פיקסטרוול תמונות

   הראה הכל 
ביטוי מדוייק  כל המילים  מילים מופיעות

חזרה לדף ראשי  |  למידע נוסף על ראה באתר - Fixtravel.co.il
סידור לפי נושא סידור לפי תאריך

טיפים פורסם ב - 1/11/2006
הסקי הוא כידוע ענף ספורט מורכב המשלב:
נופש, פעילות ספורטיבית, ציוד ביגוד ועוד. לכן על מנת להכניס אתכם לעניינים, ליקטנו עבורכם רשימה של מס` טיפים שעשויים לשפר את הנאתכם מהחופשה. 

1. הסתגלות - אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע בגבהים וההסתגלות לגבהים הללו אורכת בדרך כלל כ-שבועיים, אך אם אתם מתכוונים לשהות באתרים לתקופה קצרה ובריאותכם תקינה, ככל הנראה לא תתקשו להסתגל לשהייה בגבהים המאופיינת לעיתים בכאבי ראש ובסחרחורות.

2. בגדים - רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, מגיעים אליהם עם ביגוד לא מתאים, ומידי פעם ניתן להיתקל בגולש ישראלי עטוף בחרמונית צבאית, או ב"דובון" צבאי וכדו`.
חשוב לדעת כי, ביגוד סקי הוא תורה שלמה שצריך ללמוד לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: ציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.
 

 

3. רמת הגלישה -
רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג את עצמם ברמה אחת או שתיים מעל לרמת הגלישה האמיתית שלהם. לכן, הדבר גורם לשיבוצם בקבוצות גלישה מתקדמות, מה שגורם להם לא פעם להיפצע.


היות והגלישה משלבת טכניקה ויכולת אישית, אנו מציעים לכם ללמוד לגלוש צעד אחר צעד ולהתוודע לרזי הגלישה, שכן זה יסייע לכם לחבב את הגלישה, ליהנות ממנה ולמצות את הפוטנציאל הטמון בכם.
ובכלל אל תהיו כאלה מצ`ואיסטים, אם אתם רוצים ללמוד לגלוש היטב, דעו לכם אין קיצורי דרך!

4. פציעות - גם בסקי כמו במרבית ענפי הספורט יש פציעות למרבה הצער. לכן בכל אתר סקי יש נקודת עזרה ראשונה, אמבולנס לפינוי פצועים, מדריכים הפזורים באתר הסקי ומסייעים לגולשים שנפגעו במהלך הסקי, ובחלק מהאתרים אף מסוק המשמש להטסת פצועים.
אם נפצעתם נתקו את המגלשיים מהנעליים והציבו אותם בצורת X על השלג,על מנת לסמן לגולשים אחרים ולמדריכים באתר שאתם פצועים, הם כבר ידאגו להזעיק עזרה.
 
 

5. מפולות שלגים - הן דבר לא נעים ואף מסוכן מאוד. אך החמור מכל הוא שאתם עלולים להיקלע למפולת שלגים ואף אחד לא ידע מכך, על מנת להתגבר על הבעיה הזו ישנו מכשיר הנקרא RECCO, שנועד לאתר בקלות את מיקומו של הגולש בעת צרה ע"י פולסים המשודרים מהמכשיר ואמורים
לסייע לכח החילוץ להגיע במהירות למקום שבו התרחשה המפולת. ישנן חליפות סקי שבהן ה- RECCO מגיע כ-BUILT IN.

זכרו! כאשר מתרחשת מפולת זמן ההגעה לנפגע הוא קריטי, שכן הנפגע זקוק לטיפול מיידי, לכן ה-RECCO בא לסייע לצוות הרפואי להגיע למקום במהירות האפשרית.

6. ביטוח - ליוצאים לחופשת סקי, מומלץ להרחיב את פוליסת הביטוח הרגילה "יוצאים לחו"ל" ולרכוש עבורה כיסויים נוספים שיכסו אתכם במקרה של תאונה.

מומלץ לקרוא את הפוליסה היטב או לוודא אצל סוכן הביטוח אלו כיסויים היא כוללת (הוצאות אשפוז, חילוץ אווירי, הטסה רפואית ועוד). ומה עלותו של רכיב ההשתתפות העצמית.

7. המזוודה שלכם - כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, הפריטים שהיא צריכה לכלול שונים בהכרח מהפריטים שיימצאו במזוודה שתארזו לטיול רגיל.


האם חשבתם להצטייד ב:
קרם נגד שיזוף (אתרי הסקי מושלגים, אמנם, אך במהלך הסקי אתם נחשפים לקרינה מסוכנת), שפתון (להרגיע שפתיים סדוקות), או בקרם לחות (להרגעת עור הפנים שעשוי להתייבש בשל פגעי מזג האוויר), שכן האוויר יבש מאוד ואנו לא רגילים לתנאי  מזג אוויר כאלו.
לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: המזוודה שלי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.

 
8. מעליות - הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, אך חשוב לדעת כיצד עולים ויורדים מהן.
כעקרון המעליות נעות ללא הפסקה והן אינן עוצרות להעלות או להוריד גולשים, לכן כאשר אתם רוצים לעלות למעליות
עימדו כאשר פניכם מופנות לכיוון הנסיעה, המעלית תגיע ותיתן לכם מכה קלה מאחור ותאסוף אתכם אליה.

 
חשוב לוודא לפני העלייה שכל הציוד מחובר אליכם היטב משום שלא נעים לאבד פריט לבוש או ציוד בעת העלייה למעלית, משום שלאחר מכן קשה מאוד לאתר אותו.

הירידה מהמעלית מסוכנת מעט (למחליקים החדשים שעדיין לא יודעים לרדת ממנה), שכן כאשר המעלית מגיעה לתחנת היעד היא מאיטה קלות אך לא עוצרת ולכן נדרש מכם לרדת במהירות ובזהירות ומבלי ליפול, שאם לא כן קבוצת הנוסעים שמגיעה אחריכם בהפרש של מס` שניות תרמוס אתכם (זה לא כל כך מפחיד כמו שזה נשמע).

9. מסלולים - במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים כהלכה ומסומנים, לכן הישארו במסלולים המסומנים בלבד, משום שהגלישה מחוץ למסלולים המסומנים עשויה להיות מסוכנת ואתם עלולים להיתקל ללא התראה מוקדמת במכשול, עץ, או ליצור מפולת שלגים, לכן הקפידו להישאר במסלולים המסומנים.
לאוהבי ה -OFF PISTE כמובן, מסלולים מסומנים אינם המקום המתאים, אך הם מיומנים די  הצורך לגלוש מחוץ להם.

 
10. מזג אויר - לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן במזג האוויר הצפוי, ודאו שאין סופה מתקרבת,על מנת שלא להיקלע להפתעות לא נעימות וכן כדי להצטייד בציוד מתאים (משקפת, צעיף,וכדו`). 
 
11. אל תגלשו לבד - בצאתכם לגלישה הקפידו לעשות זאת בקבוצה או בזוגות, על מנת שבמקרה הצורך לא תהיו לבד ויהיה מי שיסייע לכם או יזעיק עזרה. בכל מקרה יש "אחוות גולשים" כך שלא תישארו פצועים בשטח.

 
12. יערות - ישנם אתרי סקי השוכנים בסמוך או בתוך יערות, הקפידו שלא לצאת מהמסלולים המסומנים ואל תיכנסו ליערות שכן לא נעים להתרסק במהירות גבוהה על עץ שעלול להופיע בדרכם. תיהנו מהיופי של העץ אך אל תנסו אותו מקרוב.

 
13. מפה - בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת האתר על מנת שלא תלכו לאיבוד (לא כל כך נורא), וכן משום שלעיתים טעות מסוימת במסלול עשויה לגרום לכם לעשות סיבובים ארוכים על מנת לחזור למקום הרצוי. יש לקחת בחשבון שהמעליות בכל אתר עובדות בשעות קבועות, ותכנון לא נכון של הזמן או המסלול עלול לגרום לכם לבצע מסע כומתה "במדבריות" השלג (מומלץ להורדת הכולסטרול). 

14. עונת הסקי - ככלל בכל השנה ניתן לעשות סקי, אך למען הסדר הטוב נסקור את עונות הסקי בעולם בקצרה.
באירופה - עונת הסקי מקבילה לחורף הישראלי, כך שראשיתה בדצמבר וסופה באפריל. אך גם באירופה ישנם קרחוני עד באזורים שבהם ישנם הרים בגובה של 3000 מטרים לפחות מעל פני הים, שם הקרח מצטבר ואינו מפשיר.

במקומות הללו ניתן לגלוש גם בחודשי הקיץ במה שנקרא "סקי קיץ".


גם בארה"ב ובקנדה ישנם קרחוני עד המאפשרים לאתרי הסקי להציע עונת סקי ארוכה יותר. באוסטרליה לעומת זאת עונת הסקי והחורף הפוכה מישראל, לכן למבקרים באוסטרליה בקיץ הישראלי מומלץ לבקר באתר סקי. כמו כן, אנו מציעים לכם ליצור קשר עם אתר הסקי שבחרתם לצאת אליו, סמוך למועד היציאה לחופשה ולוודא שהוא מושלג וערוך לקליטת גולשים, בנוסף לכך מומלץ להתעניין באתרי סקי שכנים על מנת שיהוו חלופה בעת הצורך.

 
15. קניות - בבואכם לקנות ציוד או ביגוד לקראת חופשת הסקי שלכם הקפידו להיעזר באיש מקצוע שיתאים עבורכם את הציוד או הביגוד ויסביר לכם על החשיבות של כל פריט והחומרים שממנו הוא עשוי.
אנו מציעים לכם לעיין בציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה רחבה בנושא.

 
16. אפרה סקי - כידוע לכם תרבות ה"אפרה סקי" (APRE SKI) מפותחת מאוד, במרבית מאתרי הסקי באירופה לכן אל תשכחו שאתם יוצאים גם לנופש ולא רק לסקי. אי לכך מומלץ להכניס למזוודה גם בגדי ספורט וחליפות ערב. (לא צריך חליפה מ- 3 חלקים).
אנו ממליצים לכם לעיין ב"המזוודה שלי" על מנת לקבל הצעה למזוודה האידיאלית לחופשת סקי.
 
 

17. כסף - הקפידו להצטייד בסכום קטן של כסף שיאפשר לכם ליהנות מלימונדה חמה. או קפוצ`ינו באחת מבקתות העץ, הפזורות באתרי הסקי.
 
18. סקי פס - אם הסקי פס אבד או הושחת, גשו למשרדי האתר והנפיקו סקי פס חדש. שכן, מפעילי המעליות באתר לא יאפשרו לכם לעלות עליהן בלעדיו. בכלל מומלץ לעגן את הסקי פס לחליפת הסקי כראוי כדי לא לאבד אותו במסלולי הגלישה.

 
19. כלי תפירה - הקפידו להצטייד בכלי תפירה, לעיתים יש צורך לשקם תפר בחליפת הסקי, או לתפור כפתור שנפל מחולצת הערב, ובכלל זה לא מזיק שכלי תפירה יהיו בהישג יד.

הכנות לסקי פורסם ב - 1/11/2006
  מאת: גדי טנא, מומחה לפגיעות סקי 
 
החורף כבר הגיע לאירופה ולאמריקה ואנחנו מתכננים את חופשת הסקי הקרובה!
מדור זה ינסה לספק לכם את כל המידע שיאפשר הנאה וניצול מקסימליים של חוויה זו.


ענף הסקי, עם כל הכיף וגאוות היחידה, הוא בעל התואר המפוקפק "אלוף הפציעות" - אחד מ-6000 גולשים ביום גלישה יחזור פצוע למלון (או אף למרפאת האתר).
חוץ מזה, מי אמר שרגליים תפוסות במשך שלושת הימים הראשונים זה חובה? מי אמר שבימים האחרונים צריך להיפצע בגלל תשישות ועייפות?
 
גולש שרוצה לטרוף את המדרונות ללא עייפות ועם סיכוי נמוך בהרבה להיפצע, מוזמן לקחת נשימה ולהצטרף למועדון המתכוננים לחופשה.


המדור יכלול גם מדריך להתמודדות עם פציעות וחבלות קלות (למקרה הצורך), טיפים רבים והנחיות מדויקות.

אז קדימה לעבודה! קודם לקרוא ואח"כ להתאמן. מומלץ להדפיס את התרגילים המוגשים כאן, להתאמן וגם לקחת עותק לחופשה. 


חיזוק שרירים ספציפיים לסקי - הכנה לגלישה קלילה:
 
אז מדוע כדאי להתכונן? איזו שאלה?!  גולש שנמצא בכושר גופני טוב, שריריו גמישים, גופו חם והוא נהנה מכל היתרונות הבאים:


* הוא יכול לגלוש בטכניקה משופרת ולבזבז פחות אנרגיה.

* המאמץ כמעט אינו סוחט ושוחק את שריריו - פחות עייפות בסוף היום.
* גופו נשמע לו בקלות - בכך נמנעות פציעות רבות וקשות.
* ביצועיו משתפרים משמעותית - רמתו עולה וכולם מקנאים בו.

ממה מורכבת הכנה טובה לחופשה?

זה פשוט. הגולש ינסה להקנות לגופו את מרכיבי הכושר הגופני הקלאסיים:


1. כוח וסבולת שרירים: חיזוק שרירים ספציפיים לסקי כהכנה לגלישה קלילה.
2. סבולת לב-ריאה: שיפור הכושר הגופני למיצוי נכון של החופשה.
3. גמישות: שיפור טווחי התנועה באופן שיאפשר גלישה מהנה ובטוחה יותר.
4. קורדינציה: טכניקה וזריזות: שיפור רכיבים אלו למניעת עייפות, פציעות, תאונות ועוד.
 

כדי לגלוש היטב אנו זקוקים לשרירי רגליים חזקים ולאגן יציב. את זאת נשיג על ידי תרגילים לחיזוק השרירים באופנים שונים ובאופן הדרגתי.
על השרירים להיות מסוגלים לבצע פעילות בעוצמה (כוח), לאורך זמן(סבולת), באופן פתאומי (כוח מתפרץ) אך גם באלגנטיות (תיאום וטכניקה).
 
משום כך, יכללו תרגילי החיזוק מגוון פעילויות:
* ריצה: למרחק, עם אינטרוולים, עם שינויי כיוון ועל משטח רך.
* כפיפות ברכיים (סקווט): על רגל אחת, שתי רגליים, עם קפיצות.
* חיזוק שרירי הבטן: שיפור יציבות האגן, כפיפות בטן מסוגים שונים.
* חיזוק הגף העליון: מקרבי שכמות, שרירי הזרוע.
 
 
שימו לב:
* גולש בעל כושר גופני בינוני ומטה חייב להתחיל את תכנית האימון בהדרגתיות ובזהירות.
* במקרה שמתעורר כאב (ברך, גב וכדו`) יש להפחית את מספר החזרות בחצי ולהמשיך.
אם הכאב נמשך, יש להתייעץ עם פיזיותרפיסט ספורט ועם אורטופד.

 
שיפור הכושר הגופני לפני הנסיעה - למיצוי נכון של החופשה:

אחת המטרות המרכזיות של תכנית זו היא למנוע מאתנו לגמור את ה-PISTE (מסלול) תשושים ומתנשפים עם הלשון בחוץ. כדי שזה לא יקרה, עלינו לדאוג לכך שהכושר הגופני שלנו יאפשר שימוש ממושך בשרירי הרגליים (שצורכים הרבה דם וחמצן) ובשריר הלב. גם חמצן למוח לא יכול להזיק.
האמצעי הטוב ביותר להעלאת הכושר האירובי הוא ריצה. כדי שהריצה תשפר את יכולתנו לגלוש, צריך לשלב בה אלמנטים משתנים כמו:
שינויי כיוון, ספרינטים, טכניקה משתנה (עקבים לישבן, ברכיים למעלה) ועוד.
המטרה הסופית היא אימון ריצה מגוון של עד 40 דקות, 2-3 פעמים בשבוע.
 
* למי שאינו רץ או הולך כלל, לא כדאי להתחיל מיד בריצה.
לאחד כזה (בטח יש רק אחד כזה ביננו, ספורטאי-על אירופאיים שכמונו...) מומלץ ללכת שבועיים, לעבור להליכה-ריצה לסירוגין ורק אחרי עוד שבועיים להתחיל לרוץ בהדרגה. זהו מסלול קידום מזורז, אז בזהירות. אפשרות נוספת לבעלי כושר ראשוני נמוך היא אימון הליכה, אופניים או ספינינג.
 
  

תרגילים לשיפור הכושר הגופני לפני הנסיעה:
  
דגשים: יש להתחיל כל אימון בחימום ומתיחות ולסיים בשחרור.
לידיעתכם, לפי חוק הספורט חייב כל ספורטאי באגודת ספורט להיבדק בדיקה ארגומטרית (תפקודי לב בזמן מאמץ). זה נוגע גם לסקי, לא רק להכנה...
ככל שעובר הזמן אפשר להתקדם ברמת האימון ולהוסיף דרגות קושי, למשל בדרך שבה הדגמתי כאן. אתם יכולים
ומוזמנים לאלתר, כמובן.

 
ריצה:
אם אתם רק הולכים אז עכשיו הזמן לעבור בהדרגה לריצה. להשתמש בהוראות שלמעלה. אחרי כשבועיים לעבור לריצה בקצב בינוני עם דופק - 130-140 כזה שלא נעים לדבר בו אך אפשרי.
לרוץ 20-35 דקות.

מיציתם את שלב א`. זה הזמן לעבור לריצה מהירה יותר. אם יש אפשרות, לרוץ על מסלול ריצה או בשטח (דרכי עפר, חוף הים, פארק וכדו`).
לרוץ 30-40 דקות.

כל 5 דקות יש לשלב אחד מהמרכיבים הבאים:

*  10 צעדים עם עקבים לטוסיק. 
*  10 צעדים עם ברכיים למעלה.
*  10 שינויי כיוון, 5 צעדים לכיוון שעה 2, שינוי כיוון וכנ"ל לשעה 10, 5  פעמים.

 אלמנטים אלו של ריצה על משטח רך וסוגי "אקרובטיקה" מעודדים שיווי משקל, זריזות, שליטה שרירית וקורדינציה. ניתן להוסיף לזה טרמפולינה, עמידה וקפיצות על מזרון עבה ואימון בסקימולטור.
כנ"ל אבל מהר יותר: לשמור על דופק גבוה (220 פחות הגיל כפול 0.85).עד 40 דקות.

ניתן לשלב בנוסף גם:
* צעדים בברכיים כפופות למשך חצי דקה.
*האצה למשך 20 שניות וחזרה לקצב הרגיל.
 
סוגי ספורט נוספים כמו כדורגל, כדורסל וכדוריד, טניס וסקווש, אתלטיקה קלה ואחרים יוכלו לשמש כחיזוק משמעותי לתכנית זו או אף תחליף לחלק מתרגילי החיזוק.
היזהרו לא להיפצע שם!
 
  


שיפור הגמישות כהכנה לגלישה מהנה ובטוחה יותר:

קשה לדמיין ספורטאי מקצוען שאינו מקפיד על גמישות שריריו ומפרקיו.
מדוע ולמה? התשובה היא שחוסר גמישות מפריע ליציבה וליציבות, מקשה על יישום טכניקת גלישה מדויקת, מפריע
בתזמון השרירים וגורם בכך לחשיפה לפציעות שונות.
חוסר גמישות גורם גם ליותר כאבים בסוף יום הגלישה ולפחות הנאה בבוקר שלמחרת.
בקיצור, הסרט הקרוי "חופשת סקי" מכניס אותנו לשבוע או יותר של עומס ספורטיבי מקצועי.
בואו נצטרף למקצוענים גם בגישה המניעתית.
הגמישות שנרכוש תאפשר לשרירים לעבוד טוב יותר מבלי להיפצע.
 

עדיף לבצע את תרגילי הגמישות כבר מהיום, כדי להגיע כמה שיותר מהר להישגים.
תרגילי הגמישות מבוצעים 3-4 פעמים בשבוע באימון נפרד או בצמוד לתרגילי החיזוק/כושר.

 
שיפור הטכניקה למניעת עייפות, פציעות ותאונות

ביננו, טכניקה טובה מנצחת הכל. כל כך מעורר קנאה לראות את האירופאים שנולדו על ההר עם מגלשים על הרגליים.
הם נראים כאילו אינם מתאמצים כלל...

והם באמת לא מתאמצים! הטכניקה שלהם מאפשרת להם להשתמש במינימום כוח להשגת מקסימום מהירות ושליטה. אגב, גם אצלנו יש כאלו.

כל גרוש שמושקע בשיפור הטכניקה מוצדק לדעתי. זה אומר, כמובן, שכירת ציוד מתאים,לקיחת שיעורי סקי קבוצתיים או פרטיים (עדיף) ותרגול בסקימולטור לפני החופשה.
מבחינה רפואית טכניקה טובה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מפציעות.


היא מאפשרת שליטה טובה על המגלשים או הסנואובורד, יוצרת תנועה חלקה והרמונית ומפחיתה עומסים מיותרים על השרירים והמפרקים. טכניקה גרועה מאלצת את כל שרירי גופו של הגולש לעבוד ללא הפסק ובכוח רב.
זה מעייף, מתיש, לא כיף והכי גרוע - מקדם נפילות ופציעות.


