקרית גת. בבית הילדים נווה חנה נמצאים ילדים בגילאי 4-18 שאינם יכולים מסיבות שונות לחיות בבתיהם. בחסות בית הילדים הוקמה מאפיית "ילדודס", פרויקט יחודי שבו מועסקים כארבעים ילדים שמנהלים את כל הפעילות החל מהאפייה ועד לשיווק. כל ההכנסות המכירות משמשות לרווחתם של הילדים. הפרויקט מאפשר לילדים ללמוד מקצוע, להנות מהפעילות היצירתית ומהתמורה שבצידה. הילדים יביאו עימם מבחר של לחמי בריאות ועוגיות מאפה ידיהם כולל: לחם אגוזים, לחם זיתים, לחם עגבניות, עוגיות בריאות ומאפה עשיר שהוא בין לחם לעוגה, משובץ באגוזים, שקדים ופצפוצי שוקולד. במסגרת ההפנינג תתקיים תצוגה ומכירה של עצי שבעת המינים זית, רימון, תמר-דקל ותאנה. כמו כן תתקיים מכירה של שתילי דלעת לגידול עצמי לקראת התחרות השנתית של הדלעת הגדולה במדינה. 
 

חובבי הירקות הטריים יוכלו להשתתף בקטיף עצמי של עגבניות מהזן תמר או לרכוש לעצמם שיחי עגבניות לגידול עצמי.
הפנינג שבועות יתקיים בערב החג (יום שני, 22 במאי) ובחג עצמו (23 במאי) בין השעות 10:00-16:00. הכניסה ללא תשלום. טלפון המשתלה: 08-9443952
מידע על ארועים נוספים באתר משתלות גבעת ברנר: www.gardens.co.il
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לשבוע שבועות  22-26.5.07


משפחות
מטיילים בחרמון הפורח > חינם
26.5.07, שבת, טיולים קצרים לכל המשפחהפריחה אביבית קסומה ומיוחדת, שלוגיות לבנות ותצפית מרהיבה לעבר סוריה והגולן יחכו לנו בפסגת החרמון. נעלה ברכבל לסיור בגבעות הקרב, נהנה מהאוויר הצלול  ונרד למרגלותיו. הילדים ייהנו מאפיית פיתות על סאג` וממספר סיפורים.
מכוניות פרטיות. הטיול בחינם, העלייה לפסגת החרמון ברכבל כרוכה בתשלום (35 ש"ח בקופת האתר. סיורים לכל המשפחה יצאו כל חצי שעה החל מהשעה 10:00 ועד השעה 14:00. כל סיור יימשך כשעתיים. האירוע מתקיים במסגרת "מטיילים בחרמון לזכרו של יהודה וייס", מדריך החברה להגנת הטבע שנפל בלבנון ב- `82.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
חוגגים ביכורים בבי"ס שדה אלון תבור
22-23.5.07, שלישי-רביעי, שבועות, משפחותחגיגת שבועות משפחתית כמו שכבר מזמן לא חגגתם. מסלול רטוב בנחל הקיבוצים, תחרות הטנא המקורי, ארוחת ערב חגיגית עם גבינות ויין, פעילות ערב על הדשא, חגיגות חג הקציר ועוד הפתעות - אל תחמיצו!
מכוניות פרטיות חבר: בתשלום, כולל לינה וארוחות ערב ובוקר בבי"ס שדה אלון תבור.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
חגיגות חג הקציר
23.5.07, רביעי, שבועות, משפחות
חוויה מיוחדת לכל המשפחה בקיבוץ עין דור למרגלות התבור. נתנסה בקציר חיטה במגל, קשירת האלומות לעומר, דיש בגורן, טחינת החיטה באבני ריחיים לקמח, ממנו נאפה פת לחם טעימה.
מכוניות פרטיות. בתשלום, לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

חוגגים חנוכה פורסם ב - 11/12/2006
0 האירוע הגדול של RC קולה בחג החנוכה -  RC Rave
 
RC קולה מזמין את בני הנוער לאירוע גדול וייחודי מסוגו בחג החנוכה תחת השם – RC Rave בהיקף השקעה של  כ - 6  מליון ₪. הכניסה לאירוע ולכל ההופעות והפעילויות חינם.

 


באירוע תתקיים לראשונה ב – LIVE הופעה של "הרצועה"- תוכנית הסאטירה  הפופולארית בקרב צעירים (ביפ, ערוץ הצחוק, HOT) בהנחיית אורי גוטליב ובהשתתפות: שגיב פרידמן (הכלב), נתי קלוגר ויובל סמו.
 
באירוע יתקיימו גם הופעות של הלהקות, היהודים, בית הבובות, סינרגיה להקת ה – RAP כלא 6, מסיבות ריקודים עם מיטב ה – DJ ועוד מגוון רחב של מתחמים שיציעו פעילויות יוצאות דופן לבני הנוער: סנאות גרפיטי, מופעי ברקדאנס, מופעי RAP של מיטב "הראפרים", שוק מעצבי אופנה, פארקור ועוד.
 
האירוע, RC Rave יתקיים ב – 19/12/06 בגני התערוכה תחת הסיסמא : " RC Rave – מסיבה מטורפת COLA לילה" החל מהשעה 21:00 ועד אור הבוקר. הכניסה חינם לכל האירועים והפעילויות. לפרטים ורישום: www.rc.co.il
 
אלי פייגלין, מנהל השיווק  של חברת יפאורה, אמר: "אנו פועלים באופנים ובמישורים שונים במטרה לקרב ולחבר בדרך חוויתית את קהל המטרה למותג RC קולה. לרגל חנוכה, בחרנו לקיים אירוע מיוחד לבני הנוער  "RC RAVE" שהינו קהל היעד של המותג  RC ולפנות אליהם  באופן ממוקד עם פעילות ייחודית ההולמת את ערכי המותג".
 
פעילות חנוכה במרכזי המבקרים של תנובה

בחופשת חנוכה תנובה מפעילה את מרכזי המבקרים לקבוצות ומשפחות המעוניינות לבקר בהם. מרכזי המבקרים של תנובה ממוקמים במרכז תנובה בגלילות, במחלבה ברחובות ובמחלבת אלון תבור. הפעילות מיועדת לגילאים 5 ומעלה.
 
"חוויה בתנובה" בגלילות:
מסע של גילוי, לימוד וחוויה במרכז החדשני ביותר בישראל. למעלה מ-800 מ"ר של פעלולי הדמיה המדמים את המציאות בשיטות מולטימדיה מתקדמות. המשתתפים חווים את איסוף התוצרת מהרפתות, בריכות הדגים והלולים ועד למדפים ולמקררים במרכולים. המשתתפים שומעים פרה מדברת, דגים שרים ויוצאים עם "קרלו" לצפות בסרטים.
סיור ראשון ב- 9:00 וסיור אחרון יוצא ב-17:00. מחיר: 20 שקל.
 
מחלבת אלון תבור:
סיור במחלבה האוטומטית המתקדמת בישראל והכרות עם עוצמתה של תעשיית החלב. הסיור כולל צפיה במערכות האוטומציה, המחשוב המתקדם והרובוטיקה המהפכנית שהופכים את מחלבת אלון תבור לאחד ממפעלי המזון המשוכללים בעולם.
סיור ראשון ב-9:00 וסיור אחרון יוצא ב-14:30. מחיר: 15 שקל.
 
מחלבת רחובות: 
סיור חוויתי לימודי אודות תעשיית החלב. טיסה בחללית בשביל החלב. הכרת התהליך שעובר החלב מרגע הגעתו מהרפת ועד יציאתו באריזה. תצפית על אולמות הייצור ומיצג של שרשרת הקירור. סיור ראשון ב-9:00 וסיור אחרון ב-14:30. מחיר: 15 שקל.
 
תיירות צובה חוגגת בחנוכה עם שלל פעילויות לכל המשפחה
 
בתיירות צובה חוגגים חנוכה מלהיב לכל המשפחה. פארק השעשועים "קיפצובה" בקיבוץ צובה חוגג את חג החנוכה בסדנת קרמיקה להכנת נרות שמן, הסדנאות יתקיימו בשישי ושבת 22-23.12 בין השעות 13:00-16:00 ולקינוח הדלקת נרות כל יום עם השקיעה וחלוקת סופגניות טריות כמיטב מסורת החג.
הפנינג סביבוני-ענק נושא פרסים יתקיים באולם הכנסים שבקיבוץ ליד מלון צובה בשבת 23.12 בין 10:00 ל-12:00
 
פארק השעשועים "קיפצובה" – הינו מרכז בילוי משפחתי הכולל מגוון רחב של מתקנים: חדר טף, פעלטון המכיל בריכת כדורים , מכוניות בימבה, מיני מרקט, לגו ענק, 20 עמדות פלייסטיישן, 12 עמדות "אלפי" ,אולם עם 25 תותחים היורים כדורי ספוג, מכוניות מתנגשות, מתקן מבוך ענקי, מתקן "שלב רב" ופינת חי ועוד.
 
חנוכה במרכז הישראלי לאוריגאמי - סדנאות לקיפולי סביבונים ומשחקים בנייר
 
המרכז הישראלי לאוריגאמי יערוך בחנוכה יום סדנאות בהנחייתו האישית של האמן האנגלי פול ג`קסון, שכתב 26 ספרי אוריגאמי ועיצוב בנייר.
 
בסדנאות, שיתקיימו באוירת החג, פול ינחה את הקהל וילמד קיפול של דגמי סביבונים ספירלות ושבשבות. בסיום הסדנה יתקיים משחק דומינו ראלי מנייר, שבו כל המשתתפים יקפלו את קוביות הדומינו.
 
הסדנה מיועדת לכל המשפחה. הסדנאות יערכו ביום ראשון, 17 בדצמבר, במרכז הישראלי לאוריגאמי ברחוב אבא הילל 146 רמת גן.
 
שעות הפעילות של הסדנאות: משעה 11.00-12.30 – סדנה בהנחיית האמן פול ג`קסון. משעה 13.00 משחק דומינו ראלי מנייר. משעה  15.00-16.30  - סדנה בהנחיית האמן פול ג`קסון. משעה 17.00 – משחק דומינו ראלי. במהלך  כל היום הקהל יוכל להשתתף בסדנאות קיטים.
 
ניתן לקבל שיעור בקיפול ספירלות מסתובבות דרך אתר האינטרנט של המרכז הישראלי לאוריגאמי: www.origami.co.il/Main_H.html

חדשות תיירות פורסם ב - 5/2/2007
חדשות תיירות דלתא יוסי אלפי סיפור מפה ישראל טבע נוסעי דלתא בקו ת"א-אטלנטה-ת"א יכולים ליהנות ממערכת בידור אישית
  
בחלק מטיסות דלתא איירליינס בקו ת"א-אטלנטה-ת"א במחלקות תיירים ועסקים יש כעת יותר אפשרויות להתרווח בכיסאות עור חדשים וליהנות מבחירת מוזיקה, וידאו ומשחקים.
החברה שיפצה את מטוסיה והוסיפה מושבים עשויים עור, אשר בכל אחד מהם מערכת בידור אישית. בנוסף, למטוסים הוכנסה מערכת תאורה חדשה וחיפויי קירות חדשים.

"הטסת נוסעים ליותר מקומות ברחבי העולם הייתה הצעד הראשון", מסרה אסתי הרשקוביץ, מנהלת החברה בישראל. "כעת, מושבי עור נוחים ואפשרויות בידור נהדרות המשולבים עם שירות אדיב – עוזרים לנוסעים לעשות את המקסימום מהשהות שלהם באוויר. עם שיפורים שכאלו, אנו הופכים את הטיסה לחלק מהחוויה, ולא רק כאמצעי להגיע ליעד" הוסיפה הרשקוביץ.

מלבד לטיסות לת"א, מצי מטוסי 777 המחודשים, ייהנו גם הנוסעים  לטוקיו ולמומביי, והחל מהקיץ גם הטסים ליעדים החדשים - סיאול ודובאי.

בשנה שעברה הכריזה דלתא על שדרוג מחלקת העסקים בטיסותיה הבינלאומיות, הכולל בין היתר - שיפורים במושב השינה, הוספת מרחב לרגליים, הרחבת זווית המשענת, וכן שדרוג למשענות רגליים נוחות יותר. למושבים אף התווספה רכות עם קצף מיוחד באזור שמתחת לברכיים וזאת לשם תמיכה גדולה יותר, כיסויי עור חדשים ומעוצבים, מסעדי ראש, שולחנות-מגש, ושקע חשמלי תוך מושבי למחשב הנייד טובים יותר.


סיפורים ללא גבולות- ערב סיפורים  עם המספר יוסי אלפי, לקראת נעילת התערוכה "בין גבולות המרחב לגבולות המקום"

המוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי עורך ערב תרבות בהשתתפות מספר הסיפורים ומפיק פסטיבל מספרי הסיפורים יוסי אלפי. המפגש המרתק אל סיפורי הארץ ישלב בין שלל הסיפורים מאוצרו של יוסי אלפי לבין תערוכת הצילום "בין גבולות המרחב לגבולות המקום" המציגה צילומי נוף ארץ ישראלים. 

המושג "האדם תבנית ארץ מולדתו", יקבל משמעויות נוספות בישיבה בין תמונות הנוף הישראלי המוצגות סביב המאזינים לסיפורים. אלפי יספר את מיטב הסיפורים הנאספים אליו מדי יום. כל סיפור מחביא אנקדוטה, מוסר השכל, משל הפותחים צוהר לדרך חשיבה וסיפורים מהחיים.

התערוכה המוצגת במוזיאון לצילום בתל חי  "בין גבולות המרחב לגבולות המקום" מבוססת על מחקרה של ד"ר רות אורן המציגה תצלומי נוף שהתפרסמו בדפוס בשנים 1945-1963 וצילומים חדשים יותר עד לשנת 2006. התערוכה מתמקדת בשניות שמאפיינת את השיח היהודי/ציוני על אודות ארץ-ישראל - איכותה, גודלה וגבולותיה - שמגולמת בתצלומי הנוף של התקופה. כך, התערוכה מתפתחת בשני צירים מקבילים: האחד מציג ארץ מיתית, מחוסנת מפגעי הזמן, גדולה וללא גבולות טריטוריאליים, ואילו האחר מציג ארץ ממשית (ריקה וקשה), משתנה (ברוח המודרניות) ומגודרת בגבולות. ניתן לראות בתערוכה התייחסות שונה לאותם נושאי צילום: נוף טבעי, נוף בנוי, גבולות. אוצרת: נעמה חייקין ; מחקר: ד"ר רות אורן. התערוכה תפתח ב בפברואר 15 ותנעל ב-19 בפברואר.


