פיקסטרוול תמונות

   הראה הכל 
ביטוי מדוייק  כל המילים  מילים מופיעות

חזרה לדף ראשי  |  למידע נוסף על ראה באתר - Fixtravel.co.il
סידור לפי נושא סידור לפי תאריך

לאה גולדברג פורסם ב - 28/7/2011
0 כבר שנים מקנן בראשי הרעיון להכין מסלול סיור למתקדמים לישראלים בברלין בעקבות אנשי רוח שלנו. אנשי רוח שגרו, למדו וחקרו בברלין, וביניהם נחמן ביאליק, ש"י עגנון, רבניצקי, לאה גולדברג, ועוד רבים אחרים. הקושי נובע מהיכן דולים את הכתובות שלהם שלפני יותר משמונים שנה.
 
לפני שנים בטיול ערב עם כלבתי, בשכונת מגוריי הקודמת בוילמרסדורף, נתקלו עיניי בשלט צנוע מברונזה על קיר בכניסה לבית ברחוב נסטור, שם גר הסופר ולדימיר נבוקוב. מייד חשבתי על ספרו המפורסם לוליטה, וחשבתי לי על  הסצנות האירוטיות שהתרחשו בשכונתי.
בעיון מעמיק יותר הסתבר, שאת לוליטה כתב הסופר נבוקוב בשנת 1955 כבר בארה"ב, סיפור על פרופ` פדופיל שהתאהב בנערה בת 12. לאכזבתי או יותר נכון לשמחתי, זה לא קרה בברלין. לאחר שסיים את לימודיו  בקיימברידג` המשיך את לימודיו בברלין,  בן למשפחה של רוסים מלוכנים אצילים גולים בברלין בשנות העשרים ,לאחר המהפיכה הבולשביקית. נבוקוב נישא לאישה יהודיה לבית סלונים. אביו נרצח בברלין בשנת 1922 ע"י מתחרה פוליטי רוסי. נבוקוב  עזב את ברלין בשנת 1937, לפריז וארה"ב, לאחר שהנאצים שחררו מבית האסורים את רוצח אביו.
 


גרמניה. ברלין, הרייכסטאג הגרמני.             צילום: אייל קמיר


אז מדוע  גלשתי לנבוקוב, כשבעצם רציתי לכתוב על המשוררת, סופרת ומחזאית – לאה גולדברג?
 
הסקרנות התעוררה כשחשבתי על משפחתי. אבי ז"ל, יליד 1908, ומשפחתו היו ברלינאים ואימי ז"ל, ילידת 1915 ומשפחתה חיו בקניגסברג והסביבה בפרוסיה המזרחית. דודי קיבל משרה בכירה בבנק בקובנה. סבי, סבתי ודודי נרצחו בממל ליטא/גרמניה ביולי 1941. הוריי הגיעו לירושלים אחרי נישואיהם בברלין בינואר 1936.
מתוקף היותי כבר 11 שנה גולה מרצון בעיר זו, ניסיתי לדמיין את מראות התקופה מתוך  צילומי משפחה שנשארו מאז. סקרן אותי מה שראתה, חוותה בברלין,  בראשית שנות השלושים,לפני שמונים שנה, אותה אישה צעירה, רגישה, יהודייה מבית טוב, חוקרת/סופרת בראשית דרכה היצירתית.
 
בחודש ינואר 2010 מלאו ארבעים שנה למותה של אותה אישה מוכשרת, פרופ` ראש החוג לספרות באוניברסיטת ת"א.
 
גדעון טיקוצקי חוקר ספרות באוניברסיטת תל אביב הוציא לאחרונה ספר של לאה גולדברג שלא פורסם מעולם מתוך העיזבון שלה ושנכתב בשנות השלושים. הספר נקרא "אבידות" ועלילתו מתרחשת בעיקרה בברלין , בתקופה של שנות לימודיה בברלין בשנים  1930-32 כשהיתה סטודנטית לתואר שני בפילולוגיה-שמית  באוניברסיטת פרידריך-וילהלם, היום אוניברסיטת הומבולט. היא התגוררה ברחוב מוטץ 99 בשיינברג. (נושק לככר פראגר-פלאטץ. הבית המקורי כבר לא קיים). 
  
  גרמניה. ברלין, Brandenburger Tor - שער ברנדנבורג.                        צילום: אייל קמיר

לאה גולדברג נולדה בשנת 1911 בעיר קניגסברג שבפרוסיה המזרחית (היום בירת המובלעת הרוסית-קליננגראד). היא סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון בפקולטה למדעי הרוח בקובנה, ליטא, ובגיל 19 הגיעה לברלין. כנראה שלהוריה לא היתה נתינות גרמנית, ועם פרוץ מלחמת העולם הראשונה גורשה המשפחה לרוסיה ,כנתינים של ארץ אוייב. בתום המלחמה היתה לאה גולדברג בת 8. אביה עונה בידי חיילים ליטאים בזמן המלחמה ולקה במחלת רוח. אמה צילה התגרשה מבעלה וגִדלה את בתה כחד הורית.
 
לאה גולדברג התאבלה על אביה, שלא עלה איתם ארצה בשנת 1936 ונספה בשואה. זאת הסיבה שהיא מעולם לא חזרה לגרמניה בנימוק:" ואולי האיש הזה, שחולף ברחוב, שרף את אבא שלי ?"
 
בזיכרוני עולה הצילום המזעזע, המוצג במוזיאון טופוגרפיה של טרור, משנת 1941 של פושעים ליטאים, ששוחררו מבית האסורים בקובנה וקבלו אלות כדי לרצוח יהודים בכיכר העיר, כשהם עומדים גאים מעל גוויות יהודים שרצחו. 
 

  גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון

בקובנה התגוררו כ-40,000 יהודים שהיו כרבע מאוכלוסיית העיר. היו בה הרבה מוסדות חינוך ותרבות יהודיים. צריך לזכור את הלכי הרוח הפוליטיים באותה תקופה, לאחר המהפכה ברוסיה, תבוסת גרמניה במלחמת העולם הראשונה  ואחרי המשבר הכלכלי הגדול וניצני הציונות.
 
תהפוכות אלו הביאו את לאה גולדברג להתעמק בלימודים של אוריינטליזם – מזרח תיכוני – עם געגועים לשורשים הקדומים של ארצנו ושפתנו.
 
ברלין הייתה משאת נפשם של אינטלקטואלים צעירים יהודים ושאינם יהודים מתפוצת מרכז אירופה שרצו לקבל גושפנקה אקדמאית. לאוניברסיטה היה מוניטין רב בזכות המרצים בחוגים למדעים ורוח ששמם נודע למרחוק.
 
השפה הגרמנית הייתה השפה התרבותית השלטת במרכז אירופה ובקובנה הייתה זו שפת הלימוד הזרה הראשונה. משפחות משכילים יהודיים מאודסה, פראג, צ`רנוביץ, בודפשט או ורשה, כולם ידעו ודברו גרמנית. כך שלא הייתה לאותם סטודנטים "חדשים" , שבאו לברלין בעיה של שפה. לברלין נשלחו גם סטודנטים מפלסטינה, ילידי הארץ, לרכוש השכלה אירופאית , וביניהם ידיד של לאה גולדברג, אפרים ברוידא, שלימים הפך לסופר ולמתרגם. 
 

 
  גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון

לאה גולדברג הצליחה להגשים חלום. היא זכתה להגיע לעיר הגדולה התוססת בעזרת מילגה שהיא זכתה בה .על ברלין היא אמרה כנבואה: "עיר מוצקה זו התלוייה על בלימה עיר השלום והחופש על פי תהום הדם".
 
עיר בירה של מעל 4.5 מיליון תושבים, עיר עם רכבות תחתיות מאז 1902, פרסומות מוארות על בתי המסחר  הגדולים וקהילה יהודית, גדולה פי ארבעה לפחות מזו של קובנה בליטא.
 
באותה תקופה נמשכו לברלין הרבה אנשי רוח יהודיים ושאינם יהודיים גולים מרוסיה, ובהם גם הסופר נבוקוב.
 
בעיר הקוסמופוליטית, המתירנית, הסובלנית, כולל הדקאדנס של התקופה הויימארית- התגורר בדירה ברלינאית הסופר האנגלי  כריסטופר אישווד, ברחוב נולנדורף 17 שיינברג, מחבר הספר "פרידה מברלין", עליו  מבוסס המחזמר/סרט "קבארט".
(הבית המקורי שרד את המלחמה ובכניסה נקבע שלט נחושת מכובד המעיד על כך שבמקום זה התגורר אישווד משנת 1928-33)  הוא אמר: " מחלוני הרחוב איתן וחגיגי ועמוק". כריסטופר אישווד הסתובב ובילה במועדונים ובמרתפים במשולש הוורוד של ברלין בשכונת מגוריו.
 
לאה גולדברג הייתה מחוברת לחוגים ציונים – יהודיים ומשכילים צעירים יהודיים. בברלין היא התרועעה עם חברת נעורים יהודיה מקובנה בשם מינה לנדאוי, שגם היא הגיעה לברלין ללמוד, והיא כתבה על חברותן את הספר " נערות עבריות". 
 

גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון 
 
היום כשבאים לברלין סטודנטים מהארץ כדי ללמוד מוזיקה, אומנויות ומדעים, הם שוכרים לעצמם דירה לבד או עם שותפים מתאימים. לפי הסטטיסטיקה יותר ממחצית ממשקי הבית בברלין  של היום הם של יחידים.
 
בתקופה של מצוקת הדיור התגוררו כדייר משנה אצל משפחה, או בפנסיון מסודר עם ארוחות או בלעדיהן. בדירות הגדולות הברלינאיות, נהוג היה להשכיר חדרים לדיירי משנה וזאת כהכנסה נוספת למשפחה.
הנוחות הייתה מוגבלת בשל האילוץ בשותפות בשימוש בשירותים ובמטבח. והיו חוקים ידועים, כמו החוק שלדייר/ דיירת אסור היה להזמין הביתה חברה או חבר מהמין השני, וזאת כדי  לשמור על המוסר ועל השם הטוב של הבית.
לרוב ההשכרה נעשתה ע"י המלצות. לאה גולדברג. גרה בשיינברג אצל משפחה יהודית, אותם הכירה דרך  חברתה מינה לנדאוי.
 
מי שבקרו את לאה גולדברג בחדרה היו מינה לנדאוי וחברתה הגוייה-גרמניה אליזבטה דנקה.
 
אסור היה לחזור לחדר השכור אחרי שעה 22.00 כדי לא להפריע או להטריד את מנוחת הדיירים האחרים/הקבועים.(רק בסופי שבוע וחגים כמו סילבסטר...הותרו חריגים לשעה מאוחרת יותר).
מכשיר טלפון היה מצרך נדיר, ובודאי לא בכל בית או דירה, הקשר עם המשפחה והחברים נעשה בהתכתבות, לכן במקרים שבעזבונות נשארו מכתבים ישנים, אפשר לדלות מהם חומר רב. 
  
  גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון 

זו היתה ברלין שלפני המלחמה, שנופה האדריכלי מורכב בעיקר מבניינים של סוף המאה ה-19 לתוך המאה העשרים בסגנון היוגנד-שטיל.
 
לאה גולדברג הביטה לחצר האחורית מחדרה, חדר טיפוסי בברלין, עם גינה קטנה פנימית, עץ אחד עם פריחה ועלים באביב ובקיץ, וערום בחורף, עם חלונות וקירות של האגפים  הפנימיים של הבית, שנקראו אז החצרות האחוריות, והיום אגפים צדדיים.
 
בברלין של לאה גולדברג היו כבר הוצאות ספרים בעברית כמו "קדם", או "דביר" ביסוד נחמן ביאליק, והיו בה יוצרים, שכתבו בעברית.
 
ברלין של 36 בתי כנסת וכשמונים שטיבלים חסידיים-חרדים. ברלין  של ארגונים יהודיים רבים חילוניים, דתיים, או ציוניים.
 
ברלין שהחוגים האינטלקטואליים/ספרותיים או ציונים  נפגשו ונערכו בסלונים תרבותיים. זה היה העידן לפני הדיסקוטקים.
 
לאה גולדברג היתה בחורה מבית טוב, עם אמצעים מוגבלים, שלא בִּקרה במועדונים, כפי שהיה מקובל למשל על כריסטופר אישווד. זה לא התאים לעולמה  היהודי השמרני הצנוע.
לאה גולדברג הרגישה את הלכי הרוח, קראה עיתונים, מאמרים וספרות התקופה, אולי האזינה לרדיו שלפני תקופת הטרנזיסטורים. היא נפגשה עם הסטודנטים, בעיקר עם הסטודנטים היהודים.
ספרה "אבידות" עסק בנושאים חילוניים של ברלין עם הקשר היהודי. הספר לא פורסם בחייה, מפני שהיא הרגישה, שבתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה ואחריה, לא היה עניין בנושא. "אבידות" הוא ביוגרפיה מחומרים של עצמה , הגולים היהודיים מרוסיה וחברתה אליזבטה הגרמניה.
גיבור הספר הוא אלחנן יהודה קרון, משורר יהודי, גולה מרוסיה, שעלה ארצה, חי בקיבוץ ולא נקלט. הוא  חוזר לברלין ללמוד על מיסטיקה ערבית קדומה בהשוואה למקורות יהודיים, מתאהב בגרמניה-גוייה ומאבד בברלין את מחזור שיריו "בריחת האלוהים". את חברתה אליזבטה והביקור בחופשת חג המולד אצל הוריה בהרי ההרץ, היא ממירה לקשר של אלחנן-יהודה ואהובתו  הגוייה –אנטוניה.כמו אישווד, מרגישה בחושיה המפותחים לאה גולדברג את תחילת הנפילה וקץ העולם השפוי בברלין, טרום עליית הנאצים לשלטון. 
 

 גרמניה, ברלין.                                     צילום: עמיקם שרון 
 
אחרי שנתיים בברלין עזבה לאה  גולדברג לעיר קטנה ורדומה, בון. שם היא זכתה למלגה נוספת והתקבלה בברכה ע"י הפרופסור קאהלה. הוא היה המנחה שלה לעבודת הדוקטורט,  שוב נושא אוריינטלי-נוסטלגי מקראי, על תרגום התורה של השומרונים.
 
אותו פרופסור אף פרסם ב-1935בספרון את עבודת הדוקטור שלה, כשעל היהודים כבר  נאסר משנה זו מתוקף חוקי נירנברג לקבל תואר שלישי. הוא ואשתו נאלצו לעזוב מאוחר  יותר לאנגליה, כמתנגדים של המשטר וגם בשל עזרתו לסטודנטים היהודיים.
 
בבון  התגוררה לאה גולדברג בחדר שכור אצל משפחה יהודית, בבית גברת זלמה וינטר, שהיא החותנת של ישעיהו לייבוביץ, שהגיע אף הוא כדי ללמוד בגרמניה. לימים גם ליבוביץ וגם לאה גולדברג  זכו להיות פרופסורים וראשי חוג וידידים מאז ימי גרמניה.
 
בשנת 1933 סיימה לאה גולדברג  את לימודיה ותאריה בגרמניה. היא חוזרת לאמה, לקובנא, לימדה בתיכון היהודי ובשנת 1936 עלו השתיים ארצה, והיא בת פחות מ-26 שנים.
 
בשנת 1961 מועלה בגרמניה בעיר קונטאנץ מחזה של לאה גולדברג בשם  "בעלת הארמון".  אליזבטה, שנִשאה לפון פודוילס, מזהה את שם חברתה היהודייה לפני המלחמה, כמחברת המחזה, ומאתרת אותה בארץ.
 
לאה גולדברג, רק לאחר שבדקה שאין לזוג עבר נאצי, התכתבה עם חברתה הגרמנייה מימי  הלימודים בברלין של ראשית שנות השלושים, ונפגשה איתה בארצות שונות באירופה, רק לא בגרמניה.
 
לאה גולדברג  נפטרה בגיל 69 ממחלת הסרטן. בשנותיה האחרונות גם סבלה מחרשות חלקית.
היא הותירה מורשת של ספרי שירה, ספרים ומחזות – כאחת מגדולות יוצרות הספרות  העברית , של המאה ה-20.
 
עברו 40 שנה מאז מותה, ורוב הפושעים הנאצים ירדו אף הם מבימת העולם הזה.
המושגים והרגשות, כלפי גרמניה בכלל וברלין בפרט, השתנו מהחרמים והרגישויות, בשל פצעי  השואה. אנחנו חיים בעולם פוליטיקל - קורקט שונה מאז.
 
אני נושם וחי את ברלין יום יום, כמעט בטבעיות מובנת מאליה, וקורא בשקיקה כל ספר, שנושאו ברלין של אז ושל היום. קריאה שמעמיקה את החיבור שלי עם העיר העצומה המופלאה הזו, ממלא  לי עוד משבצת בפאזל המסובך/מעניין ששמו ברלין. וברור לי שהצל והמשקע של השואה יישאר כאן לתמיד. גם בתמהיל דמי.  
   
כותב המאמר, יליד ת"א 1947, להורים יוצאי ברלין טרום שואה. מורה דרך מקצועי ומורשה מהארץ ומוסמך לברלין , פרטים דרך אתר הבית:
 www.galmor-berlintours.de
 
לצפייה בגלריית תמונות של ברלין, לחצו כאן >> 
 
 
צילום תמונה ראשית: אייל קמיר

דרום אמריקה פורסם ב - 1/2/2011
0 למה דרום אמריקה ?

כי היא מיוחדת, מגוונת, מרתקת, אינסופית, מדברית, שופעת מים, מושלגת, הררית, הרפתקנית, צנועה, ידידותית ומאתגרת, מתאימה לכל גיל לטיול קצר או ארוך וזו עדיין לא כל הרשימה...
כי האנשים שבה צבעוניים, ידידותיים, שמחים, מאירי פנים ובעלי אלף פרצופים.
כי אפשר לשקוע בתוכה ולשכוח כל דבר אחר למשך חודש ימים.
כי...
ויש עוד סיבה, לא פחות חשובה: המדריך הזה מיועד – גם, אך לא רק – למי שעבר את גיל חמישים, כאלה שליוו כבר ילד אחד או שניים לנתב"ג ועזרו להם להעמיס את המוצ`ילו הגדול על הכתפיים לפני הטיסה לדרום אמריקה. ואז, במשך כמה חודשים, הם חיפשו ועקבו בגוגל אחר כל שם ומקום: מאצ`ו-פיצ`ו, איקיטוס, קוסקו, טיטיקאקה, איגואסו, אל-קלאפטה, פריטו מורנו, בארילוצ`ה, איקה, נאסקה, אושאויה, בואנוס איירס, ריו דה ז`נירו והרשימה עוד ארוכה.
עכשיו זו ההזדמנות להגיע לאותם מקומות בעקבות הילדים. לראות ולמשש. לטפס  למאצ`ו-פיצ`ו, לטוס מעל קווי נאסקה, להתנשם בכבדות בסמטאות של פונו, בגובה של 4000 מטרים, לשוט על אגם טיטיקאקה המיוחד, להפליג באמזונס ולסייר בג`ונגלים הסבוכים, לנסוע שבע שעות באוטובוס מאריקיפה לקוסקו, לעצור את הנשימה במפלי האיגואסו המדהימים, להפליג מול הקרחון המתנפץ "פריטו מורנו", ולרקוד סמבה מדהימה ברחובות ריו דה ז`נירו בתקופת הקרנבל וללמוד טנגו ברחובות בואנוס איירס.
העין לא שובעת, הלב לא מפסיק להתרגש, וההתלהבות של הילדים שהיו כאן רק לפני זמן קצר, מחלחלת אליכם. המקום והמראות מחברים ביניכם כפי שלא התחברתם מעולם.


דרום אמריקה בעקבות הילדים.
בנינו מסלול טיול של כארבעה שבועות שכולל את פרו, ארגנטינה וברזיל. המילה כולל היא קצת יומרנית. אי אפשר להספיק לטייל בדרום אמריקה בארבעה שבועות. גם ארבע שנים לא יספיקו. המרחקים עצומים והאטרקציות כל כך רבות ומפתות.
ובכל זאת, ניסינו להגיש מסלול של טעימות: טעימה מהאנדים; טעימה ממורשת האינקה; טעימה מהאמזונס; טעימה מהשבטים המבודדים; טעימת חוויה של נסיעה לילית באוטובוס מחלקה ראשונה; טעימה מבואנוס איירס; טעימה מארץ הקרחונים בדרום ארגנטינה; טעימה ממפלי האיגואסו המדהימים וביס גדול מריו דה ז`נירו המופלאה.
 
אפשר וכדאי לטייל לבד
 
לא צריך לפחד לטייל לבד. בהתחלה זה נשמע אולי מסובך, אבל מניסיון, זה פשוט, קל ונוח. במיוחד בעידן האינטרנט, כשניתן להכין ולהזמין כל דבר מראש ולראות בעין לאן מגיעים ולאן נוסעים. וגם אם לא, בכל מקום שאליו תגיעו תמצאו מקומיים, בדרך כלל מדריכי טיולים אמינים, שייקחו אתכם, תמורת תשלום כמובן, לאן שתרצו ומתי שתרצו. מותר גם "לסנן" במקצת את כל האזהרות שקיבלתם על שודדים, גנבים, כייסים ואפילו רוצחים, רחמנא ליצלן. נכון שהיו מקרים, אבל גם בתל אביב דוקרים וגם בירושלים גונבים. בסך הכל, מי שיודע לשמור על עצמו ועל רכושו, ירגיש מאד בטוח כאן. התיירות מאד חשובה למדינות אלו מבחינה כלכלית ולכן תחושת הביטחון מורגשת היטב.
השתדלנו להיצמד למסלול המתוכנן, עם כמה קריצות למקומות נוספים שמחייבים סטייה מדרך המלך. התמקדנו בנופים ובחוויות. פחות המלצות על בתי מלון, הוסטלים או מסעדות, מפני שברוב המקומות אין כל בעיה למצוא חדר או מסעדה סבירה.
מטבע הדברים יש הבדל קטן בין הטיול המוצע, לבין טיולי התרמילאים הצעירים. כללנו בתוכו יותר טיסות ופחות נסיעות ארוכות באוטובוסים. גם מחירי הלינות, במקומות שבהם ציינו זאת, מתייחסים לחדרים ברמה קצת יותר גבוהה – אם כי ישנם מקומות, בעיקר בפרו, שהרמה הגבוהה תזכיר לכם את השירות הצבאי. לא נשלח אתכם לטרקים ארוכים. ננסה להגיע לאותם מקומות שאליהם הגיעו הילדים, אך בדרך נוחה יותר. אבל בדבר אחד לא חסכנו: במראות. 
 