תרגילי חימום קצרים לבוקר יום הגלישה:
 
תרגילי החימום נועדו להיעשות במרווח הזמן שבין ארוחת הבוקר (החשובה) לתחילת הגלישה. מטרתם להעלות את
חום השרירים, להזרים אליהם דם ולאפשר להם לשרת אותנו כבר מהדקות הראשונות של הגלישה - שמרבית מן הפציעות
מתרחשות בו.


מומלץ שלא להתחיל את הגלישה ללא חימום. את החימום ניתן לעשות לפני הכניסה ל "חדר הסקי" (שם מתלבשים), בחוץ לפני העליה על המגלשים או אחרי. האופציה השניה עדיפה.

 
1. 20 סיבובים מצד לצד עם נפנוף הזרועות.
2. 10 כפיפות גב לכל צד, לסירוגין.
3. 10 הטיות ראש ימינה ושמאלה. 10 סיבובים ימינה ושמאלה.
4. מתיחת ירך אחורי (רגל ישרה והעקב על גדר, מדרגה או תלולית) - 30 שניות עם ניעות קלות, 2 לכל צד.
5. מתיחת ירך קדמי (עקב לעכוז) באותה דרך.
6. מתיחת שוק אחורי (זה אפשרי רק עם נעל פתוחה, כידוע).
7. ריצה במקום למשך 30 שניות, ברכיים גבוהות ועכוזים לישבן (לסירוגין).
8. 20 קפיצות "רכות" במקום (להתרומם טיפה ולשקוע לכיפוף בינוני בברכיים).

 
תרגילי שחרור ומתיחה לסוף יום הגלישה:
 
חלק מרכזי ביכולתנו לעבור את השבוע כולו ללא כאבים וללא פציעות הוא המתיחות שנעשה בסוף יום הגלישה.
מטרת המתיחות היא להרפות ולהאריך את סיבי השריר ואת אלומות הקולגן שבו. אלו שסובלים מהתכווצויות מקומיות,
עודף חומצת חלב וקרעים קטנטנים כתוצאה מהמאמץ (זה נורמלי). המתיחות אמורות לתקן את האפקטים של הגורמים האלו והן אמורות לאפשר לגוף להחלים ולהיות מוכן לעוד יום נהדר של גלישה.
תרגילי הגמישות יבוצעו במשך כעשרים דקות כל יום - דקות לאחר הורדת הציוד.
זה שווה!
חובה להדפיס ולקחת לחופשה.
 


עשרת הדברות לגולש:
 
1. בצע הכנה גופנית טובה לחופשה - חיזוק, גמישות, כושר וזריזות.
2. לפני הגלישה - חימום קצר. אחרי הגלישה - תרגילי מתיחה ושחרור.
3. על כאבים ועל פגיעות קלות ניתן להקל לבד בעזרת קרח, חבישה אלסטית, הרמה ומנוחה.
4. קנה או שכור ציוד איכותי המתאים לרמתך ותן לבעל מקצוע לכוונו עבורך.
5. גלוש במהירות רק במסלולים המאפשרים לך שליטה מלאה. בנוסף, אל תגלוש בהשפעת אלכוהול (השאר זאת לאוסטרים...).
6. שאף כל הזמן לשפר את הטכניקה שלך - זה משתלם!
7. התעייפת? אל תגלוש תשוש. חזור למלון ושתה פונץ` בלובי. לפני החופשה הבאה כבר תעשה הכנה טובה (ראה סעיף 1).
8. אל תשב על מעלית הסקי ברגליים תלויות באוויר - זה ישבש את פעולת הברכיים.
9. מתחיל ליפול? עדיף ליזום נפילה "מסודרת" עם רגליים צמודות.
10. התרסקת? הערך את חומרת הכאב - אל תתבייש לקרוא לחילוץ. בזמן שאתה מתבדח עם ה"סקי-פטרול", נסה להיזכר אם הרחבת את הכיסוי הביטוחי שלך גם לסקי!


סקימולטור:

הסקימולטור הוא מכשיר מוטורי המדמה מצבי גלישה שונים.
המכשיר מיועד לגולשים מתחילים המעוניינים לתרגל על "יבש" ולגולשים מתקדמים הרוצים לשפר את מיומנויות הגלישה שלהם.
הסקי, הוא כידוע ספורט הדורש הכנות גופניות מוקדמות תוך שילוב של רכישת מיומנות וטכניקה, כאן נכנס לפעולה הסקימולטור, שאמור לסייע לכם ברכישת מיומנות וטכניקת גלישה שיחד עם הכנה גופנית מתאימה יסייעו לכם להנות מחופשת סקי ללא מכאובים, מתיחות שרירים, חבלות ופציעות.

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 12/11/2009
0 פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדויקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

פעילות החברה להגנת הטבע

לסופשבוע 13-14.11.09
משפחות
 
כנפי הערבה
13-14.11.09, שישי-שבת, סופ"ש של ציפורים בבי"ס שדה חצבה
 
מול נופי הערבה האין סופיים והשלווה המדברית נצא לסופ"ש ייחודי בעקבות ציפורי המדבר. נכיר את אורח חיי הזנבנים, ציפורים מרתקות שהיוו השראה לחוקרי טבע רבים. נטייל על גבעת חצבה, המשקיפה אל נופים מרהיבים, נתגלגל בדיונה, ונבקר בשרידי תמר המקראית. בשמורת שיזף נעקוב אחר החנקנים, ניסע על דרך השלום ונחפש עופות במאגרי המים. בערב נקיים פעילות מהנה לילדים לצד הרצאה על ציפורים. בהדרכת עודד קינן בי"ס שדה חצבה. מכוניות פרטיות בתשלום. כולל לינה בבי"ס שדה חצבה, ארוחות ערב ובוקר.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 

 
קבוצת זנבנים.         צילום: מאט היילי, החברה להגנת הטבע 

אל בטן האדמה
14.11.09, שבת, משפחות
 
במצפה משואה מזדקר מגדל תצפית גבוה ממנו נצפה על מישור החוף ושפלת יהודה. נרד אל שבילי היישוב בחורבת מדרס, נתרשם מפירמידת הקבורה היחידה בארץ, ונתנסה בזחילה חוויתית במערות בהן הסתתרו לוחמי בר כוכבא. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 
אל מרומי הגליל
14.11.09, שבת, משפחות
 
מוקפים בחורש טבעי ובנוף מרהיב נטייל על הר שזור, במרומי הגליל העליון. נבקר בפארק פסלים מיוחד עם גושי סלע ענקיים ונסתובב בסמטאות הכפר פקיעין. בהדרכת דישל, בי"ס שדה גליל, החברה להגנת הטבע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 
 
בין הרים ובין גבעות
14.11.09, שבת, טיול אופנים למשפחות גילאי 10+
 
גבעות רכס חלוקים מובילות אל סכר הרועה המרשים ושמורת החלמוניות הצבעונית של רכס ירוחם. דרך נחל עץ נעלה לתצפית מרשימה על בקעת צין ונתרשם משרידים עתיקים בחרבת הרועה.
כולל רכב ליווי. ניתן לשכור אופניים וקסדה בעלות של 75₪. טכנאי של רוזן ומינץ ילווה את הרוכבים ויעניק טיפים והמלצות. לבעלי ניסיון ברכיבת שטח. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 
 

 
חלמונית.                                צילום: החברה להגנת הטבע
 

חגיגה של נדידה
14.11.09, שבת, טיול צפרות לכל המשפחה
 
אלפי עגורים, שקנאים ועופות דורסים חגים מעל אגמון החולה ויוצרים מראה מרהיב. נסייר ברחבי האגמון, אתר הציפורים הגדול בישראל, ונפגוש מגוון ציפורים העוברות באזור בשיאה של עונת הנדידה. נבקר גם בתחנת הטיבוע החדשה ונשתתף בפעילות טיבוע ציפורים.  
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 
18+
 
הכפר הירוק
13.11.09, שישי, 18+
 
השכונה הציורית עין כרם בירושלים מוקפת הרים ירוקים ורוגע כפרי. נסייר בכנסיות ובבוסתנים בינות סמטאות השכונה והאמנים המתגוררים בה, ונתחקה אחר ראשית הנצרות. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 
אין כמו יפו 
טיול עם מצלמה
14.11.09, שבת, 18+
 
בואו לגלות את עולם הצילום בסמטאות יפו העתיקה: נרד אל הנמל היפהפה ונחפש זוויות צילום מעניינות בין הסירות, רשתות הדייגים וההשתקפויות במים. נשוטט ברחובות הציוריים ונכיר את האפשרויות הגלומות במצלמה. בהדרכת יניב אלון.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 

 
יפו.                                                       צילום: אייל קמיר

הנחל הנעלם
14.11.09, שבת, 18+
 
בלב הרי ירושלים חבוי חבל ארץ יפהפה ולא מוכר - שמורת נחל כפירה. נטייל בנחל, שבגדותיו מצוקי סלע מרשימים, אל המעיינות עין נטף ועין כפירה, ונרד עד לעמק איילון.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 
 

 
 
צילום תמונה ראשית:           החברה להגנת הטבע

חופשה באילת בפסח פורסם ב - 14/2/2010
0 חברת ועדים המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית של ועדי העובדים בישראל, פרסמה את סקר המגמות  על יעדי הנופש אליהם יצאו העובדים במהלך פסח 2010. לפי הסקר נמצא כי העיר אילת נבחרה כיעד הנופש הפופולרי ביותר על העובדים בישראל.
 
56% מהוועדים ציינו כי יוציאו עובדים לנפוש בעיר הדרומית. במקום השני בחרו 20% מהוועדים לנפוש עם העובדים בטבריה ואיזור הצפון, במקום השלישי בחרו12% באזור ים המלח, במקום הרביעי בחרו 7% בת"א והמרכז ובמקום החמישי בחרו 5% בירושלים וסביבתה.
 
בתחום התיירות היוצאת גילה הסקר כי 40% ממקומות העבודה יוציאו השנה עובדים לנפוש בחו"ל. אתרי הנופש הפופולריים על העובדים בהעדר האופציה הטורקית המוחרמת לפי שעה על ידי הוועדים הם: איי יוון, ורנה, פראג, פריז, ברצלונה, רומא ולונדון. לדברי ועדים ביריד התיירות לקבוצות שנערך בסוף חודש ינואר השנה נרשם גידול גם בתחום הטיולים המאורגנים למזרח (תאילנד, יפן, וייטנאם וסין).
עובדי הבנקים העומדים זו השנה שלישית בראש טבלת המטיילים ייצאו השנה לדרום אמריקה, בולגריה ויוון לאחר שבעונות הקודמות יצאו ברכבת אווירית לטורקיה ולמזרח הרחוק.
 
יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים מציין כי היקף הנופש המאורגן בישראל נאמד ביותר מ-2 מיליארד שקלים לעונה שתתחיל בפסח ותסתיים בסוכות. בנוסף אומר אלוש, מוציאים העובדים מכיסם סכום נוסף של 300 מיליון שקלים על שירותים נלווים כגון: טיולים, בידור, קניות ומזון.

לרגל ט``ו באב פורסם ב - 3/8/2009
0 מחפשים רומנטיקה בטעם בינלאומי? חברת אלדין טרוול מציעה לכם לחגוג את ט"ו באב  במגוון אטרקציות שונות אותן ניתן להזמין באמצעות אתר האינטרנט של אלדין טרוול www.aladdintravel.co.il.
 
תאילנד
Q Signature - מלון 5 כוכבים, דה-לוקס.
לרגל חג האהבה מציעה אלדין טרוול לאוהבים להתפנק בווילת לוטוס ירח הדבש, באתר הנופש היוקרתי Q Signature ששוכן בצפון האי סמוי, בחוף "צרנג מון". הווילה כוללת חדר שינה הממוקם בצמוד לבריכת פרחי הלוטוס הפרטית.  הוילות כוללות חדר אורחים, חדר שינה עם מקלחת חיצונית, ג`קוזי פנימי ומזווה. המלון כולל בריכת שחיה חיצונית, אזור חוף סמוך  ומרכז בריאות המציע עיסויים תאילנדיים בשיטת איור-ודה וטיפולים מחדשי-נעורים לגוף ולנפש. בנוסף, המלון מציע מבחר פעילויות: צלילת שנורקל, צלילת סקובה, רכיבה על פילים ומיני-גולף וכן מגוון אטרקציות תיירותיות, ובכללן הפארק הלאומי הימי, גני הפרפרים, מופע הקופים, סלע `סבא וסבתא` ופסל הבודהה הגדול. 
 
פריז
שיט וארוחת ערב רומנטית
 הזדמנות נפלאה ליהנות מארוחה בקומה הראשונה של מגדל אייפל ולאחר מכן שייט על נהר הסיין. בואו לגלות את פריז מהקומה הראשונה של מגדל אייפל במהלך ארוחת ערב נעימה במסעדת `לה 58`. אחרי האיסוף ממשרד סיטיראמה, תועברו למגדל אייפל, שם תגלו את פריז מהקומה הראשונה של המגדל ותיהנו מארוחת ערב נעימה במסעדת `לה 58`. לאחר מכן יסייע לכם הנציג לעלות על ספינה לשיט על נהר הסיין, שבמהלכו תוכלו להתרשם מהאתרים והגשרים של העיר המפורסמת כ-"עיר האורות". משך החוויה: 4 שעות.
נסיעה רומנטית בכרכרה רתומה לסוס הדרך הרומנטית ביותר לגלות את פריז! תיהנו מנסיעה בכרכרה אלגנטית הרתומה לסוס פרייד שחור בן 6  (הסוס הגדול ביותר בעולם) . תסיירו בקצב נינוח ברובעים היפים ביותר בפריז, ותראו את מגדל אייפל, פארק `שאן דה מארס`, גשר אלכסנדר ה-3, מוזיאון `גראן פאלה`, שדרות שאנז אליזה, שער הניצחון וככר טרוקדרו. משך הסיור: שעה והוא כולל: נסיעה בכרכרה רתומה לסוס (עם גג מתקפל במידה ויורד גשם).
כדי להפוך את החוויה למושלמת אלדין טרוול מציעה ללון במלון Cheverny שבפריז באזור מגורים שקט ואלגנטי בפריז, קרוב ל"פאלה דה קונגרס" בפורט מיילו, לפלאס דה אטואל ולשאנז אליזה. המלון נמצא בלב המחוז ה-17 של פריס, שבו מבחר מסעדות וחנויות ותחנת המטרו הקרובה ביותר מובילה ישירות לאופרה..
 
 
איטליה
איטליה- ונציה טקס חתונה סמלי על גונדולה - אין מקום טוב יותר לערוך טקס עם האדם שאתם אוהבים מאשר בונציה, אחת הערים הרומנטיות בעולם. החוויה מתחילה בהליכה דרך ההמולה הנעימה של הרחובות הוונציאנים בליווי צלם מקצועי ומתאם הטקס עד לגונדולות הממוקמות על התעלה הגדולה. השייט מתחיל מהתעלה הגדולה והמרשימה ולאחר שמגיעים לגשר אקדמיה, הגונדולייר יפנה לתעלות קטנות ושקטות יותר בהן יתבצע הטקס. מוקפים בארמונות ונציאנים והמים הרגועים, תכריזו את הנדרים שלכם אחד לשני. כחלק מהטקס, במהלך החלפת הטבעות, תאזינו לקטע שירה של רוברט בראונינג, שחי בוונציה, תקבלו תעודה אלגנטית אישית ותעשו דרככם חזרה דרך התעלה הגדולה שם יסתיים השייט עם נוף עוצר נשימה של הלגונה באגן סנט מארקס. בכיכר יערכו צילומים נוספים. משך החוויה שעתיים והיא כוללת: מארגן טקס לשעתיים, נציג טקס רשמי, צלם מקצועי שיעניק לכם דיסק עם התמונות מהטקס, זר ורדים בצבע קרם לכלה וסיכה תואמת לחתן, שיט בגונדולה (כ-40 דקות), תעודה אלגנטית.
ונציה- טקס חתונה סמלי בארמון אלגנטי- טקס חתונה אלגנטי ופרטי יותר ניתן לקיים בארמון כאשר אתם מוקפים רומנטיקה והיסטוריה רבת שנים. הארמון  משקיף על התעלה הגדולה, יומכם יתחיל במלון שלכם בונציה, שם יפגוש אתכם המארגן אשר יגיש לכלה זר קלאסי של ורדים בצבע קרם וסיכה תואמת לגבר. גם הצלם המקצועי יהיה שם לקבל את פניכם. מהמלון תילקחו לסיור רומנטי קצר דרך מרכז העיר העתיקה לאתר הטקס היפה שלכם בארמון. בתוספת תשלום, תוכלו להזמין מונית מים או העברה בגונדולה. הטקס יתקיים על רקע נוף עוצר נשימה של מספר ארמונות מתקופות שונות של ההיסטוריה, גונדולות אלגנטיות וכמובן, התעלה הגדולה. תקבלו תעודה אלגנטית אישית. משך החוויה: שעתיים והיא כוללת:  מתאם טקס (דובר אנגלית) לשעתיים, נציג רשמי לטקס, צלם מקצועי שיעניק לכם ‘ זר פרחים בצבע קרם לכלה ופרח תואם לדש לחתן, השכרת ארמון, תעודה עם שמותיכם, תאריך ומקום הטקס.
סיור ייחודי בכפרי צ`ינקווה טרה לאורך משעול האוהבים- תנו לקסמם של כפרי `צ`ינקווה טרה` באזור הרביירה האיטלקית להדהים אתכם! תבקרו בפנינות החן של אחד מאזורי החוף המקסימים ביותר במגף האיטלקי. הסיור יתחיל בביקור בכפר ריומג`ורה, הראשון מבין כפרי `צ`ינקווה טרה`. הנהג-מדריך שלכם יקח אתכם לסיור רגלי נינוח לאורך `משעול האוהבים` המפורסם (דמי הכניסה כלולים במחיר הסיור), המשקיף על נופים מרהיבים של קו החוף. תיהנו מסיור ציורי נינוח, במהלכו תוכלו להתפעל מיופיו הטבעי של אזור קסום זה! במנרולה, הכפר הפוטוגני ביותר מבין החמישה, תסיירו במגוון סמטאות צרות וככרות מקסימות בצבעי פסטל, המהוות דוגמה מושלמת לאדריכלות היפהפייה המאפיינת אזור זה. לאחר מכן באמצעות סירה תגיעו לורנצה, שיש הטוענים שהוא היפה ביותר מבין חמשת הכפרים ותקבלו בו זמן חופשי לסייר במקום המקסים הזה. לפני החזרה לפירנצה (שהיא למעשה נקודת היציאה לטיול המקסים), תבקרו בכפר קורניליה - היחיד מבין חמשת כפרי `צ`ינקה טרה` שאינו ממוקם ממש בצמוד למים. גבעות הכפר המדורגות מכוסות בכרמים, המשמשים בתעשיית היין המשגשגת והמפורסמת של קורניליה, שהתפתחה באזור כבר בעת העתיקה. למעשה, היין שיוצר בכפר זכה לפרסום כה רב, עד שכדים שנתגלו בחפירות פומפיי נשאו כתובות המהללות את סגולותיו.. משך הסיור 8 שעות ונקודת היציאה מפירנצה.


אלדין טרוול היא חברה המתמחה בהזמנת בתי מלון ושירותי תיירות בחו"ל, ומציעה מאגר מקיף של מעל 23,000 בתי מלון ודירות נופש, ומעל 2700 סיורים, אטרקציות, שאטלים והעברות. לחברה צוות יועצים מקצועי התומך בכל פעילויות הלקוח מולה, באמצעות אתר האינטרנט והמוקד הטלפוני. אתר האינטרנט מוביל בתחומו בעולם ומאפשר הזמנות באופן עצמאי ובאישור מיידי. המוקד הטלפוני של החברה מציע רמת שירות וייעוץ מהגבוהים בענף התיירות.

משחקי המונדיאל פורסם ב - 14/4/2010
0 משחקי המונדיאל הם אירוע חשוב לכל אוהדי הספורט בעולם, יחד עם זאת הביקוש הנמוך יחסית לכרטיסים במונדיאל בדרום אפריקה נובע מבעיית הביטחון האישי. רציחתו של מנהיג ימין קיצוני בדרום אפריקה בסוף השבוע לא עזרה מן הסתם לפופולאריות של מונדיאל זה. למרות ריבוי השוטרים ואנשי האבטחה והכוונות הטובות של המארגנים, ספק גדול אם הבעיה תיפתר.
 
יחד עם זאת, "המשוגעים לדבר" לא יפספסו את האירוע הנחשב ביותר בענף הכדורגל. דרום אפריקה ופיפ"א דאגו לאירוע בלתי נשכח. הטורניר הגדול יתקיים בעשרה אצטדיונים הממוקמים בתשעה ערים שונות וגבה מדרום אפריקה תקציב של לא פחות מ-1.4 מיליארד דולר. השמועות אף גורסות כי ישנה חריגה בתקציב של חצי מיליארד דולר.  
 
אז מה עושים?
 