הוצאת מפה יוצאת בקמפיין שיווקי חדש בהשקעה של 100 אלף דולר: "ישראל. הטבע שלנו."

הוצאת הספרים מפה, המתמחה בהוצאה לאור של ספרי טיולים, נופש, פנאי, אטלסים ומפות, יוצאת בקמפיין שיווקי חדש תחת הסיסמא: "ישראל. הטבע שלנו".

בקמפיין יושקעו 100 אלף דולרים ובמסגרתו יעלו שלטי חוצות ושילוט באוטובוסים, מודעות בעיתונות, ישלח דיוור ישיר ל-80,000 בתי אב וישלחו קטלוגים והצעות להצטרף לקמפיין ל-12,000 מנהלי כוח אדם בחברות הגדולות במשק, עם פנייה להצטרף למסר השיווקי של מפה, באמצעות רכישת ספרי ההוצאה ללקוחות, ספקים ועובדים. בנוסף, ישלח סרטון באינטרנט, במטרה שיופץ על ידי המקבלים במייל.

לדברי חיים אזאצ`י,  סמנכ"ל השיווק: "המסר השיווקי שבחרנו בו עלה בעקבות המצב בארץ. רצינו להזכיר לקהל הישראלי שאותה המדינה מוכת החבלות מהמלחמה וממכת השחיתויות, היא גם המדינה שכולנו אוהבים ושיש בה מקומות נפלאים. שישראל היא גם טבע נפלא וגם מקומות נהדרים לבלות בהם וגם הטבע החם והאכפתי של כולנו.  המסרים הללו מופיעים בכל אחד מספרי מפה, המתעדים את היופי והטוב שבארץ שלנו. לא פעם לקוחות שלנו מתבוננים בספרים ושואלים "איפה המקום הזה? אתה בטוח שזה בארץ?", אני חושב שזאת לא בושה להתגאות במה שיש לנו במדינה, היום יותר מתמיד".
  
  
 
תמונה ראשית: מתוך המוזאון הפתוח לצילום בתל חי (ארכיון התצלומים קק"ל)

נערכים לעסקים פורסם ב - 17/12/2007
0 המדובר בגידול מרשים של כ-10% משנה שעברה וההתייחסות היא לתערוכות מכלל התחומים: טכנולוגיה ומחשבים, אומנות, תכשיטנות, מזון ומשקאות, תעשיות ביטחוניות ועוד.

בחודשים הקרובים תחול ברחבי אירופה בפרט ובעולם בכלל תקופת התערוכות, אנשי עסקים מכל העולם, יגדשו את הערים המרכזיות בחיפושם אחר שיתופי פעולה עסקיים, מוצרים חדשים ומתוך עניין להתפתחות בתחום.
 
ע"פ נתוני חברת התיירות שלי טורס המסתמכים על נתוני התאחדות סוכני הנסיעות, נתוני מכון היצוא ורישום ישראלים לתערוכות בחו"ל השנה, כ–40 אלף אנשי עסקים מישראל יבקרו בתערוכות שונות בעולם. עם השנים, הפכה גרמניה ליעד המועדף לביקור ולעריכת תערוכות וכ-75% מאנשי העסקים בישראל יבקרו בגרמניה. שם על פי דעת אנשי מקצוע מתקיימות התערוכות החשובות ביותר. מדי שנה גדל מספר התערוכות המתקיימות בעולם והשנה מדובר בגידול מרשים של כ-10%.התערוכות המבוקשות עוסקות בתחומי מחשוב ותקשורת, תכשיטים, ספרים, מזון ומשקאות ועוד.
 
ע"פ הערכות בעולם התערוכות מדי שנה מתקיימות כ–14,000 תערוכות שמחזורן הכלכלי הוא כ-300 מיליארד דולר. שוק התערוכות הישראלי נאמד ב–30 מיליון דולר בלבד בשנה.
   
התערוכות הבינלאומיות הנחשבות מושכות קהל של מיליוני מבקרים. חלק מהתערוכות סגורות לקהל הרחב והכניסה אליהן היא באמצעות הזמנות בלבד. אם אנשי העסקים לא הזמינו שנה מראש ויותר מלון ליד התערוכה, יהיה להם מאוד קשה למצוא מקום נגיש. וכידוע, ביקור בתערוכות בעולם מהווה מרכיב חשוב בפעילותה של כל חברה המייצאת או מייבאת מחו"ל 
 
יעקב לב ארי, מנכ"ל חברת שלי טורס, מסביר את התופעה: "קרוב ל-50,000 חברות בישראל קשורות בדרך זו או אחרת לתערוכות בחו"ל. כ-1,500 יצרנים נמצאים במעגל המיידי של המציגים בחו"ל. קרוב ל-40,000 איש נוסעים מדי שנה לחו"ל כדי לבקר בתערוכות, הן לצרכי יבוא והן לשם לימוד והעשרה. בעולם ישנו היום מגוון עצום של תערוכות, וגם בעלי המלונות מודעים לכך. ישנם בתי מלון הממוקמים באזורים בעלי גישה טובה לתערוכות אשר הכשירו עצמם במיוחד לאירוח של נוסעים עסקיים, שכן הנוסע העסקי הוא בעל צרכים שונים לגמרי מהנוסע למטרת בילוי, ועבורו שירותים חיוניים הם לא ג`קוזי וסאונה, אלא קרבה לשדה התעופה, חיבור למחשב נייד ולאינטרנט, שירותי שליחים, חדר ישיבות וכו`.

חדשות תיירות פורסם ב - 28/11/2006
0 הקמפיין "ישראל חופשת" עכשיו גם בשפה הרוסית
 
משרד התיירות פתח השבוע בקמפיין "ישראל חופשת" גם בשפה הרוסית. הקמפיין כולל תשדירים בערוץ 9 בטלוויזיה, וקמפיין אינטרנט באתרים ישראליים ברוסית כמו גם באתרים רוסיים, להם פופולריות גבוהה בקרב הגולשים הישראלים דוברי הרוסית. העלות הכוללת של הקמפיין: 110 אלף שקל.

 
שר התיירות יצחק הרצוג: "הציבור הרוסי משמעותי מאוד לתיירות הפנים בישראל, ולמשרד התיירות חשוב להגיע אל המגזר הזה, הכולל מעל מיליון איש, ולעודד אותם לנפוש ברחבי הארץ. אנחנו מקווים שהקמפיין הנוכחי יהיה אפקטיבי ויסייע בעידוד תיירות הפנים כולה בעונת החורף".
 
פעילות קמפיין האינטרנט כוללת פרסום באנרים באתרים, פרסום במנועי חיפוש ובפורטלים. פעילות הקמפיין בערוץ 9 כוללת 15 תשדירים בפריים-טיים, ו-28 תשדירים ברצועות זמן אחרות. 65% מהרייטינג יושג בפריים טיים. בסוף התשדיר מופיעה הפנייה לאתר האינטרנט השיווקי של המשרד בשפה הרוסית: www.goisrael.ru
  
מלון "המלך דוד" בירושלים, נבחר למלון הטוב בישראל ע"י קוראי מגזין תיירות אמריקאי
 
מלון "המלך דוד" בירושלים נבחר על ידי קוראי מגזין התיירות האמריקאי  CONDE NAST TRAVELER למלון הטוב ביותר בישראל. המלון זכה בציון 86.4, ובמקום השני ברשימת המלונות הטובים ביותר במזרח התיכון. מלון דן פנורמה בירושלים נכנס לראשונה למקום העשירי ברשימה. CONDE NAST TRAVELER הוא המגזין האמריקאי הנחשב ביותר בתחום התיירות ומהנחשבים בתחומו בעולם.
 
רפי בארי, סמנכ"ל השיווק והמכירות ברשת מלונות דן : "הזכות הנכבדה להופיע ברשימת המגזין הנחשב שנה אחר שנה ברציפות מהווה עבורנו מקור גאווה וראיה כי השקעתנו הבלתי פוסקת בהענקת חוויית חופשה מושלמת אכן נושאת פרי לפי כל קנה מידה.  אנו מברכים במיוחד את מלון דן פנורמה ירושלים אשר הגיע השנה לרשימה המכובדת של 10 המלונות הטובים ביותר במזרח התיכון."
 
בגיליון נובמבר 2006 דירגו הקוראים 275 בתי מלון באזורים שונים בעולם: ארצות הברית, אפריקה, אסיה, האיים הקאריביים, קנדה, מרכז אמריקה, בריטניה, דרום אמריקה והמזרח התיכון.
 
במקום הראשון במזרח התיכון נמצא מלון גראנד היאט בעמאן. מלונות נוספים ברשימה – מלון ארבע העונות בעמאן (מקום 4), אינטרקונטיננטל בעומן (מקום 6), אמירייטס טאוארס בדובאי (מקום 7) ומריוט בעמאן (מקום 9).
 
ברשימת 50 הערים המומלצות על ידי קוראי המגזין, 5 ערים נמצאות באפריקה והמזרח התיכון: קייפ טאון במקום הראשון, מרקש במקום השני, ירושלים – מקום שלישי, בירות במקום הרביעי ודובאי במקום החמישי.
 
 ירושלים במקום השלישי.                                    צילום: איל קמיר 

אוויס תאפשר ללקוחותיה לקבל הצעה להשכרת רכב בחו"ל באמצעות SMS
 
חברת אוויס משיקה יישום ייחודי המאפשר ללקוחותיה לקבל הצעת מחיר לרכב שכור בחו"ל באמצעות משלוח SMS. השירות  החדש ייעל את  מערך השירות ויחסוך ללקוחות את הצורך להתקשר למוקד ההזמנות הטלפוני.
 
במסגרת השירות החדשני, לקוחות המעונינים לקבל הצעת מחיר לרכב שכור בחו"ל ישלחו SMS למספר 2722 (זהה למס` החיוג המקוצר של אוויס, 2722*) עם שם היעד בו הם מעונינים לשכור רכב בחו"ל. אפשר להסתפק בשם המדינה או בשם העיר (לדוגמה – מינכן, קליפורניה, הולנד וכו`).
 
נציג אוויס יחזור אל הלקוח עם הצעה אטרקטיבית לרכב שכור ביעד המבוקש עד לסוף אותו יום העבודה (במידה וה- SMS נשלח בשעות הערב – נציג אוויס יחזור אל הלקוח למחרת). עם קבלת ה- SMS במערכות אוויס, ישלח בחזרה SMS ללקוח לאישור בקשתו.
 
גיל שגיב, מנהל השיווק של אוויס, ציין כי שירות ייחודי זה מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה השיווקית של אוויס הממצבת אותה כחברה חדשנית המובילה בתחום השירות. מדובר ביישום ייחודי שמטרתו להיטיב עם לקוחותינו ולחסוך להם באופן מוחלט גם את זמני ההמתנה הקצרים הקיימים כיום במוקד ההזמנות. אנו צופים כי לא מעט לקוחות ינצלו שירות זה".
 
שגיב הוסיף "השירות החדשני עורר התעניינות רבה בקרב מנהלי השיווק של אוויס במדינות רבות באירופה. ישראל היא "חלוצה" בתחום זה ובמידה והשירות יצליח כאן – יישומו ייבחן גם במדינות נוספות". 
 
 שוכרים רכב ב-SMS.                            צילום: ירון שטרית 
  
רשת אטלס עורכת תערוכה לבחירת הצילומים שיעטרו את מלון מלודי המחודש.
 
רשת מלונות אטלס הזמינה את תושבי ת"א לקחת חלק ביצירת מלון מלודי המתחדש, ובעיטור כל אחד מחדרי המלון בצילומים המתעדים רגעים של עבודה והנאה בת"א, ברוח הנושא סביבו ייסוב המלון – עבודה וכיף בת"א.           
 
תושבי ת"א, שזו הפעם הראשונה שבה הם מוזמנים לקחת חלק פעיל בתהליך עיצוב מלון בוטיק בעירם, גילו היענות רבה, ולהנהלת הרשת הגיעו כ- 700 עבודות מכ- 100 צלמים שונים.
 
מתוך כל העבודות בחר צוות השופטים את 40 הצילומים הטובים ביותר. מבין כל הצלמים שנבחרו, יוכרז הצלם אשר צילומיו זכו בתחרות כולה. בנוסף לתשלום, יוענק לצלם הזוכה – פרס, אירוח זוגי לשלושה לילות בחצי פנסיון, בסוויטה במלון נובה אילת או במלון מלודי.
 
40 הצילומים שנבחרו, יוצגו החל מיום שישי, 8 לדצמבר, במלון סינמה בת"א, עד לפתיחתו המחודשת של מלון מלודי.
 
מלון העסקים מלודי עומד להיפתח בקרוב, לאחר עבודות הרחבה – הוספת 3 קומות ועיצובו מחדש כמלון בוטיק.
 

תיירות צובה חוגגת בחנוכה עם שלל פעילויות לכל המשפחה
 
בתיירות צובה חוגגים חנוכה לכל המשפחה. פארק השעשועים "קיפצובה" בקיבוץ צובה חוגג את חג החנוכה בסדנת קרמיקה להכנת נרות שמן, הסדנאות יתקיימו בשישי ושבת 22-23.12 בין השעות 13:00-16:00 ולקינוח הדלקת נרות כל יום עם השקיעה וחלוקת סופגניות טריות כמיטב מסורת החג.  הפנינג סביבוני-ענק נושא פרסים יתקיים באולם הכנסים שבקיבוץ ליד מלון צובה בשבת 23.12 בין 10:00 ל-12:00.
 
פארק השעשועים "קיפצובה" – הינו מרכז בילוי משפחתי הכולל , מגוון רחב של מתקנים כגון: חדר טף, פעלטון המכיל בריכת כדורים , מכוניות בימבה, לגו ענק , עמדות פלייסטיישן, עמדות "אלפי" ,אולם עם תותחים היורים כדורי ספוג, מכוניות מתנגשות, מתקן מבוך ענקי, מתקן "שלב רב" ופינת חי ועוד.
 

חודש סופרים, משוררים ומספרי סיפורים בחוות הבריאות מצפה הימים דצמבר 2006
 
סמי מיכאל, ורד מוסינזון, רם אורן, אלונה קימחי, גבי ניצן, יהלי סובול ויוצרים אחרים ייקחו חלק בחודש סופרים ומשוררים בחוות הבריאות מצפה הימים. בחודש שהפך למסורת שנתית מתארחים סופרים, משוררים ומספרי סיפורים .
 