ניתן לרכוש את הספר בחנויות

וגם ברכישה ישירה בטלפון: 02-6557837שיחות לישראל בזמן הטיול פורסם ב - 6/8/2013
0 ההתרגשות שלכם ודאי בעיצומה, התרמיל עמוס ונדמה שעוד רגע מתפרק, והמפות עם מסלולי הטיול מונחות על השולחן. אוטוטו אתם יוצאים לטיול הגדול, שחלמתם עליו כבר תקופה ארוכה, אבל היי – אל תשכחו גם לשמור על קשר עם הבית, להתקשר מדי פעם אל ההורים המודאגים ולמסור להם שהכול בסדר ושאתם נהנים. שיחות לישראל בזמן הטיול לא מוכרחות לעלות לכם סכומי כסף גבוהים, כמו בעבר, ותוכלו לנהל אותן אפילו בתדירות גבוהה ומבלי לשבור תכנית חיסכון. איך עושים את זה? התשובה – לפניכם.  

  
דרכי התקשרות שונות מכל מקום לכל מקום  
     
טיול בחו"ל, בין אם זה טיול תרמילאים ארוך של מספר חודשים, או אולי נסיעה קצרה לפריז או ללונדון במהלך סוף השבוע, כולל במסגרתו לא מעט הוצאות. הוצאות ההתקשרות אל הארץ, מהיעד שבו אתם נמצאים בטיול, יכולות להיות נמוכות, ובתנאי שמתכננים אותן נכון:
 
 
- אפשר לבצע היום שיחות לישראל בזמן הטיול באמצעות שירותים, המוצעים על ידי חברות ישראליות וגם באמצעות כאלה המוצעים על ידי המקומיות. רכישת סים מקומי, ביעד שבו אתם נמצאים, הוא אחת השיטות, וזאת בהנחה שאתם לוקחים אתכם אל הטיול את הטלפון הנייד שלכם או רוכשים אחד כזה בחו"ל.
 
 
- ניתן למצוא כיום מגוון של אפליקציות בטלפון הנייד, בעזרתן ניתן לבצע שיחות ללא עלות וגם לשלוח SMS. אפליקציות אלו, שמתאימות לטלפונים חכמים (אייפון, גלאקסי וכדומה) ניתנות להתקנה במהירות והשימוש בהן פשוט וקל. אם אתם יוצאים לטיול בקרוב ולוקחים אתכם את הטלפון הנייד ורוכשים סים או אפילו משתמשים בסים שלכם, זהו פתרון נהדר ואפילו חסכוני מאד.
 
 
- למי שלוקח איתו מחשב נייד לטיול ויש לו גישה אל האינטרנט, ניתן להיעזר בתוכנות כמו סקייפ, למשל, המאפשרות שיחות ללא עלות אל כל יעד (שיש גם לו את התוכנה) או התקשרות אל טלפון נייד או נייח בעלות נמוכה במיוחד. התקנת התוכנה היא ללא תשלום והיא מאפשרת גם שיחת וידאו, במידה ומעוניינים.
 
 
חשוב לדעת
 
בין אם אתם רוכשים סים מקומי, לוקחים את הסים שלכם אתכם או אולי משתמשים באחת מהתוכנות לביצוע שיחות בחינם, זכרו שחשוב להתאים את הפתרון לצרכים שלהם וגם לתנאי המקום. למשל, לא בכל מקום שתהיו תהיה לכם גישה לאינטרנט. ייתכן גם שעלות הגלישה תהיה גבוהה מאד. ולכן, במקרים כאלה, שימוש בסקייפ למשל, פחות יתאים, ובמיוחד אם זו האפשרות היחידה בעזרתה אתם מתכננים לבצע את השיחות שלכם לישראל. בנוסף, אם אתם מעוניינים לרכוש סים מקומי, חשוב שתבדקו היטב מהם התעריפים לביצוע שיחות מקומיות באמצעות הסים וגם לביצוע שיחות בינלאומיות. הפער בין חברות התקשורת עשוי להיות גדול מאד והתעריפים משתנים בין חברה לחברה. סקר שוק והשוואה בין האפשרויות יעזרו לכם לאתר את שיטת ההתקשרות המתאימה ביותר.   
   

פתרונות חכמים וזולים
 
אפשרות נוספת, שיכולה גם היא להתאים לכם, ובמיוחד אם אתם לא לוקחים אתכם טלפון נייד או מחשב, היא באמצעות שירות מיוחד – Local03, המאפשר לכם ליהנות מתעריפים מוזלים של שיחות מכל טלפון לישראל וליעדים נוספים. במסגרת שירות זה אתם מקבלים מספר טלפון ישראלי בחו"ל ויכולים לרכוש חבילת דקות שיחה ליעד שתבחרו ובהתאם לצרכיכם. זהו פתרון נהדר ליוצאים לטיול קצר או ארוך אל יעדים שונים בעולם.  
 

טיפים פורסם ב - 1/11/2006
הסקי הוא כידוע ענף ספורט מורכב המשלב:
נופש, פעילות ספורטיבית, ציוד ביגוד ועוד. לכן על מנת להכניס אתכם לעניינים, ליקטנו עבורכם רשימה של מס` טיפים שעשויים לשפר את הנאתכם מהחופשה. 

1. הסתגלות - אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע בגבהים וההסתגלות לגבהים הללו אורכת בדרך כלל כ-שבועיים, אך אם אתם מתכוונים לשהות באתרים לתקופה קצרה ובריאותכם תקינה, ככל הנראה לא תתקשו להסתגל לשהייה בגבהים המאופיינת לעיתים בכאבי ראש ובסחרחורות.

2. בגדים - רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, מגיעים אליהם עם ביגוד לא מתאים, ומידי פעם ניתן להיתקל בגולש ישראלי עטוף בחרמונית צבאית, או ב"דובון" צבאי וכדו`.
חשוב לדעת כי, ביגוד סקי הוא תורה שלמה שצריך ללמוד לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: ציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.
 

 

3. רמת הגלישה -
רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג את עצמם ברמה אחת או שתיים מעל לרמת הגלישה האמיתית שלהם. לכן, הדבר גורם לשיבוצם בקבוצות גלישה מתקדמות, מה שגורם להם לא פעם להיפצע.


היות והגלישה משלבת טכניקה ויכולת אישית, אנו מציעים לכם ללמוד לגלוש צעד אחר צעד ולהתוודע לרזי הגלישה, שכן זה יסייע לכם לחבב את הגלישה, ליהנות ממנה ולמצות את הפוטנציאל הטמון בכם.
ובכלל אל תהיו כאלה מצ`ואיסטים, אם אתם רוצים ללמוד לגלוש היטב, דעו לכם אין קיצורי דרך!

4. פציעות - גם בסקי כמו במרבית ענפי הספורט יש פציעות למרבה הצער. לכן בכל אתר סקי יש נקודת עזרה ראשונה, אמבולנס לפינוי פצועים, מדריכים הפזורים באתר הסקי ומסייעים לגולשים שנפגעו במהלך הסקי, ובחלק מהאתרים אף מסוק המשמש להטסת פצועים.
אם נפצעתם נתקו את המגלשיים מהנעליים והציבו אותם בצורת X על השלג,על מנת לסמן לגולשים אחרים ולמדריכים באתר שאתם פצועים, הם כבר ידאגו להזעיק עזרה.
 
 

5. מפולות שלגים - הן דבר לא נעים ואף מסוכן מאוד. אך החמור מכל הוא שאתם עלולים להיקלע למפולת שלגים ואף אחד לא ידע מכך, על מנת להתגבר על הבעיה הזו ישנו מכשיר הנקרא RECCO, שנועד לאתר בקלות את מיקומו של הגולש בעת צרה ע"י פולסים המשודרים מהמכשיר ואמורים
לסייע לכח החילוץ להגיע במהירות למקום שבו התרחשה המפולת. ישנן חליפות סקי שבהן ה- RECCO מגיע כ-BUILT IN.

זכרו! כאשר מתרחשת מפולת זמן ההגעה לנפגע הוא קריטי, שכן הנפגע זקוק לטיפול מיידי, לכן ה-RECCO בא לסייע לצוות הרפואי להגיע למקום במהירות האפשרית.

6. ביטוח - ליוצאים לחופשת סקי, מומלץ להרחיב את פוליסת הביטוח הרגילה "יוצאים לחו"ל" ולרכוש עבורה כיסויים נוספים שיכסו אתכם במקרה של תאונה.

מומלץ לקרוא את הפוליסה היטב או לוודא אצל סוכן הביטוח אלו כיסויים היא כוללת (הוצאות אשפוז, חילוץ אווירי, הטסה רפואית ועוד). ומה עלותו של רכיב ההשתתפות העצמית.

7. המזוודה שלכם - כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, הפריטים שהיא צריכה לכלול שונים בהכרח מהפריטים שיימצאו במזוודה שתארזו לטיול רגיל.


האם חשבתם להצטייד ב:
קרם נגד שיזוף (אתרי הסקי מושלגים, אמנם, אך במהלך הסקי אתם נחשפים לקרינה מסוכנת), שפתון (להרגיע שפתיים סדוקות), או בקרם לחות (להרגעת עור הפנים שעשוי להתייבש בשל פגעי מזג האוויר), שכן האוויר יבש מאוד ואנו לא רגילים לתנאי  מזג אוויר כאלו.
לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: המזוודה שלי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.

 
8. מעליות - הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, אך חשוב לדעת כיצד עולים ויורדים מהן.
כעקרון המעליות נעות ללא הפסקה והן אינן עוצרות להעלות או להוריד גולשים, לכן כאשר אתם רוצים לעלות למעליות
עימדו כאשר פניכם מופנות לכיוון הנסיעה, המעלית תגיע ותיתן לכם מכה קלה מאחור ותאסוף אתכם אליה.

 
חשוב לוודא לפני העלייה שכל הציוד מחובר אליכם היטב משום שלא נעים לאבד פריט לבוש או ציוד בעת העלייה למעלית, משום שלאחר מכן קשה מאוד לאתר אותו.

הירידה מהמעלית מסוכנת מעט (למחליקים החדשים שעדיין לא יודעים לרדת ממנה), שכן כאשר המעלית מגיעה לתחנת היעד היא מאיטה קלות אך לא עוצרת ולכן נדרש מכם לרדת במהירות ובזהירות ומבלי ליפול, שאם לא כן קבוצת הנוסעים שמגיעה אחריכם בהפרש של מס` שניות תרמוס אתכם (זה לא כל כך מפחיד כמו שזה נשמע).

9. מסלולים - במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים כהלכה ומסומנים, לכן הישארו במסלולים המסומנים בלבד, משום שהגלישה מחוץ למסלולים המסומנים עשויה להיות מסוכנת ואתם עלולים להיתקל ללא התראה מוקדמת במכשול, עץ, או ליצור מפולת שלגים, לכן הקפידו להישאר במסלולים המסומנים.
לאוהבי ה -OFF PISTE כמובן, מסלולים מסומנים אינם המקום המתאים, אך הם מיומנים די  הצורך לגלוש מחוץ להם.

 
10. מזג אויר - לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן במזג האוויר הצפוי, ודאו שאין סופה מתקרבת,על מנת שלא להיקלע להפתעות לא נעימות וכן כדי להצטייד בציוד מתאים (משקפת, צעיף,וכדו`). 
 
11. אל תגלשו לבד - בצאתכם לגלישה הקפידו לעשות זאת בקבוצה או בזוגות, על מנת שבמקרה הצורך לא תהיו לבד ויהיה מי שיסייע לכם או יזעיק עזרה. בכל מקרה יש "אחוות גולשים" כך שלא תישארו פצועים בשטח.

 
12. יערות - ישנם אתרי סקי השוכנים בסמוך או בתוך יערות, הקפידו שלא לצאת מהמסלולים המסומנים ואל תיכנסו ליערות שכן לא נעים להתרסק במהירות גבוהה על עץ שעלול להופיע בדרכם. תיהנו מהיופי של העץ אך אל תנסו אותו מקרוב.

 
13. מפה - בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת האתר על מנת שלא תלכו לאיבוד (לא כל כך נורא), וכן משום שלעיתים טעות מסוימת במסלול עשויה לגרום לכם לעשות סיבובים ארוכים על מנת לחזור למקום הרצוי. יש לקחת בחשבון שהמעליות בכל אתר עובדות בשעות קבועות, ותכנון לא נכון של הזמן או המסלול עלול לגרום לכם לבצע מסע כומתה "במדבריות" השלג (מומלץ להורדת הכולסטרול). 

14. עונת הסקי - ככלל בכל השנה ניתן לעשות סקי, אך למען הסדר הטוב נסקור את עונות הסקי בעולם בקצרה.
באירופה - עונת הסקי מקבילה לחורף הישראלי, כך שראשיתה בדצמבר וסופה באפריל. אך גם באירופה ישנם קרחוני עד באזורים שבהם ישנם הרים בגובה של 3000 מטרים לפחות מעל פני הים, שם הקרח מצטבר ואינו מפשיר.

במקומות הללו ניתן לגלוש גם בחודשי הקיץ במה שנקרא "סקי קיץ".


גם בארה"ב ובקנדה ישנם קרחוני עד המאפשרים לאתרי הסקי להציע עונת סקי ארוכה יותר. באוסטרליה לעומת זאת עונת הסקי והחורף הפוכה מישראל, לכן למבקרים באוסטרליה בקיץ הישראלי מומלץ לבקר באתר סקי. כמו כן, אנו מציעים לכם ליצור קשר עם אתר הסקי שבחרתם לצאת אליו, סמוך למועד היציאה לחופשה ולוודא שהוא מושלג וערוך לקליטת גולשים, בנוסף לכך מומלץ להתעניין באתרי סקי שכנים על מנת שיהוו חלופה בעת הצורך.

 
15. קניות - בבואכם לקנות ציוד או ביגוד לקראת חופשת הסקי שלכם הקפידו להיעזר באיש מקצוע שיתאים עבורכם את הציוד או הביגוד ויסביר לכם על החשיבות של כל פריט והחומרים שממנו הוא עשוי.
אנו מציעים לכם לעיין בציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה רחבה בנושא.

 
16. אפרה סקי - כידוע לכם תרבות ה"אפרה סקי" (APRE SKI) מפותחת מאוד, במרבית מאתרי הסקי באירופה לכן אל תשכחו שאתם יוצאים גם לנופש ולא רק לסקי. אי לכך מומלץ להכניס למזוודה גם בגדי ספורט וחליפות ערב. (לא צריך חליפה מ- 3 חלקים).
אנו ממליצים לכם לעיין ב"המזוודה שלי" על מנת לקבל הצעה למזוודה האידיאלית לחופשת סקי.
 
 

17. כסף - הקפידו להצטייד בסכום קטן של כסף שיאפשר לכם ליהנות מלימונדה חמה. או קפוצ`ינו באחת מבקתות העץ, הפזורות באתרי הסקי.
 
18. סקי פס - אם הסקי פס אבד או הושחת, גשו למשרדי האתר והנפיקו סקי פס חדש. שכן, מפעילי המעליות באתר לא יאפשרו לכם לעלות עליהן בלעדיו. בכלל מומלץ לעגן את הסקי פס לחליפת הסקי כראוי כדי לא לאבד אותו במסלולי הגלישה.

 
19. כלי תפירה - הקפידו להצטייד בכלי תפירה, לעיתים יש צורך לשקם תפר בחליפת הסקי, או לתפור כפתור שנפל מחולצת הערב, ובכלל זה לא מזיק שכלי תפירה יהיו בהישג יד.

חדשות תיירות פורסם ב - 30/11/2009
0 בכל שנה בתקופת החגים, רשתות גדולות וחנויות רבות מורידות מחירים בצורה דראסטית. היעדים הפופולאריים לשופינג בחו"ל מאז ומתמיד היו אירופה וארה"ב.
 
איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות אלדין טרוול, המתמחה בשיווק ישיר של בתי מלון וסיורים ברחבי העולם, מסביר כי  "לקראת עונת הסיילים מומלץ להירשם כבר מהארץ לסיורים מאורגנים למרכזי הקניות. אם אתם לא רוצים לבזבז זמן בחיפוש אחר חנויות, ניתן להיעזר בסיורים המאורגנים כדי להגיע לאתרי הקניות השווים ביותר".
 
יעדי סיילים פופולאריים לחודש דצמבר - חשוב לקחת בחשבון שהסיורים על פי לוחות זמנים קבועים (ניתן להתעדכן באתר אלדין טרוול): 

ארה"ב - ניו יורק 


חנויות מובחרות בוודברי קומון
קנו עד שתפלו במגוון עצום של חנויות בוודברי קומון. יום סיור ללא ליווי אל מגוון של חנויות בוודברי קומון, ניו ג`רזי, שם תוכלו ליהנות מקניות לאורך כל היום במחירי מבצע. אדידס, בננה ריפבליק, ברברי, קלווין קליין, קוץ`, דונה קארן, ארמני, גוצ`י, טימברלנד, ורסצ`ה, רלף לורן, טומי הילפיגר, ליווי`ס וגאפ הן רק כמה ממאות החנויות של מעצבים בעלי שם. 

סיור קניות בנוליטה ובסוהו
סיור באורך שעתיים המעניק לכם הנחות ייחודיות בקניות, כיבוד בסגנון מקומי וקניות בסגנון של תושב ניו-יורק. קניות וחוויות בשכונות הטובות ביותר בניו יורק -- שבהן ידוענים יוצרים את הסגנון שלהם, ובהן נראות לראשונה המגמות החדשות ביותר. תבקרו בבוטיקים שבהם אפילו תושבי ניו יורק מבטן ומלידה טרם גילו. מדריך הקניות הידידותי שלכם יסייע לכם להגיע לשכונות נפלאות אלה, ויוסיף רקע לגבי ההיסטוריה והמבנה שלהן, כמו גם פרטי רכילות וטריוויה על ידוענים. הסיור המושלם לחובבי קניות וסיורים. תיהנו מהנחות ייחודיות בקניות, כיבוד בסגנון מקומי, ותקנו בניו יורק כמו תושבי ניו-יורק. סיור הקניות כולל: מדריך, שוברי הנחה לקניות, מפת האזור. 

אורלנדו 

לקנות בקניוני הפרימיום באורלנדו
ליהנות ממציאת מותגי המעצבים הטובים בעולם במחירים נמוכים בקניוני הפרימיום באורלנדו. חבילה יוקרתית המעניקה סל קניות יפהפה ומלא במתנות הכוללות קופונים לשימוש בקניון וכן כרטיסי מתנה בשווי 25$ למימוש בכל החנויות במרכז הקניות. המרכז נמצא בכביש המהיר 4, במרחק מייל אחד מעולמו של וולט דיסני, והוא מעוצב בסגנון כפר ים תיכוני יפהפה. ישנו מבחר של 110 חנויות מעצבים עם הנחות של 25-65 אחוזים. חנויות כגון: בננה רפבליק, ברניז ניו יורק, ברברי, קואץ`, די.קיי.אן.ווי, דוני אנד בורק, לה קרוסה, מקסמרה, נייקי, אוילילי, פולו רלף לורן, פומה, סלבטורה פרגאמו, טוד`ז ועוד רבים. השובר כולל: סל קניות של קניוני הפרימיום באורלנדו, חוברת קופוני אח"מים של קניוני הפרימיום באורלנדו הכולל הנחות, עלון ואינדקס של המרכז, וכרטיס מתנה בשווי 25$ לשימוש בכל החנויות במרכז הקניות. הגעה עצמית למקום ללא ליווי. 

יריד המותגים במילאנו, איטליה.
סיור מודרך ליריד המותגים והעודפים הגדול ביותר הנמצא באזור נובארה, כ- 60 ק"מ מחוץ למילאנו. ביריד המותגים תוכלו למצוא יותר מ 130 חנויות עודפים מובחרות המציעות הנחות מיוחדות של 30%-70% על המותגים המובילים ביותר באיטליה  ובעולם. הסיור הנו גן עדן עלי אדמות לכל אישה שרוצה לעטוף את עצמה במותגים הכי נחשבים באיטליה ובעולם כגון: CK, סרוטי, בנטון, טומי היליפיגר, סטפנל ועוד. אורך הסיור הוא 8.5 שעות. 

שוויץ - מנדריסיו
מרכז קניות פוקס טאון וקזינו אדמירל במנדריסיו, שוויץ. הזדמנות לחוויית קניות מיוחדת במרכז פוקס טאון ולנסות מזלכם בקזינו אדמירל שבמנדריסיו. 130 חנויות מותגים איטלקיים ובין-לאומיים בהנחות של 30-70 אחוזים, יותר מ-7 בתי קפה ו-200 מסעדות, קזינו ומרכז יופי כולם תחת קורת גג אחת.  אחרי הקניות ניתן ליהנות מ- 150 מכונות המזל ו-24 שולחנות המשחקים בקזינו אדמירל. הכרטיס כולל קופון שניתן להמירו בכניסה לקזינו. הסיור יוצא ממילאנו, משך הסיור כ- 6 שעות. 

מומלץ ביותר - חבילת סיור "חווית קניות" באזור יוסטון מטרופלקס  
חווית קניות זו ביוסטון מהווה בחירה מושלמת ומהנה עבור חובבי הקניות! תקבלו מפת חוויות קניות מיוחדת, שתדריך אתכן ברחבי אזור `יוסטון מטרופלקס` ותצביע עבורכן על מוקדי הקניות המרכזיים. עם רכישת חבילת הסיור `חווית קניות`, תיהנו מהנחות, קופונים וקניות מוזלות בסכום של למעלה מ- 1000 דולר בכל החנויות שמופיעות על גבי מפת החוויות. תיהנו מיום או משבוע של קניות ככל יכולתכן... ההחלטה נתונה בידיכן. חבילת הסיור כוללת הנחות ב: `בסט ביי גלריה`, קניון `גלריה יוסטון`, הרובע ההיסטורי `סטרנד` שבאי גלווסטון, מתחם `יוסטון פריום אאוטלטס`, קניון `קייטי מילס`, חנות הכל-בו `מייסי`ז גלריה`, קניון `אאוטלטס אט קונרו` וחנות `סם מון`.. 