איל שטרק, מנהל השיווק של אלדין טרוול מסביר כי: "העיתונות בעולם נמצאת בעיסוק אינטנסיבי סביב גלי האלימות שבדרום אפריקה לקראת פתיחת המונדיאל. מנגד, בכירים בדרום אפריקה מנסים להרגיע את קהל האוהדים שעשוי להגיע ולהסביר שבכל מקום בעולם מסוכן. אבל האוהדים "השרופים" לא יוותרו על אירוע כזה. למשפחות האוהדים המגיעות למונדיאל ומעוניינות לשלב טיול באזור, אני ממליץ להזמין סיורים ואטרקציות מאורגנים בליווי מדריך מקומי, המתקיימים סמוך למקומות בהם נערכים המשחקים וזאת על מנת לדאוג לביטחונן האישי ולהימנע מתופעות אלימות"
 
חברת התיירות אלדין טרוול, המתמחה בהזמנת בתי מלון וסיורים מקומיים ברחבי העולם מציעה מגוון רחב של בתי מלון וסיורים בעקבות משחקי המונדיאל. את החופשות ניתן להזמין דרך אתר החברה : www.aladdintravel.co.il
 
למרות הביקושים והמחירים הגבוהים למקומות לינה בתקופת החגיגה, ניתן עדיין למצוא מקומות פנויים לשהייה בבתי המלון השונים. עם זאת, ישנם מקרים בהם קיימת דרישה של מינימום ימים לשהייה ותנאי הביטול קשיחים הרבה יותר.
 
סיורים ובתי מלון ביוהנסבורג:
תאריכי משחקים ביוהנסבורג: 12.6, 15.6, 18.6, 21.6, 24.6, 28.6, 3.7.
בתי מלון:
Indaba - יוהנסבורג
המלון ממוקם באזור פורוויס מצפון לסנדטון, במרחק 40 ק"מ משדה התעופה הבינלאומי יוהנסבורג. כמו כן הוא נמצא במרחק של 3 ק"מ  ממתחם מונטקזינו הפופולארי, המפורסם בזכות המסעדות והקזינו שלו. המלון משתרע על פני שטח של 17 דונם, והוא כולל בניינים לבנים עם גגות קש המפוזרים ברחבי הגנים המטופחים.
 
Westcliffe  - יוהנסבורג
מוחבא בשקט מיוהנסבורג ההומה, המלון נותן לאורחים תחושה שהם נמצאים באחוזה טוסקנית מפוארת. המלון שוכן באחד מהפרברים הירוקים של סנדטון ומשקיף לעבר גן החיות היפיפה של יוהנסבורג ואדמות הפארק סביב. כמו כן, 7 ק"מ מהמלון נמצא מרכז סנדטון, ו-35 ק"מ ממנו נמצא שדה התעופה הבינלאומי. ייחודי בעיצובו, המלון מורכב מסדרת וילות ורודות המשתרעות לאורך הגנים המוקפים בירק, עם מזרקות ושבילי אבן. מאחר וישנו מקום מוגבל למכוניות, ישנו שירות העברות באוטובוס אשר חג סביב האזור שמונה עשרה שעות ביום ומשמש כמונית לאורחים. לחלופין, ניתן לעשות שימוש בעגלות גולף. בנוסף ישנו שירות העברות חינם באוטובוס, למתחמי הקניות של סנדטון, הייד פארק ורוסבנק.
 

סיורים:
סיור בן יום שלם בפרטוריה ובמכרה היהלומים.
תחילה נבקר בפרטוריה, שהיא כיום שילוב של ארכיטקטורה אולטרה מודרנית ובניינים עתיקים מתקופת היותה עיר הבירה של רפובליקת טרנסבל. זו עיר יפה שבה הגנים והעצים מלבלבים מעל האדמה הפורייה של עמק נהר אפיס. האביב מביא עמו את פריחתם של עשרות אלפי עצי ז`קרנדה. נבקר בבנייני היוניון (שבהם נמצאת לשכת הנשיא), בכיכר הכנסייה, באתר הזכרון וורטרקר, בפרברים הדיפלומטים ובאוניברסיטה. לאחר מכן נבקר במכרה היהלומים פרמייר, הנמצא בעיירה הקטנה קולינן - ביתו של היהלום הגדול ביותר בעולם, שנקרא על שמו של תומס קולינן, יושב הראש של המכרה. היהלום הוא היהלום הגדול ביותר שנמצא אי פעם. שני האבנים שנחתכו מהיהלום נמצאות כיום ביהלומי הכתר הבריטי. תהיה לכם גם הזדמנות לראות תצוגה של יהלומים לא מלוטשים בבית היהלומים.
 
ספארי בן יום שלם בפארק הלאומי פילנסברג
הפארק הלאומי היפה פילנסברג, הסמוך לסאן סיטי הוא אחד הפארקים הגדולים בדרום אפריקה. הוא משתרע על שטח של 55,000 הקטרים ומישוריו עשירים ופורים, משום שהם נמצאים בשטח שהיה בעבר לוע הר געש (כיום הוא כבוי). גבעות מפוארות מקיפות את הפארק, מאגר המים הגדול שבמרכזו הוא מקום מצוין לצפייה בבעלי החיים. הפארק נמצא על הגבול בין קלהארי ולוובלד ולכן ניתן למצוא בו צמחיה משני הסוגים. בפארק הלאומי פילנסברג דרים כל חמשת הגדולים ובעלי חיים נוספים כמו ג`ירפות, היפופוטמים, זברות ותנינים, מגוון עצום של ציפורים (יותר מ- 300 זנים). תמיד כדאי לבקר בפארק! יש בו מספר מקומות מסתור ומקומות לפיקניק בהם אפשר לעצור ולמתוח את הרגליים. משך הסיור 10 שעות, ומחירו באלדין טרוול - החל ב-650 ₪ לאדם.
 
סיורים ובתי מלון בדרבן:
תאריכי משחקים בדרבן: 13.6, 16.6, 19.6, 22.6, 25.6, 28.6, 7.7.
בתי מלון:
Tropicana-   דרבן
בניין מודרני בן תשע קומות הממוקם בגולדן מייל המפורסם ומשקיף לעבר האוקיינוס ההודי היפיפה, ה`טרופיקנה` קרוב לאתרי התיירות הטובים ביותר בדרבן. חוף הים נמצא במרחק הליכה קצר מהמלון, כאשר כל שעליכם לעשות הוא לחצות את כביש הטיילת לחוף.`סי וורלד` ו`פן וורלד` נמצאים גם כן במרחק הליכה, וכמוהם גם מרכזי קניות מקומיים. לאורחים בחירה בין 2 מסעדות והם יכולים להירגע על מרפסת בית הקפה של המלון המשקיפה לטיילת. מגוון רחב של אוכל זמין עם פירות ים טריים מידי יום.
 
Beach  דרבן
המלון ממוקם בדרורבנ`ס גולדן מייל ובמרחק הליכה מהחנויות והמסעדות הטובות בעיר, כמו כן נמצא במרחק הליכה קצר מאתרי תיירות על חוף הים כגון `סי וורלד` ו`פן וורלד` יחד עם מרכז הועידות של דרבן. נמל התעופה של דרבן נמצא במרחק קצר מהמלון של 18 ק"מ בלבד. מלון beach  כולל מבחר של מסעדות מצוינות שכולן מציעות לאורחים מאכלים טריים ומגוונים. אחת ממסעדות המלון היא מסעדת פירות ים המשקיפה לעבר הטיילת המפורסמת של דרבן. המלון כולל גם פאב הפתוח לאורחים ולציבור הכולל מוסיקה חיה.
 
סיורים:
חוויה בת יום שלם בכפר בני הזולו שקלנד- דרבן, דרום אפריקה
 
בשעת בוקר מוקדמת, ניסע לזולולנד. בדרך נחלוף על פני גבעות של מטעי קני סוכר ויערות. נבקר בשקלנד, כפר של בני הזולו, הממוקם ליד אשווה שבעמק נקווליני. נראה את הכפר ונשתתף בתכנית תרבותית מהנה שתציג לנו את מסורת בני זולו: נבשל בירה, נגלף חניתות, נבנה בקתות, נארוג בדים ונעצב כלי חרס. נהנה גם ממופע שירה וריקודים, ואחריו מארוחה בסגנון האופייני לזולו. בתום הסיור תוחזרו אל המלון. משך הסיור 9 שעות.
 
סיור בן חצי יום בעיר דרבן- דרבן, דרום אפריקה
סיור בן חצי יום בעיר דרבן, הכולל ביקור בגנים הבוטאניים ובשוק ההודי.  ניסע לאורך החוף עד נמל דרבן. נמשיך לאורך שדרת הדקלים ברציף ויקטוריה, הפסלים ומועדון היאכטות האקסקלוסיבי שבו ועד מסוף הסוכר. נבקר בגנים הבוטאניים ובשוק ההודי, שם תוכלו לחפש מציאות. הסיור מסתיים במלון. משך הסיור 4.5 שעות,
 
סיורים ובתי מלון בקייפטאון: 
 
תאריכי משחקים בקייפטאון: 11.6, 14.6, 21.6, 24.6, 29.6, 3.7, 6.7.
 
בתי מלון:
Mandela Rhodes - קייפטאון
מלון דירות הממוקם בלב מרכז העיר קייפ טאון, במרחק הליכה מאתרי התיירות המרכזיים, ומרכז הועידות הבינלאומי של קייפ טאון. נמצא בסמוך למוזיאונים העירוניים, ורק רחוב אחד או שניים מהמסעדות והברים הטובים ביותר של אזור העסקים המרכזי. קו החוף נמצא במרחק 3 דקות נסיעה או לאלה מבינינו המעוניינים לשרוף עוד קלוריה או שתיים, יגיעו לחוף תוך 20 דקות הליכה. לובי המלון מיוחד במינו, ניתן להיכנס אליו דרך שלוש כניסות מרחובות שונים המקיפים את הבניין. בלובי  אולם בגובה 8 קומות הנשלט על ידי בלונים בצורת כוכב התלויים מהתקרה הבוהקת, רצפת האריחים האפורה, ספות העור ודלפק השוער השחור מעניקים לו בקומת הקרקע מראה מודרני ואופנתי. הלובי חולק את המרחב עם כמה יחידות מצוינות הכוללות את היקב העירוני הראשון בקייפ טאון, יחד עם בר ובית קפה.
 
adderley - קייפטאון
המלון זמין עבורכם בכל תאריכי המשחקים הוא נמצא ממש במרכז העיר, קרוב למוזיאונים, לפרלמנט, לברים ולמסעדות הטובות ביותר. החוף נמצא במרחק 15 דקות הליכה ממנו.  המלון מונה שלושה בניינים עתיקים משופצים (נבנו בשנת 1903) ומגדל בן 11 קומות.
 
Townlodge Bellvill – קייפטאון
 
המלון ממוקם במרחק 5 דקות מאזור העסקים המרכזי של בלוויל, בצמוד לפארק העסקים `פארק דו קאפ` שבקניון `טיגר ואלי`, ובסמוך לביה"ס לעסקים שטלנבוש ואצטדיון האתלטיקה/מרכז הכנסים `בלוויל ולדרום`.
הוא ממוקם במרחק של כ-20 דקות נסיעה משדה התעופה קייפטאון. מציע לאורחים בריכת שחיה חיצונית קטנה, גישה לאינטרנט האלחוטי בכל האזורים הציבוריים וחניה מאובטחת כלולה, והוא מהווה בחירת אירוח טובה עבור נוסעים המעוניינים לשהות באזור בלוויל.
מסעדת המלון מגישה מנות בינלאומיות וחטיפים.
 
סיורים:
סיור אופניים בחצי האי של הכף- קייפטאון, דרום אפריקה
במקום שבו נפגשים השמיים, הים וההרים, מחכה לכם עולם שלם שמחכה שיגלו אותו. כאן תגלו את קסמו של קייפ פוינט בדרך חווייתית במיוחד. תחושו את התרוממות הרוח הכרוכה בסיור בחצי האי של הכף, בלוויית מדריך טבע. דישונים הדורים, זברות ואנטילופות מבלים את זמנם באזור `ממלכת הפרחים של הכף`, פרחי פרוטאה ולווייתנים בלניים דרומיים קופצים מתוך המים הכחולים הכהים של האוקיינוס. רכיבה במסלול עולה ויורד באורך 25 קילומטרים, שבו תגיעו לנקודה הדרום מערבית ביותר באפריקה. לאחר מכן תיהנו מסיור רגלי מהנה מכף התקווה הטובה לקייפ פוינט, המשמרת את אגדת "כף הסערות" המפורסמת. תוכלו להירגע וליהנות מארוחת צהריים בסגנון פיקניק באזור המשמש כמרעה לאנטילופות, מול יונקי הדבש של הכף, המעופפים מעל פרחי הפרוטאה. לאחר יום שלם של פעילות (אם מזג האוויר והזמן מאפשרים זאת), נהנה מלגימת משקה על החוף לעת ערב, עם סל פיקניק והיין הטוב ביותר של הכף; לאחר מכן יעבירו אתכם בחזרה למלון. משך הסיור 7 שעות.
 
שיט בשעת השקיעה עם יין-נתזים מקומי- קייפטאון, דרום אפריקה
קייפטאון הינה אחד מהמקומות הטובים ביותר לצפייה בשקיעה מהים. תתפעלו מהנופים המרהיבים של העיר ושל הר השולחן, בשעה שהשמש תצלול לתוך הים בשקיעה. תצאו לחוויה ייחודית בכף המערבית, במהלכה תוכלו לראות את השמש שוקעת מעל האוקיינוס, וליהנות מהשניות האחרונות לפני שהיא תחליק מעבר לאופק. תשוטו לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי, ותחלפו על פני גרין פוינט, סי פוינט ומפרץ בנטרי בדרככם לחוף קליפטון - החוף הפופולארי ביותר באזור החוף האטלנטי. תשתו יין-נתזים מקומי ותיהנו מאווירה רומנטית במיוחד ומהצליל המרגיע של גלי האוקיינוס הלוחכים את גוף הספינה. משך הסיור שעה וחצי.
 
בית מלון בפרטוריה:
תאריכי משחקים בפרטוריה: 13.6, 16.6, 19.6, 23.6, 25.6, 29.6.
Arcadia – פרטוריה
המלון מחובר לקניון ארקדיה. בעיצוב טיפוסי לבנייה בפרטוריה באמצע שנות ה-70. ממוקם במרכז פרטוריה, ומהווה חלק מקניון ארקדיה, ניתן להגיע ברגל לחנויות, בתי קולנוע ומקומות בילוי. נמצא 35 ק"מ משדה התעופה הבינלאומי.  בקומה הראשונה של המלון תוכלו לבקר בבר-מסעדה, לארוחות במשך היום. מסעדה נוספת ממוקמת בקומת הקרקע בה תוכלו לבחור אם לסעוד בפנים או בחוץ ולהזמין ממגוון המשקאות והמאכלים המוצעים בה, במסעדה ריצוף וריהוט עץ ואווירה חמימה של שנות ה-70.
 
בתי מלון בפורט אליזבת:
תאריכי משחקים בפורט אליזבת: 12.6, 15.6, 18.6, 21.6, 23.6, 26.6, 2.7, 10.7. 
kelway - פורט אליזבת
מלון נעים למראה הבנוי בעיקר מקורות עץ, בגובה 2 קומות בלבד עם גג ירוק בהיר. הוא נמצא בברוקס היל דרייב ומשקיף לעבר חוף קינגס ומפרץ אלגואה, כאשר מולו נמצא  אקווריום בייוורלד. ב 5 דקות נסיעה בלבד תוכלו להגיע לשדה התעופה, ותוך מספר דקות תהיו מחוף הים ובחנויות הקרובות.  במלון מסעדה מצוינת עם אוכל טוב ותפריט יינות משובח. כל המסעדה נשלטת על ידי מסגרת קורות עץ, שולחנות וכסאות מעץ. במלון גם בר קוקטיילים מגוון הכולל אינטרנט אלחוטי ומחשבים.
 
Brookes hill suites - פורט אליזבת
מלון דירות הממוקם על גבעת ברוקס, ממש ליד החופים והאטרקציות התיירותיות המרכזיות של העיר, הוא משקיף על האוקיינוס ההודי ועל קו החוף של פורט אליזבט. המלון מוקף במגוון מסעדות ובתי קפה מקומיים ובינלאומיים מוכרים. מארוחת הבוקר במלון תוכלו ליהנות בחדר האוכל האינטימי בו תוגש ארוחה טרייה ומגוונת. לאלה מאיתנו המעוניינים לנצל את החדר עד תום קיים שירות חדרים אדיב, בשירותו תוכלו להשתמש גם ליד בריכת השחייה.
 
בית מלון ברוסטנבורג:
תאריכי משחקים בפורט אליזבת: 12.6, 15.6, 19.6, 22.6, 24.6, 26.6. 
kedar country - רוסטנבורג
ממוקם מחוץ לרוסטנברג, בין ההרים רק 15 דקות נסיעה  מסן סיטי הפופולארית והפארק הלאומי פילנסברג. אם ברצונכם לשהות במלון בזמן המשחקים הנערכים ביוהנסבורג ופרבריה מרחק הנסיעה מן הערים הוא שעה וחצי בלבד. במלון תוכלו ליהנות ממסעדה אוטנטית המתמחה במטבח דרום אפריקני ואפריקני בעלת תפריט יינות עשיר ואיכותי וכן מסעדה עם תפריט בינלאומי. כמו כן תוכלו לבקר בבר מטסוודי  שפירושו הג`ירף השותה.

פסטיבל הבירה בגרמניה פורסם ב - 23/9/2009
0 למרות שמו, פסטיבל הבירה האוקטוברפסט שנערך בכל שנה בגרמניה, נפתח השנה כבר ב-19 בספטמבר. מיליוני תיירים מרחבי העולם- שיכורים כלוט ברובם, אוהלי ענק "מרוהטים" בדרגשי עץ, לפחות ארבעה ליטרים של בירה ליום ושישה עשר ימים. מי שמגיע לפסטיבל השנה יתקשה להישאר אדיש לעוצמת החגיגה השנה. טקס פתיחת ברז הבירה הראשון נפתח בעיר בוואריה על ידי ראש העיר באווירה שמחה במיוחד. את טקס הפתיחה לוו שיירות של עגלות מקושטות רתומות לסוסים, כל עגלה מייצגת מבשלת בירה ואת האוהל שלה. בראש השיירה מושל בוואריה. למחרת יצאה תהלוכה המונית לרחובות העיר, בה השתתפו בעלי מבשלות הבירה, אזרחים ותיירים, לובשים לבוש מסורתי וססגוני במיוחד, שרים ורוקדים. שיא התהלוכה הוא המיסה הגדולה באוהל ה - Hippodrom וקונצרט הענק בו משתתפות מאות להקות. 
 
החגיגות נערכות כל היום וכל הלילה וכמויות הבירה שנמזגות מגיעות למיליוני ליטרים, ריח הבירה נישא למרחקים ויישאר איתכם עוד זמן רב אחרי שתחזרו לארץ.
 
איל שטרק – מנהל השיווק של "אלדין טרוול" חברת שירותי תיירות המתמחה בהזמנת חדרים בבתי מלון, דירות ובתי נופש, סיורים ואטרקציות ברחבי העולם, מסביר: "תרבות שתיית הבירה נפוצה באירופה ובמיוחד בגרמניה. האוקטוברפסט מעניק את הכבוד הראוי לבירות גרמניות בפרט ולסוגים מכל העולם בכלל. אין ספק שזאת חוויה מיוחדת במינה ואני ממליץ עליה בחום, לכל מי שלא אוהב בירה ניתן להנות ממגוון הפעילויות והאטרקציות בסביבת הפסטיבל. הווי הפסטיבל, סובב ברובו סביב הבירה, אך מאפשר מספר רב של אטרקציות בסביבתו. בין היתר ישנם קונצרטים, מופעי ריקוד, דוכני אוכל ומסעדות יוקרה. למשפחות עם ילדים קיימות אטרקציות כגון גלגלי ענק קרוסלות ועוד"
 
שטרק מוסיף כי "קיימת חשיבות להזמנת המלון, שכן בתקופת הפסטיבל נוהרים אל מינכן מיליוני תיירים מכל העולם ובתי המלון מעלים מחירים ומתמלאים עד אפס מקום. לכן מומלץ ללון בבתי מלון במחירים אטרקטיביים בפרברי העיר וברחבי אזור בוואריה המקסימה".
 
המומלצים של אלדין טרוול - בתי מלון, סיורים ואטרקציות למבקרים בעיר בתאריכים אלה:
 
לינה במחירים אטרקטיביים ניתן למצוא ברחבי בוואריה, לדוגמא מלון ludwig am seidlpark שנמצא במורנאו, במרחק כ 70 ק"מ ממינכן. המלון ברמת 3 כוכבים, ממוקם בסמוך לפארק, ונשקפים ממנו נופים מרהיבים של האלפים. המלון מומלץ לאורחים המחפשים מלון מסורתי בסגנון בווארי, במיקום מעולה עם הזדמנות טובה לגלות את הסביבה.
 
אם בכל זאת תרצו ללון באזור מינכן אלדין טרוול מציעה לינה במלון ludwig ברמת 3 כוכבים, ממוקם בדרך ראשית והומה, רק שתי דקות הליכה מתחנת הרכבת, ובמרחק הליכה קלה מהמריאנפלאץ המפורסמת ומרכז העיר מינכן..
 
סיור לילי במינכן כולל ארוחת ערב ומופע מהנה בהופבראוהאוס המפורסם. הסיור עובר דרך אנדרטאות יפיפיות, מזרקות ובניינים. לאחריו בילוי בערב בסגנון בווארי בהופבראוהאוס  המפורסם עם מוסיקה, הופעה וארוחת ערב. בתום הערב סיור ברובע האומנים לשעבר, שוובינג, בדרך אל הפארק האולימפי לתצפית מהמגדל האולימפי שם ניתן להנות מהנוף המרהיב של העיר בלילה. ולקינוח, ביקור במועדון לילה וצפייה בהופעה מוסיקאלית חיה.