במהלך חודש שלם מלווה בתרבות ובריאות, נחשפים אורחי המלון לעלילות מתח, אהבה, הומור פוליטיקה הלקוחות מתוך הספרים. המפגשים באווירה רגועה ואינטימית וללא מחיצות בין הקורא לכותב, בשיחות בין השורות שיחשפו למשתתפים מרזיי עולם הספר והכותב.

 
 סופרים משוררים ומספרי סיפורים במצפה הימים 
 

סופשבוע חוויתי של קפה בישרוטל פונדק רמון
 
ישרוטל פונדק רמון ואילן`ס-בית של קפה מארחים בתאריכים 7-9 בדצמבר 2006 (ימים ה` – שבת), סופשבוע של חווית קפה איכותי, אשר מוקדש כולו למשקה החם והחזק - לאוהבי החיים הטובים.
 
במהלך סוף השבוע ייהנו המשתתפים מסדנאות מקצועיות, הרצאות מרתקות מפי מיטב המרצים של אילן`סקול, טיול ג`יפים לעומק המכתש, אירוח במאהל בדואי, קוקטיילים מבוססי קפה, ארוחות בוקר עשירות ותבשילי גורמה בניחוח מדברי במסעדת הפונדק, הרבה קפה ועוד חוויות.

חדשות תיירות פורסם ב - 8/11/2006
0 "ספינות האהבה" חוזרות לישראל
 
חברות הספנות האמריקניות Holland American Line ו-Princess Cruises, מהגדולות והיוקרתיות בעולם, הודיעו לשר התיירות, יצחק הרצוג, ולמנכ"ל משרד התיירות, נחום איצקוביץ, כי יחדשו את הפלגות התענוגות שלהן ("קרוזים") לישראל - אחרי 7 שנות הפסקה. זאת אחרי שבשנת 2000 הפסיקו את ההפלגות, על רקע פרוץ האינתיפאדה השנייה והמצב הביטחוני בארץ.
 
חברת Holland American Line הודיעה כי ההפלגה הראשונה תתקיים כבר בחודש אפריל הקרוב, וכי החבילה תוצע לתיירים מחו"ל בקטלוגים של החברה ובאתר האינטרנט שלה. מחברת Princess Cruises נמסר כי כל הכרטיסים לחודשי ההפלגה הראשונים (החל מאפריל הקרוב) כבר מלאים, וכי לנופשים הוצעו טיולים בארץ בזמן עגינת הספינה בישראל. שלושה בכירים מחברת Holland American Line אף שוקלים להיעתר להזמנת משרד התיירות ולהגיע לביקור בארץ.
 
השר הרצוג: "משרד התיירות שמח על המהלך ומעודד אותו, גם מול חברות נוספות מרחבי העולם, נוכח החשיבות של כניסת תיירים לארץ דרך הים. אחרי הפסקה כל-כך ארוכה, חידוש ההפלגות צפוי להביא לישראל רבבות תיירים, והדבר ישמש עוגן חשוב לחיזוק ענף התיירות בישראל".
 
עד שנת 2000 הגיעו לישראל על ספינות שיט רבבות רבות של תיירים בשנה. אך מאז שהפסיקו החברות הגדולות את ההפלגות, צנח מספר נופשי הקרוזים. בשנת 2005 עמד מספר הנופשים על 13 אלף נוסעים. אחד מהצעדים ששכנעו את החברות לחדש את הפלגותיהן לנמלי ישראל היה מכתב ששלח בחודש שעבר מנכ"ל משרד התיירות, נחום איצקוביץ, למנהלי החברות, בו עודד אותם להחליט על המהלך. "אני בטוח שהנוסעים שלכם ייהנו מהכנסת אורחים חמה ואוהדת בנמלי ישראל, ומההזדמנות לבקר באתרים הקדושים, ההיסטוריים והארכיאולוגיים המפורסמים בארץ הקודש, והדבר יסייע מאוד לכלכלה הישראלית", ציין איצקוביץ במכתב.
 
מיצג הקופסא הכחולה עובר מת"א לחיפה
 
תערוכת הקופסאות הכחולות בממדי ענק, שהוצבה בשדרות רוטשילד בתל אביב, עוברת לתצוגה באודיטוריום בחיפה. התערוכה תיפתח לקהל הרחב בתאריך 13/11.
 
תערוכת הקופסאות הכחולות היא יוזמה להעלאת המודעות לשיקום יערות הצפון בקרב הציבור בישראל. הנזק ליערות, שנגרם בשריפות היער במהלך הלחימה האחרונה, הוערך על ידי אנשי קק"ל ב- 80 מליון ₪ וידרשו עשרות שנים לשקמם.
 
כ-60 אלף מטיילים ביקרו בתצוגת הקופסאות הכחולות במהלך שלושת השבועות בהם הוצגה התערוכה בשדרות רוטשילד. בקק"ל מקווים שתושבי חיפה והצפון, אשר סביבתם הירוקה נפגעה ללא היכר ייהנו אף הם מתערוכת הקופסאות הכחולות במהלך השבועיים בהם תוצג התערוכה בחיפה.
 
בתום השבועיים בהם יוצגו בחיפה הקופסאות הכחולות, שעוצבו ע"י אומנים ישראליים, כגון מנשה קדישמן, מיכל נגרין, זיו קורן ואחרים ונרכשו ע"י חברות מסחריות ישראליות כתרומה לשיקום יערות הצפון, הן תצאנה למכירה פומבית,  שהכנסותיה אף הן יוקדשו לשיקום היערות. 
 

 
הקופות הכחולות בדרך לחיפה

12 אלף נוצרים ניגרים בדרך לישראל
 
מבצע הצליינות הנוצרית הניגרית לשנת 2007 יוצא לדרך ובמסגרתו יגיעו לישראל החל מאמצע דצמבר ועד סוף פברואר 2007 כ-12 אלף צליינים ניגרים - כך נודע לשר התיירות יצחק הרצוג. יצוין כי את חבילות התיור ואת ההטסות המיוחדות מנהלים כמעט רק חברות ישראליות.
 
השר יצחק הרצוג נועד לאחרונה בלשכתו עם הוועדה הנשיאותית לצליינות הניגרית בראשות הארכיבישוף סאנדיי אולה מקינדה, ראש הכנסייה המתודיסטית בניגריה ומבכירי המנהיגים הדתיים במדינה.
 
שר התיירות, יצחק הרצוג: "משרד התיירות רואה חשיבות רבה בעידוד הצליינות הניגרית. מדובר בפרויקט בעל חשיבות מדינית מהמעלה הראשונה ליחסי ישראל-ניגריה, וכמובן בעל ערך תיירותי ניכר. ניגריה היא בין המדינות הבודדות שמסבסדות צליינות לישראל, ויש לראות בתיירות הניגרית שוק פוטנציאלי מצוין מיבשת אפריקה".
 
במהלך שנות ה-90, בביקורים של משלחות נוצרים מניגריה בארץ, התרחשה תופעה של עריקה בקרב הצליינים: רבים מהם נשארו בארץ והחלו להיות מועסקים כעובדים לא-חוקיים. אלא שמאז 2001 חלה ירידה דרמתית בהיקף התופעה, ואחוז הנושרים כיום הוא מזערי ועומד על בודדים מדי שנה - תודות לנוסחה שגובשה על-ידי הניגרים לסינון טוב יותר של הצליינים המשתתפים במשלחת.
 
גיאורגיה מבקשת מישראל לחתום על הסכם "שמים פתוחים"
 
שר התיירות יצחק הרצוג נפגש השבוע עם שגריר גיאורגיה בישראל, מר לאשה ז`בניה. במהלך הפגישה אמר השגריר לשר הרצוג כי מדינתו מבקשת לחתום עם ישראל על הסכם שמים פתוחים, במטרה להעלות את מספר הטיסות בין המדינות מאחת בשבוע לשלוש או ארבע, לשם ניצול הפוטנציאל התיירותי בין שתי המדינות.
 
השר הרצוג ענה לשגריר: "הנושא חשוב מאוד גם לאינטרס התיירותי הישראלי, ונמצא בעדיפות גבוהה בעבודת משרד התיירות".
בשל העובדה שהנושא נמצא בסמכות משרד התחבורה, יעץ השר לשגריר לשוחח עם שר התחבורה ועם מנכ"ל משרדו, על מנת לקדם את הנושא. בנוסף, הציע השר הרצוג לשגריר לבצע פנייה רשמית בנושא אל שרי התחבורה והתיירות.
 
במקביל, משרד התיירות ומדינת בלרוס סיכמו על שיתוף פעולה לקידום התיירות בין שתי המדינות. שר התיירות הרצוג קיבל בחיוב את הצעתו של עמיתו מבלרוס, אלכסנדר גריגורוב, לחתום על הסכם שיתוף פעולה על מנת לקדם את התיירות בין שתי המדינות. בין ישראל ובלרוס קיימים הסכמי סחר, מיסוי והשקעות. בנוסף לכך, מופעלות טיסות ישירות בין תל-אביב לבירה מינסק. בשנת 2005 נרשמה עלייה של 25% במספר התיירים מבלרוס הנכנסים לישראל לעומת שנת 2004. כיום גרים בארץ כ-200,000 עולים מבלרוס. הסחר בין שתי המדינות מסתכם בעשרות מיליוני דולרים מדי שנה.
 


גיאורגיה.                                        צילום: עוזי טאובר


פתיחת עונת התרמילאים
 
עונת התרמילאים בפתח ובימים אלה צעירים רבים מתארגנים לקראת צאתם לחו"ל. ההצטיידות וההכנות לטיולים משתנים בין פלח מטיילים לאחר ולפי כמות הטיולים שכבר חווה המוצ`ילר. ציוד מטיילים בסיסי נוטים לרכוש בקנייה גדולה כחודש לפני הטיול והוא כולל תרמיל גב מקצועי, נעלי הרים, שק שינה וביגוד מקצועי למטיילים.  איסוף המידע לטיול מתבצע לרוב באמצעות שיחות עם מטיילים וותיקים והשתתפות בהרצאות שמעבירים מטילים ומדריכים ברשת "ריקושט" מדי שבוע, אשר טיילו ארוכות במקומות רבים קודם לכן ומעודכנים היטב בכל הפרטים הרלוונטיים, מספרים וממליצים על מקומות לטיול, אתרים, טראקים, אמצעי זהירות, אמצעי תחבורה, בתי הארחה ועוד. 
 
על פי סקר שערכה רשת "ריקושט" בין לקוחותיה שנשאלו "עם מי היו מעדיפים לצאת לטרקים" התברר כי
רק 3% מהתרמילאים יעדיפו לטייל עם ההורים ,לעומת 26% שיעדיפו לטייל לבד. רב הישראלים (66%) יעדיפו לצאת מהארץ בליווי חבר קרוב, 5% הנותרים מתגלים כהרפתקנים ומעדיפים לטוס עם מישהו שהכירו דרך טלפונים התלויים על לוח המועדות ברשת ומיועדים למטיילים שמחפשים פרטנר.
 
טיפים לתרמילאים: 

 
  1. מומלץ להכין העתקים מצולמים של כל המסמכים, למקרה של אובדן. עותק אחד הכניסו לתרמיל, עותק נוסף בארץ ועותק שלישי מוסרים לשותף לטיול.
  2. מומלץ לא לקחת חפצים יקרי ערך: דיסקמן, ווקמן יקר או תכשיטים, שעשויים להיגנב או להישבר.
  3. מומלץ לרשום על גבי הפילם שמצלמים את שם המדינה או האזור, וכך לעקוב אחר התמונות, במהלך טיול ארוך.
  4. מומלץ לניילן שטר כסף ולהכניסו לתפר המכנסיים, על מנת שישמש כגיבוי.
  5. מומלץ לא לצאת לבד לטיולי טרקים, רצוי עם מספר של מטיילים נוספים או לפחות עם מדריך מקומי.
  6. מומלץ לאסוף מראש מידע נרחב ומסלולי טיול לתקופת ההסתגלות הראשונה בארץ שבה מבקרים,  בדרך כלל בשלב מאוחר יותר נפגשים עם מטיילים וותיקים, שנותנים עצות ותדרוך לגבי המשך הטיול.
  7. במדינות העולם השלישי, כאשר מגיעים למקומות הומי אדם, כמו: תחנות רכבת, תחנות אוטובוס ושווקים, מומלץ להעביר את התיק היומי מהגב לנשיאה קדמית על החזה ולא להתקרב יתר על המידה להתקהלות של אנשים.
  8. בנסיעה בתחבורה הציבורית, מומלץ לחבר מספר תרמילים בעזרת כבל פלדה אל גוף הרכב, לאבטחת הציוד נגד גניבות.
  9. מומלץ "לרכך" את נעלי ההרים על ידי שימוש בהם מספר שבועות לפני היציאה לטראק הראשון, על מנת להגמיש את הנעל בהתאמה לכף הרגל להליכה נוחה ולמניעת כאבים ויבלות.


פסטיבל "ציפור הנפש"- כשצפרות ,יהדות ומוסיקה נפגשות 

לכבוד עונת הנדידה מקיימת החברה להגנת הטבע פסטיבל צפרות ייחודי ומרתק. עונת הנדידה נמצאת בעיצומה, ולכבודה מקיים מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע פסטיבל צפרות מיוחד במינו "ציפור הנפש", המאיר תחום מרתק של חיבור בין יהדות, מוזיקה וצפרות.
 
ישראל, משאת ליבם של  היהודים מדורי דורות, מהווה גם מקור משיכה עצום לציפורים הנודדות, ובעקבותיהן חובבי הציפורים והטבע מכל רחבי העולם. במקורות היהודים העתיקים מופיעים פסוקים, מצוות ומדרשים המשלבים בין תחומי היהדות לנושאי שמירת הטבע בכלל והשמירה על הציפורים בפרט. כך, למשל, הנביא ירמיהו ידע לתאר במדויק את תופעת הנדידה ושילב אותה באחת מנבואותיו: "גם חסידה בשמים ידעה מועדיה ותור וסיס ועגור שמרו את עת בואנה", והביטוי הידוע "מצווח ככרוכיה" מגיע מהגמרא והוא מתייחס לקריאותיו הרמות של העגור, הנשמעות בימים אלה בכל רחבי עמק החולה. הצלע השלישית היא המוסיקה, העוברת כחוט השני בחיבור שבין היהדות לצפרות.
 
מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע והמרכז לחקר נדידת הציפורים בלטרון יזמו תוכנית חדשנית המשלבת בין שלושת התחומים, ציפורים, יהדות ומוסיקה. פסטיבל "ציפור הנפש" מתקיים באזורים היפים ביותר בצפון, וכולל בתוכו חיבור מיוחד במינו בין המקורות היהודיים, טיולים, מוזיקה וכמובן ציפורים.
 