סיור קניות בסגנון אנשי הסטיילינג בגרמנט סנטר, ניו יורק, ארצות הברית:
סיור זה מיועד לרודפי מציאות ולחובבי מלאכת יד יצירתיים. מכירות `פריטים חד פעמיים`, חנויות בדים וחנויות לכלי תפירה (סדקית) -- כולם נמצאים בלב ליבו של מרכז הקניות של ניו יורק. גרמנט סנטר, מהווה את לב ליבו של ענף האופנה. בסיור המודרך ייקח אתכן לאולמות תצוגה פרטיים, שאינם נגישים לציבור, ולמכירות `פריטים ייחודיים` הטובות ביותר של אותו היום, שבהם ניתן לרכוש בגדים ואביזרים במחירים נמוכים יותר ממחירים סיטונאיים. תראו את בתי המעצבים המפורסמים בעולם, ותלמדו כיצד התעשייה הפורחת משפיעה על האופנה בכל רחבי העולם. בסוף הסיור תתאפשר לכן כניסה בלעדית לחנויות לכלי תפירה (סדקית) שבזכותם הסיור מהווה סיור מושלם לרודפי מציאות, חובבי אופנה ומלאכת יד וחובבי קניות נלהבים. משך הסיור: 3 שעות, הסיור הינו סיור מודרך הכולל הנחות בלעדיות בחנויות ומפה של האזור. 

סיור פרטי עם מעצב/ סטייליסט במרכזי הקניות בלונדון, אנגליה.
סיור לסצנה הלונדונית המקומית באמצעות מעצב/ סטייליסט שיכיר לך את מרכזי הקניות הטובים ביותר בבירה. מרכז הקניות של לונדון הוא עצום מימדים וכדי שלא תלכי לאיבוד בין כל החנויות והמותגים, חברת אלדין טרוול מציעה סיור פרטי עם מדריך שהוא גם סטייליסט / מעצב מלונדון שיכיר לך מקרוב את הסגנון האופנה הייחודי ללונדון, חנויות הבוטיק והאופנה ה"חמות" ביותר בסצינה הלונדונית ושמתאימות ביותר לסגנון הלבוש שלך. תוכלי להגיע לבוטיקים ייחודיים ליודעי דבר בלונדון, חנויות אינטימיות של מעצבי העל וכו`. משך הסיור הוא כ- 3 שעות. 

ואם תרצו לקנח במעוז אתרי האופנה בניו יורק... 

אלדין טרוול מציעה לכם סיור בעקבות הסדרה והסרט "סקס והעיר הגדולה" - סיור בן 3 שעות במנהטן באתרים המרכזיים בהן בילו קארי בראדשו וחברותיה בסדרה ובסרט. היכנסו לנעליה האופנתיות של קארי בראדשו וחברותיה וכבשו את העיר ניו יורק. המדריך יקח אתכם לאזורי הבילוי של הבנות, תשתו בבר הקבוע של קארי וחברותיה קוסמופוליטן, הלא הוא המשקה החביב על קארי, תכנסו לבוטיק של ג`ימי צ`ו, בוטיק הנעליים המקורי, גם הוא היה חביב על קארי. תשבו במרפסת דירתה של קארי. תעצרו בחנות בה קנתה שרלוט את הארנב, תאכלו במאפייה של מירנדה את העוגות המיוחדות הנקראות cupcakes, תלכו לבר השייך בסידרה לסטיב ולאיידן חביב הבנות, תבקרו בכנסייה שם פגשה סמנתה את הנזיר. תלכו ללוקיישן בו נמצאת הגלריה בה עבדה שרלוט, תראו את חנות הרהיטים בה איידן עיצב את הרהיטים וקבלו כמה סקופים מהמדריך על מידע מאחורי הקלעים, פרטים עסיסיים שלא ידעתם על הבנות. 

על אלדין טרוול:
אלדין טרוול היא חברה המתמחה בהזמנת בתי מלון ושירותי תיירות נוספים בחו"ל, ומציעה מאגר מקיף של מעל 23,000 בתי מלון ודירות נופש, ומעל 2700 סיורים, אטרקציות, שאטלים והעברות. לחברה צוות יועצים מקצועי התומך בכל פעילויות הלקוח מולה, באמצעות אתר האינטרנט והמוקד הטלפוני. אתר האינטרנט מוביל בתחומו בעולם ומאפשר הזמנות באופן עצמאי ובאישור מיידי. המוקד הטלפוני של החברה מציע רמת שירות וייעוץ מהגבוהים בענף התיירות. אתר הבית של החברה : www.aladdintravel.co.il
 
לפרטים נוספים: סיגל ירון / עינת דרעי 052-5051000 ; 08-9278533

אל על משיקה מחלקה חדשה פורסם ב - 27/7/2009
0 החברה: כרגע תתאפשר המכירה רק באמצעות כניסה מזוהה דרך אתר הסוכנים לקישור "אל על ספונטני".
 
חברת אל על הודיעה כי המחלקה החדשה תציע כרטיסי טיסה מוזלים שאינם כוללים את מכלול השירותים הבסיסי הכלול בכרטיס הטיסה הרגיל ולנוסע תינתן אפשרות לרכוש בתשלום את השירותים הללו או את חלקם לפני או במהלך הטיסה.
 
החברה כבר פרסמה מספר טיסות לרומא במחלקה זו שמוצעות במחיר 199 ד` לאדם. תהליך זה, מוסיפים באל על, ישופר בעתיד הקרוב עם הוספת שירותים משלימים לטיסה בתשלום.
 
אל על אף פירטה את השירותים שיינתנו בתשלום: צ`ק-אין בנתב"ג - 5 ד`, בחירת מושב במחלקה החדשה בלבד - 5 ד`, נשיאת כבודה עד 23 ק"ג - 10 ד`, הזמנת ארוחה זהה לזו שבמחלקת תיירים - 10 ד`, כריך - 5 ד` ואוזניות שמע - 2.5 ד`.
 
על פי הודעת החברה, העלויות המופיעות באתר הינן עבור נוסע לקטע טיסה אחד ולאחר ביצוע ההזמנה נציגי החברה יבצעו פניה ללקוח תוך 24 שעות ויציעו שירותים משלימים בתשלום. באל על אף מדגישים כי כל פנייה למוקד השירות שתכלול רכישת מוצר כלשהו או שירות נלווה תחוייב ב-5 ד` נוספים.
 
הידיעה אודות כוונת חברת התעופה הישראלית להתחרות בגזרת הלואו-קוסט עוררה תגובות שליליות מצד מתחרותיה הסדירות ואף מצד סוכני הנסיעות. "אין חיה כזאת באף חברת תעופה בעולם," אמר היום מנכ"ל של חברת תעופה זרה. "זהו מהלך שמשדר פאניקה ולא מתאים לחברה בסדר גודל של אל על."

 
צילום תמונה ראשית:                             סיון פרג`

דלתא אירליינס פורסם ב - 6/10/2009
0 דלתא איירליינס החלה אמש בתמיכתה זו השנה ה-5 בקרן המחקר לסרטן השד, כאשר האירה בוורוד את מגדל הפיקוח בשדה התעופה ג`יי.אף.קנדי בניו יורק. מיד לאחר טקס הדלקת האור, דלתא ארחה את עובדות החברה, אשר ניצלו מסרטן השד, בטיסה במטוס הוורוד שלה מנמל התעופה קנדי בניו יורק לוושינגטון די.סי. – כאשר במהלך הטיסה התבצעה הופעה חיה אקוסטית של מליסה את`רדיג` עם הלהיט "אני בורחת לחיים". 
 
"זהו מקור השראה לעובדים ולנוסעים שלנו להיות מעורבים יותר ויותר בגידול המודעות והתמיכה במטרה חשובה זו", מסרה ג`ואן סמית`, סגנית נשיא בכירה בדלתא איירליינס. "השקת קמפיין המודעות לסרטן השד בשנה זו בניו יורק, ממשיכה את תמיכתנו הגדלה במטרה ואת נוכחותנו בעיר. צביעת מגדל הפיקוח ב-JFK בוורוד ואירוח הזמרת מליסה את`רידג` בהופעה חיה בטיסה, הייתה חוויה מחממת לב ומרגשת", הוסיפה ג`ואן סמית`.
 
הטיסה הוורודה של דלתא בין ניו יורק לוושינגטון היא הראשונה בסדרת פעילויות מתוכננות במהלך אוקטובר להנצחת חודש המודעות לסרטן השד. אלפי דיילים של דלתא יציעו לנוסעים במהלך הטיסה לימונדה ורודה תמורת 2 דולרים, לטובת קרן המחקר לסרטן השד. בנוסף, באתר האינטרנט של דלתא, ניתן יהיה לרכוש מוצרים ורודים, כגון: תגים ורודים למזוודות, עטים ועוד במחירים של 2-16 דולרים, לטובת הקרן, בכתובת www.deltashop.com
 
המטוס הורוד, מטוס הבואינג 757 המיוחד של דלתא איירליינס בצבעי הורוד ולבן, שעליו לוגו הסרט הורוד של קרן המחקר לסרטן השד, המריא לראשונה בשנת 2005. מאז, הוא טס ברחבי אמריקה, אמריקה הלטינית והקאריביים – ליצירת מודעות למטרה. בזמן זה, דלתא גייסה קרוב ל-1.5 מיליון דולר לקרן המחקר לסרטן השד באמצעות תרומות של נוסעים, של עובדים ושל קרן דלתא. התרומות מימנו עבודתם של 5 חוקרים, המסורים למשימה של השגת מניעה ומציאת מרפא לסרטן השד.
 
דלתא איירליינס היא חברת התעופה מספר 1 בעולם. מנמלי הבית באטלנטה, סינסינטי, דטרויט, ממפיס, מיניאפוליס-סנט פול, ניו יורק-ג`יי.אפ.קיי, סולט לייק סיטי, פריס-שארל דה גול, אמסטרדם וטוקיו-נריטה, דלתא וחברת הבת שלה נורת`ווסט – מציעות טיסות ל-355 יעדים ב-64 מדינות ומשרתות יותר מ-170 מיליון נוסעים מידי שנה.  בני הברית השיווקיים של דלתא מאפשרים ללקוחות לצבור ולפדות SkyMiles או WorldPerks ביותר מ-16,000 טיסות יומיות, המוצעות על ידי SkyTeam ושותפים אחרים. יותר מ-70,000 העובדים של דלתא ברחבי העולם מעצבים מחדש את תעשיית התעופה כחברת התעופה האמריקאית היחידה המציעה רשת גלובלית מלאה. נוסעים יכולים להזמין טיסות, להדפיס אישורי עליה למטוס ולבדוק את מצב הטיסה ב-delta.com

אל על מייקרת כרטיסי טיסה פורסם ב - 17/6/2009
0 עמית לבני, ראש אגף השיווק: "אל על, כמו תעשיית התעופה העולמית כולה, נאלצת לפעול בהתאמה למגמת ההתייקרות ולתחזיות להמשך המגמה בחודשים הקרובים."
 
בעקבות חציית מחירי הנפט את רף 70 ד` לחבית, הודיעה אל על כי תייקר זו הפעם השניה בחודש האחרון את מחירם של כרטיסי טיסה לכל יעדיה, למעט, כרטיסי הטיסה ליעדים: לונדון, מרכז ודרום אמריקה ולפרנקפורט, מינכן וברלין. ההתייקרות הקודמת נעה בין 5-25 ד` לקטע טיסה.
 
לדברי החברה, עדכון המחירים הנוכחי יכלול העלאה של תוספת הדלק בסכום הנע בין 10-40 ד` לקטע טיסה וכן העלאה של מחירו הבסיסי של כרטיס הטיסה בשיעור של כ- 5 אחוז. תוספת הדלק המשולמת על ידי חברי המועדון בעת מימוש כרטיס בונוס תעודכן בשיעורים של 5-25 ד` לקטע טיסה.
 
בנושא הזה, הסבירו באל על כי מאז תחילת 2009 נמנעה החברה מלעדכן את תוספת הדלק המשולמת בכרטיסי בונוס לאחר שהפחיתה אותם בשיעורים גבוהים לאור הירידה במחירי הדלק במהלך החורף.
 
עדכון המחירים הנוכחי יכלול תוספת של 10 ד` לקטע טיסה ביעדים קצרי-טווח, 20 ד` בקטעים בינוניים ו-40 ד` בקטעים ארוכי-טווח. עמית לבני, ראש אגף השיווק באל על, אמר כי עד לתקופה האחרונה, למרות העליה הרציפה של מחיר הנפט הגולמי נמנעה אל על מלהעלות את מחירי כרטיסי הטיסה.
 
"אל על, כמו תעשיית התעופה העולמית כולה, נאלצת לפעול בהתאמה למגמת ההתייקרות ולתחזיות להמשך המגמה בחודשים הקרובים," הסביר לבני.
 
לצד זאת, גילה, תשיק אל על מבצע מכירות חדש בשבוע הבא המיועד לחברי מועדון הנוסע המתמיד במסגרתו יוכלו לרכוש כרטיס טיסה לתקופת הסתיו והחורף במחירים מוזלים בעת רכישת זוג כרטיסי טיסה לקיץ. למבצע הוקצו בשלב זה 100 כרטיסים במחירים המיוחדים. 

 
צילום תמונה ראשית:                                 סיון פרג`

¨ישרוטל פאזה מורגנה¨ פורסם ב - 28/7/2009
0 בנוסף ל`אנאפאזה במדבר` גם מופע מיוחד Take Two שהופק עבור המדבר -
שיציג על במה אחת יצירות שניים מגדולי המחול הישראלי, אוהד נהרין ושרון אייל
והפקה מיוחדת של הפרויקט של עידן רייכל – `בין קירות ביתי`
 
בהמשך להצלחות השנים האחרונות, יקיימו בסוף השבוע שבין ה-22 ל-25 באוקטובר 2009, רשת מלונות ישרוטל ולהקת מחול בת-שבע את מופעי "ישרוטל  פאזה מורגנה 2009".
 
"הנהלת רשת מלונות ישרוטל ולהקת מחול בת-שבע החליטו להפיק גם השנה את אירועי "ישרוטל פאזה מורגנה", ולהמשיך את מסורת אירועי הענק בפארק תמנע, בהם צפו עד כה כבר כ- 50 אלף איש. תהא זו הפעם השישית בה יתקיימו האירועים, באווירה הקסומה של האמפיתיאטרון הענק שייבנה למרגלות עמודי שלמה, בו המחול והמוסיקה מקבלים ממד מיוחד", מסר מנכ"ל מלונות ישרוטל רפי שדה.
 
ביום חמישי, 22 באוקטובר, יועלה לראשונה במדבר מופע מיוחד Take Two, במסגרתו ישולבו על במה אחת מבחר מיצירותיהם של שניים מגדולי המחול הישראלי, אוהד נהרין ושרון אייל.
ביום שישי, 23 באוקטובר, תועלה כמיטב המסורת יצירתו עטורת הפרסים של אוהד נהרין, `אנאפאזה במדבר`.
במוצ"ש, 24 באוקטובר, יתקיים מופע בהפקה מיוחדת עבור סוף השבוע במדבר - הפרויקט של עידן רייכל – `בין קירות ביתי`. במופע ישלבו חברי הפרויקט צלילים וקולות מהארץ ומהעולם, וילווו על ידי תזמורת בת 16 נגני כלי נשיפה וכלי מיתר. בהופעה יתארחו גם משתתפות האלבום השלישי, מרתה גומז מקולומביה וסומי מרואנדה.
כל המופעים יתקיימו באמפיתיאטרון ענק הכולל יותר מ-2,500 מקומות ישיבה.
 
לפני המופעים, במתחם הכניסה, ניתן יהיה ליהנות מחוויה באווירה מדברית מיוחדת  - של שדרה קולינארית עשירה עם מגוון תחנות מזון, בית קפה ובר משקאות, מוסיקה טובה, מיצגים מיוחדים של רקדני בת–שבע על ההרים, פינות ישיבה ועוד.
 
"סופי השבוע של תרבות במלונות ישרוטל המבוססים על פעולות תרבות ("ישרוטל פאזה מורגנה", קלאסיקאמרי עם התזמורת הקאמרית הישראלית, מרתון התיאטרון עם התיאטרון הקאמרי ועוד), הוכיחו את עצמם כמקדמי תיירות מוצלחים למלונות ישרוטל ולאילת כולה. אני מקווה שככל שישתפר מצב הכלכלה העולמי נזכה לארח גם יותר ויותר אורחים מחו"ל באירוע יוצא דופן זה", הוסיף רפי שדה.
 
מלונות ישרוטל מציעים מבחר חבילות אירוח הכוללות כניסה למופע אחד של להקת בת-שבע (עם אפשרות לרכוש גם כרטיסים למופע נוסף של בת-שבע ולמופע של עידן רייכל), הסעות לפארק תמנע ובחזרה, והשתתפות בכיתות אומן, שיעורי גאגא ושיחות עם אוהד נהרין ושרון אייל.

עונת הסיילים בחו¨ל החלה פורסם ב - 31/12/2008
0 לאחר חג המולד מתחילות במרבית מדינות אירופה ובניו יורק מכירות סוף העונה הנמשכות עד סוף ינואר. ההכנות לסיילים באירופה וארצות הברית כבר הושלמו והן ללא ספק הופכות את חודשים דצמבר-ינואר לחודשי הקניות הרשמיים בחו"ל. בכל שנה לאחר חג המולד רשתות גדולות וחנויות רבות מורידות מחירים בצורה דראסטית ובזכות המיתון המחירים הם אכן אטרקטיביים  במיוחד. היעדים הפופולאריים לשופינג בחו"ל מאז ומתמיד היו אירופה וארה"ב.
 
אייל שטרק, מנהל השיווק של החברה, המתמחה בשיווק ישיר של בתי מלון וסיורים ברחבי העולם, מסביר כי  "לקראת עונת הסיילים מומלץ להירשם כבר מהארץ לסיורים מאורגנים באוטובוס ממוזג למרכזי הקניות. אם אתם לא רוצים לבזבז זמן בחיפוש אחר חנויות, ניתן להיעזר בסיורים המאורגנים כדי להגיע לאתרי הקניות השווים ביותר".
 
יעדי סיילים פופולאריים:  
 
איטליה - פירנצה
סיור קניות ללא ליווי בחנויות המפעל של גוצ`י ופראדה
לשוהים בפירנצה, מומלץ שלא להחמיץ את האפשרות לרכוש מוצרים של גוצ`י ופראדה במחירים מוזלים. בסיור זה ניתן לערוך קניות בחנויות המפעל של המותגים האיטלקיים הידועים גוצ`י ופראדה. בחנויות מגוון רחב של בגדים ואבזרים, בהנחות של 30-50 אחוזים.
ניתן לשהות בתקופה זו במלון San Giorgio And Olympic שמציעה אלדין טרוול. מלון הממוקם ברחוב ותיק וצר במרכזה ההיסטורי של פירנצה, מרחק דקות ספורות הליכה מתחנת הרכבת, מהשוק ומכל האטרקציות העיקריות שבמרכז העיר.
 
 

ארה"ב - ניו יורק
חנויות מובחרות בוודברי קומון (לוח זמנים קבוע)
וודבורי קומון הינו מרכז העודפים הגדול בעולם, עם הנחות משמעותיות. שוטטו בעיר המקסימה בסגנון קולוניאלי- אמריקני ותגלו 220 חנויות. האוסף הגדול העולם של עודפי מותגים ומעצבים, חסכו עד 65% מדי יום. בין המותגים: אסקדה, ברברי, גוצ`י, אן קליין, פרואד, פולו, ראלף לורן, סאקס, השדרה החמישית, ניימן צרקוס, לסט קול ועוד רבים. משך הסיור כ- 7 שעות כולל סיור מעגלי באוטובוס, העברה וחוברת קופוני הנחה.
 
 

סיור קניות בנוליטה ובסוהו
סיור באורך שעתיים המעניק לכם הנחות ייחודיות בקניות, כיבוד בסגנון מקומי וקניות בסגנון של תושב ניו-יורק. קניות וחוויות בשכונות הטובות ביותר בניו יורק -- שבהן ידוענים יוצרים את הסגנון שלהם, ובהן נראות לראשונה המגמות החדשות ביותר. תבקרו בבוטיקים שבהם אפילו תושבי ניו יורק מבטן ומלידה טרם גילו. מדריך הקניות הידידותי שלכם יסייע לכם להגיע לשכונות נפלאות אלה, ויוסיף רקע לגבי ההיסטוריה והמבנה שלהן, כמו גם פרטי רכילות וטריוויה על ידוענים. הסיור המושלם לחובבי קניות וסיורים. תיהנו מהנחות ייחודיות בקניות, כיבוד בסגנון מקומי, ותקנו בניו יורק כמו תושבי ניו-יורק. סיור הקניות כולל: מדריך, שוברי הנחה לקניות, מפת האזור.
 
  
סיור קניות בגרמנט סנטר
סיור זה מיועד לרודפי מציאות ולחובבי מלאכת יד יצירתיים. מכירות `פריטים יחידים`, חנויות בדים וסדקית -- כולם נמצאים בלב ליבו של מרכז הקניות של ניו יורק. קניות בסגנון אנשי ענף האופנה בגרמנט סנטר, לב ליבו של ענף האופנה. ייקחו אתכם לאולמות התצוגה הפרטיים, שאינם נגישים לציבור, ולמכירות `פריטים יחידים` הטובות ביותר של אותו היום, שבהם ניתן לרכוש בגדים ואביזרים במחירים נמוכים יותר ממחירים סיטונאיים. תראו את בתי המעצבים המפורסמים בעולם, ותלמדו כיצד התעשייה הפורחת משפיעה על האופנה בכל רחבי העולם. אולמות תצוגה פרטיים, מכירות של `פריטים יחידים`, וחנויות תפירה וסדקית שבזכותם הסיור מהווה סיור מושלם לרודפי מציאות, חובבי אופנה ומלאכת יד וחובבי קניות נלהבים. משך הסיור כ- 3 שעות כולל מדריך סיור, הנחות בחנויות ומפה של האזור.
 