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 22/10/2009
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדויקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.


פעילות החברה להגנת הטבע
לשבוע 23-2410.09 


משפחות 
 
בחצר של הטבע 
הפנינג סביבתי לרגל אירועי ה-"350"
23.10.09, שישי, 13:30-10:00, מוזיאון הטבע, ירושלים

 
להגברת המודעות הציבורית לנזקי התחממות כדור הארץ וציון `שבת נח` – שבת של תיקון סביבתי, ייערך הפנינג של סיורים, סדנאות, שיעורים, דוכנים והופעה מוזיקלית בחצר מוזיאון הטבע במושבה הגרמנית בירושלים. האירוע בשיתוף החברה להגנת הטבע, עמותת טבע עברי, ירושלים בת קיימא, עיריית ירושלים, ומינהל קהילתי גינות העיר.
לפרטים: החברה להגנת הטבע בירושלים:  02-6252357 
 
ירוק בתל אביב
24.10.09, שבת, 10 בבוקר, עמק הנרקיסים, פי גלילות 
 
תכניות בנייה מאיימות לפגוע באזור פי-גלילות, אחד השטחים הירוקים האחרונים של טבע עירוני שנותרו במטרופולין תל-אביב, ובו ערכים ייחודים של טבע, נוף ומורשת. בסימן אירועי ה-"350" להגברת המודעות הציבורית לנזקי התחממות כדור הארץ מארגנת קהילת ת"א-יפו של החברה להגנת הטבע הפנינג סביבתי עם טיולים ופעילויות בטבע הפורח. במהלך האירוע נשתתף ביצירת כתובת אנושית שתצולם מהאוויר לחיזוק המאבק כנגד ההתחממות הגלובאלית.
לפרטים נוספים: קהילת החברה להגנת הטבע בתל אביב 03-5660960 
 
ציפורים ועופות בפארק לכיש   
24.10.09, שבת, סיור צפרות למשפחות
פארק לכיש, אשדוד, 8:00 
 
רגע לפני שהן נודדות לאפריקה, בואו להשתתף בטיבוע של ציפורי שיר, לחזות בציפורי הביצה הדוגרות בנחל לכיש, וליהנות מסיור מרתק בעקבות עופות המים.
נקודת מפגש: בצד המזרחי של פארק לכיש, דרך שדרות הרצל באשדוד, מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים.
לפרטים נוספים: www.teva.org.il/birdsa 
 
גבוה על הכרמל
24.10.09, שבת, משפחות 
 
נבקר בחורבת כרך, אתר עם שרידים היסטוריים, ונעבור בין בורות מים, מערות קבורה וגתות. נטפס דרך חורש ים תיכוני אל מנזר המוחרקה, ונשקיף אל אזור הצפון. בהדרכת יניב אלון.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 
 
חלמוניות בנגב הצפוני
24.10.09, שבת, משפחות 
 
על מורדות רכס ירוחם מסלול מדברי ייחודי בעקבות החלמונית הגדולה, אחד הפרחים היפים בארץ. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ולשעשועי חול באתר החולות הצבעוניים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
הטיול יתקיים גם אם לא תהיה פריחה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il
 
שירת הסתיו
24.10.09, שבת, משפחות


התחנה לחקר ציפורי ירושלים, פינת חמד קסומה בלב העיר, מושכת אליה אלפי ציפורי שיר קטנות, העוצרות למנוחה בנדידתן דרומה. נתבונן בהן מנקודת מסתור, נצפה בטיבוען, ונלמד על תופעת הנדידה המרתקת.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 
 
18+ 
 
מיני-פסטיבל סרטי אקולנוע
23.10.09, שישי בוקר, האוזן השלישית, ת"א 
 
מיני פסטיבל סרטים אקולוגיים ב"אוזן-בר", מועדון ההקרנות של האוזן השלישית בתל אביב.
במהלך הבוקר יוקרנו במקביל שלושה סרטים (ניתן יהיה לצפות בשני סרטים באורך מלא):
ים כרישים, קנדה 2006, 92 דקות
עידן הטיפשות, אנגליה 2008, 85 דקות
האשה ששתלה עצים: החזון של וונגארי מאאטאי, ארה"ב 2008, 80 דקות. כל הסרטים דוברי אנגלית בתרגום לעברית
הפסטיבל ייערך במסגרת אירועי ה-"350", להגברת המודעות הציבורית העולמית לנזקי התחממות כדור הארץ.  בשיתוף עם אקולנוע.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

מציצים מהסלע
24.10.09, שבת, 18+ 
 
מצבות עתיקות, ציורי סלע וחלמוניות צהובות המציצות מהסלעים. רכס ירוחם מציע לנו מסלול מדברי ייחודי בעקבות החלמונית הגדולה, אחד הפרחים היפים בארץ. בהדרכת אפי פרי, מנהל בי"ס שדה הר הנגב.
הטיול יתקיים גם אם לא תהיה פריחה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 
 
צל ההר בארץ המדבר
24.10.09, שבת, 18+ מיטיבי לכת 
 
זה הזמן להכיר פינות נסתרות בנגב בפעילות המתחדשת של החוג. נטפס להר גזם ונחצה את הרי גובי, הטובלים בנופים מדבריים משכרים. דרך `מפער מרפק` נתקדם עד להר סהרונים ופרסת נקרות, מאתרי הטבע היפים ביותר שמציעים מרחבי מכתש רמון.  
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il

 
צילום תמונה ראשית:      רפי דלויה, החברה להגנת הטבע

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 21/5/2009
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע  

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדויקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.


לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן
 
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 21-30.5.09 

18+ 

עיר עוטפת אור - מיוחד ליום ירושלים
21.5.09, חמישי אחה"צ, 18+ 

"התצפית הכי יפה בירושלים" - כך נחשבת טיילת ארמון הנציב המשקיפה אל העיר העתיקה והרי מדבר יהודה. לרגל יום ירושלים נצעד בעקבות תוואי הקו העירוני, אשר חילק בעבר בין מזרח העיר למערבה. נעבור מהטיילת  דרך שכונת אבו תור עד למלון הר ציון, ונשמע על הגבול שחצץ בין ישראל לירדן עד לאיחודה של העיר בתום מלחמת ששת הימים. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

פנויים פנויות 

הירוק הכי ירוק 
23.5.09, שבת, פנויים פנויות גילאי 60-45, 

מהכפר עוספיה, הנישא במרומי הכרמל, נרד בצל עצי החורש מעל נחל מעפילים ונשמע סיפורי גבורה מרתקים. נמשיך אל נחל שיח בלב העיר חיפה, בו נחבאים בוסתן, בריכה ושרידי מנזר. בהדרכת ינון קהלני.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il 

אצבע קדמונית
30.5.09, שבת, 18+ 

על רכס הכרמל נמצאות מערות בהן שכן האדם הקדמון, הצופות אל נוף יפהפה לכיוון הים. נסייר בכפר האמנים הייחודי עין הוד, במערת אצבע ובנחל מערות. נסיים בתצפית מרהיבה אל מישור החוף והכרמל ממצפה עופר. בהדרכת צחי גלובין.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע:  03-6388688   www.teva.org.il

ללחוץ ידיים לעכו פורסם ב - 6/11/2008
0 פרק מהאלבום "יום בעיר" (יובל בן עמי, הוצאת מפה)
 
יש דברים שקורים רק פעם אחת. נשיקה ראשונה, נגיסה ראשונה בקיווי, ביקור ראשון בעכו.
 
לעולם לא אשכח את ביקורי הראשון בעכו, בין היתר משום שהיה מעט טראומטי. חברתי ואני רכשנו כרטיסים להצגות בפסטיבל תיאטרון אחר, הנערך בעיר העתיקה מדי שנה. התחלנו מעפילים צפונה, ואיפה שהוא, לאורך חופי מפרץ חיפה, במונית שירות או באיזה קיוסק, אבדו הכרטיסים. שלוש הצגות ירדו לטמיון, ים של יצירתיות, חוויות בלתי נשכחות, השראה, תענוג, תרבות!
 
דבר האבידה התגלה במורד רחוב וייצמן, ועל פני הביצורים העצומים המקיפים את העיר העתיקה חלפתי בסערת רגשות שגימדה לרגע אפילו את ממדיהם. החומות והחפירים שהכניעו את נפוליאון בשנת 1799 הפכו לרגע לבלתי נראים, אבל הרגע נמשך רק רגע. מהר מאוד הבנתי שעדיף לי להעביר את ימי בעכו מחוץ לאולמות המופעים, ושההצגה האמיתית מתרחשת בסמטאות.
 
מייד עם הכניסה לעכו העתיקה מושיטה העיר שלוש ידיים לבאים לבקר בה. היד הראשונה היא מצודתה הצלבנית הנהדרת. אין בארץ מצודה אחרת שנשמרה היטב כל כך. טיול באולמות האבירים שבמרתפיה מעלה על הדעת מילה אחת שוב ושוב: מאסיביות! עמודי האבן העצומים והקירות העבים מעוררים תמיהה ממש. איך הצליחו ממלכות הצלבנים להיחרב? כל כך הרבה אמונה וכל כך הרבה טיט הושקעו בשליטה הנוצרית על ארץ הקודש, ובכל זאת, היא קרסה.
 
מעליה הקימו הטורקים, שירשו את הארץ בהמשך גלגוליה, קומה שנייה, ובה כלא עכו הנודע. כאן עלו לגרדום אסירי המחתרות. בתאיהם ניתן לבקר ואתר הנצחה הוקם לכבודם. בקומה גבוהה עוד יותר היה עצור בהא אוללה, נביא הדת הבהאית. המקום סגור למבקרים מלבד כאשר מבקרים בו עולי רגל בהאים. אם במקרה הם מזדמנים למקום, אפשר לטפס בעקבותיהם אל חדר שכל דמיון לתא מאסר הוסר ממנו.
 
הריצוף מהודר, המשקופים עשויים עץ משובח. מן החלונות נשקף הים. רוחו של בהא אוללה לוחצת את היד ומזמינה אל עולם האסתטיקה הבהאית. בשולי העיר מצוי קברו של האיש, עטור גנים שאין כמותם אפילו במורדות הכרמל, וכאן, בפסגתו של מיבנה ענק שידע כל כך הרבה עצב: ניקיון, פאר, שקט ואווירת קדושה.
 
אווירת קדושה אחרת ממתינה מעבר למדרחוב הקטן החולף מדרום למצודה. מסגד אל-ג`זאר הוא אולי היפה ביותר בארץ, ובוודאי העוסמני ביותר למראה. כל מי שביקר בטורקיה יזהה מייד את מקורו של הצריח הפשוט, העטור בחרוט. אל-ג`זאר ("הקצב") היה כינויו של אחמד באשה, שליט הגליל בסוף המאה ה-18, שנודע במעשי האכזריות שלו. עדיף לא לתת לו את היד ללחיצה, מחשש שתיכרת, ובמקום זאת להגיש את כפות הרגליים בפני מימיו של הסביל, להיכנס פנימה, ולרוות מדממת השטיחים. ומיופיו של החלל. לאלה החשים שלא בנוח בבתי התפילה של דתות אחרות כדאי לזכור שבבניית המסגד היה מעורב יהודי. חיים פרחי היה יועצו של אל-ג`זאר, הוא סייע לו בהבסת נפוליאון, בתכנון החומות ובהקמת שכיית החמדה הזאת, שחלק מן החומרים המרכיבים אותה נלקחו מחורבות קיסריה. 
 
לכל דבר יש פעם ראשונה. מסגד אל-ג`זאר היה המסגד הראשון שבו ביקרתי מימי, ומדרום לו, בסמטת השוק המתפתלת, המתינו פעמים ראשונות אחרות. כנאפה כתומה נמכרה מעל מגשי נירוסטה עצומים. לא הכרתי, העזתי, טעמתי והתאהבתי. עכו, עם כל המורכבות שבהיותה עיר דו תרבותית, מהווה מיפתן נפלא לדוברי עברית ללחוץ את ידיה של הערביוּת. בחומוסייה של סעיד, בסמטת השוק, מוצאים תערובת מושלמת של דוברי שתי השפות ומשאוושה מופלאה מאי פעם. אין מה להגיד, עכו מצליחה במקום שבו יתר הארץ נכשלת.
 
מצד שני, היא גם נכשלת. עצוב לראות פנינה תיירותית כזאת, חצי אי של היסטוריה חיה, נעזבת לנפשה כשכונת עוני. עכו היא המקבילה שלנו לערי החוף המבוצרות בקרואטיה ובסרדיניה. והיא עולה עליהן במורכבותה – הכנענים הקימו אותה, הפניקים הפליגו ממנה, ריצ`ארד לב הארי לחם בסלאח א-דין מעל ראשו של תילה, לוחמי הגטאות הקימו חיים חדשים בפרבריה. ההיסטוריה נמשכה לכאן כמסמר למגנט. ללא טיפה של קדושה, נוצרה ירושלים זוטא לשפת הים.
 
לא נותר אלא להתפלא ממנה, ולעשות זאת בדרך שבה מתפלאים מעיר רבת שכבות – לעבור מתחתיה, בתוכה ומעליה. שילוט נוח מוביל אל שערה של מנהרת הטמפלַרים, שנתגלתה בשנת 1994. אבירים ממסדר מגיני המקדש בן המאה ה-12 (המכונים טמפלַרים, להבדיל מהטמפְּלֶרים – בני הקהילה הגרמנית הדתית שהתיישבה בארץ במאה ה-19), כרו למעלה מ-300 מ` של מעבר תת קרקעי, על מנת שיאפשר להם לנוס ממבצרם, הניצב על חופה המערבי של עכו, אל מעגן הסירות שבמזרח העיר העתיקה.
 
הולכים בו נגד כיוון המנוסה, נהנים מן הצינה העדינה, מן ההד, מן המים הזורמים תחת מדרכת העץ ומן המסתורין הקדום. היציאה מהנה עוד יותר. עכו באה שוב ללחוץ את היד בחום, שכל המרכיבים כלולים בו: משער המנהרה נשקפים הים הפתוח, כנסיית סן גו`באני אדומת הצריח, מגדלור, ושולחנות הנערכים בחזית מסעדת "אורי בורי" המהוללת בדגיה.
 
מכאן מתחילות הרגליים לעבור מעל העיר. כבש של אבן מוליך למרומי החומות. בימי קיץ חמים במיוחד מזנקים מעליהם נערים צעירים אל המים שלמטה. היום צועדים דווקא בני נוער אמריקנים בטיול מאורגן במסגרת "תגלית". הם אכן חווים תגלית. בין גלי הים השוצפים מימין והעיר המבוכית, הריחנית והערבית משמאל, ישראל מגלה להם פנים לא מוכרות. לצד שובר גלים ישן שטרפו אותו המאות הם נעצרים ומצטלמים איתן.      
 
משנסגר הצמצם, הגיע הזמן לעבור בתוך העיר, לא מעליה או מתחתיה. מעבר בתוכה הוא מעבר בחצרותיה, ואלה פתוחות בפני הבאים. חצרו הרבועה של חאן אל-עומדאן (פונדק העמודים) יפה במיוחד. בעצם מדובר ביותר מפונדק, הקומה העליונה אכן שימשה אכסניה לסוחרים שהגיעו לכאן מעבר לים, אבל בקומה הראשונה הוצעו סחורותיהם למכירה, כך שבעצם היה זה גם שוק סיטונאי. לא רק את המלחים של דורות קדומים שירתה החצר הזאת, אלא גם מפיק הוליוודי אחד לפחות. בסרט "לא בלי בתי" משנת 1991, שצולם בארץ, צוירה כיפת פסיפס ענקית מעל לרחבת חאן אל-עומדאן והחאן הפך לחצר בית ספר לבנות בטהרן.  

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 13/11/2008
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע  
 
פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.


לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן
  


משפחות
הרמה הירוקה
15.11.08, שבת, טיולי משפחות עם קטנטנים

אין כמו טיול בוקר בין גנים ירוקים וצמחייה צבעונית. שמורת הטבע רמת הנדיב בדרום הכרמל פורחת מתמיד. נעלה לתצפית מרהיבה לעבר בקעת הנדיב ממנה נמשיך בטיול אל עין צור. בהדרכת יניב אלון.
מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
הכרמל.                                                צילום: אייל קמיר
 

עולמם של הבדואים
15.11.08, שבת,טיול למשפחות חד הוריות
באזור יער להב בצפון הנגב, באזור בו ההר נושק למדבר, משתרעים המאהלים רחבי הידיים של הבדואים לצד פריחת חלמוניות ענוגה. נשמע על אורח חייהם המרתק, על תרבותם ועל מנהגיהם של הבדואים, בין מערות ואתרי עתיקות. בהדרכת מיכאל גרניק.
אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
חלמונית.                                צילום: החברה להגנת הטבע  
 

סתיו בהר
15.11.08, שבת, משפחות

פרחי הסתיו בהרי ירושלים צובעים בצבעי לבן וורוד את הנוף ההררי הירוק. שביל מעוטר בפרחים וחורש מוביל אל גבעה עליה יושבת חורבת עיטאב, שריד של מבצר צלבני. נטייל בין שרידיו, נצפה לנוף ונחפש את פתח תעלת המילוט. נשלב גם פעילויות בטבע בינות שרידי בוסתנים ומעיין. בהדרכת חמוטל וכטל.
מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
תראו מי בא לבקר באגמון
15.11.08, שבת, טיול צפרות לכל המשפחה

נעקוב מקרוב אחר המראה המרהיב של אלפי עגורים, שקנאים ועופות דורסים החגים מעל המים באגמון החולה. נסייר ברחבי האגמון, אתר הציפורים הגדול בישראל, ונפגש עם מגוון ציפורים העוברות בשיאה של עונת הנדידה.
מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

 

 
עגורים בשמורת החולה.                         צילום: דורון ניסים. 
 

סיורי צפרות בבריכות הדגים של מעגן מיכאל

15.11.08, טיול צפרות לכל המשפחה
 בכל שבת בבוקר תוכלו להתלוות למדריכי צפרות מקצועיים של החברה להגנת הטבע, שיובילו אתכם בין בריכות המים של קיבוץ מעגן מיכאל. פעילות מרתקת של טיבוע ציפורים ושחרורן, באתר צפרות מהטובים בעולם, עם אלפי עופות העוצרים למנוחה בנדידתם.
מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
מערות נסתרות
15.11.08, שבת, 18+

סתיו בהרי יהודה, עם צבעי שלכת ופריחת מבשרי הגשם. בטיול אל נחל המערה בהרי ירושלים נעבור מחורבת בית עיטאב דרך מערה נסתרת עם בריכה קטנה, עד שנגיע למערת התאומים, מערת נטיפים גדולה, שמשמשת גם כמשכן לעטלפים.
אוטובוס. בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
צפונה אל ההרים
15.11.08, שבת, 18+ מיטיבי לכת בשביל הגולן

שביל הגולן יוביל אותנו הפעם אל צפון מזרח רמת הגולן. נטייל מתל עין זיון אל יער עין זיון, נעבור דרך שמורת הר אביטל – הר בנטל, שני הרי געש כבויים, נמשיך אל מאגר בנטל – מאגר מים גדול ונסיים בחרבת עין חוורה. בהדרכת שרון חסדאי, בי"ס שדה גולן וחרמונים
אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 רמת הגולן.                                           צילום: אייל קמיר 
  
   
פנויים-פנויות
ניחוח הכמון
15.11.08, שבת, פו"פ גילאי 60-45

זוהי עונת המסיק ונופי הגליל משכרים בתצפית מרהיבה מראש הר כמון. נרד במדרגות סלע בנחל כמון עד לכפר הבדואי סלאמה, נתארח במאהל בדואי בכפר ונצפה במסיק הזיתים. בהדרכת טל שחם. אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 4/9/2008
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

 
משפחות
חצבים פורחים וים כחול
6.9.08, שבת, משפחות
נבקר בשמורת חוף הבונים, אחד החופים היפים והמפורצים ביותר בארץ. נסייר על קו החוף, נהנה ממפרצים ציוריים עם מים כחולים צלולים ושפע קונכיות וצדפים. נעבור במערה הכחולה, נלמד על מגוון בעלי החיים וצמחי החוף באזור, ונצפה בפריחה של החצבים. בהדרכת יניב אלון. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

 
פריחת החצב.                                     צילום: עומר שביט

הביאו את הסתיו
6.9.08, שבת, טיול צפרות לכל המשפחה
התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע, אי ירוק ושליו במרכז העיר, מושכת אליה אלפי ציפורי שיר קטנטנות העוצרות למנוחה בנדידתן דרומה. נתבונן בהן מנקודת מסתור, נצפה בטיבוען, ונלמד על תופעת הנדידה המרתקת. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
 מושבה בתל אביב
6.9.08, שבת, 18+
שרונה, אי של שלווה בלב העיר הגדולה. בין בתים ורחובות ירוקים במושבה,"נפגוש" דמויות מעברה, נשמע על הטמפלרים והחידושים שהביאו לארץ, על היחסים בינם לבין היישוב היהודי, ועל ראשיתו של חיל האוויר. נבקר במנהרה הטמפלרית ובבית הבד המשוחזר. בהדרכת בשמת כוכב.הגעה עצמית בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פנויים-פנויות
עצים ונחלים בגליל
6.9.08, שבת,פו"פ גילאי 45-30,
נרד בנחל שרך בינות עצים גבוהים ונסייר בשרידי כפר עתיק. נעבור במערת נטיפים מרשימה ונפסע בין הרדופים פורחים ובריכות מוצלות בנחל בצת. נמשיך לסיור בעכו, על חומותיה וסמטאותיה. אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
עכו.                                                     צילום: אייל קמיר

הרים וכרמים
6.9.08, שבת, מיטיבי לכת 18+
טיול פסגות מרענן בין הרי געש כבויים בצפון הרמה. נצא מהר חרמונית אל עבר הר ורדה, ונמשיך אל הר כרמים והר רם. נעבור בין עצי תפוח ואלונים, נצעד על שבילי עפר בין מטעים מניבים ובשבילים נסתרים, ונסיים במטעיה הירוקים של בקעת יעפורי בשוק המקומי. בהדרכת בי"ס שדה גולן וחרמונים. אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

פסטיבל הבירה השווה בעולם פורסם ב - 8/9/2008
0 מיליוני תיירים מרחבי העולם- שיכורים כלוט ברובם, אוהלי ענק "מרוהטים" בדרגשי עץ, לפחות ארבעה ליטרים של בירה ליום ושישה עשר ימים. מי שיגיע לפסטיבל השנה, שיחל ב- 20 בספטמבר, יתקשה להישאר אדיש לעוצמת החגיגה בפסטיבל האוקטוברפסט, פסטיבל הבירה המסורתי שנערך כל שנה בגרמניה. החגיגות נערכות כל היום וכל הלילה וכמויות הבירה שנמזגות מגיעות למיליוני ליטרים, ריח הבירה נישא למרחקים ויישאר איתכם עוד זמן רב אחרי שתחזרו לארץ.
 