הפסטיבל פונה לכלל הציבור הישראלי, דתיים וחילונים, המעוניינים ליהנות מחוויה מיוחדת במינה. תוכנית הפסטיבל כוללת קונצרט חגיגי של שלמה גרוניך ומוזיקאים מקומיים מהגליל, הרצאות בנושאי טבע ויהדות מפי טובי המרצים מאיר שלו,יוכי ברנדס,שלמה גרוניך, מומחי הצפרות של החברה להגנת הטבע, וכמובן טיולים וסיורים מרתקים אל אתרי הצפרות בצפון.
לפסטיבל שני מחזורים 26 – 29 בנובמבר, 30 בנובמבר-2 בדצמבר , המותאמים גם לשומרי שבת. האירוח יתקיים במלון פסטורל בכפר בלום, הממוקם ליד אחד מאתרי תיירות הציפורים הטובים בעולם, אגמון החולה. בתקופה זו מזדמנת למבקרים במקום חווית צפרות בלתי נשכחת, משום שהוא מהווה נקודת משיכה לעשרות אלפי עגורים ומאות מיני ציפורים נודדות, השוהות במקום. 
 


פסטיבל "ציפור הנפש"                       צילום: אלי הורביץ

 

הכרכום הצהבהב והכרכום הנאה החלו לפרוח בשמורת יער אודם


הכרכום הצהבהב והכרכום הנאה - הסגלגל האציל, החלו לפרוח בשמורת יער אודם (יער מסעדה) בצפון רמת הגולן. הכרכום הינו אחד מסימני החורף ועונת הגשמים, ופריחתו מכסה מקבצים מקבצים את קרקע היער השופע בצבעים. יער אודם צבוע כעת בצבעי השלכת השונים של עצי האלון, הטחבים הירוקים על גזעיהם, הפטריות החלו לבצבץ מן הקרקע והכרכומים המעניקים ליער את המראה הייחודי.
 
הכרכום בגובה 8-4 ס"מ, הינו צמח ממשפחת האירוסים, בעל פקעת חד-שנתית קטנה. הפרח יוצא ראשון ואחריו העלים יוצאים מן האדמה, צורתם מוארכת וצבעם ירוק. לכל פקעת פרח יחיד בצורת משפך בעל ששה עלי כותרת המסודרים בשתי שכבות, פנימית וחיצונית, בכל שכבה שלושה עלים. לכרכום הצהבהב עלי כותרת לבנים ואבקנים בצבע צהוב, עם כתם צהוב בבסיסם ואילו לכרכום הנאה, עלי הכותרת סגלגלים ואבקנים בצבע אדום. הפקעת של הכרכום חד שנתית, כל שנה היא מתרוקנת ומעליה נוצרת פקעת חדשה.
 
יעל סלע - מנהלת מרכז חינוך והסברה ברשות הטבע והגנים גולן אומרת, כי כרכום צהבהב גדל באזורי חורש לח בעיקר בצפון רמת הגולן, מורדות החרמון ובגליל. הפריחה באזור שמורת יער אודם מוקדמת יחסית ותת המין הארץ ישראלי של הכרכום פורח יותר מאוחר באזורים שונים בארץ.
 
בישראל כיום- הכרכום הוא פרח בר מוגן, אך בימי קדם הפיקו מפקעת הכרכום את תבלין ה"זעפרן" היקר. גידול הכרכום נזכר כבר בספר שיר השירים, מימי בית ראשון: "שלחיך פרדס רימונים עם פרי מגדים כפרים עם-נרדים: נרד וכרכום קנה וקינמון" (שיר השירים ,ד`, י"ג-י"ד)
השם כרכום לקוח מתוך המיתולוגיה היוונית, על העלם קורוקוס, שמת מאהבה וגעגועים לסמילקס, הרועה היפיפייה. לאחר מותו הפכוהו האלים לפרח, פרח הכרכום.
 
ברשות הטבע והגנים ממליצים לערוך סיור בשמורת הטבע יער אודם (יער מסעדה), ניתן לטייל בשני מסלולים בין מקבצי הכרכומים: במסלול הג`ובה הגדולה (אל כבירה) נוכל להבחין בכרכום הנאה ובצבעו הסגלגל, השביל מתחיל על כביש ווסט - מסעדה (מס` 978), כ300- מ` מצפון לכניסה למושב אודם, השביל מסומן שחור ואורכו כחצי קילומטר.
במסלול נוסף, בתל-קצעה נוכל לראות את הכרכום הנאה והצהבהב פורחים זה לצד זה. ממשיכים בכביש 978 לתוך הכפר הדרוזי מסעדה ובצומת T פונים ימינה (דרומה) בכביש 98. כ- 500 מ` אחרי הכפר מתעקל הכביש שמאלה. כביש ישן ומשובש מאד ממשיך ישר. נוסעים בכביש המשובש כ- 300 מ` ומחנים את הרכב. מנקודה זו מתחיל שביל מסומן כחול העולה להר. אפשר לשלב בין שני המסלולים (ראה מפת סימון שבילים). במקרה כזה מומלץ להתחיל ביער אודם (תל קצעה) וללכת דרך הר אודם אל ג`ובה אל-כבירה.
 
השמורה פתוחה למטיילים ללא תשלום וניתן להיעזר במפת סימון שבילים מספר 1 של רמת הגולן והחרמון וחשוב להקפיד ללכת על סימון השבילים בלבד על מנת לא לגרום נזק לשמורה.
 
סדנת גבינות ויין במלון ישרוטל פונדק רמון
 
בתאריכים 16-18 בנובמבר, ימים חמישי-שבת, יתקיים בישרוטל פונדק רמון סופשבוע של גבינות ויין בשיתוף רן בוק, מוציא הספר "גבינות" מדריך הגבינות הישראלי הראשון.
 
בעקבות ההצלחה של סופי השבוע הקולינאריים שמתקיימים בישרוטל פונדק רמון, דוגמת סדנת הקפה עם אילן`ס - ייהנו המשתתפים בסוף השבוע המיוחד הזה, שבחסות יקבי רמת הגולן, מהרצאות בנושא גבינות ויין, ישתתפו בסדנה להכנת גבינות, ייקחו חלק במסע הכרות עם גבינות בסדנה בנושא "משפחות של גבינות", יטעמו גבינות מתוצרת 5 מחלבות בוטיק במהלך טיול ג`יפים במכתש ועוד.
 
בנוסף לכל זה, ייהנו האורחים מהתבשילים ה"מפורסמים" של  שף הפונדק. מדריך הגבינות בהוצאת "כתר" יוענק במתנה למשתתפים. ביום שישי בערב יערך מופע ג`אז בלובי המלון. 
 

מגייסים את הקופה הכחולה פורסם ב - 5/10/2006
0 קרן קימת לישראל בחרה בדרך יצירתית, תרתי משמע, לגייס חלק מן ההוצאות העצומות הכרוכות בשיקום היערות  בצפון, שנשרפו ונפגעו במהלך המלחמה.
 
קק"ל בשיתוף עם עיריית ת"א וחברות מסחריות, תקיים במהלך חול המועד סוכות, החל מה 8.10, תערוכת-חוצות בשדרות רוטשילד בתל אביב. במרכז התערוכה תככב הקופסה הכחולה שהפכה במרוצת השנים לאייקון ישראלי-ציוני ולאחד מסמלי התרבות של העם היהודי. במקום יתקיימו פעילויות לילדים ולכל המשפחה, וכן, יוקם דוכן מידע לציבור על אפשרויות התנדבות והושטת יד לשיקום היערות בצפון.
 
הקופסאות יעוצבו מחדש, במימדי ענק, על ידי אומנים מובילים כגון: מעצבת התכשיטים מיכל נגרין, הציירים והפסלים צבי גבע וצביקה לחמן, הצלמים זיו קורן ופבל וולברג,  מעצב הפנים גדי הלפרין ,המאיירים אורי פינק וגדי רוביצ`ק האמנים ערן שקין, ענת וולף , מיכאל אזולאי, עירית הדני , יעל זאבי, דני קרמן, מיכאל אזולאי, המעצב יפרח בן צבי, האמן בני לוי, אבי קסוטו, נעה טני, סיגל עבודי ועוד
 
כל קופסה המשתתפת  במיצג הענק, תירכש לצורך התצוגה על ידי חברה מסחרית. התמורה מיועדת למימון ההוצאות הכרוכות בשיקום יערות הצפון.
עם תום המיצג – יועמדו הקופסאות למכירה פומבית שהכנסותיה יהיו אף הן קודש לשיקום היערות.
 
תערוכת החוצות הינה חוליה אחת בשרשרת של פעולות התרמה וגיוס כספים שעורכת קק"ל בקרב הציבור בישראל, תחת הכותרת "מחזירים את הירוק לעיניים".
 
בין החברות המשתתפות: שטראוס עלית, עוף טוב, קיידנס , אוריאן, אקסלנס נשואה, א.ד מטלון, חברת המכוניות סובארו, חברת טבע, רשת מלונות דן, חברת קימברלי חוגלה, אגן מכתשים, בנק לאומי, מנופי אבי, מקאן אריקסון ועיתון העיר
 
אפי שטנצלר יו"ר דירקטוריון קק"ל : "אני מודה לחברות שכבר נענו לפניה ונרתמו לסייע להחזרת הירוק לעיניים בדרך ייחודית זו וקורא לחברות נוספות, מכל הגדלים והסוגים, לקחת חלק בפעילות  סולידארית ישראלית חשובה זו".

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 8/4/2009
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 
 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדויקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

פעילויות החברה להגנת הטבע
פסח 2009 10-15.4.09 

10.4 שישי
בואו לצפר ביציאת מצרים...
שישי, 10.4, חוה"מ פסח 

הפנינג צפרות וטבע בפארק הצפרות במעגן מיכאל,לכל המשפחה הפנינג של סיורים ופעילויות בעקבות הציפורים הנודדות, סיורים בין בריכות הדגים לים, הדגמות של טיבוע ציפורים והפעלות לילדים בנושאי מדע ותעופה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

אדום ונדיר בגליל
10.4.09, שישי, חוה"מ פסח, משפחות 

את אדמונית החורש, אחד הפרחים המרשימים בארצנו ניתן לראות למשך שבועיים בלבד בשנה. נטייל על הר הילל בגליל, אחד המקומות הבודדים עליו היא פורחת. נעלה לכיוון מעיין `עין הזקן` ונתבשם מהריחות המתוקים ומהאוויר ההררי. בהדרכת בי"ס שדה גליל, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

מסע שומרוני
10.4.09, שישי, חוה"מ פסח, טיול ג`יפים לכל המשפחה

 
שמורת הטבע הקסומה של נחל קנה משופעת בבוסתנים, מעיינות וטרסות. נעלה אל היישוב מעלה שומרון, נצפה על האזור ממעוף הציפור, ונלמד על הייחודיות של האזור. נעצור לתצפיות, הסברים ונשכשך רגליים במעיינות המפכים. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
הטיול מאובטח ומאושר ע"י גורמי הביטחון.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

קול קורא לנדוד
10-11.4.09, שישי-שבת, חוה"מ פסח, סופשבוע חווייתיי לכל המשפחה


סופשבוע חוויתי בו נתחבר אל התרבות הבדואית: נטייל בנחל צין עליון ובנחל אריכא, ונכיר את סלמן - רועה צאן בדואי שייקח אותנו לסיור בכפר קטן ולא מוכר. נאכל ארוחת ערב במאהל בדואי, ונשמע סיפורים על חיי הבדואים ועל השינויים העוברים על החברה הבדואית. לאחר ארוחת בוקר שבת נטייל בבורות לוץ, בין בורות מים ועצי אלה מרשימים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

11.4 שבת
ציפורים אשדודיות
11.4.09, שבת , 07:30-09:30 פעילות צפרות לכל המשפחה     

פסח מהווה את שיא עונת הנדידה. מאות מיליוני ציפורים עושות את דרכן בתקופה זו בחזרה לאירופה, שם יבלו את עונת הקיץ. הציפורים המקומיות שלנו, המבלות כאן כל השנה, נמצאות בשיא פעילות הקינון- שירה, חיזור ובניית הקינים.  מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יקיים פעילויות צפרות בפארק לכיש באשדוד, כחלק מפעילויות פסח של חברת חופית, חברת התיירות העירונית של אשדוד. בפעילות נכיר את ציפורי החורש המקומיות- ואת הציפורים הנודדות, ונצא לסיור קצר באיזור. הסיור כולל השתתפות בסימון ציפורים בטבעות מחקר, תצפית במשקפות ובטלסקופים לאורך נחל לכיש.
מומלץ להצטייד במשקפת, מגדיר ציפורים, כובע, מים ונעליים נוחות להליכה.
נקודת מפגש: בצד המזרחי של פארק לכיש, דרך שדרות הרצל באשדוד, מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים. לפרטים נוספים: www.teva.org.il/birdsa 

בניחוח שוויצרי
11.4.09, שבת, חוה"מ פסח, משפחות 

נחל כלח ירוק כל השנה. נלך בתוך חורש טבעי וסבוך של אלונים ואלות, נרד במפלוני סלע ונבקר בצניר המרשים. בהדרכת בי"ס שדה גליל, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

בואו לצפר ביציאת מצרים...
11.4.09, שבת, חוה"מ פסח, משפחות 

צפרות וטבע בפארק הצפרות במעגן מיכאל,לכל המשפחה
הפנינג של סיורים ופעילויות בעקבות הציפורים הנודדות, סיורים בין בריכות הדגים לים, הדגמות של טיבוע ציפורים והפעלות לילדים בנושאי מדע ותעופה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

18+ 

בעקבות תעלומת הר סיני
11.4.09, שבת, חוה"מ פסח, 18+ 

חג הפסח הוא הזדמנות חגיגית לטיול מיוחד במינו אל הר כרכום, שיש טוענים כי הוא הר סיני. ההר נמצא בליבו של שטח אש ולכן לא נגיש למטיילים רוב השנה. בבוקר נצא אל ההר בנסיעה חוויתית בג`יפים, רמת עבירות קלה- ניתן להגיע עם ג`יפ פרטי או להצטרף לג`יפ בהסעת החברה להגנת הטבע. נעלה אל ההר ובין אלפי ציורי הסלע והמקדשים המיוחדים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. המסלול כולל נסיעה בג`יפ בעבירות קלה ובמסלול הליכה של כ-5 שעות. היציאה לטיול מותנית בקבלת אישור בטחוני סמוך למועד.
לפרטים והרשמה: בית ספר שדה הר הנגב, החברה להגנת הטבע: 08-6588615 