 
אורלנדו
לקנות ולשחק בקניוני הפרימיום באורלנדו
להנות ממציאת מותגי המעצבים הטובים בעולם במחירים נמוכים בקניוני הפרימיום באורלנדו. חבילה יוקרתית המעניקה סל קניות יפהפה ומלא במתנות הכוללות קופונים לשימוש בקניון וכן כרטיסי בידור ושירותים נוספים. המרכז נמצא בכביש המהיר 4, במרחק מייל אחד מעולמו של וולט דיסני, והוא מעוצב בסגנון כפר ים תיכוני יפהפה. ישנו מבחר של 110 חנויות מעצבים עם הנחות של 25-65 אחוזים. חנויות כגון: בננה רפבליק, ברניז ניו יורק, ברברי, קואץ`, די.קיי.אן.ווי, דוני אנד בורק, לה קרוסה, מקסמרה, נייקי, אוילילי, פולו רלף לורן, פומה, סלבטורה פרגאמו, טוד`ז ועוד רבים.
השובר כולל: סל קניות של קניוני הפרימיום באורלנדו, חוברת קופוני אח"מים של קניוני הפרימיום באורלנדו הכולל הנחות, עלון ואינדקס של המרכז, עגילי קובי זירקוניה על כל קנייה באולטרה דיאמונדס, ופרלין ממפעל השוקולד רוקי מאונטיין. הגעה עצמית למקום ללא ליווי.
 
 
שוויץ - מנדריסיו
מרכז קניות פוקס טאון וקזינו אדמירל במנדריסיו
הזדמנות לחוויית קניות מיוחדת במרכז פוקס טאון ולנסות מזלכם בקזינו אדמירל שבמנדריסיו. 130 חנויות מותגים איטלקיים ובין-לאומיים בהנחות של 30-70 אחוזים, יותר מ-7 בתי קפה ו-200 מסעדות, קזינו ומרכז יופי כולם תחת קורת גג אחת.  אחרי הקניות ניתן להנות מ- 150 מכונות המזל ו-24 שולחנות המשחקים בקזינו אדמירל. הכרטיס כולל קופון שניתן להמירו בכניסה לקזינו. הסיור יוצא ממילאנו ומשך הסיור כ- 6 שעות ומחירו כולל העברות באוטובוס.

דלתא אירליינס פורסם ב - 24/9/2008
0 המטוס הוורוד של דלתא טס זו השנה הרביעית ברציפות; מכירות הלימונדה הוורודה בטיסות דלתא הבינלאומיות ממשיכות להיטיב עם השותפה – קרן המחקר לסרטן השד;
החברה משיקה את קולקציית המדים הוורודים לדיילות
 
דלתא תתרום 250 נקודות נוסע מתמיד לקרן המחקר עבור כל נוסע שיזמין כרטיס טיסה או יירשם לטיסה באתר delta.com עד ה-31 באוקטובר 2008
 
במשך חודש המודעות לסרטן השד, החל באוקטובר, שוב יצטרפו עובדי דלתא איירליינס ולקוחותיה למאבק למציאת תרופה לסרטן השד. בנוסף למכירות המוצרים הוורודים ולאיסוף התרומות במהלך הטיסות תעניק החברה ללקוחותיה בונוס נקודות נוסע מתמיד, וכן תרומת נקודות זהה בשמם. את הנקודות תתרום דלתא לקרן המחקר לסרטן השד, ארגון ללא כוונות רווח המממן מחקרים קליניים ומחקרים יישומיים למציאת תרופה לסרטן השד ולמניעתו.
"זו השנה הרביעית ברציפות שבה עובדי דלתא ולקוחותיה חוברים כדי לתמוך בקרן המחקר לסרטן השד – ארגון המקדיש את כל-כולו, בנחישות ראויה לשבח, למניעת סרטן השד ולמציאת תרופה למחלה," מספרת אסתי הרשקוביץ מנהלת דלתא בישראל. "עובדינו ולקוחותינו ממשיכים להפגין אהדה רבה למאבק ותמיכה בו, ובמהלך שלוש השנים האחרונות גייסו כמעט מיליון דולרים בזכות מכירת המוצרים הוורודים ואיסוף תרומות במהלך טיסות. " מוסיפה הרשקוביץ.
עד ל-31 באוקטובר 2008 תתרום דלתה 250 נקודות נוסע מתמיד עבור כל נוסע שיזמין כרטיס טיסה או יירשם לטיסה באתר delta.com. חברי מועדון ה-SkyMiles של דלתה יזכו גם לבונוס של 250 נקודות.
 
לכל אורך חודש המודעות לסרטן השד תמכור דלתא את הלימונדה הוורודה, מוצר הדגל הוורוד שלה, בכל טיסותיה הבינלאומיות במחיר של שני דולרים למשקה, ותתרום את כל ההכנסות לקרן המחקר. דלתא גם תקבל תרומות מן הנוסעים, ותעביר את כל הסכומים שייתרמו לקרן. דיילות דלתא ילבשו מדים ורודים, הכוללים גם שמלה ורודה במהדורה מוגבלת. פריט זה הוא מחווה לשמלה האדומה הידועה של דלתא בעיצובו של ריצ`רד טיילר, ויילבש בלעדית לאורך חודש אוקטובר. דיילי אויר והקרקע ואנשי שירות הלקוחות של דלתא יוכלו לרכוש חולצות גולף, עניבות ומטפחות כיס ורודות, וההכנסות ממכירתם ייתרמו כולן לקרן המחקר. לכל העובדים תינתן האפשרות לרכוש חולצות טריקו ייחודיות, שישאו הדפסים של דלתא ושל קרן המחקר. קבוצות עובדים מסוימות יילבשו את החולצות יחד עם מכנסי ג`ינס בכל סוף שבוע באוקטובר, ובתמורה לכך יזכו את הקרן בתרומה של 5 דולרים.
 
דלתא איירליינס מציעה שירות ליותר יעדים ברחבי העולם מכל חברת תעופה אחרת - ל- 290  יעדים ב-60 מדינות. במהלך השנתיים האחרונות, הוסיפה דלתא יותר קיבולת נוסעים בינלאומית מכל חברות התעופה האמריקאיות המובילות האחרות והיא חברת התעופה המובילה על פני האוקיינוס האטלנטי עם טיסות ל-44 יעדים טרנסאטלנטיים. לאמריקה הלטינית והקאריביים, דלתא מציעה 288 טיסות שבועיות ל-42 יעדים. בני הברית השיווקיים של דלתא אף מאפשרים ללקוחות לצבור ולפדות SkyMiles על 16,000 טיסות בקרוב, המוצעות על ידי SkyTeam ושותפים אחרים. דלתא נמנית על החברות המייסדות את SkyTeam, ברית תעופה גלובלית שמספקת ללקוחותיה כר נרחב של יעדים, טיסות ושירותים עולמיים. כולל שותפיה לברית SkyTeam ושותפיה העולמיים בקוד המשותף, דלתא מציעה טיסות ל-500 יעדים ברחבי העולם ב-105 מדינות. נוסעים יכולים להזמין טיסות, להדפיס אישורי עליה למטוס ולבדוק את מצב הטיסה ב-delta.com

מטיילים בפסח - חלק רביעי פורסם ב - 20/3/2007
פסח אביב טיול חדשות תיירות החברה להגנת הטבע צבעים של אביב-פסח בגן התעשייה עומר
חוה"מ פסח 4-6 באפריל, 10.00-15.00
הכניסה לגן התעשייה למוזיאון הפתוח ללא תשלום
המוזיאון הפתוח עומר מקיים במהלך חול המועד פסח, 4-6 לאפריל שלל פעילויות, הצגות וסדנאות לכבוד חג האביב והצבעים. הכניסה לגן התעשייה ולמוזיאון ללא תשלום. בכל יום סיפור הפעלה ללא תשלום- "מציירים יופי של עולם" והצגות ומופעים שונים. לצד המופעים יתקיימו מגוון סדנאות מעולם הצבעים: סדנת בלוני רוח צבעוניים ובלוני צורות, בניית צמידי ג`ל צבעוניים, עמדת "ילד הופך צייר" – ילדים לובשים בגדי צייר, מקבלים פלטת צבעים ומציירים מודל. השתתפות בסדנא 8 ₪ לאדם, השתתפות במופעים 20-25 ₪- לילד, 15 ₪- למבוגר.
בנוסף, מגוון הפעלות: פאזלים, מתחקים אחר הצייר במוזיאון בעזרת פלטת צבעים, תערוכות, אוסף מכוניות עתיקות ועוד...
פרטים  והזמנת כרטיסים  בטלפון:  08-6492692 שלוחה- 125
באתר: www.open-meuseums.co.il
 
 תאטרון בובות.                                             צילום: יח"צ
 
תל-חי
"פאן בגן"
פסח במוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי
4,5,7 באפריל 10:00-16:00
המוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי עורך במהלך חול המועד פסח בימים רביעי וחמישי ה-4-5 באפריל, פעילות וסדנאות לכל המשפחה, צילום סטודיו בצבעי אביב, שזירת פרחים וממתקים באווירת חג האביב וסדנת אוריגמי. הסדנאות פתוחות לאורך כל היום בין השעות 10:00-16:00 במחיר 10-15 ₪.
ביום שבת ה-7 באפריל מארח המוזיאון הפתוח לצילום בתל-חי את הרקדנית הוותיקה רינה שיינפלד עם מופע חדש לילדים בו היא נפגשת עם דמויות מסיפורי הילדות האהובים, הבובה ימימה, הכבש ה-16 וסיפורים מן התנ"ך- הנחש והתפוח, חווה, חלום יעקב, היצר. המופע משלב הפעלה מיוחדת לילדים עם חפצים יומיומיים ומסיכות. כוריאוגרפיה וריקוד: רינה שיינפלד, קריאה: קובי מידן. המופע יתקיים בשעה ,11:30 מחיר כרטיס למופע- ילד-40 ₪ הורה-30 ₪. עוד יתקיימו במהלך היום דוכני מכירת פרחים, חליטות, מוצרים מן הטבע, חפצי נוי וסדנאות הפעלה.
פרטים במוזיאון הפתוח לצילום גן התעשייה תל חי טלפון - 6950769- 04
www.photo-mu.co.il
 
מסע עם רוח במוזיאון הפתוח בתפן
3-9 באפריל
 
במהלך חג הפסח וחוה"מ (3-9 באפריל) מקיים המוזיאון הפתוח בתפן פעילויות לילדים ולמשפחות באווירת החג. בכל יום: הפעילות "אנו באנו ארצה"- מסע עם תלבושות בין התמונות התערוכה "החיים בצרור" של יאיר גרבוז וסיפורי המסע לארץ ישראל באמצעות היצירות של גרבוז. "מסע מטמונים בגן הפסלים"- מסע בין הפסלים עם כתבי חידה המובילים לתיבת מטמון וסדנת פיסול בחומר מיוחד. "מסע למרומי הפירמידה"-סדנת יצירה לילדים לעיצוב פירמידה ובניה קבוצתית של פירמידת ענק.
ביום רביעי (4.4) ההצגה "מסע לארץ הכיף"- ליותם יש חדר מלא בצעצועים מכל הסוגים, בכל יום הוא משחק באותם המשחקים עד שיום אחד הרגיש שנמאס לו מאותם הצעצועים, מאמא שלו, מהחוקים ומחליט לצאת ולחפש את "ארץ הכיף". במסעו הוא מגיע לים, לגן החיות, למפעל שוקולד ומגלה שזאת לא "ארץ הכיף" שהוא מחפש.לאחר זמן מחליט יותם לחזור הביתה. הצגה משעשעת המפעילה את הילדים, תפאורה צבעונית מתחלפת, ומוסיקה מקורית.
ביום חמישי (5.4)"מסע מסביב לכוכב בקצב ותו"- מופע מוסיקלי ייחודי דרך צלילים ומנגינות בשילוב כלי נגינה שונים מרחבי העולם, סיפורי עמים ומופע קצב בכלי הקשה. בסיום המופע סדנת יצירה מאצטרובלים וחומרי טבע.
בימי שבת ושני (7.4 ,9.4) הפעילות "מסע יוסף ואחיו"- מפגש סיפור וחיפוש מוצגים במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית סיפור יוסף וכתונת הפסים ומסעות אחיו לבקרו במצרים באמצעות תמונות שצוירו במאה ה-19.
פעילויות נוספות: סדנת יצירת קולאז`, משחקי מחשב, משחקי חשיבה "לצאת מהפלונטר", סרט תדמית מודל תפן, סרט על יאיר גרבוז המוקרנים בכל שעה עגולה. הגלריות פתוחות משעה 10:00-17:00.
הפעילויות בין השעות: 11:00-16.00, בערב חג ויום שישי עד השעה 14.00. ההשתתפות במחיר 22 ₪ לאדם. 10% הנחה למביאים אישור על אירוח בצימר,מלון או בתי הארחה ולמנויי המוזיאונים הפתוחים. לפרטים המוזיאון הפתוח תפן: 04-9109609 ובאתר האינטרנט: www.open-museums.co.il
 
מרום גולן
פעילויות אתגריות לכל המשפחה בחוה"מ המועד פסח
4-9 באפריל
במרום גולן מקיימים פעילות חוויתית ומאתגרת לכל המשפחה במהלך חוה"מ פסח 4-9 באפריל. סדנת בניה והפרחת עפיפונים על צלע הר הבנטל  בכל יום בשעות 10:00-18:00, ניתן לקנות עפיפונים במקום ולקשטם בפינת היצירה. בפינת החי תוקם פינת ליטוף ולצידה סדנת יצירה להכנת פרסת מזל. בחוות הסוסים, טיולי רכיבה לילדים בין השעות 10:00-18:00 בעלות 15 ₪ לילד בליווי הורה. ועוד מסלול מאתגר של כשעה וחצי עד לגבול עם סוריה בטיול טרקטורונים, טומקאר וריינג`רים החל מ-200 ₪ למבוגר וילד. מומלץ לתאם את הטיולים מראש.  במהלך חוה"מ במרום גולן: ארוחות ילדים במסעדת הבוקרים הבשרית, מנות חלביות ב"קופי ענן" וארוחות כשרות בחדר האוכל. עוד במקום: דוכני פופקורן וצמר-גפן מתוק.
פרטים והזמנות בטלפון תיירות מרום גולן- 04-6960267
www.meromgolantourism.co.il
 
"משה בתיבה" באגם חי יראון
הילדים יבנו פירמידת ענק
כל ההכנסות מן הפעילויות יועברו למחלקת הילדים במרכז רפואי זיו בצפת
פסח 3-9 באפריל
אגם חי ביראון הופך לנהר היאור במצרים, במהלך חול המועד פסח הילדים באגם-חי יבנו תיבות, יצבעו, יקשטו, יעצבו אותן וישיטו בהן את בובת משה הקטן. עוד באגם, כל מבקר יוכל לרכוש פירמידה קטנה, שתהווה לבנה במיצג שייבנה לפירמידת ענק. בסוף החג יועבר המיצג בכיתוב ההקדשות אל מחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו, יחד עם כל הכספים שיאספו מן הפעילויות והסדנאות שיתקיימו באגם במהלך החג.
באגם-חי- ברבורים, ברווזים, אווזים, ציפורים, וחיות נוספות- נחשים, איילים, סנאים, כבשים, עיזים, סוסי פוני, לאמות ואלפקות. במהלך השהות באגם, מציעים לאורחים אזור דייג (אפשרות להשכרת חכות), פינות ליטוף והאכלה, סירות פדלים לשייט- תוך כדי השייט ניתן להאכיל את עופות המים, הדגים, הבמבים והאלפקות, מתקני משחקים, מדשאות פיקניק ומזנון לארוחות קלות.
 
שעות הפעילויות באגם-חי יראון:
ימים א` – ה` - בין השעות 10:00-16:00
ביום שישי וערבי חג - 10:00-14:00.
השתתפות בסדנאות:  5-18 ₪ כולן קודש למחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת.
טל:   04-6868304 www.yiron-tour.co.il
 
  טווס באגם חי יראון.                                        צילום: רוני סורג`ון
 
פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל זו השנה השלישית :
בנק הפועלים מזמין את עם ישראל לבקר בחג הפסח במגוון אתרים ומוזיאונים ברחבי הארץ  ללא תשלום
כל אזרחי ישראל מוזמנים לבקר - ללא תשלום - 
ב-48 אתרים, פארקים ומוזיאונים במהלך חול המועד פסח,
לעומת 36 אתרים בשנה שעברה
חסכון מוערך למשפחה: כ- 400 ₪
עלות פתיחת האתרים חינם לציבור הרחב: כ-5 מיליון ₪
הפרויקט יתקיים ביום הראשון של חול המועד פסח - יום ד` ט"ז בניסן תשס"ז 4/4/07, ביום חמישי י"ח בניסן 5/4/07, ביום שישי י"ט בניסן 6/4/07 וביום ראשון (ערב החג השני) כ` בניסן 8/4/07.
לפרטים על האתרים ולמועדי פתיחה – טלמסר: 6066111-03
מאות אלפי משפחות בישראל נוהגות לנצל את ימי חול המועד פסח לטיולים ברחבי הארץ. כחלק מפעילותו למען הקהילה והחברה בישראל החליט בנק הפועלים, לפני שלוש שנים, ליזום פרויקט מיוחד, "פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל", במסגרתו מוזמנים כל תושבי המדינה לביקור – ללא תשלום – ב-48 אתרים ומוזיאונים ברחבי ישראל במהלך חול המועד פסח. פרויקט זה זכה להצלחה עצומה, והבנק ממשיך בו זו השנה השלישית ברציפות. השנה השקיע בנק הפועלים בפרויקט כ- 5 מיליון ₪".
שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים, אמר: "אנו שמחים לאפשר לכל עם ישראל לחגוג את חג החירות בדרך מהנה ופוריה, שיש בה גם עניין וגם למידה. בנק הפועלים שם לעצמו מטרה לקדם את מורשת ישראל ולתמוך בהעברתה לדורות הבאים, ומשום כך אנו מייחסים חשיבות רבה לפרויקט ייחודי זה. בחג החירות, אנו שמחים להעניק לעם ישראל את החופש לבקר ללא תשלום בפרקים ובמוזיאונים לפי בחירתם, ומאחלים לכל תושבי המדינה חג אביב בטוח, שמח ועשיר בטיולים".
דני דנקנר, יו"ר "פועלים בקהילה" אמר: התגובות החיוביות והנרגשות שקיבלנו מרבבות אזרחים בשנתיים האחרונות עודדו אותנו להמשיך ב"פרויקט "פועלים למען תרבות, טבע ויופי" זו השנה השלישית, ואף להרחיבו. אני מזמין את כל עם ישראל להגיע ולבלות עם כל בני המשפחה באתרי טבע ובמוזיאונים בכל אזורי הארץ היפה שלנו".
צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים, אמר: "מבין הפרויקטים הרבים שבנק הפועלים יוזם למען הקהילה והחברה בישראל, `פועלים למען תרבות, טבע ויופי` בולט בייחודו, כפרויקט הנוגע בלב ליבה ומורשתה של מדינת ישראל. אנו משלבים בין ההוויה הישראלית העכשווית לבין ההיסטוריה של מדינת ישראל, ומאפשרים לעם ישראל ליהנות מחופשת החג תוך העשרת הידע של הילדים וההורים על מורשת ישראל, תרבותה ויופיה."
במטרה להבטיח את השתתפותן והנאתן של מספר מכסימלי של משפחות, הבנק יפרסם את מבצע "פועלים למען תרבות, טבע ויופי" בכל אמצעי התקשורת האלקטרונית והכתובה, וכן באינטרנט.
היכן ניתן לבקר :
 
1)מוזיאון ארץ ישראל
2)מוזיאון ישראל ירושלים
3)גן גורו-גן השלושה

 

קואלה מגן גורו בגן השלושה.                          צילום: יח"צ

4)יער האיילים-מושב אודם
5)מוזיאון עין חרוד
6)מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית
5)מוזיאון תל אביב לאמנות
6)מוזיאון חיל האויר
7)מוזיאון הרצליה
8)מוזיאון בית התפוצות
9)מוזיאון חיפה לאמנות ישראלית-2 מוסדות
10)מוזיאון ימי לאומי חיפה
11)אתר אקו כנרת
12)מוזיאון פתח תקוה לאמנות
13)אמת תנינים- בית חנניה
14) גן לאומי ציפורי
15) גן לאומי מבצר נמרוד
 16)גן לאומי בית שאן
17)שמורת הטבע עינות צוקים
18)גן לאומי עבדת
19) מרכז המבקרים מצפה רמון
20)חי בר יטבתה
21)מוזיאון ג`ו אלון בנגב
22)מוזיאון הכט אוניברסיטת חיפה
23)מוזיאון לתולדות ההתיישבות בעמק
24)מוזיאוני אשדוד- 2 מוסדות.
25)מוזיאון ארצות המקרא ירושלים
26)גני הטבע תל אביב
27)מרכבות לטרון
28)בית ראובן תל אביב
29)מוזיאון נחום גוטמן תל אביב
30)מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד
31)גן החיות בחיפה
32)מוזיאון לאמנות אום אל פאחם
33)מוזיאון יד ושם
34)יד מרדכי
35)סינמטק תל אביב
36)מוזיאון עין הוד
37)יד לשריון לטרון
38)מוזיאון העלייה הראשונה
39)המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל חיפה
40)מוזיאון לוחמי הגיטאות
41)הגן הבוטני ירושלים
42)מוזיאון עתיקות הגולן ופארק קצרין
43)מוזיאון משואה
44)מוזיאון טיקוטין
45)מוזיאון העיר חיפה
 
צילום תמונה ראשית: יח"צ

 
 