משה מרום – מנכ"ל "אלדין טרוול" חברת שירותי תיירות המתמחה בשיווק ישיר של חדרים בבתי מלון, דירות ובתי נופש, סיורים ואטרקציות ברחבי העולם, מסביר: "תרבות שתיית הבירה נפוצה באירופה ובמיוחד בגרמניה. האוקטוברפסט מעניק את הכבוד הראוי לבירות גרמניות בפרט ולסוגים מכל העולם בכלל. אין ספק שזאת חוויה מיוחדת במינה ואני ממליץ עליה בחום, לכל מי שלא אוהב בירה ניתן להנות ממגוון הפעילויות והאטרקציות בסביבת הפסטיבל".
 
את טקס הפתיחה, מלוות שיירות של עגלות מקושטות רתומות לסוסים, כל עגלה מייצגת מבשלת בירה ואת האוהל שלה. בראש השיירה יושבים ראש העיר מינכן ומושל בוואריה. למחרת יוצאת תהלוכה המונית לרחובות העיר, בה משתתפים בעלי מבשלות הבירה, אזרחים ותיירים, לובשים לבוש מסורתי וססגוני במיוחד, שרים ורוקדים. שיא התהלוכה הוא המיסה הגדולה באוהל ה - Hippodrom וקונצרט הענק בו משתתפות מאות להקות. כעת כל שנותר הוא לערוך את טקס פתיחת ברז הבירה הראשון, שבאופן מסורתי מתבצע על ידי ראש העיר.
 
משה מרום מסביר: "הווי הפסטיבל, סובב ברובו סביב הבירה, אך מאפשר מספר רב של אטרקציות בסביבתו. בין היתר ישנם קונצרטים, מופעי ריקוד, דוכני אוכל ומסעדות יוקרה. למשפחות עם ילדים קיימות אטרקציות כגון גלגלי ענק קרוסלות ועוד" מרום מוסיף כי "קיימת חשיבות להזמנת המלון, שכן בתקופת הפסטיבל נוהרים אל מינכן מיליוני תיירים מכל העולם ובתי המלון מעלים מחירים ומתמלאים עד אפס מקום. לכן מומלץ ללון בבתי מלון במחירים אטרקטיביים בפרברי העיר וברחבי אזור בוואריה המקסימה".
 
המומלצים של אלדין טרוול - בתי מלון, סיורים ואטרקציות למבקרים בעיר בתאריכים אלה:
 
סיור לילי במינכן כולל ארוחת ערב ומופע מהנה בהופבראוהאוס המפורסם. הסיור עובר דרך אנדרטאות יפיפיות, מזרקות ובניינים. לאחריו בילוי בערב בסגנון בווארי בהופבראוהאוס  המפורסם עם מוסיקה, הופעה וארוחת ערב. בתום הערב סיור ברובע האומנים לשעבר, שוובינג, בדרך אל הפארק האולימפי לתצפית מהמגדל האולימפי שם ניתן להנות מהנוף המרהיב של העיר בלילה. ולקינוח, ביקור במועדון לילה וצפייה בהופעה מוסיקאלית חיה.
 
לינה במלון Germania ברמת 3 כוכבים, הנהנה ממיקום מרכזי מאד ואידיאלי למבקשים בית מלון בסיסי עם מיקום מרכזי.

מסלולי טיול לחוהמ¨ס פורסם ב - 15/10/2008
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע  
 
פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.


לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן


חבלים שחבל על הזמן בגליל
13-14.10.08, שני-שלישי, סדנת סנפלינג למשפחות
חופשה חוויתית לכל המשפחה. נתרגל את רזי הגלישה במצוקי הר גפת בגלבוע, נאכל ארוחת ערב מיוחדת בשטח ונלון תחת כיפת השמיים. למחרת נעלה לכפר הדרוזי בית ג`אן, נשקיף על הר מירון והרי הגליל ונצא לטיול אל מערת "הוטה 6" לחוויה תת קרקעית- גלישה אל ארובה קרסטית שבתחתיתה מערת נטיפים יפהפייה. כולל כלכלה מלאה ולינה בשטח, ציוד, ומדריכי סנפלינג מקצועיים.מכוניות פרטיות . בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
המלכה הצהובה
14.10.08, שלישי, סוכות, משפחות
טיול יפהפה בעקבות פריחת החלמוניות- אחד מפרחי הבר היפים בארץ. נטייל במורדות רכס ירוחם, לצד כתמים צהובים של החלמונית הגדולה. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ולשעשועי חול באתר החולות הצבעוניים במכתש הגדול. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
מכוניות פרטיות . בתשלום.הטיול יתקיים גם אם לא תהיה פריחה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

 פריחת החלמונית.                       צילום: החברה להגנת הטבע
 
לילה בחולות
14.10.08, שלישי, משפחות
סיור ערב בדיונה הגדולה באשדוד. נטייל בחולות הדיונה, נכיר בעלי חיים חדשים ונבלה בקומזיץ עם בישולי שדה. בהדרכת בי"ס שדה שקמים. מכוניות פרטיות . בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
ממלכת הציפורים
15-20.10.08, רביעי-שני, חוה"מ סוכות, הפנינג סיורי צפרות בפארק הצפרות של מעגן מיכאל, סיורים ייצאו כל שעה עגולה בין השעות 07:00-15:00
עם בוא הסתיו עוברות מעל ישראל אלפי ציפורים בדרכן לבלות את החורף באפריקה. חסידות, אגמיות, חופמאים ואנפות הם רק חלק ממגוון העופות העוצרים למנוחה בבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל. מיטב מדריכי הצפרות של החברה להגנת הטבע יובילו אותנו בין בריכות הדגים לחוף. ניסע לפרקים על טרקטור עם עגלה, נהנה מהמרחב הפתוח שבין הכרמל לים ונשתתף בפעילות מרתקת של טיבוע ציפורים ושחרורן.
מכוניות פרטיות. בתשלום.
סיורים יצאו ממתחם בי"ס שדה מעגן מיכאל. מומלץ להירשם מראש.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
ליבנית קטנה.           צילום: אסף מירוז, החברה להגנת הטבע

מסע בזמן ודיונות של חול
15.10.08, רביעי, חוה"מ סוכות, משפחות עם ילדים בגילאי 8-4.
חוויה ייחודית של טבע עירוני ופעילות לילדים במוזיאון הילדים בחולון. נתחיל בסיור בדיונות הסמוכות למוזיאון ונלמד על בעלי החיים, על הצמחייה ועל המחזוריות שבטבע. נמשיך לפעילות בלשית מרתקת במוזיאון הילדים בחולון, בה נבחן את השתנות הטבע ומחזוריות החיים. נשתתף ב"מסע לתיקון ממלכת הזמן", בו כל ילד הופך לבלש חוקר. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.  הגעה עצמית.  . בתשלום, כולל כניסה למוזיאון הילדים בחולון. 
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פיקניק של מלכים
15.10.08, רביעי, חוה"מ סוכות, משפחות עם קטנטנים
טיול מהנה לואדי קלט. נרד אל עין מבוע- מעיין יפהפה עם מים מתוקים ואמת מים מימי הורדוס, ונערוך פיקניק בצל הצמחייה העשירה. בהדרכת בי"ס שדה עפרה.
מכוניות פרטיות . בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
ואדי קלט.                               צילום: החברה להגנת הטבע
 

נודדים במדבר
15-16.10.08, רביעי-חמישי, טיול אופניים למשפחות, גילאי 10+
יומיים של רכיבה בדרכי המדבר: נרכב בדרכי נוודים ונבקר בשרידי התיישבות, בוסתנים עתיקים, בורות מים ושרידי חקלאות עתיקה. נרכב לאורכו של נחל בשור עליון ונבקר בשבטה, אתר ארכיאולוגי עתיק ומרשים. נבשל ביחד ארוחת ערב בשטח ונלון תחת כיפת השמיים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
מכוניות פרטיות . בתשלום.אורך המסלול כ-50 ק"מ, רכיבה ברמה קלה-בינונית. לבעלי ניסיון ברכיבת שטח, גילאי 10+, כולל רכב ליווי. ניתן לשכור אופניים וקסדה בעלות של 150₪ ליומיים. טכנאי של רוזן ומינץ ילווה את הטיול.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

 רכיבה על אופניים במדבר.  צילום: אפי פרי החברה להגנת הטבע  
 
פארק קנדה לקטנטנים
16.10.08, חמישי, חוה"מ סוכות, משפחות עם קטנטנים
נפתח בתצפית פנוראמית על עמק איילון והרי ירושלים, ונשמע על מלחמות המכבים והנס שהתרחש בעמק. נבחן את מיני הצמחים השונים ונרד במורד שלוחת הפארק לצד גתות, מעיינות, ובוסתנים. בהדרכת בי"ס שדה עפרה. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מסע בזמן ודיונות של חול
16.10.08, חמישי, חוה"מ סוכות, משפחות עם ילדים בגילאי 8-4.
חוויה ייחודית של טבע עירוני ופעילות לילדים במוזיאון הילדים בחולון. נתחיל בסיור בדיונות הסמוכות למוזיאון ונלמד על בעלי החיים, על הצמחייה ועל המחזוריות שבטבע. נמשיך לפעילות בלשית מרתקת במוזיאון הילדים בחולון, בה נבחן את השתנות הטבע ומחזוריות החיים. נשתתף ב"מסע לתיקון ממלכת הזמן", בו כל ילד הופך לבלש חוקר. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.  הגעה עצמית.  בתשלום, כולל כניסה למוזיאון הילדים בחולון. 
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
ציפורים אשדודיות
16.10. חמישי,  18.10., שבת,  19.10 ראשון  סיור צפרות לכל המשפחה, 07:30  
מרכז הצפרות הישראלי  של החברה להגנת הטבע וחברת "חופית", יקיימו במהלך ימי חול המועד סוכות אירוע צפרות מיוחד  בפארק לכיש באשדוד. האירוע יכלול סימון של ציפורים נודדות בטבעות מחקר, סיור רגלי בעקבות ציפורים וחיות ביצה אחרות, והסבר כללי על נחל לכיש וסביבותיו.
ההדרכה מתחילה בשעה 07:30, ותימשך כשעה וחצי. ההדרכה ללא תשלום ומתאימה לכל המשפחה. הסיור הרגלי כולל הליכה קלה. מומלץ להביא נעליים נוחות להליכה, מים, כובע, מגדיר ציפורים ומשקפת.
המפגש בפארק לכיש מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים, הכניסה משדרות הרצל באשדוד. פרטים: אתר החברה להגנת הטבע: www.teva.org.il 
 

 
חסידות.                  צילום: יואב פרלמן החברה להגנת הטבע
 

אתגרים משפחתיים
17-19.10.08, שישי-ראשון, חוה"מ סוכות, חופשה אתגרית למשפחות בבי"ס שדה עין גדי, גילאי 6+
שלושה ימים של טבע פראי במדבר יהודה, הכוללים אקשן אתגרי, טיפוס במפלים יבשים ולימוד שיטות הישרדות. נטייל בקניוני נחל ערוגות, ונצא לטיול שקיעה בחווארי מצדה. בהדרכת מיכאל גרניק.
מכוניות פרטיות בתשלום, כולל לינה וכלכלה בבי"ס שדה עין גדי.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
חווית שטח בהרי אילת
18-20.10.08, שבת-שני, חוה"מ סוכות, מסע מדברי ייחודי למשפחות
נתחיל בנחל גשרון עליון ונהנה מתצפית מרהיבה על נופי אילת. נקים אוהלים בחניון הר יהורם, נאכל ארוחת ערב בשטח ונהנה מקומזיץ. עם בוקר נטייל בעין נטפים ונתמקם בבי"ס שדה אילת. נשנרקל בשמורת חוף אלמוג ונתרשם ממיני האלמוגים והדגים הצבעוניים. נשתתף בפעילות והרצאה מרתקת בנושא החי התת ימי. נעלה לתצפית לאור זריחה מהר צפחות על מפרץ אילת. בהדרכת בי"ס שדה אילת.
מכוניות פרטיות בתשלום, כולל כלכלת שטח מלאה, לינה בבי"ס שדה אילת וערכת שנירקול. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
אילת.                                                    צילום: אייל קמיר
 

רודפי החצבים
18-20.10.08, שבת-שני, חוה"מ סוכות, חופשה משפחתית בעקבות מבשרי הסתיו
חופשה משפחתית בבי"ס שדה הר הנגב. נחפש את החצבים, מבשרי הסתיו, ונתרשם מנופי המדבר. לאחר ארוחת ערב נהנה מפעילות יצירה לילדים ומטיול לאור ירח. נטייל במכתש רמון, נעיף עפיפונים ונבלה בקומזיץ. נטייל בעקבות אחד הפרחים היפים בנגב – החלמונית הגדולה. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. מכוניות פרטיות. בתשלום.
הטיול יתקיים גם אם לא תהיה פריחה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 מכתש רמון.                                         צילום: אייל קמיר
 
חולות מתוקים
19.10.08, ראשון, חוה"מ סוכות, משפחות עם קטנטנים
נחגוג את השנה החדשה במרחבי הדיונות של פארק החולות בניצנים. נשמע כיצד מתחדשים הצומח והחי בחולות, נתבונן בפלאי הטבע ובעלי החיים, ונאכל פיתות טריות על סאג` עם דבש מתוק. בהדרכת בי"ס שדה שקמים. מכוניות פרטיות. בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פארק קנדה לקטנטנים
19.10.08, ראשון, חוה"מ סוכות, משפחה עם קטנטנים
נפתח בתצפית פנוראמית על עמק איילון והרי ירושלים, ונשמע על מלחמות המכבים והנס שהתרחש בעמק. נבחן את מיני הצמחים השונים ונרד במורד שלוחת הפארק לצד גתות, מעיינות, ובוסתנים. בהדרכת בי"ס שדה עפרה. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
סופרים צעירים על גדת הירקון
19.10.08, ראשון, חוה"מ סוכות, סדנת כתיבה ואיור בטבע לכל המשפחה
נתכנס בפארק הירקון בתל אביב ונתנסה בכתיבה ובאיור בהשראת הטבע. נהנה מחוויה של יצירתיות ודימיון. בסיום יהיה לכל ילד ספר מפרי עטו. בהדרכת מירי לשם-פלאי, סופרת ומאיירת. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
פארק הירקון.                                     צילום: ירון שטרית
 

מחנה לילה בנחל שורק
19-20.10.08, מחנה לילי בדגש צפרות לכל המשפחה.
נצטרף אל צוות המחקר של הציפורים בקיבוץ צרעה  למחנה לילה בשדות סביב השמורה. בתכנית: טיול לילה רגלי בשמורה, טיבוע ציפורים בערב ובבוקר שלמחרת, סיור ציפורים בשעות הבוקר המוקדמות ומדורה לפני השינה.
יש להצטייד באוהלים, שקי שינה, ארוחת ערב ובוקר ומים שיספיקו ללילה. מכוניות פרטיות.
בתשלום. לפרטים והרשמה: אלן: 052-3869488, www.jbo.org.il
 
הכי ירוק שיש
19-21.10.08, ראשון-שלישי, סוכות, חופשה משפחתית בבי"ס שדה הר מירון
נטייל בשמורה של הר מירון ונהנה מתצפיות לעבר נופי הצפון. נטייל בנחל עמוד ונהנה מהמים הזורמים, נסייר בכפר פקיעין, ניסע ליער ברעם ונבקר במערת פער. נבלה בקומזיץ ונתפנק עם ארוחת ערב וסרט עם פופקורן. בהדרכת שיר לאופר.
מכוניות פרטיות בתשלום.לינה וכלכלה מלאה בבי"ס שדה הר מירון.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
הר מירון.                                              צילום: אייל קמיר
 

המלכה הצהובה
20.10.08, שני, חוה"מ סוכות, משפחות
טיול יפהפה בעקבות פריחת החלמוניות- אחד מפרחי הבר היפים בארץ. נטייל במורדות רכס ירוחם, לצד כתמים צהובים של החלמונית הגדולה. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ולשעשועי חול באתר החולות הצבעוניים במכתש הגדול. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
אוטובוס בתשלום. הטיול יתקיים גם אם לא תהיה פריחה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
לילה בחולות
21.10.08, שלישי, שמחת תורה, משפחות
סיור ערב בחולות ניצנים. נעקוב אחר עקבות, נציב מלכודות למכרסמים, אותם נשחרר כמובן בסוף הפעילות. נטייל בחולות הזהובים ונסיים בקומזיץ עם פיתות ושתייה חמה. בהדרכת בי"ס שדה שקמים. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
על מערות ונמרים
15.10.08, רביעי, חוה"מ סוכות,+ 18
קשת ענקית מעל תהום, מעבר אתגרי במערת נטיפים, נוף מרהיב והרבה ירוק בטיול ברכס אדמית במערב הגליל העליון. נרד מחורבת אדמית אל מערת נמר, בה נעבור בחדרים תת-קרקעיים בעזרת פנסים ויתדות. לסיום נחלץ עצמות בהליכה קלילה ומהנה על חוף בצת.
אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
עולים לרגל
15.10.08, רביעי, חוה"מ סוכות, 18+
נסייר בירושלים בעקבות העולים לרגל לחג הסוכות. נטייל בסמטאות הקסומות ברובע היהודי, נעלה אל טיילת החומות, נספוג אווירת חג בכותל המערבי ונלמד על מנהגי החג לאורך הדורות. בהדרכת בי"ס שדה עפרה. מכוניות פרטיות בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 

 
הכותל המערבי.                                         צילום: רן קמיר
 

סוכות אצל השומרונים
17.10.08, שישי, חוה"מ סוכות, 18+
סיור חג ייחודי אל כת השומרונים. נצפה מהר גריזים על שכם, נחל תרצה ובקעת הירדן. נבקר במוזיאון השומרונים וניפגש עם יפת, הכהן השומרוני, שיספר על מנהגי החג של השומרונים. נטייל בהר כביר ונסיים בתצפית מרהיבה על עמק שכם. בהדרכת בי"ס שדה עפרה. אוטובוס בתשלום, כולל כניסה למוזיאון השומרונים.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מעיינות נובעים במדבר
17-18.10.08, שישי-שבת, 18+ מיטיבי לכת
טיול חובק מעיינות בבקעת צין: נטייל אל עין עקב, עין זיק ועין שביב. נעצור לתצפיות בגבעת נפוליאון וחוד עקב, ונשקיף על הנוף המדברי המיוחד. נאכל ארוחת ערב בקדירות ברזל ("פויקה") ונלון בלילה בחניון עין זיק. למחרת נצא למעלה דבשון, נשחה בעין עקב -  מעיין הנובע כל השנה, ונסיים בתצפית מקבר בן גוריון אל בקעת צין ורמת עבדת. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. אוטובוס בתשלום, כולל ארוחת ערב.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
"היה או לא היה" בעיר ללא הפסקה
סיור ערב והצגה בקאמרי
18.10.08, שבת אחה"צ, 18+
דמותם של משוררות ומשוררים בתל אביב משנות השלושים ועד שנות השבעים, וחיי הבוהמה התל אביבית של אותן השנים. לאה גולדברג ואהבותיה, אלכסנדר פן וחנה רובינא, ויונה וולך. לאחר סיור בין ערביים נחזה בהצגה "היה או לא היה" בתיאטרון הקאמרי, העוקבת אחר סיפור אהבתם  הסוערת של הגברת הראשונה של התיאטרון העברי, חנה רובינא, ושל המשורר אלכסנדר פן. בהדרכת יוסי גולדברג.
הגעה עצמית בתשלום, כולל כרטיס להצגה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
בעקבות תעלומת הר סיני
ראשון, 19.10.08, טיול רכבי 4*4, 18+
בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע מקיים טיול מסקרן ומיוחד במינו אל הר כרכום. לטענת חלק מהחוקרים, הר כרכום הוא הר סיני המקראי. על ההר ישנם עשרות אלפי ציור סלע, מקדשים ועוד. הר כרכום מצא בליבו של שטח אש, ופתוח לטיולים רק מספר ימים מועטים בשנה. זוהי הזדמנות נהדרת לטייל בהר המסתורי. הטיול כולל גם מסלול הליכה.
ניתן להגיע ברכב 4*4 הפרטי או להצטרף להסעה מיוחדת.
פרטים והרשמה: ביס"ש הר הנגב, החברה להגנת הטבע: 08-6522615
 
פנויים-פנויות
נצרת והרים סביב לה
16.10.08, חמישי, סוכות, פו"פ גילאי 60-45,
נסייר בסמטאות נצרת בינות כנסיות, בתי אבן מרשימים וחנויות השוק. נתארח בבית "אם מנור" – בית אמידים מהמאה ה-19 עם ארכיטקטורה ייחודית. נעלה לתצפית מהר הקפיצה על העיר והעמק, ונטייל בהר דבורה. אוטובוס בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 
 
צילום תמונה ראשית: רן קמיר

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 10/12/2008
0

מטיילים עם FixTravel בסופשבוע  
 
פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.
 