 
פנויים-פנויות 

סודות ההר הגבוה
11.4.09, שבת, חוה"מ פסח, פו"פ גילאי 60-45 

אין תחליף לאוויר ההרים וניחוחות פריחת האביב במרומי הגליל. נטייל בין עצי החורש והנוף המרהיב סביב הר הילל. תושב הכפר בית ג`אן ייקח אותנו לסיור ברחבי הכפר הגבוה והמרתק, ונכיר פרויקט מיוחד של מוצרי קוסמטיקה מן הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

12.4 ראשון
משפחות 

קסם על ים כנרת
חגיגת סיורים על שביל סובב כנרת  
  
12.4 בין השעות 10:00-15:00, יציאה ממגרש החניה של חוף צמח, בתחנת הדלק גינוסר ובגן לאומי כפר נחום.
לוקחים את המים בידיים! בואו לתמוך בשמירה על הכנרת ומקומות המים ביום שכולו סיורי טבע ומים, במסלולים חדשים ומרגשים לאורך שביל סובב כנרת. הסיורים יתקיימו בדגש חשיבות השמירה על נופי הכנרת ומאגרי המים ופתיחת חופי הכנרת לציבור. סיורים ברמות קושי שונות בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע ייצאו מחופי צמח, גינוסר וכפר נחום. שלטי הכוונה לנקודות המוצא יוצבו סביב הכנרת.  יציאה לסיורים בין השעות 10:00-15:00.
לפרטים נוספים: www.teva.org.il/sovevkineret החברה להגנת הטבע:  03-6388688   

מצילים את נחל יתלה
12.4, ראשון,  טיול שמירת טבע לכל המשפחה שעה 09:00, 13:30 

 החברה להגנת הטבע ובית ספר שדה שער הגיא מזמינים אתכם לגלות את נחל יתלה, רגע לפני שפרוייקט הרכבת מאיים להפסיק את ציוץ הציפורים ולהרוס את נופו המיוחד של הנחל. ארגוני הסביבה פועלים לקידום החלופה הסביבתית לרכבת לירושלים שלא תיפגע בנחל. הסיור מתאים למשפחות. משך הסיור כ- 3 שעות. הגעה דרך מחלף לטרון - פניה לכביש 3 לכיוון מודיעין. נקודת מפגש - תינתן לנרשמים. תחילת המסלול מחייבת נסיעה בדרך עפר מתאימה לכלי רכב פרטיים. ציוד: נעלי הליכה נוחות, מים, אוכל. הטיולים יתקיימו בכפוף לתנאי מזג אויר ולמספר הנרשמים.
הרשמה לסיורים בבית ספר שער הגיא 02-5331665  או בדוא"ל bisash@ramotshapira.org.il

ציפורים אשדודיות
12.4.09, ראשון , 07:30-09:30             פעילות צפרות לכל המשפחה


פסח מהווה את שיא עונת הנדידה. מאות מיליוני ציפורים עושות את דרכן בתקופה זו בחזרה לאירופה, שם יבלו את עונת הקיץ. הציפורים המקומיות שלנו, המבלות כאן כל השנה, נמצאות בשיא פעילות הקינון- שירה, חיזור ובניית הקינים.  מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יקיים פעילויות צפרות בפארק לכיש באשדוד, כחלק מפעילויות פסח של חברת חופית, חברת התיירות העירונית של אשדוד. בפעילות נכיר את ציפורי החורש המקומיות- ואת הציפורים הנודדות, ונצא לסיור קצר באיזור. הסיור כולל השתתפות בסימון ציפורים בטבעות מחקר, תצפית במשקפות ובטלסקופים לאורך נחל לכיש.
מומלץ להצטייד במשקפת, מגדיר ציפורים, כובע, מים ונעליים נוחות להליכה.
נקודת מפגש: בצד המזרחי של פארק לכיש, דרך שדרות הרצל באשדוד, מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים. לפרטים נוספים: www.teva.org.il/birdsa 

הלילה הזה כולו... חולות
12.4.09, ראשון אחה"צ* חוה"מ פסח, משפחות 

שעות הערב המאוחרות עם בעלי החיים בחולות ניצנים הן בילוי מרתק. נטייל בפארק, נטפס על דיונות זהובות ונתחקה אחר עקבות בעלי חיים. נסיים בקומזיץ עם פיתות ושתייה חמה. בהדרכת בי"ס שדה שקמים, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

נאחזים באוויר
12.4.09, ראשון אחה"צ, גג משרדי החברה להגנת הטבע, תצפית צפרות לכל הגילאים, 16:00 

הסיסים הן ציפורים קטנות וייחודיות המבלות את מרבית חייהן באוויר. נעלה לצפות במעופן מגג בית החברה להגנת הטבע, נשמע את משק כנפיהן ונבין מדוע הן נקראות כך. בהדרכת אמנון האן, מומחה לסיסים.  הגעה עצמית.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

בואו לצפר ביציאת מצרים...
ראשון, 12.4, חוה"מ פסח
הפנינג צפרות וטבע בפארק הצפרות במעגן מיכאל,לכל המשפחה 

הפנינג של סיורים ופעילויות בעקבות הציפורים הנודדות, סיורים בין בריכות הדגים לים, הדגמות של טיבוע ציפורים והפעלות לילדים בנושאי מדע ותעופה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

פסטיבל אקוספירה
12.4 חוה"מ פסח, משפחות                 
12-14.4.09, ראשון-שלישי, חוה"מ פסח, עין הוד 

פסטיבל אקולוגי לכל המשפחה בנושאי סביבה וקיימות למרגלות כפר האמנים עין הוד בכרמל. הקיימות היא תפיסת עולם המכוונת את האדם לחיים מתוך אחריות לסביבה.
בפסטיבל יפעלו תחנות הדרכה בנושא שמירה על הסביבה ושלל פעילויות לכל המשפחה, סדנאות יצירה, הצגות לילדים, הקרנת סרטים, הפעלות ועוד.
כמו כן, תוצג במסגרת הפסטיבל התערוכה "על המקום" לאמנות עכשווית, העוסקת ביחסים בין האדם לסביבה הטבעית והאנושית.
הפסטיבל הוא יוזמה של תושבי המקום, אליהם חברו החברה להגנת הטבע וארגוני סביבה נוספים, כשהמטרה המרכזית היא להגביר את מודעות הציבור לרעיון הקיימות ולעשייה למען איכות חיים וסביבה טובים יותר.
לפרטים נוספים: www.ecosfera.co.il  

אור הירח
12.4.09, ראשון לילה, חוה"מ פסח, טיול לילה למשפחות 

עם ערב נעלה על הר סדום לקראת ערב ונצפה אל  ים המלח, הנעטף באור דמדומים. לאור הירח המלא נרד למסלול מרהיב בנחל סדום, בין צללים, תצורות סלע יפהפיות ונופי חוואר חיוורים ומרהיבים. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי, החברה להגנת הטבע
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

חבלים שחבל על הזמן
12-13.4.09, ראשון-שני, חוה"מ פסח, סדנת סנפלינג למשפחות במדבר יהודה 

יומיים מלאי הרפתקאות, מסלולים מרתקים וגלישת מצוקים בקניוני צפון מדבר יהודה. בקניון נחל אוג היפהפה, המשופע במדרגות סלע, נלמד את יסודות תורת הגלישה. למחרת נטייל בנופי הפרא של נחל קומראן ונגלוש במפלים המרשימים, המשקיפים אל נוף מרהיב.
כולל לינת שטח, כלכלה מלאה, ציוד גלישה ומדריכים מקצועיים.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

חווית שטח בהרי אילת
12-14.4.09, ראשון-שלישי, חוה"מ פסח, שלושה ימי טיול באילת לכל המשפחה 

שלושה ימים של חוויות, טיולים ונופים מרהיבים לכל המשפחה, עם לינה בבית ספר שדה אילת. נכיר את הר אילת בתצפית מרהיבה ונצא לטיול שטח בנחל גשרון.עם ערב נקים אוהלים בחניון הר יהורם ונכין ארוחת ערב עם קומזיץ מהנה. בבוקר נרד אל עין נטפים שבקניון הסלע, ואחר כך נתרווח בחדרים בבי"ס שדה אילת. נשנרקל בשמורת חוף אלמוג, נתרשם ממיני האלמוגים ומהדגים הצבעוניים, ונהנה מארוחת ערב משותפת. בבוקר האחרון נשכים ונעלה לתצפית זריחה מרהיבה מהר צפחות על מפרץ אילת. חוויתי ומיוחד!
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

האתגריות שבגליל
12-14.4.09, ראשון-שלישי, חוה"מ פסח, טיול אתגרי למשפחות 

שפע טיולים ופעילויות אתגריות מחכים לנו בחוויה משפחתית בטבע הפורח של מרחבי הגליל. נטייל בהר זבול, המוקף יער צפוף, ו נרד אל מעיינות ואדי חביז בערוצו של נחל כזיב. נטייל בנחל קדש, בין מדרגות סלע ומפלים יבשים, ונבשל בישולי שדה בצל עצי החורש בנחל מורן. נפגוש דמויות גליליות מיוחדות, ונשתתף בתצפית כוכבים ייחודית מהר מירון. בהדרכת מיכאל גרניק ועודד כהן.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

18+ 

בעקבות תעלומת הר סיני
12.4.09, ראשון, חוה"מ פסח, 18+ 

חג הפסח הוא הזדמנות חגיגית לטיול מיוחד במינו אל הר כרכום, שיש טוענים כי הוא הר סיני. ההר נמצא בליבו של שטח אש ולכן לא נגיש למטיילים רוב השנה. בבוקר נצא אל ההר בנסיעה חוויתית בג`יפים, רמת עבירות קלה- ניתן להגיע עם ג`יפ פרטי או להצטרף לג`יפ בהסעת החברה להגנת הטבע. נעלה אל ההר ובין אלפי ציורי הסלע והמקדשים המיוחדים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. המסלול כולל נסיעה בג`יפ בעבירות קלה ובמסלול הליכה של כ-5 שעות. היציאה לטיול מותנית בקבלת אישור בטחוני סמוך למועד.
לפרטים והרשמה: בית ספר שדה הר הנגב, החברה להגנת הטבע: 08-6588615 

13.4 שני
קסם על ים כנרת
חגיגת סיורים על שביל סובב כנרת   

12.4 בין השעות 10:00-15:00, יציאה ממגרש החניה של חוף צמח, בתחנת הדלק גינוסר ובגן לאומי כפר נחום.
לוקחים את המים בידיים! בואו לתמוך בשמירה על הכנרת ומקומות המים ביום שכולו סיורי טבע ומים, במסלולים חדשים ומרגשים לאורך שביל סובב כנרת. הסיורים יתקיימו בדגש חשיבות השמירה על נופי הכנרת ומאגרי המים ופתיחת חופי הכנרת לציבור. סיורים ברמות קושי שונות בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע ייצאו מחופי צמח, גינוסר וכפר נחום. שלטי הכוונה לנקודות המוצא יוצבו סביב הכנרת.  יציאה לסיורים בין השעות 10:00-15:00.
www.teva.org.il/sovevkineret החברה להגנת הטבע:  03-6388688   

מצילים את נחל יתלה
13.4, שני,  טיול שמירת טבע לכל המשפחה ללא תשלום, שעה 09:00, 13:30 

 החברה להגנת הטבע ובית ספר שדה שער הגיא מזמינים אתכם לגלות את נחל יתלה, רגע לפני שפרוייקט הרכבת מאיים להפסיק את ציוץ הציפורים ולהרוס את נופו המיוחד של הנחל. ארגוני הסביבה פועלים לקידום החלופה הסביבתית לרכבת לירושלים שלא תיפגע בנחל. הסיור מתאים למשפחות. משך הסיור כ- 3 שעות. הגעה דרך מחלף לטרון - פניה לכביש 3 לכיוון מודיעין. נקודת מפגש - תינתן לנרשמים. תחילת המסלול מחייבת נסיעה בדרך עפר מתאימה לכלי רכב פרטיים. ציוד: נעלי הליכה נוחות, מים, אוכל. הטיולים יתקיימו בכפוף לתנאי מזג אויר ולמספר הנרשמים.
הרשמה לסיורים בבית ספר שער הגיא 02-5331665  או בדוא"ל bisash@ramotshapira.org.il

ציפורים אשדודיות
13.4.09, שני , 07:30-09:30   פעילות צפרות לכל המשפחה   
 
פסח מהווה את שיא עונת הנדידה. מאות מיליוני ציפורים עושות את דרכן בתקופה זו בחזרה לאירופה, שם יבלו את עונת הקיץ. הציפורים המקומיות שלנו, המבלות כאן כל השנה, נמצאות בשיא פעילות הקינון- שירה, חיזור ובניית הקינים.  מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יקיים פעילויות צפרות בפארק לכיש באשדוד, כחלק מפעילויות פסח של חברת חופית, חברת התיירות העירונית של אשדוד. בפעילות נכיר את ציפורי החורש המקומיות- ואת הציפורים הנודדות, ונצא לסיור קצר באיזור. הסיור כולל השתתפות בסימון ציפורים בטבעות מחקר, תצפית במשקפות ובטלסקופים לאורך נחל לכיש.
מומלץ להצטייד במשקפת, מגדיר ציפורים, כובע, מים ונעליים נוחות להליכה.
נקודת מפגש: בצד המזרחי של פארק לכיש, דרך שדרות הרצל באשדוד, מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים. לפרטים נוספים: www.teva.org.il/birdsa 

מלך המעיינות
13.4.09, שני, חוה"מ פסח, טיול אופניים למשפחות, גילאי 10+ 

נופי הפרא והמרחבים הפתוחים של בקעת צין מזמנים הרפתקה מיוחדת לרוכבי האופניים. נרכב ממדרשת בן גוריון אל רכס חלוקים לתצפית מרהיבה. נרד דרך שדה צין לבקעת צין ונגיע עד לעין עקב – אחד המעיינות היפים בנגב. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
טכנאי של רוזן ומינץ ילווה את הרוכבים  ויעניק טיפים והמלצות. לבעלי ניסיון ברכיבת שטח.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

בואו לצפר ביציאת מצרים...
שני, 13.4, חוה"מ פסח
הפנינג צפרות וטבע בפארק הצפרות במעגן מיכאל,לכל המשפחה


הפנינג של סיורים ופעילויות בעקבות הציפורים הנודדות, סיורים בין בריכות הדגים לים, הדגמות של טיבוע ציפורים והפעלות לילדים בנושאי מדע ותעופה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