 
לחלק ראשון לחצו כאן>>>
 
לחלק שני לחצו כאן>>>
 
לחלק שלישי לחצו כאן>>>
 

מטיילים בפסח פורסם ב - 2/4/2007
טיול פסח חול המועד טבע פעילות מטיילים בפסח עם FixTravel 
 

טיולי החברה להגנת הטבע לחול המועד פסח 
משפחות
לילות ירח
3.4.07, שלישי לילה חוה"מ פסח , משפחות
טיול ליל ירח מלא ללא צורך בפנסים. נצא להליכה מהנה ביותר בתוך ערוצו של נחל סדום, נאזין לקולות הלילה ואולי גם נפגוש בשוכני המדבר הליליים. נמשיך במעלה הנחל תוך כדי חציית נופי החוואר, היוצרים תצורות מרהיבות לאור הירח.
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
שירת הציפורים מסביב לאגם
3.4.07, שלישי חוה"מ פסח, סיור צפרות לכל המשפחה
פעילות חוויתית לכל המשפחה מסביב לאגם היפהפה בצרעה, המשמש מקום מפגש למגוון רב של ציפורים ובעלי חיים. הפעילות כוללת: צפייה בטיבוע ציפורים, בניית קנים ותיבות האכלה, סיור באזור ועוד הפתעות - כיף אמיתי.
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
  
שירת האביב של הציפורים- טיול מיוחד לנופשים בצפון
4.4.07, רביעי, חוה"מ פסח, חווית צפרות לכל המשפחה
מבלים בצפון? מחפשים חוויה מיוחדת? בואו לבלות בבריכות הדגים של קיבוץ האון, על חוף הכינרת, בפעילות מהנה לכל המשפחה: סיור אל שירת האביב של הציפורים. נאזין לשירה ונבחין בין הציפורים, נצפה ביופיין ונשתתף בטיבוען.
מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 
לטיולים נוספים של החברה להגנת הטבע בתאריכים 3-6 באפריל לחצו כאן >>>
 
 
חוויה במצדה
6.4.07, שישי חוה"מ פסח, משפחות
הצגת סיפור מצדה תוך כדי מפגש עם דמויות מעברה, תצפיות מרשימות, נוף מדהים ועוד הפתעות. עלייה בשביל הנחש האתגרי וירידה ברכבל. לסיום ניסע לנחל בוקק, להשתכשכות והתרעננות בבריכות המים המתוקים.
מכוניות פרטיות. בתשלום, כולל כניסה למצדה וירידה ברכבל. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
אביב של זרימות בבניאס
7.4.07, שבת חוה"מ פסח, משפחות
מי הפשרת השלגים מציפים את הבניאס בכמויות מים מרשימות וחג האביב ממלא את המסלולים בשטיחים צבעוניים של פריחה. נצא להכיר את הבניאס במסלול מדהים ופחות מוכר ונסיים עם הפתעה רטובה.
אוטובוס. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 

לטיולים נוספים של החברה להגנת הטבע בתאריכים 6-9 באפריל לחצו כאן>>> 

 

פסח בעמק השלום 
עמותת לטם מזמינה את הציבור הרחב, לעמק השלום ביקנעם, להשתתף בשלל הפעלות ופעילויות לחג : סדנאות ומשחקים להכרת פירות ההדר, פעילויות להכרת ארבעת החושים, גלוי מטבעות עתיקות וטיול בשבילים המובילים למערות קדמונים. הפעילויות יתקיימו בין התאריכים 4-5.4.07

לפרטים והרשמה : עמותת לטם 9591808 04  , www.lotem.cet.ac.il

לפירוט הפעיליות ולטיולים נוספים בחבל הבשור לחצו כאן>>>

 
 


"משה בתיבה" באגם חי יראון
הילדים יבנו פירמידת ענק
כל ההכנסות מן הפעילויות יועברו למחלקת הילדים במרכז רפואי זיו בצפת
פסח 3-9 באפריל
אגם חי ביראון הופך לנהר היאור במצרים, במהלך חול המועד פסח הילדים באגם-חי יבנו תיבות, יצבעו, יקשטו, יעצבו אותן וישיטו בהן את בובת משה הקטן. עוד באגם, כל מבקר יוכל לרכוש פירמידה קטנה, שתהווה לבנה במיצג שייבנה לפירמידת ענק. בסוף החג יועבר המיצג בכיתוב ההקדשות אל מחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו, יחד עם כל הכספים שיאספו מן הפעילויות והסדנאות שיתקיימו באגם במהלך החג.
באגם-חי- ברבורים, ברווזים, אווזים, ציפורים, וחיות נוספות- נחשים, איילים, סנאים, כבשים, עיזים, סוסי פוני, לאמות ואלפקות. במהלך השהות באגם, מציעים לאורחים אזור דייג (אפשרות להשכרת חכות), פינות ליטוף והאכלה, סירות פדלים לשייט- תוך כדי השייט ניתן להאכיל את עופות המים, הדגים, הבמבים והאלפקות, מתקני משחקים, מדשאות פיקניק ומזנון לארוחות קלות.
 
שעות הפעילויות באגם-חי יראון:
ימים א` – ה` - בין השעות 10:00-16:00
ביום שישי וערבי חג - 10:00-14:00.
השתתפות בסדנאות:  5-18 ₪ כולן קודש למחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת.
טל:   04-6868304 www.yiron-tour.co.il

לפעילויות נוספות בגן התעשייה עומר, במוזאן תפן, במרום גולן ועוד לחצו כאן>>> 
  
 

חדשות תיירות פורסם ב - 28/3/2007
חדשות תיירות שטוקהולם ים המלח מלון טיול דן טיסות כשרות לפסח- ב"ישראייר" נערכים לקראת החג
כטון מצות וכ - 1000 ליטר יין, יוגשו במסגרת ארוחות חגיגיות בטיסות של החברה למגוון יעדים באירופה, בארה"ב ולאילת, במהלך החג.
לרגל החג, הוכשרו מטוסי החברה, כולל מטוסי האיירבוס שהחברה החלה להפעיל לאחרונה, בפיקוחו של הרב פנחס אלטהויז, רב החברה. ההכשרה מתבצעת עפ"י הכללים המחמירים ביותר. בשלב ראשון מנקים את המטוסים, התנורים והמתקנים במטוס ואחרי 24 שעות מכשירים את כל הציוד בחום הגבוה ביותר, עפ"י כללי ההלכה.
החל מ- 2.4.07, מתחילים להגיש במטוסים אוכל כשר לפסח בלבד. זאת לאחר שהמטוסים עברו בדיקת חמץ קפדנית והחמץ של החברה נמכר  לגויים.
גם מוצרי הדיוטי פרי הנמכרים בטיסות החברה עברו התאמה לרוח החג.
לרגל הטיסות בחג, המתאפיינות בטיסות משפחתיות עם ילדים, נערכו דיילי החברה לשעשע את הילדים בעזרת חוברות הפעלה, שעשועונים ומשחקים .
 
גידול ברווח ברשת מלונות דן
עמי הירשטיין – מנכ"ל רשת מלונות דן הציג היום את התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2006 :
למרות מלחמת לבנון השנייה - גידול של כ- 102.4% ברווח הנקי בשנת 2006:  הסתכם בכ- 127.5 מיליון ₪ לעומת רווח של כ- 63 מיליון ₪ ב-2005.
גידול של כ  5.9% בהכנסות משירותים: כ- 707 מיליון ₪ לעומת כ- 667.8 מיליון ₪ אשתקד.
גידול של כ 7.5% ברווח התפעולי לפני פחת ומימון: הסתכם בכ- 188.2 מיליון ₪ לעומת 175 מיליון ₪ אשתקד.
עמי הירשטיין – מנכ"ל רשת מלונות דן הציג היום לדירקטוריון החברה את התוצאות הכספיות לשנת 2006. התוצאה מציגה רווח שיא של כל הזמנים וזאת על אף ארועי השנה החולפת. רשת דן מחזקת את מעמדה כרשת בתי המלון הגדולה והמובילה  בישראל מבחינת היקף הכנסותיה.
עמי הירשטיין אמר היום בנושא: "שנת 2006 היתה שנה רבת תהפוכות בענף המלונאות בישראל והתאפיינה בשתי תקופות אשר השפיעו באופן מנוגד לחלוטין על תוצאותיה העסקיות של החברה. עד ליום 12 ביולי 2006, מועד פרוץ "מלחמת לבנון השנייה", חלה עלייה משמעותית במספר התיירים הנכנסים לישראל אשר השפיעה משמעותית לטובה על תוצאותיה העסקיות של החברה. המלחמה גרמה לירידה משמעותית במספר התיירים הנכנסים לישראל. למרות השפעות אלו, אשר גרמו לפגיעה קשה בענף, הצליחה החברה להגיע להישג חסר תקדים ולהכפיל את הרווח הנקי לעומת הרווח ב- 2005. הישג זה הושג בזכות צוות עובדים ומנהלים מקצועיים אשר זיכה את הרשת במקום הראשון במדד השירות מבין כל העסקים בישראל. כמו-כן, ההשקעות הגדולות במלונות הרשת ואימוץ החידושים בתחום האינטרנט והתקשורת תרמו אף הם להצלחה זו."
עוד הוסיף עמי הירשטיין: "התוצאות העסקיות של החברה מצביעות על איתנותו של ענף התיירות ככלל ושל רשת מלונות דן בפרט. ענף התיירות בישראל הוא ענף תנודתי המושפע מגורמים אקסוגניים רבים אשר העיקרי שבהם הוא המצב הגיאופוליטי והיציבות האזורית. תנודתיות זו משפיעה על שורת הרווח וההכנסות ברבעון השלישי והרביעי אך עימה יש להדגיש את יכולתה של הרשת להתאים עצמה למציאות משתנה. למרות התמתנות המגמות השליליות כתוצאה ממלחמת לבנון השנייה, השפעתה עדיין ניכרת."
 
תיירות מרפא מגרמניה לים המלח 
 בעקבות סבבי פגישות שערך שר התיירות היוצא מר יצחק הרצוג ומנכ"ל משרד התיירות מר נחום איצקוביץ, עם נציגי הממשל הגרמני, נערך היום במשרד הבריאות הגרמני בברלין יום עיון בנושא יכולות השיקום והריפוי בים המלח. בסמינר השתתפו נציגי משרד הבריאות הגרמני, קרנות הביטוח הפנסיוני וקופות החולים הגרמניות, מומחים גרמנים וישראלים מתחום הדרמטולוגיה ונציגי משרד התיירות ותעשיית התיירות בראשות מנכ"ל המשרד.
במשרד התיירות מקווים שהצלחתו של יום העיון תביא לשינוי במדיניות קרנות הביטוח הפנסיוני באשר לשליחת חולי פסוריאזיס לטיפול בים המלח ולהחזרת ים המלח למודעות הרופאים המטפלים והמאשרים לקופות החולים הגרמניות, במהלך יום העיון סקרו המומחים הישראלים, פרופ` שמעון מוזס ודר` מרקו הררי, את יכולות הריפוי והשיקום של ים המלח, כמו גם את תוצאותיו של מחקר רפואי מקיף, המשותף למכוני מחקר ישראלים וגרמנים, המוכיח כי הטיפול במחלת הפסוריאזיס ים המלח מאפשר טווחי זמן ארוכים יותר של הפוגה מתסמיני המחלה, יותר מכל טיפול מוצע אחר.
כאמור, עריכת יום העיון התאפשרה בעקבות מספר פגישות שנערכו בנושא ובראשן פגישת שר התיירות היוצא מר יצחק הרצוג עם שרת הבריאות הגרמנית, הגב` אורסולה שמידט ועם שר העבודה והרווחה וסגן הקאנסלרית, מר פרנס מונטפרינג, שסייעו שניהם בקידום הנושא.
במהלך יום העיון ציין מנכ"ל משרד התיירות כי ממשלת ישראל מייחסת חשיבות רבה להגעתם של חולים מגרמניה להירפא בים המלח ומקווה שהסמינר יהיה צעד נוסף וחיובי בדרך לשינוי במדיניות הנוכחית ולשליחתם של חולי פסוריאזיס לטיפולים בים המלח, שהוכחו כיעילים ביותר.
דר` הנס גארוג פאוסט, יו"ר ועדת הבריאות של הבונדסטאג הגרמני, ציין בדבריו את חשיבות קידום הנושא ואת מחויבותו ומחויבות ועדת הבריאות לתהליך, בסופו יזכו החולים הגרמנים לטיפול ההולם והטוב ביותר.
כמו כן, במהלך היום נפגש מר איצקוביץ עם מנכ"ל משרד הבריאות הגרמני דר` תיאו שרדר בפגישתם דנו השניים ביכולות הריפוי של ים המלח ובדרכים השונות לקידום הנושא. 


 לאחר בצורת ארוכה : טיסות ישירות משטוקהולם לת"א
הסיטונאי השוודי "סברה טורס" מתחיל היום בהפעלת "סברה אקספרס" – 33 סבבי טיסות שבועיות בקו שטוקהולם – ת"א.
הטיסות ימשכו בשלב זה עד חודש אוקטובר והן מציעות רשת חיבורים נוחה ליעדים רבים ברחבי סקנדינביה. בטקס חגיגי שנערך היום בנמל התעופה בשטוקהולם בהשתתפות של שגריר ישראל בשבדיה מר אביתר מנור, שגריר שוודיה בישראל מר רוברט רודברג ומנהל לשכת התיירות בסקנדינביה, מר מיכאל חן נחנכה היום טיסת "סברה אקספרס" הראשונה ועליה 175 תיירים שוודים.
מנכ"ל משרד התיירות מר נחום איצקוביץ, אמר היום כי מדובר בסנונית ראשונה שתביא לתחילת ההתאוששות בשוק הסקנדינבי.
אחד החסמים המרכזיים בפיתוח התיירות מסקנדינביה, שידעה שפל חסר תקדים בשנים האחרונות, הוא חסם התעופה. לדבריו, הצלחת פעולות "סברה אקספרס" תהווה זרז לכניסתם של סיטונאי תיירות סקנדינבים נוספים ולפתיחתם מחדש של קווי תעופה – סדיר ושכר – בין מדינות סקנדינביה לת"א ולאילת.
הפעלת סבבי טיסות אלה והצלחתם מתאפשרת הודות לשיווק הנרחב של פעילות זו, באמצעות אתר אינטרנט שהוקם לטובת פעילות זו ולשיווק נרחב באינטרנט "sabraexpress.com" , בשיתוף מנהל השיווק במשרד התיירות. כמו כן, הודות לרשת ביטחון כלכלית שמעניק המשרד להפעלת סבבי טיסות אלה, במסגרת מדיניותו לעידוד טיסות השכר מאירופה. 
  
בניית "פירמידות" בפסח - באגם חי יראון
כל ההכנסות קודש למרכז רפואי זיו בצפת למימון פרויקט "רופאי חלום".
אגם חי יראון החליט להירתם למען פרויקט "רופאי חלום" במרכז רפואי זיו בצפת.
במהלך חול המועד פסח, יערכו באגם חי יראון פעילויות לכל המשפחה. בין הפעילויות השונות  יוכלו גם הילדים המבקרים באגם חי, לרכוש "פירמידות" קרטון ,להרכיבן, לצייר ולאייר אותן ואף לכתוב הקדשות למען ילדים המאושפזים  במרכז רפואי זיו בצפת.
ה"פירמידות" ימכרו במחיר סמלי, והסכום שייאסף יועבר לאגודת ידידי מרכז רפואי זיו, כאמור, כתרומה לפרויקט "רופאי  החלום" במסגרתו מבקרים מדי יום במחלקת הילדים של המרכז הרפואי זיו ליצנים רפואיים שעברו הכשרה ייעודית למטרות אלו.
חשיבותו של הפרויקט לדברי סגל מחלקת ילדים היא רבה ומשמעותית ביותר, נוכחותם של הליצנים מפחיתה את חרדות המטופלים הצעירים, הליצנים מלווים אותם בטיפולים מכאיבים ועוזרים להם לשמור על חיוך.
מחקרים מצביעים על חשיבות החיוך ומצב הרוח הטוב כחלק מתהליך הריפוי וההחלמה, הצחוק מעלה את רמת החיסון של הגוף ועוזר לו להילחם במחלות וזיהומים ולקצר את תקופת ההחלמה.
האווירה במחלקה ובקרב המשפחות חיובית מאוד ושיתוף הפעולה לו זוכים הליצנים הנו רב מצד כל הנוכחים במחלקה. 


 בואו לחפש בפסח את הכמהין – הזהב של הנגב:
המועצה האזורית אשכול ואגודת חבל שלום יערכו בפסח. סיורים ללא תשלום לחשיפת החקלאות המצליחה, סודות המדבר. וישובי חלוצית החדשים שקולטים מתישבים מכל הארץ.
מי שרוצים לשלב בין טיול פסח מהנה עם כל המשפחה ואפשרות לבחינה של מקום וסגנון מגורים חדש, מוזמנים להצטרף לסיורים מאורגנים שיערכו בחול המועד פסח המועצה האזורית אשכול  וחבל שלום. הסיורים יערכו בימים רביעי וחמישי (4-5 באפריל) במספר מסלולים כולל אתרי ההקמה של ישובי חלוצית החדשים, משולש הגבולות ישראל – מצריים – רשות פלשתינאית, מושבי חבל שלום והמכינה הקדם צבאית בעצמונה.
ישובי חלוצית נמצאים בעיצומם של הכשרת קרקעות אדירה של הקרן הקיימת לישראל, שבמסגרתה נבנית בשטחי מדבר ושממה תשתית להקמת חקלאות מתוחכמת וישובים חדשים "יש מאין". הישובים מיועדים לקליטת תושבי עצמונה ונצרים מגוש קטיף וכן אוכלוסיה חדשה מכל הארץ. במסגרת הסיורים תוצג החקלאות המצליחה באזור, כולל תפוחי אדמה אורגניים ופלפל ליצוא.
במסגרת הסיור בישובי חלוצית יוצג עולם המסתורין סביב איסוף פטריות הכמהין, המכונות "הזהב של הנגב". הפטריות נאספות בעונה זו של השנה בנגב המערבי בעיקר על ידי בדואים שיודעים לזהות את מיקומן ולאתר אותן בדרך סודית. מחיר קילו של פטריות כמהין מגיע לאלפי שקלים בצרפת ואיטליה ובאיתורן מושקע במדינות אלו מאמץ רב בעזרת כלבים וחזירים.
מסלול סיור נוסף יהיה למשולש הגבולות כולל תצפית לעבר מצריים ורצועת עזה מאנדרטת הפלדה, ביקור במעבר הגבול עם מצריים, בקיבוץ כרם שלום וסקירה על סיפור הקמת 11 הנקודות, שהניחו את התשתית להתיישבות בנגב. המעוניינים יוכלו לבקר במכינה הקדם צבאית עצמונה ולשוחח עם תלמידים.
מסלולי טיולים יצאו בימים רביעי וחמישי (4-5 באפריל) בשעות  10:00, 12:00 ו-14:00 מהמרכז הקהילתי של חבל שלום ("הדיונה"). כל הסיורים ללא תשלום והם ימשכו כ-90 דקות (כל אחד). מומלץ לתאם ולהירשם מראש באגודת חבל שלום
בטלפון: 08-9961782/3. 
ביום רביעי, 4.4, בשעות 10:00-16:00 יערך ב"דיונה" הפנינג לכל המשפחה עם הפעלות לילדים, מתנפחים, דוכנים של אמנים ומכירה של מוצרי מזון מהאזור. הכניסה ללא תשלום, אך ההשתתפות בפעילויות השונות בתשלום. 
   

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 3/5/2007
מטיילים בסוף השבוע חדשות תיירות ירושלים אופניים מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

 
פרחי בר.                                                צילום: עופר הוכברג 
 
שוק הפרחים של תל אביב חוזר באביב
 
שוק הפרחים יערך בארבעת ימי השישי של חודש מאי, בשיתוף עיריית תל אביב – יפו ובחסות ארגון מגדלי הפרחים.
בעקבות הצלחת שוק הפרחים של תל אביב, יחזור השוק לפעול בגן מאיר באביב בארבעת ימי השישי של חודש מאי. בשוק יפעלו כארבעים דוכני פרחים, שיופעלו בעיקר על ידי מגדלי פרחים. בשוק יפעלו פינות יצירה לילדים, גן משחקים, סדנאות יוגה-צחוק (ללא תשלום), בית קפה, בר מיצים ושייקים ופינות "זולה" לרווחת המבקרים באירוע. במהלך כל היום ינגנו הרכבי סלסה וג`אז, מוסיקה ווקלית ומוסיקה קלאסית, על פי המסורת בשווקי הפרחים באירופה. השוק מופק על ידי חברת "קשר פקטור", בשיתוף עיריית תל אביב – יפו ובחסות ארגון מגדלי הפרחים.
מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד, מסר ששוק הפרחים הוא הזדמנות מצוינת לחשוף פרחים חדשים ומיוחדים שמופנים בדרך כלל ליצוא בפני הציבור הרחב ולקרב אוכלוסיות חדשות שאינן רגילות לרכוש פרחים מדי שבוע. הודות למכירה הישירה מהמגדלים לצרכנים נחסכים פערי התיווך המשמעותיים בענף הפרחים לטובת כל הצדדים. בנוסף נהנים המבקרים מפרחים טריים מאחר והמגדלים יביאו אותם בבוקר איתם ישירות מהמשק.
שוק הפרחים בגן מאיר מהווה מוקד משיכה למבקרים הרבים שפוקדים את מרכז תל אביב בימי שישי. על פי הערכה בכל אחד מימי השישי בהם פעל השוק בעבר ביקרו בו כ-10,000 איש. לצד דוכני הפרחים ימכרו בשוק מוצרים משלימים כמו אגרטלים, סיכות פרחים, פרחים יבשים ואביזרי נוי אחרים.
השוק יפעל בימי שישי בתאריכים 4,11,18,25 במאי משעה 9:00 ועד כשעה לפני כניסת השבת. הכניסה לשוק חופשית!
אתר ארגון מגדלי הפרחים: www.fgo.co.il 
  
טיולי החברה להגנת הטבע לסופשבוע ל"ג בעומר   4-5.5.07
 
משפחות
למרגלות ההר   15 ₪
4.5, שישי בוקר, טיול קצר לכל הגילאים
בית ספר גליל של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לטיול בערוצו היפיפה של נחל נריה למרגלות הר מירון. טיולים בשבילים המובילים לתצפיות מרהיבות, לפריחה ססגונית ולנופים הכי יפים. המסלולים קצרים ונוחים.
מכוניות פרטיות. 15-25 ₪ בלבד. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
ירח ואש בפארק החולות
4.5.07, שישי ערב, משפחות גיל 5+
שקיעת השמש על רקע גבעות החול הרכות של ניצנים, היא פתיחה נפלאה לחגיגות ל"ג בעומר. נטייל בחול הרך, נחפש עקבות, ונחגוג סביב המדורה עם תפו"א, מרשמלו ומשחקי חג. 
אוטובוס. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

פארק ניצנים.                                               צילום: איל קמיר
 
בשבילי לוחמי בר כוכבא
5.5.07, שבת, משפחות
נטפס למגדל התצפית במצפה משואה, נצפה לעבר השפלה והרי ירושלים ונרד בשביל העובר בתוך חורש ים תיכוני אל חורבת מדרס. נבקר בשרידי היישוב ונתנסה בזחילה חוויתית במערות בהן הסתתרו לוחמי בר כוכבא. הזחילה במערות אינה חובה.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
רוכבים אל המחילות
טיול אופניים בשיתוף רוזן&מינץ
5.5.07, שבת, משפחות גילאי 10+
טיול רכיבה מקסים בגבעות שפלת יהודה. נצפה לעבר שפלת החוף והרי ירושלים ממצפה משואה, נרכב בנופים מופלאים מרמת אבישור לתל גודד, שם נעצור למסלול הליכה קצר ונתנסה בזחילה במחילות המסתור של לוחמי בר כוכבא.
רכיבה בדרגת קושי בינונית, אורך המסלול כ- 15 ק"מ. ניתן לשכור אופניים וקסדה בעלות של 75 ₪. טכנאי של רוזן&מינץ ילווה את הרוכבים ויעניק טיפים והמלצות. כולל רכב ליווי, לבעלי ניסיון ברכיבת שטח. גילאי 10+.
 מכוניות פרטיות. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
בשבילי רמת הגולן
4.5.07, שישי, משפחות
בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לשני סיורי יום שישי:
*עם הפנים לסוריה-טיול ברכס בשנית ותצפית מרהיבה מבנטל.
* נשרים ונחלים ברמת הגולן-ביקו בשמורת גמלא וטיול בנחל אל-על
ההשתתפות בהרשמה מראש, מחיר לסיור 25 ₪ לאדם, 100 ₪ לרכב פרטי.
לפרטים והרשמה: בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע: 04-6965030
 

דיה במעופה.
 