 
 

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן
 
 

 
משפחות
שומרים על חוף בצת                   
13.12.08, שבת, אירוע שמירת טבע ופעילויות לכל המשפחה, 10:00-14:00

תושבי הגליל המערבי והחברה להגנת הטבע, מזמינים אתכם להפנינג שמירת טבע ענק בחוף נחל בצת. החוף, המהווה את אחד מהחופים הפתוחים הטבעיים האחרונים שנותרו בישראל, מאוים כעת על ידי תוכניות פיתוח מאסיביות. בואו להזדהות עם המאבק למען שמירת החוף פתוח וטבעי. בתוכנית: סיורים מודרכים באיזור הנחל, פעילויות יצירה לכל המשפחה, והופעות מוזיקליות קצרות. למאבק שותפים תושבי האזור, החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, מגמה ירוקה ושתי"ל. 

 
 הגליל המערבי                                     צילום: אייל קמיר 


מושבת הקורמורנים             
 

 13.12.08, שבת,סיורי צפרות קצרים לכל המשפחה
אלפי קורמורנים מגיעים מדי שנה לישראל וחורפים על גדת נחל חדרה. היאספותם ללינת הלילה של העופות השחורים והיפהפיים בחוות חפציבה היא מחזה מרהיב שאסור לפספס. נטייל בינות פינות חמד ירוקות בחווה החקלאית ונצפה מקרוב בריכוזי הקורמורנים. 

 
כרמל שכולו טבע
13.12.08, שבת, משפחות

שבילי ההליכה לאורכו של נחל אלון שבכרמל חולפים בין חורשות אורנים ואלונים וטובלים בגווני הירוק לאורך כל השנה. נטייל דרך צמחייה עשירה עד לבקעת אלון - בקעה חשופה ויפהפייה בלב הכרמל. בהדרכת בי"ס שדה גליל. מכוניות פרטיות בתשלום. 

 
 
הכרמל                                                 צילום: אייל קמיר 


חוויה מדברית
13.12.08, שבת, משפחות

ערוצו התחתון של נחל אוג בצפון מדבר יהודה מתפתל בין קירות סלע גבוהים, שיחי צלף קוצניים וגבי מים. בטיול שהוא חוויה מדברית מיוחדת נרד במפלי הסלע היבשים בעזרת יתדות ונלך בין קירות סלע אל פתחו של הנחל, הצופה אל ים המלח. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי. מכוניות פרטיות בתשלום. 
 

 
 
מדבר יהודה                                       צילום: אייל קמיר  
 
 

סיורי צפרות בבריכות הדגים של מעגן מיכאל
13.12.08 סיור צפרות לכל המשפחה

בכל שבת בבוקר תוכלו להתלוות למדריכי צפרות מקצועיים של החברה להגנת הטבע, שיובילו אתכם בין בריכות המים של קיבוץ מעגן מיכאל. פעילות מרתקת של טיבוע ציפורים ושחרורן, באתר צפרות מהטובים בעולם, עם אלפי עופות העוצרים למנוחה בנדידתם.
מכוניות פרטיות בתשלום. 

 

מעגן מיכאל                                           צילום: אסף מירוז 

 
18+
מנזר בואדי
13.12.08, שבת, 18+

באזור ספר המדבר זורם נחל פרת, אחד הנחלים היפים בארץ. נרד מהישוב עלמון אל שמורת עין פרת ומנזר חריטון ונטייל במורד הנחל, המשופע בצמחיה ובבעלי חיים עד עין פואר – "המעיין המשוגע".אוטובוס בתשלום, כולל כניסה לשמורת ואדי קלט.
הטיול מאובטח ומאושר ע"י גורמי הביטחון. 

 
אודם הרמה-שביל הגולן
13.12.08, שבת, 18+ מיטיבי לכת

נמשיך להתקדם לאורכו של שביל הגולן במעלה עמק הבכא אל שולי הר חרמונית, ונבקר במטעי הדרוזים עמוסי הפרי ובכפר הדרוזי בוקעתא. נמשיך אל הר אודם ושמורת יער אודם, שמורת הטבע הגדולה בגולן, ונגיע עד לתל אל קצעה. בהדרכת שרון חסדאי, בי"ס שדה גולן וחרמונים. אוטובוס בתשלום. 

 
פנויים ופנויות
סיפור אהבה מדברי
13.12.08, שבת, פו"פ גילאי 60-45

נתחבר אל המדבר מול הנוף הפראי של מצוקי נחל צין. נשתתף בסדנת אבנים ייחודית בחיקו של נחל חווארים ונטייל עד נחל צין. בינות הכנסייה והמערות של עבדת העתיקה נשמע סיפורי אהבה עתיקים. בהדרכת נוית ענבר.
אוטובוס בתשלום, כולל כניסה לגן לאומי עבדת.

 
 
נחל צין                                                    צילום: אייל קמיר  

 
 
צילום תמונה ראשית: איתמר כהן

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 3/4/2008
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 
 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 4-5.4.08 
 
משפחות 
 
מטיילים ושומרים על נחל חלילים ללא תשלום, 12:00-15:00 שישי, 4.4.08, משפחות 
 
בלב מבשרת ציון, ממש דקות ספורות מירושלים, בין הכבישים והבתים, נפרש נחל חלילים – פנינת טבע בלב העיר. מציע למטיילים פריחה נהדרת, ארכיאולוגיה, הסטוריה, וגם קצת שקט מחיי העיר הרועשים. בעונה זו נחל חלילים פורח בשלל צבעים –ניתן לחזות בפריחתן של הכלניות והרקפות, באירוס אחר הצהריים, בסחלבים ובפריחת החלבלובים העזה. בימים אלה מקודמת תוכנית לבנייה רחבת היקף בפתחת הנחל, שתפקיע אותו מידי הציבור, אשר יחד עם החניה והרחבות הסלולות התכנית תחריב את פנינת הטבע החשובה בישוב.
בני הנוער של היישוב, החברים בחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע ביישוב, התגייסו להצלת הנחל: ב-4 באפריל נערוך הפנינג תרבות ירוקה ללא תשלום בנחל, ונקרא לשימורו. מ-12:00 ועד 15:00 יצאו סיורים מודרכים, והמטיילים יוכלו להשתתף בתחנות בישולי שדה, יצירה לילדים ושוק חופשישי- יד שנייה. המשתתפים באירוע מוזמנים לקחת חלק במשחק "חפש את המטמון" משפחתי- הפרס הוא טיול משפחות פרטי לזוכים. הנה הזדמנות לנהדרת גם ליהנות מהטבע, מהדרכות ופעילויות ללא תשלום, להשתתף בפעילות לשמירת טבע ולא פחות חשוב- לחזק את בני הדור הבא של האיכפתיות הסביבתית.
איך מגיעים: למגיעים מירושלים באוטובוס, קווים 154 ו-155 (יורדים בכיכר חלילים). למגיעים ברכב – רדו מכביש מספר 1 במחלף הראל ופנו לכיוון מבשרת ירושלים. בכיכר הראשונה ימינה, ומיד אחריה שמאלה. חנייה ליד בית הספר "השלום". טיול מהנה!
לפרטים:החברה להגנת הטבע בירושלים: 02-6252357, www.teva.org.il/chalilim 
 


רקפות.                                            צילום: יעל זהבי

 
ניחוחות הכמון
5.4.08, שבת, טיול למשפחות חד הוריות


לאחר תצפית נהדרת מראש הגבוה בהרי הגליל התחתון, נצא לטיול חוויתי בירידה בין עצי החורש ומדרגות הסלע בנחל כמון. בהמשך נלך לאורך המים הזורמים ונשכשך רגליים בנחל צלמון העשיר בפריחה אביבית. בהדרכת מיכאל גרניק.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
יורדים 1,000 מטר
5.4.08, שבת, משפחות 
 
טיול מדברי קסום, שייפתח בתצפית מרהיבה מראש זוהר (600 מ` מעל פני הים), יעבור בנחל זוהר בין עצי שיטה, מפלים, גבעות חוואר ומבוכים יפים, ויסתיים בשכשוך בים המלח (400 מ` מתחת לפני הים). בהדרכת בי"ס שדה עין גדי.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

 
ים המלח.                                       צילום: איל קמיר

 
סופשבוע עם ציפורי המדבר
4-5.4.08, שישי-שבת, סופשבוע לאוהבי מדבר וציפורים בבי"ס שדה עין-גדי 
 
סופשבוע מיוחד לאוהבים בעלי כנף. ממצוקי דרגות נצפה לעבר הדורסים, הנודדים לאורך ים המלח מאפריקה חזרה לאירופה. לאחר קבלת שבת נתכנס לפעילות בנושא עופות המדבר ובשבת נשכים להתארח אצל הזנבנים החברותיים בחצבה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
גן עדן לציפורים > סיורי צפרות בבריכות הדגים של מעגן מיכאל 5.4.08, שבת, סיורי צפרות לכל המשפחה 
 
בריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל מושכות אליהן אלפי עופות, העוצרים למנוחה בנדידתם. חופמאים, ברכיות, אגמיות, אנפות, חסידות וקורמורנים הם רק חלק ממגוון העופות העצום במקום. בכל שבת בבוקר תוכלו להתלוות למדריכי צפרות מקצועיים, שיובילו אתכם בין הבריכות לים, באתר צפרות מהטובים בעולם.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

 
חסידות.           צילום: יואב פרלמן, החברה לגנת הטבע

 
18+ 
 
בעקבות אחרון רועי הגמלים
5.4.08, שבת, 18+ 
 
מסע אותנטי ומרתק למפגש בלתי אמצעי עם התרבות הבדואית בנגב. ניפגש עם סלמאן סדאן, רועה גמלים מאזור נחל אריכא, שיוביל אותנו לביקור בכפר בדואי קטן ולא מוכר. נשמע מפיו סיפורים מרתקים, הסברים על צמחי המדבר ושימושם, וביחד נבחן את השינויים העוברים על החברה הבדואית. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 


גמל.                                           צילום: איל קמיר

 
טבע דייט- פנויים פנויות 
 
מפגש עם אדמונית
5.4.08, שבת,  פו"פים גילאי 35-25


למרגלות הר הלל שברכס מירון פורחות לזמן קצר האדמוניות, המתחרות על התואר "פרח הבר היפה בארץ". נטייל אל ריכוז הפריחה בעין הזקן ונמשיך בירידה אל עין זבד, במסלול יפה ולא מוכר בנחל מירון עילי. בהדרכת אייל פרקש.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
אל פריחת האדמונית בגליל > החוג של גלעד
5.4.08, שבת, 18+ מטיבי לכת 
 
לתקופה קצרה מאוד מקשטת אדמונית החורש המרשימה את שביליו של הר הלל ומוסיפה לו יופי רב. נטייל מההר הטובל בירוק ושופע פריחה אל מצפה הימים, עין סתר, ונסיים בשייח` כווייס.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 
צילום תמונה ראשית:  שחר פדר, החברה להגנת הטבע 

ישראלים מעדיפים ניו יורק פורסם ב - 17/2/2008
0 39.1% מהישראלים היו בוחרים לטוס לניו יורק אם היו מציעים להם כרטיס טיסה חינם לכל יעד שיבחרו- כך נמצא בסקר דעת קהל שנעשה בהזמנת חברת התעופה דלתא איירליינס, אשר תפעיל החל מה-12 במרץ טיסה יומית ישירה בקו תל אביב– ניו יורק.
 
בסקר שנערך על ידי מכון "פורי", בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת, נמצא שבמרחק ניכר אחרי ניו יורק ניצבת בייג`ין - אליה היו מעדיפים להגיע 15.2% מהנשאלים. הרומנטיקה יש לומר, לא נעלמה לגמרי, אם כי "התכווצה" - 14.1% בחרו ברומא ושיעור דומה (13.9%) בפריז.
 
מה אתם הכי אוהבים לעשות בניו יורק?
29% ענו - קניות, 20.8% ביקור במוזיאון, 12.7% צפייה בהצגה ורק 3.1% אוכל.
 
האם ניו יורק נראית לך יעד טוב לטיולי משפחות? 45.1% ענו כן, 36.8% ענו שלא ואילו ל-18.2% לא הייתה דעה לכאן או לכאן.
 
ואם אנחנו כבר בניו יורק, עם או בלי המשפחה, נשאלו הנסקרים איזה "סלב" היו הכי רוצים לפגוש בניו יורק?
כאן הייתה הפתעה- 26% בקשו להיפגש עם השחקן רוברט דה-נירו (כוכב הסרט "נהג מונית"), 17.2% רוצים לפגוש את רודי ג`וליאני, 9.7% את ג`רי סיינפלד ורק 9.1% את גיבורת הסדרה "סקס והעיר הגדולה" שרה ג`סיקה פרקר.
 
הסקר נערך בקרב 500 משיבים, גברים ונשים, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל. טווח השגיאה הסטטיסטית המרבית לנתונים הוא פלוס מינוס 4.4% ברמת ביטחון סטטיסטי של 95%.

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 19/4/2007
סופשבוע טיולים חדשות תיירות יום העצמאות מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן


מנופי הכנרת.                                                צילום: איל קמיר
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 20-21.4.07
 
סולמות ומרידות   15 ₪
20.4, שישי בוקר, טיול קצר לכל הגילאים
בית ספר גליל של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לטיול קצר והרפתקני ולתצפיות נוף מקסימות מפסגת מצוק הארבל.
מכוניות פרטיות. 15-25 ₪ בלבד. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
הכנרת והחזורי
20.4.07, שישי, משפחות
בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לשני סיורי יום שישי:
*כנרת-חורשת האקליפטוס, הגשר, הסירה.
* בעקבות דרכים חשובות-מבצר נמרוד ושלוחת חזורי
ההשתתפות בהרשמה מראש, מחיר לסיור 25 ₪ לאדם, 100 ₪ לרכב פרטי.
לפרטים והרשמה: בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע: 04-6965030
 
מחליפים, ממחזרים ומעצבים
לכבוד יום כדור הארץ הבינלאומי     חינם 
20.4.07, שישי, 10:00-15:00, חצר סרגיי, רח` הלני המלכה 13, ירושלים
הפנינג ססגוני לכל המשפחה: שוק "חופשישי", בו נותנים מה שלא צריכים ולוקחים מה שרוצים, מעצבותת אופנה שיזמינו אתכם לעצב בגדים ישנים באופן יצירתי, סדנאות, בית קפה אקולוגי, שעת סיפור, דוכני מידע, מוזיקה ועוד. הכניסה חינם, הסדנאות בתשלום.
לפרטים: החברה להגנת הטבע בירושלים: 02-6252357 
  


יום כדור הארץ-יום ניקיון בעמק הצבאים    חינם
20.4.07, שישי, לכל המשפחה
לכבוד יום כדור הארץ נצא לנקות את אתר הטבע העירוני "עמק הצבאים", בלב עיר הבירה ירושלים.
הפעילות כוללת סיור ללא תשלום בעמק.
התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע: 052-3869488
 


ירושלים.                                                     צילום: איל קמיר

ים החולות האחרון > לקראת יום כדור הארץ
21.4.07, שבת, משפחות
חולות מישור החוף שהשתרעו בעבר מאופק לאופק, הצטמצמו לכיסים בודדים. גם רצועת החולות הגדולה ליד ניצנים נמצאת בסכנה, על בעלי החיים והצומח שבה. בי"ס שדה שקמים של החברה להגנת הטבע מופקד על פארק החולות הזהובים ופועל לשמירתו ולטיפוח הטבע בו.
לכבוד יום כדור הארץ, החל ב- 22 באפריל, הצטרפו אלינו לטיול באתר היפהפה, בחורשה ובחולות. כל משתתף יקבל במתנה רצועת "פקקולים" לאיסוף בקבוקים למיחזור, ויוכל לקחת במהלך הטיול חלק פעיל בשימור החולות.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
אל מקום המשכן
20.4.07 , שישי, משפחות
בית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לסיור בתל שילה וירידה בנחל שילה אל עין עוז. הטיולים מאובטחים ומאושרים ע"י מערכת הביטחון. לפרטים והרשמה: ביס"ש עפרה: 02-9975516
 
מטיילים אל הפריחה המדברית
20-21.4.07, שישי ושבת, משפחות
בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע במצפה רמון עורך טיולי פריחה בבורות לוץ, המלאים במים ומסביבם פריחה יפיפיה שלא נראתה שנים רבות.
לפרטים והרשמה: לבית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע:  08-6588615
 
אביב של זרימות בחצבני
21.4.07, שבת, משפחות
השלגים המפשירים מציפים בעונה זו את החצבני בכמויות מים גדולות וחג האביב ממלא את הערוצים בשטיחים צבעוניים של פריחה. נטייל בחצבני במסלול זורם ויפהפה, משולב בהליכה בתוך המים, ונסיים עם הפתעה רטובה.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
אל עופות המים
21.4.07, שבת, טיול צפרות לכל הגילאים
עונת הקינון בעיצומה וזוהי הזדמנות נפלאה לצאת לסיור מרתק במאגרי נחל שורק,  לצפות בקינון של עופות המים: תמירונים, סיקסקים, טבלנים, סופיות ועוד בונים את ביתם בינות לצמחים ובתוך הסבך ומגדלים את אפרוחיהם, מרתק, כדאי להצטייד במשקפות.
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
היריד הגדול של הגמל המעופף
20.4.07, שישי, 18+
במפגש הים והירקון התממש פעם בת"א חזון העיר הגדולה ובשנות השלושים התרחשו כאן האירועים החשובים. היום זהו אזור בילויים שזוכה לתחייה. איך זכתה העיר בנמל? מדוע פרש הגמל כנפיים ביריד המזרח? ומהי תעלומת יורדי הסירה? טיול מרתק שמשחזר את ימי הנמל המפוארים של ת"א.
הגעה עצמית בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מאליהו ועד ירמיהו
21.4.07, שבת, 18+
צבעי חום, כחול וירוק ילוו אותנו במסלול קסום בנחל פרת, הוא ואדי קלט, השופע מים כל השנה. נצא מהישוב ענתות, נרד אל השמורה, ונטייל בין פלגי המים עד לעין מבוע, להשתכשכות בבריכת מים נפלאה.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פנויים-פנויות
ירוק בעיניים
21.4.07, שבת, פו"פ גילאי 60-45
הרבה ירוק בעיניים בטיול בנחל יחיעם שבגליל המערבי: נרד אל אפיק הנחל בשביל תלול, נסייר בישוב האקולוגי המיוחד כליל ונקנח עם סיפורים ואגדות בין הסמטאות הקסומות והחומות העתיקות של עכו.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 


הגליל המערבי.                                             צילום: איל קמיר

מיטיבי לכת
על שפת מצוקים ובתוך גבים
21.4.07, שבת, מיטיבי לכת
מסלול אתגרי ומיוחד בדרום מדבר יהודה: נעלה בערוצו של נחל עזגד עד למפל הענק של נחל אשלים (מעל 100 מ`!), נעצור לתצפית מרהיבה מראש מצוק ההעתקים ונרד בנקיק הצר, בעזרת חבל ותוך כדי שחייה בגבים.
אוטובוס ליודעי שחייה בלבד. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
סוף שבוע של Fit & Fun  פעילויות אירוביות עם ווילי סימס במלון ישרוטל ספורט קלאב
ווילי סימס, כוכב העבר של קבוצת הכדורסל מכבי תל-אביב, יקיים בין ה- 19 ל- 21 באפריל סוף שבוע המשלב פעילות אירובית ופעילות לגוף ולנפש במלון ישרוטל ספורט קלאב באילת תחת הכותרת Fit & Fun.
במהלך סוף השבוע יוכלו האורחים לשלב חופשה עם שלל פעילויות אירוביות, באמצעות השתתפות בשיעורים והדרכות של ווילי סימס ויעל ניר, מנחת קבוצות דיאטה בשילוב פעילות גופנית.
להזמנות: 1-800-800-808 
  
 