מבעד לחורש
13.4.09, שני, חוה"מ פסח, משפחות 

פריחה אביבית ונוף מרהיב מקיפים את מנזר המוחרקה בכרמל. נרד אל חורבת כרך – אתר היסטורי עם שרידים רומיים, ונמשיך עד לחורש הירוק של נחל רקפת. בהדרכת בי"ס שדה גליל, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

פסטיבל אקוספירה
12.4 חוה"מ פסח, משפחות                
12-14.4.09, ראשון-שלישי, חוה"מ פסח, עין הוד 

פסטיבל אקולוגי לכל המשפחה בנושאי סביבה וקיימות למרגלות כפר האמנים עין הוד בכרמל. הקיימות היא תפיסת עולם המכוונת את האדם לחיים מתוך אחריות לסביבה.
בפסטיבל יפעלו תחנות הדרכה בנושא שמירה על הסביבה ושלל פעילויות לכל המשפחה, סדנאות יצירה, הצגות לילדים, הקרנת סרטים, הפעלות ועוד.
כמו כן, תוצג במסגרת הפסטיבל התערוכה "על המקום" לאמנות עכשווית, העוסקת ביחסים בין האדם לסביבה הטבעית והאנושית.
הפסטיבל הוא יוזמה של תושבי המקום, אליהם חברו החברה להגנת הטבע וארגוני סביבה נוספים, כשהמטרה המרכזית היא להגביר את מודעות הציבור לרעיון הקיימות ולעשייה למען איכות חיים וסביבה טובים יותר.
לפרטים נוספים: www.ecosfera.co.il  

14.4 שלישי
מצילים את נחל יתלה
14.4, שלישי,  טיול שמירת טבע לכל המשפחה שעה 09:00 

 החברה להגנת הטבע ובית ספר שדה שער הגיא מזמינים אתכם לגלות את נחל יתלה, רגע לפני שפרוייקט הרכבת מאיים להפסיק את ציוץ הציפורים ולהרוס את נופו המיוחד של הנחל. ארגוני הסביבה פועלים לקידום החלופה הסביבתית לרכבת לירושלים שלא תיפגע בנחל. הסיור מתאים למשפחות. משך הסיור כ- 3 שעות. הגעה דרך מחלף לטרון - פניה לכביש 3 לכיוון מודיעין. נקודת מפגש - תינתן לנרשמים. תחילת המסלול מחייבת נסיעה בדרך עפר מתאימה לכלי רכב פרטיים. ציוד: נעלי הליכה נוחות, מים, אוכל. הטיולים יתקיימו בכפוף לתנאי מזג אויר ולמספר הנרשמים.
הרשמה לסיורים בבית ספר שער הגיא 02-5331665  או בדוא"ל bisash@ramotshapira.org.il

בואו לצפר ביציאת מצרים...
שלישי, 14.4, חוה"מ פסח
הפנינג צפרות וטבע בפארק הצפרות במעגן מיכאל,לכל המשפחה 

הפנינג של סיורים ופעילויות בעקבות הציפורים הנודדות, סיורים בין בריכות הדגים לים, הדגמות של טיבוע ציפורים והפעלות לילדים בנושאי מדע ותעופה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

הלילה הזה כולו... חולות
14.4.09, שלישי  אחה"צ* חוה"מ פסח, משפחות

 
שעות הערב המאוחרות עם בעלי החיים בחולות ניצנים הן בילוי מרתק. נטייל בפארק, נטפס על דיונות זהובות ונתחקה אחר עקבות בעלי חיים. נסיים בקומזיץ עם פיתות ושתייה חמה. בהדרכת בי"ס שדה שקמים, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

פסטיבל אקוספירה
14.4 חוה"מ פסח, משפחות                  
12-14.4.09, ראשון-שלישי, חוה"מ פסח, עין הוד 

פסטיבל אקולוגי לכל המשפחה בנושאי סביבה וקיימות למרגלות כפר האמנים עין הוד בכרמל. הקיימות היא תפיסת עולם המכוונת את האדם לחיים מתוך אחריות לסביבה.
בפסטיבל יפעלו תחנות הדרכה בנושא שמירה על הסביבה ושלל פעילויות לכל המשפחה, סדנאות יצירה, הצגות לילדים, הקרנת סרטים, הפעלות ועוד.
כמו כן, תוצג במסגרת הפסטיבל התערוכה "על המקום" לאמנות עכשווית, העוסקת ביחסים בין האדם לסביבה הטבעית והאנושית.
הפסטיבל הוא יוזמה של תושבי המקום, אליהם חברו החברה להגנת הטבע וארגוני סביבה נוספים, כשהמטרה המרכזית היא להגביר את מודעות הציבור לרעיון הקיימות ולעשייה למען איכות חיים וסביבה טובים יותר.
לפרטים נוספים: www.ecosfera.co.il  

ירוק על המצוק
14.4.09, שלישי, חוה"מ פסח,  משפחות 

מחורבת עקב ברמת הנדיב נשקפת תצפית יפהפייה על מישור החוף. נטייל בינות עתיקות, נחצה את נחל תמסח ונמשיך עד לגני הנדיב הצבעוניים.
בהדרכת בי"ס שדה גליל, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

15.4 רביעי - אור הירח
15.4.09, רביעי לילה, חוה"מ פסח, טיול לילה למשפחות 

עם ערב נעלה על הר סדום לקראת ערב ונצפה אל  ים המלח, הנעטף באור דמדומים. לאור הירח המלא נרד למסלול מרהיב בנחל סדום, בין צללים, תצורות סלע יפהפיות ונופי חוואר חיוורים ומרהיבים. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il

טיולים וסיורים מחוץ לעיר פורסם ב - 18/5/2005

יורו-דיסני - EURO DISNEY

אקשן, הרפתקאות, צחוק והרבה קסם. ביורו-דיסני לבכם יכפיל את קצב פעימותיו. פארק החלומות נחנך באפריל 1992 והוא שוכן 32 ק"מ מפריז. אפשר להגיע במכונית. יוצאים דרך שער ברסי (BERCY) לכביש הטבעת ה `פריפריק` וממשיכים בכביש A4. בפארק מגרשי חניה ענקיים. מומלץ להגיע ברכבת הפרברים RER בכיוון מארן לה-וואלה. הנסיעה אורכת כחצי שעה ומגיעים ללב הפארק. אפשר להגיע גם באוטובוסים מהירים מנמלי התעופה שארל דה גול ואורלי. ליורו-דיסני צריך להקדיש לפחות יום ואולי גם יותר. תלוי בכמה ילדים אתם מטופלים. באתר 7 בתי מלון עם 5,200 חדרים. אפשר להתארח גם בחוות דיווי קרוקט שמצוידת ב-500 בונגלוס. המחירים לא זולים. כמו כל מונומט שמדיף ניחוחות אמריקנים גם הקמתו של יורו-דיסני לוותה בוויכוח גדול. השמרנים טענו שהפארק ימסד את האמריקניזציה של צרפת והתנגדו בתוקף להקמתו. היורו-דיסני מורכב מחמש `ארצות` (נושאים) המגוללות באומר ושיר, בהמחזה את תמצית החוויה אמריקנית. `ארץ ההרפתקאות`, `ארץ המערב הפרוע`, `ארץ הדמיון והאגדות`, ארץ התגליות ו`רחוב ראשי בארה"ב`. החוויה האמריקנית מתבטאת גם בדוכני ה `הוט דוג` (נקניקיות בלחמניות) שבמקום וגם בהררי הפופקורן שמוגש רק מתוק, כיאה לחיים המתוקים בפארק השעשועים הזה. נא לא לטעות: לא רק ילדים. גם מבוגרים יכולים לצאת כאן מדעתם. אני הייתי שם 5 פעמים. למרות התורים והצפיפות תמיד שמחתי לחזור לשם.בשנים הראשונות מחירי הכניסה היו אכן יקרים, המבקרים הצביעו ברגליים ויורו דיסני צבר הפסדים. כיום התמתנו המחירים והמבקרים שוטפים את המקום. לא כל השנה משלמים אותו הדבר. תלוי מתי באים. אפשר גם להצטייד במנוי לכל השנה.
כוחו של המנוי הזה לא יפה לכל השנה. יש מועדים מסוימים,שאותם ניתן לברר בקופות, שאי אפשר להשתמש במנוי הזה.מחירי המלונות מגוונים.

פרטים נוספים:
טלפון: 0033160306069

 
ארמונות וורסאי
 
וורסאי (VERSAILLES) נמצאת כ-20 ק"מ ממערב לפריז. היא MUST תרבותי ואומנותי כי היא ארמונות מוזיאונים, גנים, ומסלולי טיולים ברגל. הכל יש פה. כאן ישבו חלק ממלכי צרפת, למייסד קראו לואי ה-14,  `מלך השמש`. לואי ה-14 לא אהב את פריז וכשעלה על כס המלוכה, ב-1661, חיפש מקום מגורים אחר לא רחוק מהבירה. לואי ה-14 פיקח אישית על חלק מעבודות הבניה. 22.000 פועלים עמלו על הקמת ורסאי. יותר מ-200 מהם נהרגו בתאונות עבודה. 49 שנים ארכה העבודה והיא הושלמה ב-1710, כשלואי

ה-14 היה בן 72. חמש שנים אחר כך מת לואי ה-14 בארמון. תור הזהב של ורסאי היה בימי המלוכה. בשנים 1682 עד למהפכה ב-1789 הייתה ורסאי מרכז הממשל. לואי ה-14 ניהל ממנה את ענייני המדינה, עוד לפני שהושלמה הבניה. במקום דירות מלכותיות עתיקות, וגם מוזיאונים עשירים לציור ופיסול שנותנים ביטוי לתולדות צרפת. כמו כן אפשר לבקר במרכז של מוסיקת הבארוק. הגנים, הברכות, המזרקות הם מלאכת מחשבת פרי עיצובו של הארכיטקט הגאוני לה נוטרה שתכנן גם את גני טולרי. גני ורסאי הם דוגמא מרהיבה לאדריכלות הגנים של המאה ה-17. הם משתרעים על שטח ענק. את הגנים מאפיינת חלוקה גיאומטרית מדויקת שלא ניתן למצוא בטבע והם באים לבטא את ניצחון האדם על הטבע. בגנים מפוזרים מאות פסלים, בעיקר של אלי יוון. בלי סוף מזרקות כשהבולטות ביניהן הן מזרקות אפולו, נפטון והדרקון. בכמה ימי שבת בשנה נערכות בוורסאי חגיגות לילה מרהיבות שמתארות במוסיקה ובתלבושות את הימים העליזים של ורסאי. לארמון נכנסים דרך הכניסה המלכותית מימין ל `חצר המלכותית`. אפשר להציץ אל הקאפלה היפה שנאסר על מבקרים לבוא בשעריה. משמאלה `אולם הרקולס`. אחרי זה יבואו `אולם השפע`, `אולם דיאן`, `אולם מרס`, `אולם מרקור`
ו-`אולם המלחמה`. בשום פנים ואופן אין להחמיץ את `אולם המראות` ( DES GLACES GALERIE), יצירת מופת של האומן לה ברן. אורכו של האולם 75 מטר ורוחבו 10 מטרו הוא נועד לתפוס את קרני השמש השוקעת. על הקיר, מול החלונות הפונים אל הגנים נתלו משטחים שכל אחד מורכב מפסיפס של מראות, 578 בסך כל. בעת השקיעה פוגעות קרני השמש במראות ונראה כאילו האולם כולו עולה באש. האולם הזה היה עד להרבה דרמות היסטוריות. לואי ה-14 היה מקבל כאן את השליחים החשובים ביותר וב-1919 נחתם כאן `חוזה ורסאי` ששם קץ למלחמת העולם הראשונה. בביקורכם נא לא לשכוח את ארמונות הטריאנוןהגדול (שבנה לואי ה-14) והטריאנון הקטן (שבנה לואי ה-15).
פרטים נוספים:
טל` 01-4266-2474
אפשר לבקר בוורסאי חצי יום, יום שלם ויש שלוקחים לעצמם יומיים כדי להכיר היטב את המקום. אין סוף לגנים של וורסאי, ארמונותיה ואגמיה פזורים על פני שטח עצום. ליד הארמון הראשי אפשר לקנות כרטיס לקרוניות שעושות את הסיבוב בגנים. אפשר בדרך לרדת לבקר באחד האתרים, לחזור לתחנה ולעלות על קרונית הבאה. הקרוניות יוצאות לדרך מהאגף הצפוני של הארמון. `הרכבות הקטנות` פועלות בכל יום חוץ מ-בימים סוערים במיוחד. וורסאי רחוקה, כאמור 20 ק"מ מפריז אם אתם רוצים להגיע בנחת.
אפשר להצטרף לטיול בן יום עם אחת מחברות הסיורים :
שם החברה: CITYRAMA טלפון 0142603014
שם החברה: PARIS VISION טלפון: 0142603125
אם אתם בוחרים להגיע בכוחות עצמכם, הרי הדרך הפשוטה ביותר להגיע לשם היא בקו C של הרכבת התחתית .RER אפשר לעלות בתחנת הרכבת מונפרנס, סן לאזר, או אינווליד עד לוורסאי ומשם באוטובוס עד לארמון. יש רכבת כל 15 דקות ומשך הנסיעה כ-20 דקות. ברכב פרטי מומלץ לנסוע מפורט סן קלו (PORTE ST.CLOUD) דרך כביש N10.