אל עופות המים
5.5.07, שבת, טיול צפרות לכל הגילאים
עונת הקינון בעיצומה וזוהי הזדמנות נפלאה לצאת לסיור מרתק במאגרי נחל שורק,  לצפות בקינון של עופות המים: תמירונים, סיקסקים, טבלנים, סופיות ועוד בונים את ביתם בינות לצמחים ובתוך הסבך ומגדלים את אפרוחיהם, מרתק, כדאי להצטייד במשקפות.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
לילה במדבר
4.5.07, שישי, 18+
מעט לפני חשיכה נגיע לאזור שדה בוקר לטיול בנחל חווארים, שגבעות החוואר שמסביבו יוצרות נוף ייחודי מרהיב ביופיו. בהמשך הערב יאיר מעלינו הירח ויוביל אותנו בתוואי היפהפה של הנחל עד לנקודת הסיום שם תחכה לנו מדורת ל"ג בעומר מפתיעה. בהדרכת נווית ענבר.
אוטובוס. בתשלום, כולל קומזיץ וכיבוד קל.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
בין יער לנחל                   
5.5.07, שבת, 18+
נלך על שביל ישראל בגליל העליון, הירוק והפורח במיוחד בעונה זו. נרד במדרגות סלע ביער ברעם, נמשיך בערוץ נחל דישון ונהנה מפריחה אביבית יפה ומזרימת המים.
אוטובוס. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

 

גליל עליון.                                                   צילום: איל קמיר
 
פנויים פנויות
אוויר פסגות בגליל העליון
5.5.07, שבת, פו"פ גילאי 35-25
אוויר פסגות ונוף ירוק במרומי הגליל העליון, במסלול החוצה את רכס פקיעין. מהכפר בית ג`אן נלך בין עצי החורש אל הר פקיעין, נרד לעין חותם, מעיין צלול בנחל כזית תיכון, ונסיים בכרם זיתים יפהפה ליד חורפיש. בהדרכת מייטרי.
אוטובוס. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
צילום תמונה ראשית: אפי פרי, החברה להגנת הטבע

מבלים בשבועות פורסם ב - 22/5/2007
0 פעילות לחג השבועות 

קיפצובה מזמינה את הקהל הרחב להשתתף בתהלוכת שבועות קיבוצית קיפצובה חוגגת את חג שבועות כמיטב המסורת הקיבוצית, ומזמינה את הקהל הרחב להפנינג שבועות הכולל תהלוכת חג ומגוון פעילויות מיוחדות לחג השבועות
בחג שבועות,יום רביעי,23.05.07, בין השעות 11:00- 16:00 , יתקיים בפארק קיפצובה הפנינג שבועות. הקהל הרחב מוזמן לקחת חלק בתהלוכת ביכורים שתכלול תצוגת טרקטורים ועגלות מענפי המשק כמיטב המסורת, במקום ייערך טקס הגז, סדנאות הכנת טנא וערכות טוגה.
מיד בסיום התהלוכה בין השעות 17:00-19:00, יפתח במלון בלמונט, ערב גבינות ויין, מלווה במוסיקת ג`אז שברקע שקיעת השמש בין הרי ירושלים.
הכניסה להפנינג והשתתפות בתהלוכה כלולה במחיר הכניסה לפארק דמי השתתפות בערב גבינות ויין – 30 ש"ח, מחיר כניסה לפארק "קיפצובה": ילד עד גיל 14 – 52 ₪, מבוגר- 32 ₪ 
  
חוגגים שבועות ב"כנען ספא"
השף אייל שני מעביר סדנת בישול בנושא מאכלי חלב
מלון "כנען ספא" הממוקם על פסגת הר כנען, מציע חופשת שבועות מפנקת (בתאריכים 24.5.07 – 22.5.07), עם מגוון פעילויות לגוף ולנפש.
ביום שלישי, ערב החג, יתקיים קוקטייל חגיגי ולאחריו יובל כספין במופע: "שר בעקבות האהבה".
ביום רביעי לפני הצהריים, יעביר הצייר דוד לוויתן, כיתת אמן ולפנות ערב יגיש הרב אייל ריס הרצאה בנושא: הקבלה – סוד האותיות והשמות.
ביום חמישי לפני הצהריים, יגיש השף אייל שני סדנת בישול לחג בנושא: גבינות ומוצרי חלב. 
  
פסטיבל תפוחי האדמה –
יום חמישי, 24 במאי, מצפה גבולות, חבל הבשור 
הפסטיבל נערך ביום החופשה של אסרו חג שבועות כדי לאפשר השתתפות של משפחות עם ילדים, מבקרים דתיים ויצרני תפוחי אדמה שומרי כשרות.
פסטיבל תפוחי האדמה השני יערך ביום חמישי 24 במאי במצפה גבולות שבחבל הבשור. במסגרת הפסטיבל יערכו שלל פעילויות לילדים ביניהם תחרויות היתוליות, פיסול בפירה, הכנת חותמות אישיות מתפוחי אדמה, מופעי בישול, סיורים בשדות תפוחי אדמה על גבי טרקטור ועגלה והוצאת תפוחי אדמה מהשדה, תצוגת אופנה של בנות הקיבוצים והמושבים ממגמת האופנה בבית הספר התיכון האזורי שעיצבו במיוחד לאירוע בגדים משקי תפוחי אדמה, אוהל מספרי סיפורים לילדים בנושאים חקלאיים ושוק איכרים ואומנים מחבל הבשור. 
עוד בפסטיבל מופע תיאטרון רחוב והופעות מוסיקליות מהרי האנדים, מקורם של תפוחי האדמה, שינגנו מוסיקת סלסה, מריאצ`י, ג`יפסי, לטינ-רוק ועוד, במגוון כלי נגינה.
במסגרת הפסטיבל תתקיים תערוכה של זני תפוחי אדמה שונים, תוך מתן הסברים על ההבדלים בין הזנים והתאמתם לבישול, אפיה או טיגון. כן תתקיים תערוכה של כלים חקלאיים. באי הפסטיבל יקבלו שי אביבי: שקית תפוחי אדמה מובחרים מתנת מגדלי תפוחי האדמה בחבל הבשור.
הפסטיבל יערך במצפה גבולות (ליד קיבוץ גבולות – כביש 222) בחבל הבשור בין השעות 10:00-17:00. הכניסה לפסטיבל חופשית. חלק מהפעילויות בתשלום.
טל: 054-7919282. מידע על אתרי בילוי ולינה באתר: www.habsor.co.il 
 
חגיגה לאוהבי השוקולד בחג שבועות:
סדנאות שוקולד בחוות השוקולד "גליתא" בדגניה ב` ומתכונים מיוחדים לחג

בחג השבועות, 22.05-23 , תקיים חוות השוקולד "גליתא",שבדגניה ב`, סדנאות שוקולד מיוחדות לכבוד החג, ובהן הכנת סלסלות טנא משוקולד ועוד. במקום יוגשו סלסלות אישיות עם מבחר פירות העונה לציפוי בשוקולד איכותי וטרי המיוצר בחווה על ידי השוקולטיירית גלית אלפרט "גליתא" מציעה גם סדנאות יצירה משוקולד, וסרט על מסעו של השוקולד מארצות העולם השונות ועד לחוות השוקולד בעמק הירדן, שעל גדות הכנרת, ופינת סדנאות בה יכול כל אחד ליצור בשוקולד. עוד בגליתא, חנות ממנה אפשר ל"הציץ" דרך חלונות, לתוך חדר היצור הסודי, בו מיוצרים כל מוצרי וטעמי "גליתא". השוקולד האיכותי של חוות "גליתא" מבוסס על חומרי הגלם הטובים ביותר, עם שילוב של טעמים מחו"ל וטעמי הבית, הכל פרי הידע והדמיון של השוקולטיירית  גלית אלפרט, אשר במשך שלוש שנים למדה בבלגיה את סודותיו ורזיו של מאכל האלים.
חוות השוקולד גליתא שבדגניה ב`, פתוחה בחג השבועות מ- 10:00 – 18:00 , מחיר הסדנא :30 ₪, להרשמה ופרטים נוספים : 67555608 04
 
הפנינג שבועות במשתלות גבעת ברנר - מכירת לחמי בריאות שיוצרו על ידי בית הילדים נוה חנה ההפנינג יתקיים בימים 22-23 במאי ויכלול תצוגה ומכירה של עצי שבעת המינים: זית, רימון, דקל ותאנה וקטיף עצמי של עגבניות 
משתלות גבעת ברנר יערכו בערב חג השבועות וביום החג הפנינג שבועות שבמסגרתו תתקיים מכירה מיוחדת של לחמי בריאות ועוגיות שנאפו על ידי מאפיית "ילדודס" של בית הילדים נווה חנה בקרית גת. בבית הילדים נווה חנה נמצאים ילדים בגילאי 4-18 שאינם יכולים מסיבות שונות לחיות בבתיהם. בחסות בית הילדים הוקמה מאפיית "ילדודס", פרויקט יחודי שבו מועסקים כארבעים ילדים שמנהלים את כל הפעילות החל מהאפייה ועד לשיווק. כל ההכנסות המכירות משמשות לרווחתם של הילדים. הפרויקט מאפשר לילדים ללמוד מקצוע, להנות מהפעילות היצירתית ומהתמורה שבצידה. הילדים יביאו עימם מבחר של לחמי בריאות ועוגיות מאפה ידיהם כולל: לחם אגוזים, לחם זיתים, לחם עגבניות, עוגיות בריאות ומאפה עשיר שהוא בין לחם לעוגה, משובץ באגוזים, שקדים ופצפוצי שוקולד. במסגרת ההפנינג תתקיים תצוגה ומכירה של עצי שבעת המינים זית, רימון, תמר-דקל ותאנה. כמו כן תתקיים מכירה של שתילי דלעת לגידול עצמי לקראת התחרות השנתית של הדלעת הגדולה במדינה. 
 

חובבי הירקות הטריים יוכלו להשתתף בקטיף עצמי של עגבניות מהזן תמר או לרכוש לעצמם שיחי עגבניות לגידול עצמי.
הפנינג שבועות יתקיים בערב החג (יום שני, 22 במאי) ובחג עצמו (23 במאי) בין השעות 10:00-16:00. הכניסה ללא תשלום. טלפון המשתלה: 08-9443952
מידע על ארועים נוספים באתר משתלות גבעת ברנר: www.gardens.co.il
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לשבוע שבועות  22-26.5.07


משפחות
מטיילים בחרמון הפורח > חינם
26.5.07, שבת, טיולים קצרים לכל המשפחהפריחה אביבית קסומה ומיוחדת, שלוגיות לבנות ותצפית מרהיבה לעבר סוריה והגולן יחכו לנו בפסגת החרמון. נעלה ברכבל לסיור בגבעות הקרב, נהנה מהאוויר הצלול  ונרד למרגלותיו. הילדים ייהנו מאפיית פיתות על סאג` וממספר סיפורים.
מכוניות פרטיות. הטיול בחינם, העלייה לפסגת החרמון ברכבל כרוכה בתשלום (35 ש"ח בקופת האתר. סיורים לכל המשפחה יצאו כל חצי שעה החל מהשעה 10:00 ועד השעה 14:00. כל סיור יימשך כשעתיים. האירוע מתקיים במסגרת "מטיילים בחרמון לזכרו של יהודה וייס", מדריך החברה להגנת הטבע שנפל בלבנון ב- `82.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
חוגגים ביכורים בבי"ס שדה אלון תבור
22-23.5.07, שלישי-רביעי, שבועות, משפחותחגיגת שבועות משפחתית כמו שכבר מזמן לא חגגתם. מסלול רטוב בנחל הקיבוצים, תחרות הטנא המקורי, ארוחת ערב חגיגית עם גבינות ויין, פעילות ערב על הדשא, חגיגות חג הקציר ועוד הפתעות - אל תחמיצו!
מכוניות פרטיות חבר: בתשלום, כולל לינה וארוחות ערב ובוקר בבי"ס שדה אלון תבור.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 
 
חגיגות חג הקציר
23.5.07, רביעי, שבועות, משפחות
חוויה מיוחדת לכל המשפחה בקיבוץ עין דור למרגלות התבור. נתנסה בקציר חיטה במגל, קשירת האלומות לעומר, דיש בגורן, טחינת החיטה באבני ריחיים לקמח, ממנו נאפה פת לחם טעימה.
מכוניות פרטיות. בתשלום, לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030 

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 17/5/2007
חדשות תיירות החברה להגנת הטבע טיול סוף שבוע מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן
שוק הפרחים של תל אביב חוזר באביב
 
שוק הפרחים יערך בארבעת ימי השישי של חודש מאי, בשיתוף עיריית תל אביב – יפו ובחסות ארגון מגדלי הפרחים.
בעקבות הצלחת שוק הפרחים של תל אביב, יחזור השוק לפעול בגן מאיר באביב בארבעת ימי השישי של חודש מאי. בשוק יפעלו כארבעים דוכני פרחים, שיופעלו בעיקר על ידי מגדלי פרחים. בשוק יפעלו פינות יצירה לילדים, גן משחקים, סדנאות יוגה-צחוק (ללא תשלום), בית קפה, בר מיצים ושייקים ופינות "זולה" לרווחת המבקרים באירוע. במהלך כל היום ינגנו הרכבי סלסה וג`אז, מוסיקה ווקלית ומוסיקה קלאסית, על פי המסורת בשווקי הפרחים באירופה. השוק מופק על ידי חברת "קשר פקטור", בשיתוף עיריית תל אביב – יפו ובחסות ארגון מגדלי הפרחים.
מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד, מסר ששוק הפרחים הוא הזדמנות מצוינת לחשוף פרחים חדשים ומיוחדים שמופנים בדרך כלל ליצוא בפני הציבור הרחב ולקרב אוכלוסיות חדשות שאינן רגילות לרכוש פרחים מדי שבוע. הודות למכירה הישירה מהמגדלים לצרכנים נחסכים פערי התיווך המשמעותיים בענף הפרחים לטובת כל הצדדים. בנוסף נהנים המבקרים מפרחים טריים מאחר והמגדלים יביאו אותם בבוקר איתם ישירות מהמשק.
שוק הפרחים בגן מאיר מהווה מוקד משיכה למבקרים הרבים שפוקדים את מרכז תל אביב בימי שישי. על פי הערכה בכל אחד מימי השישי בהם פעל השוק בעבר ביקרו בו כ-10,000 איש. לצד דוכני הפרחים ימכרו בשוק מוצרים משלימים כמו אגרטלים, סיכות פרחים, פרחים יבשים ואביזרי נוי אחרים.
השוק יפעל בימי שישי בתאריכים 4,11,18,25 במאי משעה 9:00 ועד כשעה לפני כניסת השבת. הכניסה לשוק חופשית!
אתר ארגון מגדלי הפרחים: www.fgo.co.il
 
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע 18-19.5.07
 
משפחות
מהוואדי לכפר   15 ₪
18.5, שישי בוקר, טיול קצר לכל הגילאים
בית ספר גליל של החברה להגנת הטבע מזמין אתכם לטיול של בוקר רגוע בגבעות הגליל לאורך ואדי עין ג`מאל.  טיולים בשבילים המובילים לתצפיות מרהיבות, לפריחה ססגונית ולנופים הכי יפים. המסלולים קצרים ונוחים.
מכוניות פרטיות. 15-25 ₪ בלבד. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
ספארי באגמון
18.5.07, שישי אחה"צ, טיול צפרות לכל הגילאים
בשעות היפות של בין ערביים הופך אגמון החולה לעולם של ציפורים. נצא לסיור שקיעה קצר ולספארי לילה, שיפגיש אותנו עם הציפורים ועם חיות הבר המתגוררות באזור האגמון.
מכוניות פרטיות בתשלום, כולל כניסה לאגמון החולה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

"בין עצי האלונים והאלה..."
19.5.07, שבת, משפחות
ערוץ מעוטר בעצי אלון ואורן, בקעה יפהפה רחבת ידיים, חורבה ישנה, טחנת קמח עתיקה וחיות בר משוטטות ביער בטיול מהנה אל נחל אלון שבכרמל.
מכוניות פרטיות בתשלום, כולל כניסה ל"חי-בר".
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
  
קליק טבעי בנחל עמוד
טיול צילום
19.5.07, שבת, משפחות
צילום חוויתי באחד המסלולים היפים בארץ - נחל עמוד עליון. בטיול לאורך ערוץ הנחל ובין עצי היער נצלם מעיינות מפכים, מבטשה נטושה ונשכשך רגלים בבריכות מים צוננים.
מכוניות פרטיות בתשלום, אין צורך בניסיון קודם בצילום, מספר המקומות מוגבל.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
להתרענן בנחל בצת
19.5.07, שבת, משפחות חד הוריות
חוויה מרעננת בגליל המערבי: ירידה בנחל שרך המוקף בחורש צפוף של עצים ומטפסים, מעבר עם פנסים במערת נטיפים חשוכה ושכשוך בבריכות קרירות בין שיחי הרדוף בנחל בצת.
אוטובוס. בתשלום, לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
18+
הכרמל - גירסת שביל ישראל
19.5.07, שבת, 18+
מחורבת רקית נרד אל נחל אורן, נעלה למערת אצבע ונסיים בכפר האמנים עין הוד. לאורך המסלול עצי חורש, מערות טבעיות בהן התגורר האדם הקדמון, ומערת קבורה עתיקה.
אוטובוס בתשלום, לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
FLYWAYS – קונצרט לציפורים נודדות
17,18,19.5.2007
בלעדי לחברי החברה להגנת הטבע – חבילה משולבת:
הקונצרט FLYWAYS וטיול קצר באזור, במחיר מיוחד!
החברה להגנת הטבע וזרז`בסקי הפקות גאים להציג: יצירה מוזיקלית חדשה של האמן האמריקני הידוע, זוכה חמישה פרסי גרמי, פול וינטר, שנכתבה בהשראת נדידת הציפורים הגדולה.
פרטים באתר החברה להגנת הטבע teva.org.il ,  03-6388688, 057-2003030
 
"תשעה קבין של יופי..."
לכבוד יום ירושלים
18.5.07, שישי, 18+
"עשרה קבין של יופי ירדו לעולם, תשעה נטלה ירושלים..." חלק מהם נראה בסיור בשכונותיה ובחצרותיה המקסימות של העיר. לאורך רחוב הנביאים וסמטאותיו, בכנסיה החבשית ובשכיות חמדה נוספות, נשמע על האנשים המופלאים שגרו כאן. נמשיך למופע של סיפור וזמר, המתאר את ירושלים מנקודת מבטם של הירושלמים עצמם, עם האמנית יעל בדיחי, זמרת, מספרת ויוצרת, השרה ומלווה עצמה בגיטרה.
אוטובוס בתשלום, כולל מופע בחצר סרגיי, קפה ועוגה.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

ירושלים .                                                     צילום: איל קמיר
 
מיטיבי לכת
עד הבריכה הכי יפה בנגב
19.5.07, שבת, מיטיבי לכת
טיול מדברי מפתיע בשביל מתפתל, העובר בין מעיינות הנובעים כל השנה, תצפיות מדבר מרהיבות, עיר נבטית עתיקה והשתכשכות בבריכה הכי יפה בנגב, במסלול מעין עקב עליון לעין עקב תחתון וסיום במעלה דבשון. אוטובוס. בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 8/2/2007
טיול סופשבוע חולות פסטיבל דרום אדום צמח מוזאון מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 

פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאןטיולי החברה להגנת הטבע

לסופשבוע 9-10.2.07
משפחות
ציפורי החוף והחורף
10.2.07 * טיול צפרות לכל המשפחה
שמורת עין אפק היא ביתם של אלפי ציפורים בחורף: נצפה בציפורים ונמשיך לחוף עכו לתצפית על ציפורי החוף. נסיים בלינת הדיות הגדולה בעולם בשמורת כרי נעמן.
מכוניות פרטיות בתשלום, כולל כניסה לשמורת עין אפק.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פריחת הרותם בחולות
10.2.07, שבת, משפחות
מסלול הליכה חוויתי בפארק החולות. נהנה מפריחת הרותם ומריחו הנפלא, נשמע סיפורים ואגדות, נהנה מהדיונות וגם... נחפש עקבות בעלי חיים.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מישהו צבע סגול
10.2.07, שבת, משפחות אוהבות לכת
טיול מיוחד אל הקניון הבזלתי של נחל תבור, ההופך לסגול עם פריחת התורמוסים. נלך לאורך הערוץ המקסים ונצא ממנו בעלייה קשה אך חוויתית. נמשיך לסיור בכפר הצ`רקסי הסמוך, כפר כמא.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
טיולים לבני 18+
"עד הקצה"
 9.2.07, שישי, 18+
סיפורם של שלושה משוררים, שחיו את חייהם "עד הקצה" ואף מעבר. בהדרכה מרתקת נצעד בתל-אביב הבוהמיינית, בליווי סיפורי החיים והשירים של תרצה אתר, יונה וולך ואלכסנדר פן. בהדרכת מימי חסקין.
הגעה עצמית בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
עצמה נשית בנחל פרס
10.2.07, שבת, 18+ לנשים בלבד
חוויה מדברית אמיתית, המשלבת הליכה אתגרית, נוף מרשים והרבה שלווה, בטיול לנחל פרס. נרד לקניון הנחל, נעבור בין גבי המים עד ראש המפל הגבוה, ונסיים בתצפית נהדרת לערבה ולהרי ירדן.
בהדרכת מייטרי.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
בעקבות סיירי הפלמ"ח
10.2.07, שבת, 18+ אוהבי לכת, שביל ישראל
טיול מדברי אל אחד מהמרשימים בקניוני הנגב - נחל חתירה. נצפה מראש המפל הענק בנחל ימין, נרד לקרקעית הקניון ונעלה בסולם מתכת בעקבות סיירי הפלמ"ח עד לגב הגדול בעין ירקעם. בהדרכת צחי גלובין.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
 
מיטיבי לכת
אקסטרים לבן בגולן
10.2.07, שבת, מיטיבי לכת
טיול מיוחד במינו בשמורת החרמון העוטה לבן. מצוידים בציוד מיוחד להליכה בשלג נעפיל אל כתף החרמון לחוויה אלפינית נדירה וסוערת במיוחד. אל תחמיצו!!!
אוטובוס כולל ציוד ייחודי להליכה בשלג וכניסה לאתר החרמון. הטיול מותנה באישור בטחוני סמוך למועד היציאה. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
פנויים פנויות
העץ הלבן
10.2.07, שבת, פו"פ גילאי 35-25, אוהבי לכת
עצי שקד פורחים בלבן, פרחים בשלל צבעים ומים זורמים בקניון בזלת שחור, במסלול קסום של סוף החורף בנחל תבור. נסיים בסיור ובאירוח צ`רקסי בכפר כמא הסמוך.
אוטובוס בתשלום, כולל כיבוד קל.
 לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

שקדיה.
 
דרום אדום- חגיגת סיורי פריחה בצפון הנגב- 10 ₪ בלבד
בכל סופשבוע בחודש פברואר, ימים שישי ושבת
15:00-09:00, צומד סעד וביתרונות רוחמה.
החברה להגנת הטבע מדריכה טיולים בתשלום סימלי בלבד אל פריחת הרקפות בנגב הצפוני. תחנות מידע ויציאות לסיורים בכל שעה עגולה. הרשמה לסיורים במקום.
 
גידול צמחים בשיטה הידרופונית – יצירת פינה ירוקה
במשרד או בבית מבלי להשקיע בגידול
 
הגבעות הירוקות של מודיעין
החברה להגנת הטבע ועירית מודיעין מזמינות את הציבור להשתתף בחגיגה של סיורים בטבע ואתרים ארכיאולוגיים ייחודיים בגבעות הדרומיות של מודיעין, בקריאה לשמור עליהן מפני בנייה ופיתוח.
הסיור, ללא תשלום,  יתקיים בט"ו בשבט, יום שבת 10.2.07. סיורים יצאו מהמרכז המסחרי ברעות בין השעות 10:00 ל 12:00.
במסלול יוצבו תחנות מידע והפעלות בהדרכת חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. אורך המסלול כ- 4 ק"מ, מתאים למשפחות (ללא עגלות) שאוהבות ללכת. האירוע יימשך כ-4 שעות, כולל הדרכה, יצירות והפעלות. במקרה של גשם האירוע יידחה בשבוע.
המסלול – חרבת חדת, חרבת קנובה וחרבת בארית.
הסיור יעבור בשטחי הגבעות הדרומיות של מודיעין:
שטחים אלה עשירים בצמחייה טבעית ובמרבדי פריחה. במרחב הפתוח שבהם מתקיימים עדיין צבאים, דבר המלמד על היותם עדיין בית גידול נרחב דיו ובלתי מופר. שרידים ארכאולוגיים ושרידי חקלאות ובוסתנים עטורים בפריחות עצי שקד, נמצאים במרחב זה באתרים כמו חרבת חדת, חרבת בארית, חרבת קנובה ועוד.
מגבעות דרום מודיעין נשקפים נופי עמק איילון, פארק קנדה והרי ירושלים - שהם נופי ארץ ישראל במיטבם. בגבעות דרום מודיעין ניתן לשמר יחידת שטח נרחבת ללא כבישים ופיתוח, אשר תתקיים בה רציפות אל שטחי עמק איילון שמדרום.
לאזור זה ניתן יהיה לטייל, תוך ניתוק זמני מהמולת העיר ורעש הכבישים ולהימצא לשעה קלה בחיק הטבע מחוץ לבית, אך קרוב אליו, ללא צורך בשעות של נסיעה.
לדברי אריאלה ריקס, מנהלת קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין, הקושי הגדול במימושו של מרחב גבעות דרום מודיעין כשטח פתוח,  הוא היותן מיועדות כ"אזור לתכנון בעתיד" בתכנית המתאר של מודיעין. אני קוראת לכל תושבי האיזור  להיות שותפים לקריאה למוסדות התכנון לשמר מרחב ייחודי זה.


משתלות גבעת ברנר עורכות מפגש בנושא גידול צמחים במים

ביום שישי, 9 בפברואר – ההשתתפות ללא תשלום!
גידול צמחים בשיטה הידרופונית מתאים ליצירת פינה ירוקה במשרד או בבית, מבלי להשקיע בגידול. בשיטה ההידרופונית מגדלים את הצמחים בשיטת גידול אטומה, רק מוסיפים מים למיכל הגידול, במדידה מדויקת ולאחר מכן ניתן לשכוח מהטיפול בצמח ורק ליהנות מהתוצאות.
 
משתלות גבעת ברנר עורכת מפגש בנושא גידול צמחים בשיטה הידרופונית. מרצה: יוסי רוניס, מהמרכז הארצי להידרופוניקה. במסגרת המפגש יוסבר על שיטת הגידול ללא אדמה ויימכרו זני צמחים שונים שגודלו בשיטה זו. המפגש יתקיים  ביום שישי 9.2.07 בשעה 10:00 בבוקר, בליווי כיבוד קל. ההשתתפות במפגש אינה כרוכה בתשלום. כדי להבטיח מקום מומלץ להירשם מראש בטל: 08-9443952.
הידרופוניקה היא שיטת גידול ייחודית שבה מגדלים צמחים בתוך כלי סגור ואטום. בכלי הגידול שמים מדיד שמורה מתי יש להשקות את הצמח ובאיזה כמות. מרבית צמחי הבית יכולים לגדול במצע הידרופוני. המצע מורכב מטוף אנאורגני, שתכונתו החשובה היא אי ספיחת מים. המים שוקעים לתחתית כלי הגידול ומצוף המדיד עולה.
 
לשיטה יתרונות רבים ההופכים אותה לשיטת הגידול המתאימות ביותר לגידול צמחייה
בבית ובמשרד. העציץ אטום וניתן להניחו על כל משטח ללא סכנת נזילת מים והוא קל במיוחד, מאחר והוא מלא בטוף ולא באדמה כבדה.  ניתן לגדל את הצמח במקום שאין בו אור טבעי, מפני שהוא זקוק לכמות אור קטנה בלבד כדי להתקיים,  הודות לתנאים האופטימאליים שיש לו במצע הגידול.
 
בנוסף, עציץ הגדל בשיטה ההידרופונית גם יפה יותר, מאחר שיש לו את כל התנאים, כמו מים, אוויר ומצע גידול מתאים, המאפשרים לו להגיע לשיא גדילתו. הצמח אינו מפתח שורשים עמוקים מדי ולכן יש לו מקום רב יותר להתפשט ולהגיע לממדים גדולים בתוך בית גידול קטן יחסית. בשיטה זאת ניתן לשתול כמה צמחים בעציץ אחד, מאחר שצמחים הידרופוניים אינם מתפשטים זה על חשבון זה.
 
מדובר בשיטת גידול חסכונית במים.  המדיד מורה במדויק מתי ובאיזו כמות יש להשקות את הצמח, המים נאגרים במיכל והשקיה נדרשת לעתים רחוקות בלבד – בדרך כלל אחת לחודש. המים מנוצלים במלואם ואינם נספגים או מנוקזים.
 
מידע על מפגשים נוספים ללא תשלום ועצות בנושאי גינון מתפרסמים באתר משתלות גבעת ברנר: www.gardens.co.il
 
 
סוף שבוע של תרבות לילדים ומבוגרים במוזיאון הפתוח בתפן - יום שבת ה- 10 בפברואר
 
המוזיאון הפתוח בתפן עורך שבת של תרבות ויצירה. במרכזו של היום יעביר ד"ר גבי ברזל הרצאה בנושא המוזיאון לאומנות כמרחב קולנועי, דרמתי, תרבותי ופילוסופי. "הקולנוע מציע לקהלו מרחב-זמן ייחודי ויוצר זימון של מפגש אחר עם יצירות האמנות, עם אמנים ועם תקופתם. ספריית הקולנוע ככזאת ואפילו סרטים בודדים יכולים להוות מרחב תצוגה שלעתים הוא חליפי ובכל מקרה בעל ערך מוסף לזה של המוזיאון המסורתי." אומר ד"ר ברזל. ההרצאה בליווי קטעים מסרטים ודיון פתוח בו שיעסוק בהיבטים השונים של המרחב המוזיאוני-קולנועי.
עוד במהלך השבת, מפגש סיפור לילדים- מעשה בנקודה, ילדה המאוכזבת מכך שיודעת לצייר רק נקודה, עד אשר מבינה שכל ציור מרהיב מורכב מנקודות. בהמשך פעילות יצירתית בנושא הנקודה כמרכיב בציור. סדנא ליצירת בובות כפפה לכל הגילאים.
סדנת בובות כפפה-בין השעות 11:00-16:00- השתתפות בסדנא 20 ₪.
מפגש סיפור- בשעות 12:00, 14:00- כלול במחיר הכניסה למוזיאון.
הרצאה- בין השעות 12:00-13:30- בהרשמה מראש 30 ₪, במקום 35 ₪.
עלות כניסה למוזיאון הפתוח בתפן: 22 ₪ לכל הגילאים.
לפרטים נוספים המוזיאון הפתוח תפן- 9109609 – 04
www.open-museums.co.il
 
 
טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע של יום המשפחה 16-17.2.07
 
משפחות
עם סבא וסבתא בפארק ניצנים
17.2.07, שבת, משפחות
לכבוד יום המשפחה נצא סבים, סבתות, נכדים ונכדות לכיף מגבש ומיוחד, גלגולים בחולות, סיפורים ומעשיות, וחיפוש אחר עקבות. טיול מהנה בין עצי שקמים עתיקים וחולות זהובים בדיונה הגדולה של פארק ניצנים.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

פארק ניצנים.                                               צילום: איל קמיר
 
יום המשפחה במדבר המתעורר
17.2.07, שבת, משפחות חד הוריות
גבי מים, סכרים עתיקים ומרשימים ופריחת סוף החורף, בטיול מהנה ליום המשפחה בנחל ממשית. נבקר בכפר יוצא דופן בו נכיר מערות ששימשו למגורי אדם וצאן, נטעם לחם מיוחד ונשמע סיפורים מרתקים.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
לשוט עם ציפורים
17.2.07, שבת, סיור צפרות לכל המשפחה
החוויה נמשכת ואסור לכם להחמיץ! נשוט מגינוסר לצפון הכינרת, עם מאות שחפים וקורמורנים, שילוו את הסירה במעוף נמוך. בתום השיט ניסע לכנסיית הלחם והדגים, ונצפה בציפורי פסיפס.
מכוניות פרטיות . בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מדוושים בים האדום
17.2.07, שבת, טיול אופניים למשפחות גיל 10+
טיול רכיבה משגע בין גבעות מלאות בפריחה אדומה באזור בארי בנגב המערבי, בו נפגוש מתקני מים עתיקים ונתבשם מהפריחה המשגעת של שלל הפרחים. חוויה של פעם בשנה.
מכוניות פרטיות רכיבה ברמה בינונית. אורך המסלול כ-22 ק"מ. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
טיולים לבני 18+
צפונות הנחל הקדמון
17.2.07, שבת, 18+ אוהבי לכת
עמוד סלע גבוה, מצוקים, מערות האדם הקדמון, נשרים דואים, מים זורמים ומרבדים של פרחי חורף, במסלול היורד בחלקו התחתון של נחל עמוד, אל מול נופי הכנרת.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מעל פסגת הר הזיתים
17.2.07, שבת, 18+
טיול מיוחד אל התצפית היפה ביותר בירושלים, שם נשמע על משפט יום הדין ועליית ישו השמיימה, נרד דרך בית הקברות היהודי החשוב ביותר ונסיים בביקור בכנסיית הבצלים הרוסית, בכנסיית העלייה ובגת שמנים. בהדרכת אסתר סעד.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
דרום אדום- חגיגת סיורי פריחה בצפון הנגב- 10 ₪ בלבד
בכל סופשבוע בחודש פברואר, ימים שישי ושבת
15:00-09:00, צומד סעד וביתרונות רוחמה.
החברה להגנת הטבע מדריכה טיולים בתשלום סימלי בלבד אל פריחת הרקפות בנגב הצפוני. תחנות מידע ויציאות לסיורים בכל שעה עגולה. הרשמה לסיורים במקום. 
 
רקפות.                                                      צילום:  איל קמיר
 
פסטיבל קמליות במשתלות וונדי בעין ורד: 16-24  בפברואר – הכניסה חופשית 
  
בפסטיבל יוצגו זנים שונים של קמליות בגני ההדגמה. כשהן שתולות בסביבה טבעית.
משתלות וונדי בעין ורד בשרון עורכות פסטיבל קמליות שימשך שבוע שלם: 16-24 בפברואר. הפסטיבל נערך בשיאה של פריחת הקמליות ויוצגו בו 15 זנים שונים של קמליות במגוון צבעים וגדלים.
פריחת הקמליות נמשכת מהסתיו ועד לחורף – אם כי המועדים המדויקים משתנים מזן לזן. חודש פברואר הוא חודש השיא שבו מרבית זני הקמליות נמצאים בשיא פריחתם.
במסגרת הפסטיבל, ישולבו זני הקמליות בסביבת גידול טבעית בגני ההדגמה של משתלות וונדי. גני ההדגמה משתרעים על שטח של 3000 מ"ר ומחולקים ל-15 גינות קטנות. כל גינה תוכננה, הוכנה ומתוחזקת על ידי צוות של אדריכל נוף וקבלן גינון, שקיבל חופש יצירתי. הרעיון העומד בבסיס גינות ההדגמה הוא שלא צריך מרחבים עצומים כדי ליצור גן נעים, נאה ופונקציונלי.
המסיירים בגינות ההדגמה יכולים לשאוב מהן רעיונות להקמת גינה עם רעיונות מקוריים ובלתי שגרתיים, כולל שילוב של אלמנטים של מים, עץ, אבן וכמובן שלל צמחים. לקראת הפסטיבל שולבו בגינות הקמליות הפורחות במקומות מתאימים המעשירים את המראה שלהן.
פסטיבל הקמליות יערך במשתלות וונדי במושב עין ורד בשרון (גוש תל מונד) מיום שישי, 16 בפברואר ועד ליום שבת, 24 בפברואר מדי יום בין השעות 10:00-17:00 (בימי שישי עד 15:00). הכניסה ללא תשלום. טלפון המשתלה: 09-7963154.
אתר משתלות וונדי: www.olamhagan.co.il
בימי הפסטיבל ניתן יהיה לרכוש מבחר של קמליות במחירים מוזלים של החל מ-20 שקל.
 
 
צילום תמונה ראשית : יח"צ

מטיילים בסופשבוע פורסם ב - 15/2/2007
0 מטיילים עם FixTravel בסופשבוע 
פורטל התיירות  FIXTRAVEL, מביא בפניכם את מדריך הטיולים שלנו לסוף השבוע הכולל מידע מפורט על 250 מסלולי טיול ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כל מסלול כולל תיאור רקע על אזור המסלול, הנחיות מדוייקות לביצוע המסלול ומפה. כל שעליכם לעשות, הוא רק לבחור את המסלול המועדף עליכם ולצאת לטייל.

לקבלת מדריך הכולל 250 מסלולי טיול, לחצו כאן

 

 פארק ניצנים.                                              צילום: איל קמיר 

טיולי החברה להגנת הטבע
לסופשבוע של יום המשפחה 16-17.2.07  

משפחות
עם סבא וסבתא בפארק ניצנים
17.2.07, שבת, משפחות
לכבוד יום המשפחה נצא סבים, סבתות, נכדים ונכדות לכיף מגבש ומיוחד, גלגולים בחולות, סיפורים ומעשיות, וחיפוש אחר עקבות. טיול מהנה בין עצי שקמים עתיקים וחולות זהובים בדיונה הגדולה של פארק ניצנים.
מכוניות פרטיות בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
יום המשפחה במדבר המתעורר
17.2.07, שבת, משפחות חד הוריות
גבי מים, סכרים עתיקים ומרשימים ופריחת סוף החורף, בטיול מהנה ליום המשפחה בנחל ממשית. נבקר בכפר יוצא דופן בו נכיר מערות ששימשו למגורי אדם וצאן, נטעם לחם מיוחד ונשמע סיפורים מרתקים.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
לשוט עם ציפורים
17.2.07, שבת, סיור צפרות לכל המשפחה
החוויה נמשכת ואסור לכם להחמיץ! נשוט מגינוסר לצפון הכינרת, עם מאות שחפים וקורמורנים, שילוו את הסירה במעוף נמוך. בתום השיט ניסע לכנסיית הלחם והדגים, ונצפה בציפורי פסיפס.
מכוניות פרטיות . בתשלום.
לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מדוושים בים האדום
17.2.07, שבת, טיול אופניים למשפחות גיל 10+
טיול רכיבה משגע בין גבעות מלאות בפריחה אדומה באזור בארי בנגב המערבי, בו נפגוש מתקני מים עתיקים ונתבשם מהפריחה המשגעת של שלל הפרחים. חוויה של פעם בשנה.
מכוניות פרטיות רכיבה ברמה בינונית. אורך המסלול כ-22 ק"מ. בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 

כלניות.                                                       צילום: איל קמיר
 
טיולים לבני 18+
צפונות הנחל הקדמון
17.2.07, שבת, 18+ אוהבי לכת
עמוד סלע גבוה, מצוקים, מערות האדם הקדמון, נשרים דואים, מים זורמים ומרבדים של פרחי חורף, במסלול היורד בחלקו התחתון של נחל עמוד, אל מול נופי הכנרת.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
מעל פסגת הר הזיתים
17.2.07, שבת, 18+
טיול מיוחד אל התצפית היפה ביותר בירושלים, שם נשמע על משפט יום הדין ועליית ישו השמיימה, נרד דרך בית הקברות היהודי החשוב ביותר ונסיים בביקור בכנסיית הבצלים הרוסית, בכנסיית העלייה ובגת שמנים. בהדרכת אסתר סעד.
אוטובוס בתשלום. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030
 
 
דרום אדום- חגיגת סיורי פריחה בצפון הנגב- 10 ₪ בלבד
בכל סופשבוע בחודש פברואר, ימים שישי ושבת
15:00-09:00, צומד סעד וביתרונות רוחמה.
החברה להגנת הטבע מדריכה טיולים בתשלום סימלי בלבד אל פריחת הרקפות בנגב הצפוני. תחנות מידע ויציאות לסיורים בכל שעה עגולה. הרשמה לסיורים במקום.
 
 
פסטיבל קמליות במשתלות וונדי בעין ורד: 16-24  בפברואר – הכניסה חופשית
 
בפסטיבל יוצגו זנים שונים של קמליות בגני ההדגמה. כשהן שתולות בסביבה טבעית.
משתלות וונדי בעין ורד בשרון עורכות פסטיבל קמליות שימשך שבוע שלם: 16-24 בפברואר. הפסטיבל נערך בשיאה של פריחת הקמליות ויוצגו בו 15 זנים שונים של קמליות במגוון צבעים וגדלים.
פריחת הקמליות נמשכת מהסתיו ועד לחורף – אם כי המועדים המדויקים משתנים מזן לזן. חודש פברואר הוא חודש השיא שבו מרבית זני הקמליות נמצאים בשיא פריחתם.
במסגרת הפסטיבל, ישולבו זני הקמליות בסביבת גידול טבעית בגני ההדגמה של משתלות וונדי. גני ההדגמה משתרעים על שטח של 3000 מ"ר ומחולקים ל-15 גינות קטנות. כל גינה תוכננה, הוכנה ומתוחזקת על ידי צוות של אדריכל נוף וקבלן גינון, שקיבל חופש יצירתי. הרעיון העומד בבסיס גינות ההדגמה הוא שלא צריך מרחבים עצומים כדי ליצור גן נעים, נאה ופונקציונלי.
המסיירים בגינות ההדגמה יכולים לשאוב מהן רעיונות להקמת גינה עם רעיונות מקוריים ובלתי שגרתיים, כולל שילוב של אלמנטים של מים, עץ, אבן וכמובן שלל צמחים. לקראת הפסטיבל שולבו בגינות הקמליות הפורחות במקומות מתאימים המעשירים את המראה שלהן.
פסטיבל הקמליות יערך במשתלות וונדי במושב עין ורד בשרון (גוש תל מונד) מיום שישי, 16 בפברואר ועד ליום שבת, 24 בפברואר מדי יום בין השעות 10:00-17:00 (בימי שישי עד 15:00). הכניסה ללא תשלום. טלפון המשתלה: 09-7963154.
אתר משתלות וונדי: www.olamhagan.co.il
בימי הפסטיבל ניתן יהיה לרכוש מבחר של קמליות במחירים מוזלים של החל מ-20 שקל.
 