 
טיולי החברה להגנת הטבע
ליום העצמאות 24.4.07
משפחות
לוחמים וחולמים בניצנים 15 ₪ בלבד!
24.4.07, שלישי, יום העצמאות, טיול קצר לכל המשפחה
רוצים לבקר ב"ארמון" ישן? לשמוע מוסיקה בטבע? או לטייל בחולות?
כל זה ועוד בהפנינג היסטורי ביום העצמאות בבי"ס שדה שקמים בניצנים. בתוכנית: שחקן שיספר את סיפור הארמון, אוהל פלמ"ח עם שירים, מוסיקה ותה טעים, תחנת יצירה, תחנות הדרכה ועוד. אל תחמיצו!
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
שביל ישראל
24.4.07, שלישי, יום העצמאות   חינם
החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לסיים איתה את הליכת שביל ישראל בשלושה טיולים בצפון הארץ:
 טיול באוטובוס לכל הגילאים: טיול המשלב תצפיות מרהיבות, בתיבול היסטוריה ומורשת קרב בגליל
מסלול קליל למשפחות- צעידה לאורך נחל הבניאס, בשילוב נופי החרמון, בריכות דגים ושפע ציפורים
מסלול למיטיבי לכת-משאר ישוב ועד דן: צעידה בינות מטעים ופרדסים בסמוך ליובלי נחל הדן.
כל הטיולים יוצאים מהיישוב "שאר יישוב" ומסתיימים בבית אוסישקין של החברה להגנת הטבע בקיבוץ דן. על המדשאות תתקיים חגיגה צבעונית לכל המשפחה עם הפעלות לילדים ובהשתתפות להקת הזמר של קיבוץ מעגן מיכאל והרקדה המונית.
לפרטים ועדכונים: www.avi-bishvil-israel.org.il
 
חגיגה מוזיקלית ביום העצמאות
חגיגה מוסיקלית ביום העצמאות מהתחרות היוקרתית הבינלאומית לפסנתר ועד לישראל זוכי תחרות רובינשטיין לפסנתר יופיעו באופן חד פעמי  בצובה.
ביום העצמאות יערכו שתי הופעות חד פעמיות עם שלושת הזוכים בתחרות הבינלאומית ה- 11 לפסנתר ע"ש
ארתור רובינשטיין, 2006 .
בעקבות ההצלחה של שנה שעברה, ביום העצמאות יערכו  שתי חזרות פתוחות וחד פעמיות עם הפסנתרנים הצעירים, שהוכתרו כנגנים הטובים בעולם לשנת 2006, במלון בלמונט בקיבוץ צובה, המשקיף לנופי הרי יהודה.
הופעה ראשונה – 24.04.07
החזרה הראשונה תתקיים ב- 24.04.07 בשעה 17:00, בבית התרבות של הקיבוץ עם חמישיית כלי הנשיפה של הקאמרטה. החזרה תהיה פתוחה לקהל ללא תשלום.
הופעה שנייה – 25.04.07
החזרה הגנרלית תיערך ב- 25.04.07 בשעה 20:30, עם תזמורת הקאמרטה והנגנים בניצוחו של אריה ורדי.
שלושת הפסנתרנים, הזוכים במקומות הראשונים בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין אשר ישתתפו בחזרה הם : טטיאנה קולסובה מרוסיה, ג`יה צ`ן מסין ומינסו סון מקוריאה. הפסנתרנים יופיעו כסולנים עם תזמורת הקאמרטה, בניצוחו של אריה ורדי, בהם נגנים בהרכבים קאמריים ישראליים מובילים, סולנים צעירים וזוכי תחרויות.
האירוע הוא חזרה גנרלית של קונצרט הסיום החגיגי, שייערך במסגרת "חגיגת הפסנתרים" שנערך מידי שנה באילת.
הנגנים ישהו בצובה ויתאמנו במשך השבוע לקראת החזרה הפתוחה לקהל בצובה ולקראת "חגיגת הפסנתרים" באילת.
בחזרה הפתוחה ינוגנו יצירות של פולנק- שישייה על ידי טטיאנה קולסובה, יצירה של מוצרט – קונצ`רטו ק. 488 על ידי ג`יה צ`ן ויצירת קונצ`רטו של שומן על ידי מינסו סון
 
מחיר החזרה הפתוחה - 70 ש"ח
להזמנת מקומות: 5347000- 02, 02-5347090
www.belmont.co.il
 

חגיגה לאוהבי השוקולד ביום העצמאות
סדנאות שוקולד בחוות השוקולד "גליתא" בדגניה ב`
חוות השוקולד החדשה "גליתא" שבדגניה ב`, מזמינה את הקהל הרחב, ביום העצמאות, ליום יצירה והכנת דגלי שוקולד. הסדנא מיועדת לכל אוהבי השוקולד.
ביום העצמאות, יום ג` , 24.04.07, תקיים חוות השוקולד "גליתא",שבדגניה ב`, סדנאות שוקולד מיוחדות לכבוד החג. ובהן הכנת דגלי שוקולד.
המקום מציע גם סדנאות יצירה משוקולד, וסרט על מסעו של השוקולד מארצות העולם השונות ועד לחוות השוקולד בעמק הירדן, שעל גדות הכנרת, או פינת סדנאות בה יכול כל אחד ליצור בשוקולד. עוד בגליתא, חנות ממנה אפשר ל"הציץ" דרך חלונות, לתוך חדר היצור הסודי, בו מיוצרים כל מוצרי וטעמי גליתא.
השוקולד האיכותי של חוות "גליתא" מבוסס על חומרי הגלם הטובים ביותר, עם שילוב של טעמים מחו"ל וטעמי הבית, הכל פרי הידע והדמיון של השוקולטיירית  גלית אלפרט, אשר במשך שלוש שנים למדה בבלגיה את סודותיו ורזיו של מאכל האלים.
חוות השוקולד גליתא שבדגניה ב`, פתוחה ביום העצמאות מ- 10:00 – 18:00 , מחיר הסדנא :20 ₪, להרשמה ופרטים נוספים : 67555608 04 
 

המוזיאונים בגני התעשייה תל חי, תפן ועומר של התעשיין סטף ורטהימר פתוחים לקהל הרחב - ביום העצמאות -ללא תשלום!
ביום העצמאות מזמינים המוזיאונים הפתוחים בתל חי, תפן ועומר את הקהל הרחב לביקור ללא תשלום.  זוהי מסורת רבת שנים שמנהיג  יוזם גני התעשייה והמוזיאונים - התעשיין סטף ורטהימר מלוחמי הפלמ"ח, שגם הקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הנגב והגליל!
את גני התעשייה פותח ורטהימר בחינם, למען הקהילה וקירוב הקהל לתעשייה ואמנות.
ביום העצמאות החל  ב- 24 באפריל, יהיו  גני התעשייה והמוזיאונים בתל חי, תפן בגליל ועומר בנגב - פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.
 
המבקרים בגני התעשייה ביום העצמאות יחשפו לתערוכות המוצגות במוזיאונים הפתוחים:
במוזיאון הפתוח  לצילום – גן תעשייה תל חי:
"חפצים חיים" -עמי ואלך - צילומים מאוסף חפצים קולקטיביים ואישיים של חברי קיבוץ משמר העמק
בתערוכה "חפצים חיים" מוצגים כ-20 צילומים , המודפסים על בד, שצולמו ב"מחסן חברים לילו", מחסן המשמש לחפצים קולקטיביים ואישים של חברי קיבוץ משמר העמק.
"היהודי המתחדש" - אייל בן דב-צילומי דיוקנאות של משתתפים בפסטיבלים שבטיים בישראל
בתערוכה מוצגים 100 צילומי דיוקנאות המשתתפים בפסטיבלים שבטיים בישראל, כדוגמת הפסטיבלים "בראשית", "שנטיפי", "סגול", "בומבמלה" ועוד.
"ארץ ישראל בתלת מימד"
בתערוכה כ-30 צילומי בתלת מימד, האוסף הנוכחי לקוח מהסדרה "ארץ הקודש" של המו"ל האמריקאי אנדרווד ואנדרווד, אשר פעל במחצית השנייה של המאה ה-19.
תערוכת קבע: אוסף מצלמות עתיקות- מבחר מצלמות, דגמים וסוגים שונים מראשית ימי הצילום ועד היום.
 
במוזיאון הפתוח -  גן תעשייה תפן :
יאיר גרבוז- "החיים בצרור" - אוצרים- אמון יריב, מנהל גלריה גורדון ת"א, רותי אופק - מנהלת ואוצרת המוזיאונים הפתוחים
100 עבודות מחמש השנים האחרונות, אקריליק על ניר ודיקט. העבודות הן מסמך חריף על אופייה של זהות ותרבות ישראלית.
כמו כן בגן התעשייה תפן- המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית, והמוזיאון לתעשייה ותערוכת מכוניות קלאסיות שכולן נסעו על כבישי הארץ.
 
במוזיאון הפתוח לצילום - גן תעשייה עומר  הקהל יוכל ליהנות מהפעלות לילדים באופן עצמאי, דפי צביעה, דפי הפעלה, תשבצים ועוד.
משה טמיר- "האפוס והמיתוס"  60 ציורי שמן ורישומים בתערוכה של משה טמיר שנפתחה במוזיאון הפתוח בעומר. זו התערוכה המקיפה ביותר של עבודותיו, ומתקיימת כשנה לאחר פטירתו בסיוע אלמנתו תמרה.
בגן הפתוח- תערוכת פסלים : "צלמים"- משה שק  60  יצירות : סדרות של טוטמים וצלמים מחרס
תערוכת קבע: אוסף המכוניות - בתערוכה מוצגות 32 מכוניות קלאסיות.
 

חוגגים עצמאות פורסם ב - 23/4/2007
יום העצמאות טיול מנגל נחל דן ירושלים דרום צפון ביום העצמאות ה- 59 למדינת ישראל, אנו מביאים בפניכם את מדריך הפיקניקים והמנגל האולטימטיבי. כאן תוכלו למצוא את כל אתרי המנגל החשובים והנחשבים בכל מדינת ישראל. בצפון, במרכז, בירושלים ובדרום. הפעם אנו מציעים להוסיף לפיקניק גם מסלול טיול. אז בהפסקה בין סטייק אחד למשנהו, קחו את המשפחה למסלול טיול מהנה. חג עצמאות שמח.   
 
נחל דן
 
איך מגיעים: נכנסים לכביש הגישה לנחל דן. לפני הכניסה לשמורה פונים ימינה בדרך האספלט. בצומת טי פונים שמאלה ולאחר כ- 500 מטרים פונים שמאלה.
 
רקע: גן עדן אמיתי - המעיין הגדול ביותר במדינה, גן עדן לידו ועיר עתיקה בה אפשר למצוא את הכסא עליו ישב השופט הדן את הנאשמים ואת אזור הבמות בהם הוצב עגל הזהב על ידי ירבעם שפילג את מלכות שלמה. מעיין הדן הוא הגדול משלושת היובלים העיקריים של הירדן. כמות מימיו מגיעה ל - 240  מ"ק בשנה (10% מתצרוכת המים של מדינת ישראל). עד מלחמת ששת הימים, היה כאן מוצב של צה"ל שכונה בפי החיילים גן עדן. כיום זו שמורת טבע המאפשרת לנו להציץ אל גן עדן של מים, צמחים נדירים ושפע בעלי חיים. בשמורה מערכת שבילים ועשר תחנות הסבר בדרך. בשנות ה 60 - החלו הסורים להטות את מעיינות החצבני והבניאס. הדן היה בתחום ישראל. במלחמת ששת הימים, ניסו הסורים לכבוש את קיבוץ דן ומכאן ברורה כוונתם להשתלט גם על מעיין הדן. העיר דן- (ליש) שכנה ממזרח למעיינות ובמקום נתגלו שרידי ישוב מלפני 5000 שנה. לכאן מגיע שבט דן לאחר שסולק על ידי הפלשתים מאיזור המרכז. יתכן ששבט דן לא אהב את הרעיון לנטוש את נחל שורק אך המסע הארוך היה כדאי. בעת פילוג הממלכה בחר ירבעם בן נבט להקים כאן את מזבח עגל הזהב.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה 

נחל דן.                                              צילום: איל קמיר
 
נחל חרמון (בניאס)
 
איך מגיעים: מקריית שמונה (כביש 99) עוברים את כביש הגישה לשניר ופונים שמאלה.
 
רקע: אם מחפשים מעלות של מקום, את כולם נמצא בבניאס. שפע מים חיים, גן עדן של צמחים ודרך חשובה שעוברת ליד הישוב. מעיין בניאס -חרמון הוא אחד משלושת המקורות החשובים של הירדן. הדרך החשובה היא אחת משלושת הדרכים העולות לדמשק מארץ ישראל, לכן כאן היה במשך תקופות ארוכות ישוב חשוב ועשיר שנהנה מהשפע הטבעי ומהיותו על דרך סוחרים חשובה. ההלניסטים בנו ליד המערה ממנה נבע המעיין מקדש לאל פאן שהיה אוהב טבע.
שרידים ממנו נותרו בצורת גומחות וכתובות ליד המערה שליד המעין. האל פאן הביא למקום את שמו פניאס ובשיבוש קל של הערבים - בניאס. הורדוס בנה כאן עיר, ושריד מארמון שבנה נמצא ליד קבר השיח` הדרוזי אל ח`דר. העיר היתה
חשובה בתקופה הרומית והביזנטית ושרידים רבים התגלו בחפירות שנערכו בשנים האחרונות. בתקופה הצלבנית בניאס היתה עיר גבול בין המוסלמים לצלבנים, ובמלחמת השחרור ובמלחמת ששת הימים היתה בסיס להתקפות הסורים. אחד הטנקים שתקפו את קיבוץ דן נסוג בבהלה ונפל לתוך ערוץ הבניאס ונמצא שם עד היום, מדרום - מערב למפל הגדול. לפני מלחמת ששת הימים החלו הסורים בהטיית מימי הנחל והעברתם לגולן ולממלכת ירדן.

 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
ברכת רם
 
איך מגיעים: נוסעים מקריית שמונה לכיוון החרמון על כביש 99. אחרי מסעדה פונים לכיוון ברכת רם.
 
רקע: ברכת רם ריתקה את דמיונם ומוחם של האנשים בכל הדורות. ברכת מים כחולה וצלולה בתוך לוע של הר. חז"ל ספרו "שלושה עיינות תהום נשתיירו מימי נוח חמת גדר, וחמי טבריה והעין הגדולה של בית רם". גם המיתולוגיה לא הזניחה את המקום: מספרים על פאן שהיה מאוהב בנימפה יפיפייה אותה גילה ביער אודם אך היא לא התלהבה מהגבר בעל הקרניים ופרסות התיש. בצר לו ישב על שפת בריכת רם וניגן מנגינות נוגות בחלילו. והנה נשמט חלילו ונפל אל תחתית הבריכה. פסע חובב הטבע שלנו דרך נחל סער אל מקדשו שבפניאס. והנה, כשהתקרב אל המקדש שמע מנגינת חליל מדהימה. הלילה כבר ירד אך מתוך המערה בקע אור. כשהתקרב ראה את חליל הזהב שלו צף במקום נביעת המעיין.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
יער אודם
 
איך מגיעים: על כביש 978 בין מסדה לצומת ווסט.
 
רקע: האזור נמצא בגובה של למעלה מ 1000 - מ`. כמות המשקעים 1200 מ`. ביער נמצאים צמחים ששלג רוח וקור לא מרתיעים אותם. ליבנה רפואי, אלון מצוי,אלון תולע וצמחים עונתיים שיפתיעו אותנו. בכל השנה כרכומים וסתווניות, בסתיו פטריות וטחבים, בחורף אירוס הלבנון ורקפת יוונית. יש בעלי חיים המיוחדים רק לאזור. הטיול ביער אודם הוא הרפתקה שאין לדעת מראש מי יפתיע אותנו.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
חניון הזיתים, מג`רסה
 
איך מגיעים: בגדה הצפון- מזרחית של הכנרת. עוברים את גשר אריק וממשיכים לנסוע בכביש 87 עד צומת יהודיה, פונים ימינה בכביש 92 עד צומת מעלה גמלא, שם יורדים לדרך עפר ימינה. אחרי 400 מ` פונים ימינה ואחרי כ - 500  מ` פונים שמאלה. ממשיכים כ - ק"מ מערבה עד חניון הזיתים.
 
רקע: מקור השם מג`רסה, בטחנת קמח שהיתה במעלה הנחל. שבעת  נחלי המג`רסה הנמצאים בבקעת בית ציידה, הם יובלים של נחל דליות האוסף את מי נחל גמלא. כשהנחלים מגיעים מרמת הגולן אל הבקעה הם מאבדים מכוח זרימתם. לאורך המסלול נמצא ערבות והרדופים במקומות ,שהזרימה מהירה יחסית. בקטעים בהם הזרימה חלשה נמצא שיח אברהם ושנית גדולה ובקטעים בהם גדת הנחל גבוהה ישלוט האב קנה. אנפות אפורות ולבנות,שלדגים ופרפורים, הם רק חלק משפע העופות המגיעים אל המים והצומח העשיר. מבין בעלי החיים בולט הצב הרך וסרטני הנחלים.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
נחל דישון
 
איך מגיעים: נוסעים בכביש 8967 בין ריחניה וברעם. פונים ימינה לכביש 8966 וכקילומטר לאחר מכן פונים ימינה.
 
רקע: מים זורמים בנחל בחודשי החורף ושלל פרחים מהם יפים במיוחד כמו חלמוניות ואירוס נצרתי. מערות ששמשו את האדם ועלמות יפות מראה עשויות אבן מעטרות את הנחל. וכל זה בטיול נינוח ללא קשיים מיוחדים, נחל דישון ויובלו נחל אביב שייכים לנחלים המזרחיים של קו פרשת המים הארצי.
בסוף דרכם הם מגיעים לנהר הירדן. תוואי הנחל מעניין מבחינת המסלע. יש מעבר מסלע גיר בו מתפתחות צורות המסה ההופכות אותו למיוחד ומעניין. עלמות ומערות ומעיינות קרסטיים. בהמשך הסלע משתנה לגיר רך והנוף אף הוא הופך לרך, ושוב שינוי, והפעם סלע קשה דומה לגיר, אך שונה בהרכבו והאדמה הנוצרת מהתפרקותו סופגת יותר מים. הביטוי לכך מידי. עצי אלון ואלה ושיחי קידה שעירה הצובעים את המדרונות באביב בצבע צהוב ומשכרות את האוויר בריחם.

 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
הר מירון
 
איך מגיעים: הרי מירון. דרכים רבות אל ההר. כל אחד יבחר במסלול הנסיעה בכיוון ממנו הוא מגיע.
 
רקע: הר מירון הוא הגבוה בהרי ארץ ישראל בגליל המערבי ומתנשא לגובה של 1208 מ`. הערבים קראו לו ג`רמק ואנחנו קראנו לו בטעות הר עצמון על שום עוצמתו. בסוף אימץ לו ההר את שם הישוב החשוב שלמרגלותיו מירון. ההר הוכרז כשמורת טבע בחנוכה תשכ"ה. זו השמורה הגדולה ביותר בצפון הארץ ויש בה פסגות נוספות בגוש הר מירון. זהו גם אחד האזורים הבודדים בצפון הארץ שכמעט אין עליו כבישים ודרכים למעט הדרכים אל בית ג`אן ולשדות הכפר וכמובן הדרך, שעוררה את התנגדותם של אנשי הטבע, אל התצפית הצבאית בשיא ההר. כמות המשקעים מגיעה ל -900 מ"מ בממוצע של גשם ושלג. האקלים הקריר יחסית יצר כאן חורש סבוך הכולל מינים אוהבי קור ולחות כמו אלון התולע, רקפת יוונית ואדמונית החורש הגדלה רק בגוש הר מירון ליד הר הילל. על ענפי העצים נמצא מיני טחבים. בעלי חיים רבים נמצאים בחורש, הבולט בהם הוא חזיר הבר שאת סימני נבירתו נוכל לגלות במקומות רבים. מהר מירון יורדים שני נחלי איתן שאינם שכיחים בארץ - נחל כזיב במערב ונחל עמוד במזרח. מעיינות שני הנחלים אינם בפסגתו של הר מירון אלא למרגלות ההר. בגלל גובהו של הר מירון נגזלה פסגתו לצורכי הצבא אך נפרץ מסלול היקפי המאפשר לצפות לכל ארבע רוחות השמים.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה 
 


הר מירון.                                            צילום: איל קמיר

חורבת יודפת
 
איך מגיעים: בכביש 7955 פונים דרומה אל כביש הגישה למושב יודפת וממשיכים בכיוון דרום אל תל יודפת.
 
רקע: הגליל התחתון המערבי היה מרכז ההתיישבות היהודית בגליל. עמקים רחבים, דרכים טובות והרים בהם ניתן לבנות בתים ללא חשש מהצפות,בהרים ניתן לאגור מים בבורות להשקיית האדם והבהמה. גורמים אלה משכו מתיישבים בכל הדורות. זו גם הסיבה שבמאה ה -19 האזור היה מיושב בצפיפות על ידי ערבים. התיישבות יהודית התאפשרה באזור רק לאחר שהשתנתה התפיסה ההתיישבותית, הוקמו ישובים קהילתיים על גבעות טרשים, ישובים שרובם אינם חקלאיים וכמות הקרקע הדרושה היא יחסית מעטה. במהלך הנסיעה נוכל לראות את הכפרים הערביים שצמחו והתפתחו, בצד ישובי חבל משגב שהתחילו כמצפים ובעקבות השיפור בדרכי התחבורה התפתחו לישובים קהילתיים פורחים. כשנגיע, נראה את העיר הגלילית יודפת של ימי בית שני והר עצמון, ממנו נוכל להבין את מיבנה הגליל המערבי.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
הר תבור
 
איך מגיעים: כביש 65, בצומת תבור, פונים לכיוון דבוריה.
 