 
שארטר, ברביזון, ארמון ויער פונטנבלו, וו לה ויקונט
 
שארטר:
שוכנת כ-90 ק"מ מדרום לפריז. כדי להגיע אליה יוצאים מדרום לפריז בכביש A10 ממשיכים בו גם כשהוא מתחלף ל-A11 שילוט (CHARTERS). מפריז ניתן להגיע לשארטר גם ברכבת מתחנת מונפרנאס (פעם בשעה). בהגיענו לעיר נוסעים עם השילוט לכיוון הקתדרלה. `לשכת התיירות` ממוקמת בחזית שלה כדי לספק לכם מידע חיוני. הקתדרלה היא אתר עליה לרגל לא רק לקתולים אדוקים אלא גם לשוחרי ארכיטקטורה. הוויטראז`ים בקתדרלה הם היפים ביותר שראיתי אי פעם. 4,000 דמויות מפוסלות בתוך הכנסייה

ו-5,000 בתוך הוויטראז`ים שלה. הצבע השולט בזכוכית הוויטראז`ים הוא כחול עמוק והפך למושג באומנות `הכחול של שארטר`. איש, עד היום, לא הצליח לשחזר את הכחול הזה בציור או ב-וויטראז`. במרכז הקתדרלה, משני הצדדים שני וויטראז`ים עגולים דמויי שושנה. וויטראז` השושנה, משמאל, מתאר את מריה ואת בנה התינוק ישו. בחלונות אחרים מתוארים הנביאים: ירמיהו, ישעיהו, יחזקאל ודניאל. לאחר שיוצאים מהכניסה אפשר לרדת לכיוון הנהר אר (EURE), לעמוד על הגדה שלו, הקשיב לציוץ הציפורים, ולהשקיף על הרובע העתיק מהמאה ה-16. מי שרוצים להמשיך לברביזון יחזרו בכביש A11 ויפנו לפי השילוט דרומה ל-N191 עד לברביזון. ברביזון הייתה במאה

ה-19 כפר של אומנים וסופרים. כיום יש בה רחוב אחד גראנד(GRANDE) ומשני צדדיו מסעדות וגלריות קטנות. חלקן עוד מימי `אקולדה ברביזון`. אסכולת ברביזון. חברי האסכולה הזאת ציירו את הנופים,תארו את חיי האיכרים עוד לפני האימפרסיוניסטים. הבולטים שבציירי ברביזון היו אנרי רוסו, ז`אן פרנסואה מייה וז`יל דפרה. בעקבותיהם באו האימפרסיוניסטים והפוסט-אימפרסיוניסטים: מונה, קאמי, פיסארו, רנואר וואן גוך. ברביזון נחשבת כיום ליעד תיירותי מועדף. כדאי להיכנס לפונדק האב גאן (AUBERGE DU PERE GANNE) ששימש פונדק לציירים וסופרים חשובים. חוץ מהסיור בחדרים הקטנים בעלי התקרות הנמוכות, אפשר לצפות בסרט על הימים ההם. הסרט מוקרן כל כמה דקות, לא משנה מספר המבקרים. במוזיאון שליד הפונדק, `מיזה דה ל`אקול דה ברביזון` אפשר לראות את ציורי קבוצת ה `אקול דה ברביזון`.
פונטנבלו (היער):
הולכים עד קצה רחוב גראנד של ברביזון ונופלים לתוך יער פונטנבלו. שטחו

כ-10,000 דונם ובו עצים ענקיים: אלונים ואזדרכת. אפשר לטייל בשבילים המסומנים ולטפס על הסלעים החלקלקים והשטוחים שזרועים בו. נמשיך בכביש N7 שחוצה את היער ונגיע לארמון פונטנבלו.
פונטנבלו (הארמון):
אחד מארמונות הקיץ של מלכי צרפת. שליטי צרפת מהמאה ה-12 ועד נפוליון ה-3. ארמון יפהפה. בחזית בולטת מערכת מדרגות בצורת פרסה. בעמדו על מדרגות הפרסה נפרד נפוליון מאחרוני חייליו הנאמנים לפני שגורש למקום גלותו הראשון באי אלבה ב-1814. מאז נקרא המקום `חצר הפרידה`

(COUR DE ADIEUX). האכסדרה שמימין למדרגות מובילה אל `חצר המזרקה` ( COUR DE LA FONTAINE) אל מבוא פרנסואה ה-1 (שהפך את המעון לארמון מפואר) ומאחוריו על `גינת דיאן`, שהייתה אהובתו של אנרי ה-2. סמוך לגינה, דירתו הפרטית של נפוליון. לא כל אגפי הארמון פתוחים לביקור. האולמות העיקריים שפתוחים לביקור הם `הדירות הגדולות`: מבוא פרנסואה ה-1 (GALERIE DE FRANCOIS 1) בעל יופי מדהים, אולם הנשפים (SALLE DE BALL) נתמך בעמודים ענקיים ומקושט בציורים מרהיבים והדירות המלכותיות (APPARTEMENTS ROYAUX) והקאפלה. חוץ מהארמון יש גם מוזיאון המוקדש לנפוליאון ולמשפחתו. לארמון ולמוזיאון אפשר להיכנס בכרטיס אחד.
ארמון וו לה ויקונט (VAUX LE VICOMTE):
כ-50 ק"מ מדרום לפריז, 20 ק"מ מפונטנבלו. מבנה רב הוד מהמאה ה-17 ששימש השראה לארמון וורסאי. מפונטנבלועולים על כביש N6 עד מלן

(MELUN) וממנה על כביש N36 לכיוון צפון מזרח.ניקולה פוקה, שר האוצר של לואי ה-14, גייס את מיטב אומני התקופה לבניית הארמון הפרטי שלו. בהם גם אדריכל הגנים לה נוטרה. אבל לפוקה לא היה זמן ליהנות מהארמון. לנשף שערך עם חנוכת הארמון, הזמין גם את לואי ה-14. המלך ראה את הפאר מנקר העיניים וחמתו בערה בו להשחית. הוא האשים את פוקה כי השתמש בכספי המדינה כדי לבנות את ארמונו, השליך אותו לכלא והחרים את ארמון וו לה ויקונט. האומנים שבנו אותו עברו לשרות המלך ותכננו את ארמון וורסאי וגניו. במרכז הארמון בולטת כיפת אבנים שחורות. בסלון הגדול 16 פסלי נשים המושיטות ידיים כדי לתמוך בתקרה. חדר השינה מעוטר בסגנון לואי ה-14 ומזכיר את וורסאי. בקומת הקרקע נמצא הדובדבן שבקצפת: הדמויות ממשלי לה פונטיין בגודל טבעי. לה פונטיין היה אחד מבני חסותו של פוקה.
 
סן דני, שאנטיאי, קומפיאן
 
סן דני (ST. DENIS):
הייתה אתר עליה לרגל של הנוצרים וכיום ניתן לראות בה את הקתדרלה היפה ואת ה`סטאד דה פראנס` האצטדיון המרהיב שבו הוכתרה צרפת ב-1998 לאלופת העולם בכדורגל. סן דני היא עיר לווין `אדומה` של פריז. כבר כמה שנים שמכהן בה ראש עירייה קומוניסטי. המקום מאוכלס באנשי הצווארון הכחול ומהגרים, בעיקר מצפון אפריקה. לפני כשנה נחנך קו מטרו שמגיע עד סן דני. יש לרדת בתחנה האחרונה `סן דני-בסיליק`. מי שרוצה להגיע במכונית יחלוף, דרך בולוואר ,MAGENTA על פני תחנת הרכבת `גאר דו נורד`, ייצא, דרך פורט דה לה שאפל(PORTE DE LA CHAPELLE) לכביש הטבעת (`פריפריק`) יעלה על כביש A1 וימשיך לפי השילוט ל-.N1 בכניסה לעיר חוצים את הגשר על נהר סן דני וממשיכים לפי השילוט עד לקתדרלה. הקמת הקתדרלה התחילה ב-1144 והסתיימה במאה ה-13 בידי הארכיטקט פייר דה מונטריי. זה מבנה רב עוצמה בסגנון גוטי שאורכו 109 מטר וגובהו 29 מטר. הקתדרלה נושאת את שמו של דני, מקדושי הכנסייה והבישוף הראשון של לוטציה (כך נקרא בעבר אזור פריז), שקבור בקרבת מקום. הקתדרלה שמשה במשך 12 מאות מקום קבורה של מלכי צרפת. בעת המהפכה נפתחו הקברים והשלדים נזרקו לקברים לא ידועים. המצבות עם פסלי המלכים והמלכות ניצלו וכיום יכול המתבונן לקבל מושג איך נראו הנפשות הפועלות מספרי ההיסטוריה. בין השאר נקברו כאן אנרי ה-2 הנואף ואשתו קתרין דה מדיצ`י, לואי ה-16 ומלכתו מארי אנטואנט שהוצאו להורג במהפכה. ה`סטאד דה פראנס` ממוקם בדרום סן דני, הוא אחד האצטדיונים האולימפיים הגדולים בעולם ושטחו כ-170 דונם. הקרקע הייתה שייכת לעיריית פריז וב-1995 היא העבירה אותה בחינם למדינה. הכוונה הייתה שהאצטדיון יהפוך למגרש הביתי של פריז סן ז`רמן, אך בסוף העדיפה הקבוצה להישאר במבצר שלה ב`פארק דה פרנס` שברובע ה-16 בפריז. ה`סטאד דה פראנס` יכול לארח תחרויות כדורגל, רוגבי, אטלטיקה וגם קונצרטים ומופעים. המבקר יוכל למצוא במקום מרכז מידע, שלוחה של לשכת התיירות של סן דני, תערוכה קבועה, חנויות למזכרות, ושתי מסעדות.
פרטים נוספים:
מידע והזמנות בטלפון 0155930045
העיירה שאנטיאי:
הטירה והפארק בנויים על תעלות מים. יש בה מוזיאון לסוסים ומיוצרת בה השמנת הכי טובה בצרפת (קרם שאנטיאי). הרכבת לשאנטיאי יוצאת פעם בשעה מ `גאר דו נורד`. 5 מצודות וטירות ניצבו בשאנטיאי בתוך 2,000 שנה. הראשונה שבהם נבנתה בתקופה הרומית. הטירה שרואים כיום נבנתה

ב-1871 על הריסות הטירה הקודמת והיא קרויה `הטירה הגדולה`. היא כמעט צמודה ל `טירה הקטנה` שנבנתה עוד במאה ה-16. החזית מרשימה בסגנון הרנסנס ואולם כניסה מפואר. בטירה ספריה גדולה ומוזיאון. הריהוט מהמאה ה-18. בכל שנה, באמצע יוני, נערכת בשאנטיאי תחרות זיקוקי דינור שגם משודרת בטלוויזיה ושמה `לילות של אש`. שאנטיאי היא גם בירת סוסי הגזע של צרפת מאות סוסים גזעיים מתאמנים באצטדיון מרוצי הסוסים שבעיר. בימי א`, הראשון והשני של חודש יוני נערכים שם שני מרוצי סוסים מסורתיים. במוזיאון הסוסים מוצגים תלבושות ואביזרים של רוכבי סוסים, פסלי סוסים.
קומפיאן - COMPIEGNE:
קומפיאן היא אתר לשוחרי היסטוריה בת זמננו. ביער, בתוך קרון רכבת, נחתם הסכם הכניעה של גרמניה בתום מלחמת העולם הראשונה והסכם כניעת צרפת לגרמניה במלחמת העולם השניה. חוץ מהביקור בקרון ההיסטורי אפשר לטייל ביער העבות. ביער פגש לואי ה-16 את מארי אנטואנט, שתהיה אשתו. ניתן להגיע ברכבת מפריז ולרדת בכיכר לה גאר. אוטובוס, ללא תשלום, מביא את המבקרים למרכז העיר. ב-7 לנובמבר הגיע לכאן הרכבת של המרשל פוש, שפיקד על כוחות הברית, ו-4 ימים אחר כך נחתם בקרונו של המרשל הסכם שביתת הנשק עם גרמניה. הגרמנים לא שכחו את ההשפלה. ב-22 ליוני 1940 החתים היטלר בקרון הזה את צרפת על הסכם הכניעה שלה. הגרמנים העבירו את הקרון הזה לברלין. הקרון שעומד כיום במקום הוא העתק מדויק של הקרון המקורי. הריהוט המקורי עדיין נמצא בקרון. ליד הקרון מוזיאון קטן שמבליט כמובן את הניצחון במלחמת העולם הראשונה ומצניע את התבוסה במלחמת העולם השניה. אפשר לבקר בקרון.
 
ורנון, ז`יברני, רואן
 
המסלול הזה מביא אותנו כבר לחבל נורמנדי, אבל עדיין אפשר לדחוס אותו במסגרת טיול בן יום מפריז. אין ספק: זה יהיה יום צפוף ואינטנסיבי שחייב להתחיל מוקדם בבוקר. יורדים מה `פריפריק`, לכיוון סן קלו (ST CLOUD) בכביש המהיר ,A13 המכונה גם `האוטוסטרדה לנורמנדי`. חוצים את הסן, נוסעים מתחת למנהרה. הדרך מתפצלת. שמאלה לוורסאי ימינה בכביש A13 לכיוון `מאנט לה ז`ולי`, או בקיצור מאנט. במאנט יש קתדרלה שבנייתה התחילה במאה ה-12. אפשר לשוטט בסמטאות העיר, אך השיטוט על גדת הסן מלבב יותר. פיקניק מומלץ. ממאנט אפשר להמשיך על ה-A13 או על

ה-N13 לכיוון וורנון.
וורנון - VERNON
נחה על גדות הסן, נוסדה בידי רולו, הוויקינג הסקנדינבי שהוכתר במאה ה-10 לדוכס הראשון של נורמנדי. אגב, השם נורמנדי מקורו בנורמאנים, הפולשים הוקינגים שנחתו מסקנדינביה והרסו כל מה שעמד או לא עמד בדרכם. העיר שבה ביקור מרפרף, בעיקר הרובע העתיק וכנסיית נוטר-דאם. מגרש חניה גדול מצוי ליד כיכר ה`רפובליק`. מהגשר החוצה את הסן אפשר להשקיף על האיים שעולים מהמים ועל שרידי המבצר בגדה שמנגד.
ז`יברני -GIVERNY
כפר שבו בית מגוריו (כיום מוזיאון) של קלוד מונה, מהשמות הגדולים של האימפרסיוניזם. נמצא כ-3 ק"מ מוורנון. חוצים את הגשר שמעליו השקפנו על הסן, עוברים לגדה שממול וממשיכים בכביש D5 לכפר ז`יברני. מונה חי כאן מ-1883 ועד ליום מותו ב-1926. ביתו הפך למוזיאון מרתק. אפשר לסייר בחדרים, בחדר האוכל ובמטבח. כאן צייר את סדרת `חבצלות המים` שהמקור שלהן מוצג במוזיאון האורנז`רי בפריז. אגב, מונה ציווה שתמונות החבצלות יוצגו רק לאחר מותו. את החבצלות, בדיוק כפי שצייר אותן מונה, אפשר לראות בגן היפני שמקיף את הבית. מעל האגם שבגן מתוח לו גשר יפהפה. תמונה מעל הגשר - חובה. הגן ניטע לפי תכנונו הקפדני של מונה. פורחים בו מיליון פרחים בשלל צבעים מרהיב. קחו את הזמן שלכם ותנו לגן את הכבוד המגיע לו.

רואן - ROUEN
מוורנון אפשר להמשיך לעיר רואן דרך ה-N15 או הכביש המהיר A13. מגרש חניה גדול ליד כיכר השוק הישן של העיר. אם אתם מגיעים ישירות מפריז אפשר לנסוע ברכבת שיוצאת מתחנת סן לאזר (GARE ST LAZARE). הדרך אורכת כשעה ויורדים בתחנת הרכבת של רואן. רואן היא בירת נורמנדי עילית ובה כ-130 אלף תושבים. רואן מאכלסת כנסיות וארמונות של ארכיטקטורה גותית, עיר עתיקה ויפה. בכיכר השוק של העיר הועלתה למוקד ז`אן ד`ארק. בנינים רבים ורוב העיר העתיקה נהרסו במהלך מלחמת העולם ה-2. באזורים ששוקמו הוקמו בנינים מודרניים, שדרות רחבות ופארקים. אפשר להתחיל את הסיור בעיר מכיכר השוק הישן (PLACE DU VIEUX MARCHE). צרפתים רבים סיימו את חייהם בכיכר הזאת. פשוטי העם בתליה והאצילים בעריפת ראש בגיליוטינה.אפשר לראות את המקום שבו הועלתה למוקד ז`אן ד`ארק

ב-1431 ואת אנדרטת הצלב הגדולה שהוקמה לזכרה. האגדה מספרת שליבה של ז`אן ד`ארק לא מת גם אחרי שנשרף גופה. האנגלים שהעלו אותה למוקד השליכו את הלב לנהר וגם במים המשיך הלב לפרפר. בקרבת מקום נמצאת כנסייה מודרנית שנושאת את שמה של ז`אן ד`ארק. מול הכנסייה מצוי מוזיאון ז`אן ד`ארק. כיכר השוק נפגעה במלחמת העולם השניה ולכן בנייניה באזור, לרבות הכנסייה, מודרניים. הכיכר מוקפת בנינים עתיקים. מדרחוב השעון הגדול (GROS HORLOGE) מחבר את כיכר השוק לקתדרלה והוא היוקרתי שברחובות רואן. בתי קפה, מסעדות, חנויות מודרניות והמון בתים עם קורות עץ בולטים שכל כך אופיינים לנורמנדי. מגדל השעון הוא סמל של העיר. עד לאמצע המאה ה-16 היה השעון בתוך מגדל הפעמונים, אך בלחץ התושבים שביקשו לראות אותו גם בלי להיכנס פנימה נבנה שער שחובר למגדל ובו נקבע השעון. לשעון יש מחוג אחד והוא מצופה זהב. אפשר לעלות במדרגות המפותלות של מגדל הפעמונים כדי לתפוס תצפית טובה על העיר. בקצה המדרחוב נמצאים הקתדרלה והכיכר שלה.
קתדרלת נוטר - דאם (CATHEDRALE DE NOTRE DAME)
היא אחת היפות והגדולות בצרפת. בכיכר שלה מצויה גם לשכת התיירות העירונית. בניית הקתדרלה התחילה במאה ה-12 והסתיימה במאה ה-16. סגנון גותי עם שני מגדלים לא זהים. בחודשים יולי-אוגוסט מוארת הקתדרלה בשלל אורות מרהיבים בשאר חודשי השנה רק בימי שבת וראשון. מקצת הוויטראז`ים העתיקים שרדו גם את מלחמת העולם ה-2. במקום קבור המלך ריצ`רד לב הארי.


צרפת - פריז - מוזיאונים פורסם ב - 18/5/2005
צרפת פריז פריס לובר אורסיי מוזיאון גרווין מארמוטאן סקירה כללית 
 
עם יותר מ-100 מוזיאונים , מחזיקה פאריס בתואר בירת האומנות העולמית . כמובן שגם לפאריס יש את ה-MUST-SEES שלה : הלובר , האורסיי ועיר המדע בלה ווילט. אבל אחרי אלה יש את כל האחרים אותם תגלו על פי הטעם שלכם, העניין או פשוט באמצעות שיטוט מקרי . צריך להביא בחשבון שלכל מוזיאון יש את הימים והשעות שלו. מומלץ מאוד לטלפן לפני שמוצאים דלתות סגורות.  מוזיאונים רבים מציעים הנחות לסטודנטים , לילדים , למבוגרים ולקבוצות. יש מוזיאונים שבהם הכניסה חינם בימי ראשון. כרטיס למוזיאונים ולאתרים . כוחו יפה ל-70 מוזיאונים ואתרים באזור פאריס. הכרטיס הזה יחסוך לכם עמידה בתור ויש לו 3סוגים : כרטיס ליום , ל-3 ימים רצופים, ל-5 ימים רצופים. אפשר לקנות אותם במוזיאונים ובאתרים הרלוונטיים או בתחנות המטרו העיקריות ובלשכת התיירות של פאריס . קשה לתת רשימה של כל המוזיאונים בפאריס , לכן נבחרה סקירה מגוונת ככל האפשר. הרשימה המלאה תחת הערך `מוזיאונים` בדפי זהבאו `הדפים הזהובים` (PAGES JAUNES ) כפי שזה נקרא כאן. 
 

הלובר 
 מאז שנחנכו בו פירמידת הזכוכית ואגף רישלייה , הפך הלובר לתופעה עולמית בולטת עוד יותר . כל התרבויות , חוץ מהמזרח הרחוק , מיוצגות בו: מזרחית , מצרית , יוונית , אטרוסקית , ורומית. כמו כן מוצגים בו אוצרות הפסול והציור הכי חשובים בעולם: המונה ליזה , וונוס ממילו , והכתרת נפוליון ה-1 ודוד.
 
הכתובת: הכניסה דרך הפירמידה של הלובר (הרובע ה-1)
מטרו: PALAIS ROYAL - MUSEE DU LOUVRE
טלפון
 
 
 
משיבון: 0140205151
משרד קבלה: 0140205317
הזמנת כרטיסים לקבוצות: 0140205760
פתוח: בכל יום מ -9:00 בבוקר עד 18:00. אפשרות לסיורי לילה ביום שני (מסלול מקוצר) ביום רביעי (בכל המוזיאון) עד שעה 21:45
אתר אינטרנט: http://www.louvre.fr

פריז.                                               צילום: איל קמיר

אורסיי 
 תחנת הרכבת הישנה הזאת היא הוכחה לחוש האסטטי הגאוני של הצרפתים. מומלץ בחום לבוא ולו רק כדי לראות מה הם מסוגלים לעשות מתחנת רכבת. המוזיאון מרופד ביצירות חשובות מאוד , אך אין ספק כי היצירה הכי יפה היא המוזיאון עצמו. המוזיאון מוקדש לאומנות  החל מהמחצית השנייה של המאה ה- 19. ניאוקלסיקנים , רומנטיקנים, ריאליסטים, אימפרסיוניסטים, אלה משלימים את אלה לכדי הרמוניה שמימית.
 
הכתובת: RUE DE BELLECHASSE 1
מטרו: SOLFERINO
טלפון: 0140494814
פתוח: בימי שלישי , רביעי שישי ושבת מ-10:00 עד 18:00 . סגור בימי שני . מ-20 ביוני עד 20 בספטמבר פתוח מ-9  בבוקר
 
מוזיאון גרווין
GREVIN
 
 לחיות את העבר ואת ההווה של צרפת. 500  בובות שעווה שיסחפו אתכם למנהרת העבר . באולמות ליד מתקיימים מופעים וחזיונות אור קוליים .
 
הכתובת: RUE MONTMARTE , 10
מטרו: RUE MONTMARTRE
פתוח: בכל יום מ-13.00 עד 17.30. בחופשות בית הספר פתוח מ-10 בבוקר.
טלפון: 0147708799
הזמנה לקבוצות: 0147708505

מוזיאון אוגוסט רודן
AUGUSTE RODIN

 
רודן, פסל ענק, `מציג` את כל העבודות המפורסמות שלו. לצידו העבודות של תמידתו-אהובתו קאמי קלודל. מרשימות לא פחות . התערוכה מתקיימת בבית מסוגנן מהמאה ה-18 שבו גר רודן. הבית מוקף בגן מדהים. מומלץ לעשות שם חניית צהריים וליהנות מארוחה קלה או שתייה בקפטריה שבין העצים העבותים.
 
הכתובת:  RUE VARENNE 77, HOTEL BIRON(הרובע ה-7)
מטרו:  VARENNE
פתוח: בכל יום מ-9:30 עד 17:45 בקיץ, בחורף : עד 16:45. סגור בימי שני .
טלפון: 0144186110

פריז.                                                צילום: איל קמיר

מוזיאון מארמוטאן
MARMOTTAN
 
 לגלות את ה-MASTERPIECES  של מונה , פיסארו , רנואר , סיסלי ובודאן.
 
הכתובת: (הרובע ה-16) RUE LOUIS BOILLY, 2
מטרו:  LA MUETTE
פתוח: בכל יום מ-10 עד 17.30, חוץ מבימי שני ב-25 בדצמבר (חג המולד) וב-1 במאי.
טלפון: 0142240702

מוזיאון דה ל`אורנז`רי
ORANGERIE
 

 מקסים. ידוע במיוחד הודות ל `חבצלות המים` של קלוד מונה . האומן עמד על כך שהחבצלות יוצגו רק לאחר מותו והן ציור של חבצלות המים שבגנו בז`יברני ממערב לפאריס. חוץ מזה אפשר לראות באורנז`רי עבודות של אימפרסיוניסטים אחרים : רנואר, מאטיס. כשיוצאים מהמוזיאון אפשר להינפש בגני טולרי ולהשקיף על כיכר הקונקורד.
 
הכתובת: PLACE DE LA CONCORDE(הרובע ה-8)
מטרו: CONCORDE
פתוח: בכל יום , חוץ מיום שלישי מ-10:00 עד 20:00, ביום שני עד 21:00.
טלפון: 0142974816

המוזיאון הלאומי של ימי הביניים
THERMES
 
 מוזיאון קלוני השוכן ברובע הלטיני, הוא אחד מ-3 אתרי ימי הביניים של פאריס שנשמרו כמעט בשלמותם. אפשר לגלות מרחצאות, חדרים ושרידי מרבדים.
 
הכתובת: PLACE PAUL PAINLEVE, 6 (הרובע ה-5)
מטרו: CLUNNY, SAINT MICHEL, MAUBERT, MUBERT
פתוח: בכל יום מ-9:15 עד 17:45. סגור בימי שלישי ובימי חג .
טלפון: 0153737800

מרכז לאומי לתרבות ואומנות ז`ורז` פומפידו
CENTRE NATIONAL D ART ET DE CULTURE GEORGES POMPIDOU

 
הכתובת: RUE RAMBUTEAU פינתRUE SAINT MERRI (הרובע ה-1)
מטרו: CHATELET LES HALLES
פתוח: פתוח בימי שני , חמישי , שישי , מ-12:00  עד 22:00, שבת וראשון מ-10:00 עד 22:00.
טלפון: 0144781233- בעת העבודות

 המוזיאון לאומנות מודרנית
 
הכתובת: AVENUE DU PRESIDENT WILSON , 11 (הרובע ה-16)
מטרו: TROCADERO
פתוח: פתוח בכל יום מ-10:00  עד 17:30  סגור בימי שני ובימי חג.
טלפון: 0153674000

המוזיאון לאומנות ולהיסטוריה יהודית 
 מציג את התפתחות קהילות היהודים מימי הביניים עד המאה ה-20. ההדגשה בעיקר על תולדות יהודי צרפת. מרכז תיעוד עם מסמכים היסטוריים (פרשת דרייפוס). יצירות של שאגאל, סוטין ומודליאני.
 
הכתובת: HOTEL DE SAINT-AIGNAN 71 RUE DU TEMPLE (הרובע ה-3)
מטרו: ROCADERO
פתוח: מיום שני עד שישי מ-11:00 עד 18:00 ובימי ראשון מ-10:00 בבוקר עד 18:00.
טלפון: 0153018660


פריז.                                                צילום: איל קמיר

 
קארנבלה
CARNAVALET
 
מוזיאון להיסטוריה של פאריס. מרתק. נמצא באחת השכונות הציוריות של פאריס - מארה. אפשר לשלב עם ביקור ברובע היהודי וברו דה רוזייה שמציע פאלפל ועיתונים בעברית.

הכתובת: RUE DE SEVIGNE 23
מטרו: SAINT PAUL
פתוח: בכל יום חוץ משני וימי חג, מ-10:00 עד 17:40.
טלפון: 0142722113

קונסיירז`רי
CONCIERGERIE
זה היה הארמון הראשון של מלכי צרפת שהוסב לבית סוהר בתקופת המהפיכה. כאן נכלא לואי ה-16 ואשתו, המלכה המפורסמת מארי אנטואנט. מכאן נלקחה לכיכר הקונקורד כדי לפגוש את הגיליוטינה. אפשר לראות את תאי המאסר , בובות שעווה בדמות אסירים מפורסמים ובעלי תפקידים בכלא. האווירה משקפת את ימי הדמים והאימה של המהפכה. אפשר לקנות כרטיס שיאפשר גם לבקר בכנסיית סן שאפל שליד.
 
הכתובת: QUAI DE LHORLOGE , 1
מטרו: CITE
פתוח: בכל יום חוץ מימי חג מ-10:00 עד 17:00.
טלפון: 0153737850

מוזיאון האירוטיקה
 
 אוסף של מתקני סקס שמוכיח שכבר לפני מאות שנים ידעו את הכל. האוסף מגוון מאוד: אמריקה הלטינית, אסיה, אפריקה, אירופה ואוקראינה. בתערוכות מיוחדות מוצגות העבודות של אלבר דובו וז`אן פייר אמה. עד 23 בספטמבר. למתעניינים: המוזיאון ממוקם בפיגל, אזור זרוע בחנויות סקס ומועדונים ארוטיים .
 
הכתובת: BOULEVARD DE CLICHY , 72
מטרו: BLANCHE
פתוח: כל יום מ-10:00 עד 14:00.
טלפון: 0142582873

 GRAND PALAIS 
בנין מרשים מצוי בתחילת שאנז אליזה. במהלך אוגוסט המוזיאון הזה סגור.
 
הכתובת: AVENUE DU GAL EISENHOWER 3
מטרו: CHAMPS ELYSEES CLEMENCEAU
פתוח: בכל יום חוץ מימי שלישי מ-10:00 עד 20:00 (הקופות עד 19:15).
טלפון: 0144131717

 

1 2 3 4 5 הבא
רשומות 1 to 20 of 86
סייטנט בניית אתרים בעמ | Web design    © כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה בע"מ    פרסום באתר| מועדון הלקוחות | תמונות ברשת | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה|
כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה Powered By Sitenet בננית אתרים sitenet.co.il