רקע: הר תבור מתנשא לגובה של רק 588 מ`, מדרום לו נמצא עמק יזרעאל, וממזרח לו הרי הגליל התחתון המזרחי הנמוכים יחסית, הפכו אותו לנישא מעל סביבתו, ולכן הוא חשוב מבחינה ביטחונית. דבורה הנביאה רכזה כאן את המטה שנילחם בסיסרא הכנעני. "ותשלח ותקרא לברק בן אבינועם .... לך ומשכת בהר תבור ולקחת עמך עשרת אלפים איש מבני נפתלי וזבולון ומשכתי אליך אל נחל קישון את סיסרא שר יבין ואת רכבו ואת המונו ונתתיהו בידך". גם הצלבנים בנו על ההר מצודה שהיתה בקשר עין עם כוכב הירדן וצפת. שמו הערבי של הר תבור הוא ג`בל א-טור שפירושו ההר כשמם של הרים קדושים: הר סיני, הר הזיתים, והר גריזים. וכך נאמר בספר דברים ל"ג פסוק י"ט "עמים הר יקראו שם יזבחו זבחי צדק". מכאן השיאו משואות להודיע לישובי הסביבה על מועדים וראש חודש וגם על סכנת מלחמה. לפי המסורת הנוצרית הר תבור, הוא הר ההשתנות של ישו. כאן נעלם לפני אחיו ופניו הזהירו כפני השמש ובגדיו הלבינו כאור, ומשה ואליהו נראו מדברים עם ישו .
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
יער חדרה
 
איך מגיעים: כביש 65, בצומת תבור, פונים לכיוון דבוריה.
 
רקע: גואל האדמות יהושע חנקין רכש שטח אדמה גדול בשרון ליד נחל חדרה, דבר שאיפשר את הקמתה של המושבה. חדרה, היתה הישוב העברי הראשון שהוקם במישור החוף במרחב ,שבין יפו לחיפה. ולכן היתה הישוב הראשון ,שנאלץ להתמודד עם בעיית הביצות והמלריה ממנה סבלה המושבה במשך 40 שנה. בחדרה ניסו לייבש את הביצות בעזרת עצי אקליפטוס, שהובאו מאוסטרליה. יער חדרה וברכת יער, ששרדו מאותם ימים בימי חורף רציני, מהווים הוכחה שהשיטה לא צלחה. הביצה חוזרת להיות מלאה מים והמים מציפים שטחים נרחבים מהיער. בשנים הראשונות גרו כל המתיישבים ב"חאן" בתנאי צפיפות קשים, ורק ב -1895  ניתן אישור לבנות רפתות שהיו למעשה הבתים הראשונים של המתיישבים. אנשי המושבה נאלצו להתמודד עם השכנים הבדואים ועם המריבות הפנימיות בתוך הישוב היהודי. במלחמת העולם ה- I ספגה המושבה מכה קשה מהשלטון הטורקי, בעקבות גילוי רשת ניל"י, שכמה מחבריה היו בני המושבה, בהם אבשלום פיינברג. למרות הקשיים התפתחה המושבה, ניטעו פרדסים, והתפתחה תעשייה. בשנות ה - 50 הוקמה מעברת גבעת אולגה, ואל העיר צורפו שכונות כמו חפציבה.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
פארק הירקון


איך מגיעים: שדרות רוקח ת"א, מול הלונה פארק. 

רקע: הלב מתרחב למראה הירוק, שילוב של מדשאות על גבעות ועצים מוריקים. מרחוק גבעה אליה נגיע דרך חורשת אקליפטוסים ודרך עפר מאובקת. לפני 3500 שנה היתה רמת גן עיר נמל. למרגלות הגבעה המכונה תל ג`ריסה עגנו אוניות שעלו במעלה הירקון. פרקו סחורות והעמיסו את תוצרתם של חקלאי רמת גן שקראו ליישוביהם בשמות אחרים. הירקון היה עורק תחבורה בינלאומי ועל ספינת מפרש אחת עמסו מטען במשקל דומה לזה שהעמיסו 5000 פרדות ומכאן יצאו אוניות למסע מסחר בעולם העתיק. העיר ישבה על גבעת כורכר שגובהה 33 מ` ,שהיתה מוגנת ע"י הירקון ונחל איילון וע"י ביצור מלאכותי שהגן על העיר מדרום וממזרח. במשך השנים התרחק הנהר מהעיר ובחר לו נתיב אחר ושכונה מצפון לנהר - תל קסילה - ירשה את הבכורה. לימים כשחולות סתמו את הירקון והוא הפך לנהר רדוד הפכה יפו לנמל העיקרי ובירקון שהפך לנתיב תחבורה מקומי, שטו סירות קטנות ורפסודות שהמשיכו להוביל סחורה.לפי המסופר מכאן צפה נפוליון על יפו. שטחו של פארק הירקון מגיע ל 5000 - דונם של דשא עצים וציפורים. בתוכו כמה אתרים המצדיקים ביקור מיוחד. בגן הסלעים אליו הובאו סלעים מכל הארץ מאילת עד הגולן, עוצב גן המשלב לדוגמא את צמחי נחלי הגולן עם סלע הגולן. דמי הכניסה סמליים והיופי מדהים, מתאים גם למי שגיאולוגיה זה לא בדיוק תחום ההתעניינות שלו. בקצה המזרחי גן וורדים בשלל צבעים וישנו גן טרופי עם צמחים אקזוטיים ואווירת ג`ונגל .ולא רחוק משם צבע וצליל בצפרי וכל היופי הזה בפארק מהיפים בארץ.

מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה 
 

 
פארק הירקון.                                    צילום: ירון שטרית

יער בן שמן
 
איך מגיעים: בכביש 1 פונים ימינה לכביש 443. בדרך ישנן הסתעפויות אל יער בן שמן.
 
רקע: סיפור היער מתחיל בבן שמן וכאן נגלית חצר דומה לחצר תל חי. החצר נבנתה ע"י תלמידי בית הספר שלמדו במגמת סיתות אבנים - כי הרי לבנות את הארץ באו. לאחר שנרכשה הקרקע. ב-1904 הגיע לכאן נחום וילבוש שחלם להקים תעשיה בארץ. חלם ועשה. תוך שלושה חודשים הקים בבן שמן קומפלקס תעשייתי ,שבתחילת החורף ייצר סבון משאריות שמן (גפת) מבתי הבד בלוד. על בן שמן עברו גלגולים רבים - בית חרושת לסבון, חווה מימי העליה ה- II , כפר תכשיטנים תימנים, מושב עובדים, כפר ילדים - קריית ספר. מכל המפעלים המצליח ביותר הוא כפר הנוער בן שמן בו מתחנכים ילדים ובני נוער למעלה מ- 75 שנה. ילדים עולים מכל הגלויות, ילדים משכונות מצוקה. במלחמת השחרור בן שמן ,שהיתה ישוב עברי יחיד באיזור, היתה במצור. בחודש פברואר 1948 פונו אנשי המושב הישן וחניכי כפר הנוער. מתוך הקושי צמחה הגאווה להיות בוגר כפר הנוער. חניכי בן שמן הקימו עשרות ישובים מגנוסר בצפון עד יהל בדרום. חלקם בעלי תפקידים בכירים בכל ענפי המשק. בין חניכיו המפורסמים נמנים נשיא המדינה-קצב, והשר שמעון פרס.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
עין פשח`ה
 
איך מגיעים: על חוף ים המלח, כביש 90 בין קליה למצפה שלם.
 
רקע: באיזור שמורת עין פשחה מרוכזים מעיינות העתק הנובעים ממעמקים לאורך קו השבר הסורי אפריקאי. המים חמים ובעלי מליחות גבוהה. מי ים המלח הכבדים מונעים את חלחול מי המעיינות למעמקים. נוצרות בריכות של מים מתוקים שחלקם נוצל למתקני רחצה. שפע צמחים, אשלים, קנים, סמר, וגומא יצרו גן עדן לבעלי חיים המרוכזים בשמורה-שועלים, צבועים, זאבים ושפע של עופות מים.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
יער חולדה 

רקע: חולדה הוקמה בימי העלייה השנייה ומשקפת את השנוי שחל בהתיישבות הציונית לאחר הרצל, שהקים את ההסתדרות הציונית. רכישת הקרקע והחווה היו פעולות יזומות של ההסתדרות הציונית. הוקמה חווה כדוגמת בן -שמן ותל -חי מוקפת חומה ופתוחה אל חצר פנימית. הפועלים נטעו יער זיתים שנקרא ע"ש חוזה המדינה – יער הרצל.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
ניצנים ופארק ניצנים


איך מגיעים: נוסעים בכביש 4 דרומה, פונים לכיוון החוף בכביש מס` 3631.
 
רקע: קבוץ ניצנים הוקם ב – 1943 ע"י חברי הנוער הציוני מרומניה ופולין. הקבוץ נבנה בימים שאחרי ועדת פיל, מתוך מחשבה ללכת דרומה ואל החוף. ניצנים הוקמה בלב ישובים ערביים בין אשדוד ואשקלון שהיו אז ערים ערביות. הישוב הוקם במרחק 5 ק"מ מהחוף, כי רק בסביבה זו היו אדמות ראויות לחקלאות. בתוך חלקת האדמה היה בית מפואר של אפנדי ערבי, המתיישבים קראו לו "הארמון", ובו שכנו בימים הראשונים לפני שהקימו מבני משק.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה 
 


פארק ניצנים.                                       צילום: איל קמיר
 
שמורת בארי
 
איך מגיעים: בכביש 232 פונים לכיוון קיבוץ בארי וממשיכים בהתאם לשילוט לכיוון השמורה.
 
רקע: יש הקוראים למקום מכתש – כמעט. מצוקים של עד 15 מ` בתשתית רכה. הנחל סחף ויצר שטח פראי ומבותר . האמריקאים מכנים זאת badlands . וזו הסיבה שהשטח לא מעובד על ידי חקלאים. המעניין הוא שגם כאן יש בעיות בין "צפונים" ו"דרומיים". מי ישלוט כאן . הצב הצפוני או הדרומי שהוא דווקא בהיר יותר ( מתאים למדבר הבהיר). מבין הלטאות הנקראות שנוניות,  העוף הטורף החנקן מעדיף את הדרומיים . הן לטאות פחות זריזות (חם להן ) לכן החנקן  מצליח  לשפד אותן על קוצי האטד. ליד שמורת בארי כמה מקומות בעלי עניין . מכרה גופרית , ובסיס תחמושת בריטי מימי מלחמת העולם השנייה . אנדרטה לזכר חיילי בנות הברית שנפלו בעת ניסיונות כיבוש עזה,
ושרידי ארץ ישראל הישנה והטובה . שדות חיטה ושעורה ושני אתרי ראשית ההתיישבות . המחנה בו הוקמה בארי שהיתה מ –11 הנקודות שהוקמו במוצ"ש יום הכיפורים התש"ז. וקבוץ בארות יצחק שעמד מול הפולש המצרי , אך לא עמד במשבר החברתי בעקבות נפילת רבים מבני הקיבוץ ולכן העבר למרכז הארץ.  הפעם מתוכנן טיול עם רכב אך מי שמעוניין יוכל ללכת מעט יותר.

 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
עין יהב – ארץ הקיץ הנצחית
 
איך מגיעים: בצומת דביר (כביש 40), פונים לכיוון כביש 325, לפני הכניסה לקיבוץ להב, סעו בכיוון השילוט.
 
רקע: מבט מהגבעה ממזרח לעין יהב אל השטח החקלאי הפורח בלב המדבר מעורר התרגשות, השתאות ומעט גאווה לאומית מהיכולת להפריח את השממה. תחנת הניסיונות הוקמה ב – 1953 ליד מעיין עין יהב ממערב למסעדת עין יהב , המסקנות לא היו מעודדות אבל בני המושבים שהלכו בעקבות בן גוריון לנגב התעקשו והקימו מושבוץ ששלב את רעיון המושב וחיי הקיבוץ. את בעיית המים פתרו בעזרת קידוחי מים בסביבת נחל הערבה ואיגום מי שטפונות נחל נקרות . הקרקעות הטובות נמצאו בנחל הערבה.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה
 
פארק תמנע
 
איך מגיעים: בין הק"מ ה – 38  ל – 39 על כביש הערבה פונים מערבה (1)  אל פארק תמנע.
 
רקע: סיפור אהבה ידוע ומוכר. חי לו זוג מאושר הוא מר נחושת והיא הגברת גופרה את ביתם צבעו בטורקיז. אך בלהט האהבה הגיע מחזר מתלהב הברזל שחטף את הגופרה. הנחושת שקע ביאוש מר . ספור זה התרחש ליד מדורה לפני 6000 שנה וכך החלה תקופה המכונה בפי הארכיאולוגים תקופת הנחושת. זו היתה מהפיכה חומרית רבת משמעות המצביעה על יכולת טכנולוגית מופלאה עוד לפני המצאת הכתב.  כלי נחושת החליפו כלי אבן או כלים שנוצרו מחומרים טבעיים כמו עצמות או פרי.
 
מידע נוסף ומסלול טיול לכל המשפחה 
 

כיצד מגיעים לסיני פורסם ב - 16/5/2007
סיני אוטובוס מונית גבול מעבר דרכון כל הדרכים מובילות לסיני (המהירה, הזולה והנוחה):

הדרך המהירה ביותר להגיע לסיני הינה בטיסה לאילת.
טיסות סדירות וישירות לאילת מופעלות על ידי שתי חברות התעופה: ארקיע וישראייר.


הטיסות יוצאות משדה דב בתל אביב, מנתב"ג ומחיפה.
יש להזמין מקומות מראש.
כדאי לברר איתנו לגבי מבצעים והנחות בעת ביצוע ההזמנה.


דרך נוספת, אך קצת יותר איטית הינה בנסיעה באוטובוס לאילת

אוטובוסים ממוזגים של חברת "אגד" יוצאים מידי יום מהתחנה המרכזית בתל אביב וכן מהתחנה המרכזית בחיפה ובירושלים. לאוטובוסים אלו תחנת עצירה במסוף הגבול בטאבה.
מומלץ לברר את לוח שעות הנסיעה ולהזמין כרטיסים מראש.
מספר הטלפון של מודיעין חברת "אגד": .03-6948888


נסיעה מתל אביב לאילת, הלוך וחזור, עולה כ – 100 ₪ לאדם.

הדרך הנוחה ביותר היא ברכב הפרטי (ר´ סעיף "רכבים והסעות" בהמשך).

מאילת למסוף טאבה


ניתן להגיע במוניות מהעיר (נסיעה של כ – 10 דקות) או באוטובוס של חברת "אגד" – קו 15 היוצא מהתחנה המרכזית.
טלפון לברורים ב"אגד": 08-6365111.


אגרות, דרכונים וויזה


יש להצטייד בדרכון שתוקפו לפחות שלושה חודשים לכל אדם (כולל ילדים ותינוקות).
לא ניתן להאריך את תוקף הדרכון במסוף הגבול.
למבקרים בסיני (כולל אזור שארם) עד 14 יום, אין צורך בויזה. למבקרים באזור ראס מוחמד - חובה להצטייד בויזת מבקר אותה יש להנפיק בשגרירות מצרים בארץ
03-5464151/2.
מומלץ לשמור העתק של צילומי הדרכונים במקום נפרד.


מסוף הגבול בטאבה - הצד הישראלי


מסוף הגבול פתוח במהלך כל השנה, 24 שעות ביממה, למעט ביום הכיפורים ובחג הקורבן המוסלמי.
מסוף הגבול בצד הישראלי הוא טרמינל קטן ובו אולם יוצאים ונכנסים ממוזג ונוח.
במסוף הגבול הישראלי פועלים גורמי רשות שדות התעופה, ביקורת גבולות, שרותי מכס וביקורת דרכונים, שרותי בנק לתשלום אגרות, מכס, המרות מט"ח ומשיכת כסף באמצעות כרטיסי אשראי.
כמו כן ישנו סניף של חברת מ.מ.ס.י להנפקת תעודות ביטוח לרכב ורישיונות נהיגה בינלאומיים וחנות דיוטי פרי קטנה של חברת ג´יימס ריצא´רדסון.


מספר הטלפון של מסוף הגבול: 08-6360999
בכל מקרה, מומלץ לפני הנסיעה לבדוק את התנאים העדכניים במעברי הגבול: אתר האינטרנט של מסוף טאבה


לפני היציאה יש להצטייד בשוברים (ואוצ´רים) שהונפקו עבורכם (שובר למלון, שובר להסעה).

היוצאים לסיני ומצרים (למעט הילטון טאבה) חייבים בתשלום אגרת מעבר בסך של כ – 70 ₪.
ניתן לשלם את האגרה במזומן או בכרטיסי אשראי.
יש אפשרות לשלם את האגרה מראש בסניפי דואר גדולים ברחבי הארץ (ר´ פרוט באתר האינטרנט של המסוף).

הנוסעים למלון הילטון טאבה בלבד (כולל הנוסעים לכפר של רפי נלסון) – פטורים מתשלום אגרת המעבר עם הצגת שובר ההזמנה למלון (ואוצ´ר). במידה ונדרשתם לשלם מיסים אלו, אל דאגה! תקבלו את כספכם עם הצגת חשבונית " Check Out " מהמלון!
לרשות אורחי רשת "הילטון" נמצא נציג במעבר הגבול המסייע לאורחים בהשלמת הנהלים הפורמליים.

מסוף הגבול בטאבה –הצד המצרי


הטרמינל המצרי נמצא במרחק הליכה של כ ־100 מטרים מן הצד הישראלי. בצד המצרי יש לשלם אגרת מעבר  בסך של כ - 30 לירות מצריות (מומלץ להכין את הסכום בלירות מצריות מראש).
המבקרים מתבקשים להעביר את כבודתם תחת מכונות השיקוף וכן למלא טפסים עם פרטיהם האישיים והמלון בו יתארחו (רצוי להצטייד מראש בכלי כתיבה).

ניתן להעביר לסיני טלפונים סלולריים (אם כי איכות הקליטה הולכת ופוחתת ככל שמדרימים לעומק חצי האי).
חל איסור חמור להצטייד בנשק, תחמושת, ציוד צבאי, מכשירי קשר או כל ציוד הנראה כציוד צבאי, סמים וכן חומר פורנוגראפי (קלטות / חוברות).

רכבים והסעות


ניתן ומומלץ יחד עם הזמנת המלון, להזמין שרות הסעה ברכבים ממוזגים ממעבר הגבול בטאבה (מהצד המצרי) לכל אחד מהמלונות.


למעוניינים להיכנס עם רכב


ניתן להכניס רכב פרטי, הרשום על שם אדם פרטי (ולא על שם חברה).
על מנת לעבור את הגבול עם הרכב, יש להצטייד במסמכים מתאימים וברישיונות מתורגמים של מ.מ.ס.י. במידה והרכב אינו רשום על שם הנהג, יש להצטייד ביפויי כח מבעל הרכב.
לא ניתן להיכנס עם רכבי חברה, רכב 4X4, רכב מסחרי ורכב בעל מנוע דיזל.


לידיעתכם:


* ניתן לרכוש את הביטוח בסניף מ.מ.ס.י. שבמעבר הגבול "טאבה"  בטלפון: 08-6340502  וכן בכל סניפי מ.מ.ס.י. ברחבי הארץ.


* ניתן להחנות את הרכב במגרש החניה הסמוך למלון הנסיכה (ללא תשלום וללא השגחה) או בנמל אילת (תמורת תשלום יומי).


 * איכות הדלק בסיני היא ירודה ולכן מומלץ להצטייד בדלק לפני מעבר הגבול.


*  מהירות הנסיעה המותרת בכביש הראשי הינה 90 קמ"ש.


 * כמו בארץ, גם בסיני חובה לחגור חגורת בטיחות בכל זמן הנסיעה.


 * חל איסור להשתמש בטלפון סלולרי בזמן הנסיעה, ללא דיבורית.


* הנוסעים להילטון טאבה אינם מחויבים בביטוח לרכב, אנו ממליצים לבטחו מאחר וביטוח הרכב הישראלי תקף רק בגבולות הארץ. ביטוח להילטון טאבה בלבד עולה כ – 60 ₪ לשבוע.

בכל מקרה, מומלץ לפני הנסיעה לבדוק את התנאים העדכניים במעברי הגבול.

 
 
הכותבת: עפרה הייליג, מנהלת משרד "נופר – נופש וטיולים", משרד המתמחה בנופש בסיני, בטיולים פרטיים בוייטנאם, קמבודיה ובורמה ובשייט תעלות באירופה.

1 2 3 4 5 6 7 הבא
רשומות 1 to 20 of 122
סייטנט בניית אתרים בעמ | Web design    © כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה בע"מ    פרסום באתר| מועדון הלקוחות | תמונות ברשת | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה|
כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה Powered By Sitenet בננית אתרים sitenet.co.il