פריחת האירוסים בגבעות הכורכר
החברה להגנת הטבע, פורום גבעות הכורכר, רשות הטבע והגנים ועיריית ראשל"צ  מזמינות  את הציבור להפנינג של סיורים ללא תשלום אל פריחת אירוס הארגמן בגבעות הכורכר של נס ציונה וראשון לציון בשבת 17.2.07
אירוס הארגמן –צמח בעל פרח מרהיב, נדיר וייחודי לארצנו, אשר כיסה בעבר את גבעות הכורכר במרכז הארץ פורח בגבעות נס-ציונה וראשון לציון. לצידו של אירוס הארגמן המרשים נפגשים ופורחים על גבעות הכורכר מיני צמחי המדבר עם מיני הצומח הים תיכוני ויוצרים מארג צמחייה מגוון, עשיר ויפהפה.
הבינוי והפיתוח האינטנסיביים פגעו קשות בגבעות הכורכר, וכילו מינים רבים של צמחים ובעלי חיים. נותרו רק גבעות כורכר בודדות שעליהן פורח עדיין אירוס הארגמן. חוקרים מצאו כי אוכלוסיות קטנות  ומרוחקות של אירוס הארגמן אינן מסוגלות להתקיים לאורך זמן, המשך קיומם של האירוסים מותנה בהאבקתם בקיום מרחב רצוף ופתוח.התוכניות לבנייה על רכס הכורכר נבלמו בינתיים, בזכות המאבק הציבורי, וכעת ישנה קראה להקים במקום "גן לאומי", שימנע תוכניות פיתוח עתידיות.
במסגרת המאבק לשמירת גבעות הכורכר והצומח בהן,  החברה להגנת הטבע , פורום גבעות הכורכר, רשות הטבע והגנים, עיריית ראשל"צ מקיימות הפנינג סיורים ללא תשלום בשבת, 17.2.07 בין השעות 10:00-13:00 באתרי פריחת אירוס הארגמן בגבעות הכורכר בנס ציונה ובראשון לציון ומזמינות את הציבור ליהנות מהפריחה, לראות את הנעשה בשטח ולתמוך בקריאה לשמירה על אירוס הארגמן וגבעות הכורכר. הסיור מתאים למשפחות (ללא עגלות).הסיורים יצאו  מקצה רחוב השיריון בנס ציונה (פסל "שומר הגבעות") ומתחנת הדלק פז שליד צומת גן הורדים. אוטובוס מיוחד ייצא כל חצי שעה ויחזיר את המטיילים אל נקודות המוצא. במקרה של מזג אויר סוער הסיור ידחה בשבוע.
במהלך הסיור יוכלו המטיילים להמשיך עצמאית על השביל המסומן המחבר בין גבעות הכורכר בנס ציונה לגבעת האירוסים בראשל"צ בעזרת חוברת הדרכה, אותה ניתן יהיה לרכוש במקום.
שביל זה הינו צעד נוסף בתהליך שימור גבעות הכורכר והמרחב הפתוח, במטרה שאלו יהפכו בעתיד לפארק אזורי רחב ידיים של פינות טבע ושטחים ירוקים לרווחת תושבי האיזור. הסיור יעבור גם בשטח המיועד להיות "גן לאומי גבעות הכורכר".  ביום ההפנינג יוצבו לאורך השביל תחנות הדרכה של החברה להגנת הטבע בנושאים שונים של שמירת טבע בכלל ורכס הכורכר ואירוס הארגמן בפרט.
לפרטים: החברה להגנת הטבע www.teva.org.il 03-6388688 
 


מטיילים בסופשבוע.                                       צילום: איל קמיר
 

נודדים עם החולות
החברה להגנת הטבע מקיימת את צעדת פארק החולות ה-12 בשבת, 17.2.07
החברה להגנת הטבע, בשיתוף עיריית אשדוד, המועצה האזורית באר טוביה, קרן קיימת לישראל, איגוד הספורט העממי, ורשות הטבע והגנים מקיימות השנה, בפעם ה-12 במספר, את צעדת פארק החולות המסורתית.
פארק החולות, הראשון מסוגו בישראל, משתרע בין אשדוד לניצנים ומהווה שריד אחרון לדיונות החול שכיסו בעבר את הארץ. איזור זה הוא שריד אחרון לשטחי דיונות הגדולים שכיסו בעבר את כל רצועת החוף. אזור זה הוא בבחינת עולם הולך ונעלם. זהו אזור מקלט אחרון לבעלי חיים וצמחים ייחודיים לאזור חולי. בעבר התברך מישור החוף בנופי חולות מרשימים, שהצטמצמו מאוד עם האצת הבנייה והפיתוח. לפני כ-20 שנה יצאה החברה להגנת הטבע למאבק לשימור חולות אשדוד-ניצנים. בעקבות מאבק זה הוכרז האזור כשטח לשימור והועבר לטיפול החל"ט וקרן קיימת לישראל, שהחלה לשקם בו בוסתנים המהווים שריד מתרבות חקלאית מעניינת. בין השאר ניתן למצוא בפארק החולות תאנים, רימונים, גפנים, עצי תות, זיתים ועוד.
המאבק למען החולות הצליח ובגדול: לפני כשנה אושרה תוכנית המתאר הארצית למרחב ניצנים שבין אשדוד לאשקלון המגדירה כ – 19,000 דונם מחולות ניצנים כשמורת טבע. משמעות החלטה זו היא הצלה של חבל החולות מהאחרונים שנותרו בארץ, המהווה בית גידול ייחודי למיני חיות וצמחים, ונכס ציבורי יקר ערך המיועד לפעילות פנאי ולנופש.
בחלקו הצפון מזרחי של פארק החולות מתנשאת הדיונה הגדולה, שהפכה זה מכבר לסמל המקום. על הדיונה המרשימה עדיין מאיימות תוכניות בנייה ופיתוח.בחברה להגנת הטבע מאמינים כי חולות החוף הם נכס לדורות לכלל הציבור וכי יש לעשות את מירב המאמצים כדי למנוע המשך הכחדת נופי החולות והחופים.
הצעדה תתקיים בשבת, 17.2.07, נק` הזינוק תהיה מכיכר חוף הריביירה ( חוף דרומי) רובע ט"ו אשדוד, בין השעות  09:00-11:00, בשני מסלולים- קצר של 4 ק"מ, וארוך- 8 ק"מ. בעלות 10 ₪ למשתתף בלבד.
לאורך הצעדה יוכלו המשתתפים ליהנות מהליכה לאורך חוף הים, המרשים מאוד בתקופה זו של השנה, מתצפית לבריכות מי התהום של ניצנים, מעבר באזור דיונות חול מרהיבות, ובהן שיחי רותם שבתקופה זו נמצאים בשיא פריחתם המתקתקה והמשכרת. לאורך המסלול ימוקמו תחנות מידע והדרכה, וכן תחנות יצירה, הכנת פיתות ותה צמחים ועוד...
השתתפות בצעדה מהווה, מלבד יום חוויתי כיפי לכל המשפחה, גם אמירה בנוגע לחשיבות שנותן הציבור לשמירה על ערכי הטבע והסביבה בחולות.
לצועדים יוענקו מדליה ומפה. 
 
צילום תמונה ראשית: נאור ירושלמי

מושגים לתייר המתחיל פורסם ב - 21/2/2007
0 ענף התיירות הוא ענף עם שפה משלו. "השפה" הזו כוללת מונחים וביטויים שתייר ממוצע לא ממש מכיר, במיוחד בעת שהוא נמצא בחופשה בחו"ל וניצב בפני פקיד קבלה ששואל בנימוס: "הלף בורד, או פול בורד אדוני?". בכדי להכיר את נבכי "שפת התיירות", צוות FixTravel מגיש בפניכם מילון מונחים מלא של הז`רגון התיירותי.  חופשה נעימה
 
א`
א-לה-קארט – מנות אוכל המוצעות במסעדה לבחירה מתוף תפריט.
 
אשרת כניסה (ויזה) – אישור המאפשר לתיירים להיכנס למדינה מסויימת לתקופה מוגבלת. ישנן מדינות שאפשר להיכנס אליהן ללא אשרת כניסה, אבל לתקופה מוגבלת. ישנן גם אשרות כניסה לעבודה, או ללימודים.
 
אובר בוקינג – רישום יתר בטיסות או במלונות, שנעשה כדי להתגבר על בעיית הביטולים.
 
אטרקציה – שני פירושים: אירוע תיירותי, או יעדים ומקומות שיש בהם הפעלות תיירותיות טבעיות או מעשה ידי אדם, כמו רפטינג, טרקטורונים, סנפלינג ועוד.
 
אפשרות – מילה המופיעה בכל חוזה תיירותי של טיול, או חבילת נופש. כשרואים בחוזה את צמדי המילים "אפשרות לבקר", או "ניתן לבקר" – משמעותן תוספת כסף לכל הצעה שכזאת.
 
אקסטרות – כל השירותים שאורח מקבל מעבר למה שהוא הזמין ושילם מראש.
 
ארוחת בוקר ישראלית – חוויה שהפכה כבר מזמן למותג בינלאומי, שתמיד נראת כמו ארוחת חג עם מזנון חופשי ענקי המציע מכל טוב הארץ – גבינות, דגים, ביצים, סלטים מסוגים שונים, דגני בוקר, וכל סוגי לחם. – ארוחה המספיקה לכל היום.
 
אקסטנשן – הארכת השהייה במלון, בשעות או בימים.
 
אש"ל – ראשי תיבות של אכילה, שתייה ולינה. סוג תשלום שבדרך כלל המעביד משלם, כשיוצאים בשליחותו ליעדים שונים בחו"ל.
 
ב`
בון – השובר שעליו חותמים במלון בעת קניית האסטרות (ראה ערך) .
 
בוקינג – הזמנת חדר במלון, מושב במטוס, חבילת תיור ונופשון.
 
בסיס – מבנה האירוח במלון: לינה וארוחת בוקר (B/B), חצי פנסיון (H/B), פנסיון (F/B).
 
בידוק – תהליך קבלה למלון או לטיסה. בסלנג מכנית אותו צ`ק אין.
 
בל בוי – איש השירות במלון הסוחב את המזוודות לחדר, ואחר כך מסתובב בו ומראה כל מיני דברים עד שנותנים לו טיפ (ראה ערך).
 
ביקורת ביומטרית – תחליף לביקורת דרכונים, המבוצע על פי מקרא כף היד של הנוסע.
 
ביקורת דרכונים – ביקורות שהנוסעים עוברים בעת יציאה וכניסה מכל מדינה.
 
בר – דלפק המשקאות החריפים במלון, או מקום מיוחד המגיש משקאות כאלה מחוץ למלון. במלון אפשר לרשום את המשקאות בבון או לשלם במזומן.
 
ביטוח – מומלץ מאוד על כל מטייל בחו"ל לדאוג לבטח עצמו מפני מחלות (ביטוח רפואי), סכנות ואף ביטוח לציוד הנלווה אליו.
 
ג`
גב אל גב – מושג המתאר מצב בבית מלון, כאשר באותו היום שבו עוזבים אורחים את החדר, נכנסים לשם אורחים חדשים.
 
ד`
דאבל – חדר זוגי במלון ובו מיטה זוגית אחת (בארה"ב 2 מיטות). אבל אם תגידו לברמן תן לי
 
דייל/דיילת – עובדים המטפלים בנוסעים במטוס, והמתמחים בהפעלת אמצעי החירום במטוס.
 
דייל/דיילת קרקע – עובדים המשרתים בנוסעים בטרמינל. 
 
דמי הביטול – סכום כסף, הנגזר מתוך הסכום הכולל, שחייבים לשלם אם לא יוצאים לנופש או לטיול. ככל שהביטול קרוב יותר למועד היציאה החזר הכספים מתוך הסכום הכולל, של הנופש או הטיול, קטן יותר.
 
דרכון – תעודה המאפשרת כניסה ויציאה ממדינות
 
ה`
הזמנה (בוקינג) - הזמנת חדר במלון, מושב במטוס, חבילת תיור ונופשון.
 
הנחה – כל סוגי ההנחות הניתנות לאורחים במלון, לרוכשי נופשונים או טיסות.
 
הנחת ילד – משהו שהפך לגורם תיירותי/תעופתי שיווקי ממדרגה ראשונה, בעיקר כנותנים את ההנחה לילד, בתנאי שהוא מצטרף להורים.
 
הף בורד (Half Board) – שהייה במלון על בסיס לינה וחצי פנסיון, שזה שתי ארוחות ביום, בדרך כלל בוקר וצהריים, אך אפשר גם בוקר וצהריים. למרות שהאות הראשונה של המילה היא H מבטאים הישראלים את השם באות אלף ואומרים – אך בורד.
 
העברה – הסעות מנמל התעופה למלון וחזרה מהמלון אליו.
 
הקצאה – כמות החדרים במלון הניתנת לספק, בדרך כלל על בסיס עונתי, או הקצאת מושבים במטוסי צ`רטר הניתנים לסיטונאי.
 
הרשמת יתר (Over Booking) – רישום אורחים או נוסעי מטוס יותר ממספר החדרים או המושבים במטוס, שנעשה על מנת להתגבר על בעיית הביטולים. משהו שכולם שונאים – הנוסעים, האורחים המלונאים והסוכנים.
 
השוואת מחירים - הליך הממליץ לא לקנות טיסה, חבילת נופש, או טיול אצל הסוכן הראשון שאליו נכנסים. גם אלה יש להם סוכן נסיעות קבוע, מומלץ שיעשו השוואת מחירים עם סוכן אחר.
גם כשרוצים לרכוש מוצר תיירותי באתרי האינטרנט, מומלץ לגלוש בכמה אתרים לפני שמבצעים את הרכישה. הטוב ביותר הוא לאתר באינטרנט את המחירים ליעד שאליו רוצים להגיע ואחר כך להתייעץ עם סוכן נסיעות.
 
 
ו`
ואוצ`ר – שובר אירוח, שמוסרים אותו לפקיד הקבלה במלון, או שובר זכאות לקבלת רכב שכור לדוגמה, שמוסרים אותו לסניף השכרת המכוניות. בשני המקרים התשלום נעשה, בדרך כלל מראש, והוואוצ`ר מוכיח זאת.
 
ויזה – ראה ערך אשרת כניסה.
 
ז`

זמן הגעה – זמן ההגעה למלון הנקבע בדרך כלל מראש, נע בין השעות 12 בצהריים ל-3 אחר הצהריים.
 
זמן עזיבה – הזמן שבו חייבים לעזוב את החדר במלון, נע בין השעות 10 בבוקר ל-12 בצהריים.
זיכיון – היתר הניתן לבתי מלון, או לסיטונאיות וסוכנויות לשאת את שם המותג של רשתות בינלאומיות.
 
זמני יציאה וחזרה - כשקונים חבילת תיור, או נופש לשאול את הסוכן מתי יוצאים מהארץ ומתי ממריאים בחזרה מארץ היעד. ככל שמקדימים להזמין את חבילת הנופש, אפשר לקבל חבילה שבה ממריאים מנתב"ג בבוקר וממריאים מארץ היעד לארץ בערב. אחרת ממריאים מנתב"ג בחצות ומארץ היעד בשעות הקטנות של הלילה.
 
ח`
חדר – חדר במלון – מבחינים בכמה סוגים: רגיל, סווטה, סוטודיו, רויאל סוויטה, או סוויטה נשיאותית.
 
חבילת נופש – מוצר תיירותי באתרי נופש - הכולל בנוסף ללינה במלון הנופש, גם את אמצעי ההגעה למלון – טיסה והעברות.
 
חיסון – כל מי שעומד לטייל במדינות המזרח חייב לעבור מספר בדיקות וחיסונים כדי שלא יחלה שם במחלות קשות העלולות לגרום למוות.
 
חבילת תיור – מוצר תיירותי לערים, הכולל בנוסף ללינה במלון הנופש, גם את אמצעי ההגעה למלון – טיסה והעברות.
 
ט`
טיפ – שתי אפשרויות: תשר שאותו נותנים לנותני שירותים – מלצרים, מדריכי טיול, סבלים ונהגי מוניות, ורמז על משהו טוב או רע.
 
טיפ-טופ – מעולה, יפה ביותר.
 
טריפל – הכוונה לחדר במלון המתאים לאירוח של שלושה אורחים.
 
טרמינל – מסוף הנוסעים בנמלי תעופה.
 
י`
יום – יום קלנדרי במלון. מחושב מזמן הכניסה ועד זמן העזיבה הרשמי של המלון שאליו מגיעים.
כפסת – מקום מוגן להניח בו חפצים ודברי ערך יקרים.
 
ל` 
לובי – אולם הכניסה וההמתנה בבית המלון.  בהרבה מלונות מגישים בו משקאות מסוגים שונים, כריכים וגם ארוחות קלות.
 
לינה וארוחת בוקר (B/B Bed and Breakfast) – סוג שהייה במלון של לילה וארוחת בוקר בלבד.
 
כ` 
כספת – מתקן מוגן בחדר המלון, שכדאי להשאיר בו דרכונים, כרטיסי טיסה, וכל דבר יקר ערך שאין בו צורך במהלך הטיול מחוץ למלון.
 
כרטיס טיסה – כרטיס שאותו מקבל הנוסע לאחר ששילם עבור הטיסה שהזמין. היום נעלמים לאט לאט מהשוק, כרטיסי הטיסה הישנים, שהכילו את הקופונים (ראה ערך) של יעדי הטיסה השונים. מחליפים אותם כרטיסי טיסה אלקטרוניים.
 
כרטיס טיסה אלקטרוני – כרטיס, או דך מודפס, המסופק לנוסע, כדי לתת לו תחושה שהוא בעל כרטיס, וכדי שאנשי הביטחון יוכלו להדביק בהם סימנים שונים. בעידן הכרטיסים האלקטרוניים מספיק למסור מספר תעודת זהות ולקבל כרטיס עליה למטוס.
 
כרטיס עלייה למטוס – כרטיס שאותו מקבלים לאחר סיום הליכי הבידוק לקבלה לטיסה. מצויין בו שער היציאה של הטיסה, שעת היציאה למטוס ומספר המושב במטוס.
 

מ` 
מכס – גוף ממשלתי הבודק בנמלי התעופה ובכניסות לתוך ישראל את הנכנסים האם החפצים האישיים שברשותם פטורים ממסים. ישנם 2 מסלולים. המסלול הירוק - הינך רשאי לעבור כשאתה נושא עמך רק חפצים המותרים כגון - הלבשה, הנעלה וצורכי טואלט. מסלול אדום – בו נכנסים אלה הבאים להצהיר ולשלם מס על המוצרים.
 
מבצעים – מכונים גם דילים. מומלץ לשים לב לתוכן של המבצעים, כי לפעמים מחיר הטיסה זול, אך קבלת המבצע מותנה בקבלת שירותי קרקע, המייקרת את כל החבילה, ולכן צריך לבדוק אם הסך הכל יוצא יותר זול.
 
מחיר כולל – מחיר הכולל את מחיר הטיסה כולל מסים והיטלים, ואת מחיר חבילת התיור או הנופש, הכוללת בנוסף למסים גם את העברות ודברים נוספים, שהם לא "אפשרות".
 
מטבחון – מטבח קטן עם כלי בישול והגשה, בדרך כלל בסוויטות או בחדרי סטודיו, ובשנים האחרונות גם בצימרים, שבהם מאפשרים לאורחים לבשל ארוחות.
 
מיני בר (במלון) – בר קטן עם משקאות קלים וחריפים וחטיפים, המותקן בחדר המלון. זוהי מלכודת שצריך לברוח ממנה כמו מאש. נכון אין כיף גדול יותר מאשר להגיע לחדר במלון ולהוציא משקה קל או חריף מהמיני בר, להוסיף קרח וללגום בהנאה. אבל, המחיר שצריך לשלם אחר כך לא שווה את ההנאה הזאת. מי שרוצה כיבוד לחדר מוטב שיקנה אותם בסופרמרקט הסמוך למלון.
 
מרכזיה – מרכז העצבים של התקשורת במלון, שבשנים האחרונות ירד מגדולתו בגלל הטלפונים הסלולאריים, שאפשר להזמין בו שירות יקיצה.
 
מתאבן – מנות אוכל המוגשות לפני הארוחה, או בין המנות. בחו"ל קוראים לזה – Hors D`oeuvre .
 

נ` 
נקודות חמות – מקומות, כמו טרמינל 3 בנתב"ג, שבהם מופעלות נקודות שידור אלחוטי עבור התחברות לאינטרנט בחינם. נקודות אלה מותקנות היום גם במלונות, ובמטוסים, הדורשים תשלום עבור השירות הזה.
 

ס` 
סוויטה – דירת מגורים מפוארת במלון, שיש בה לפחות 2 חדרים.
 
סטודיו – דירת חדר מפוארת במלון.
 
ספא – מועדון בריאות, נופש וספורט, המספק ישרותי סאונה, ג`קוזי, חדר כושר, טיפולי יופי ועיסויים מסוגים שונים.
 
סוכן- האיש המבצע את כל הליכי ההזמנה, ההרשמה והתשלומים שתמורתם מקבל המזמין וואוצ`ר, המעיד כי הוא שילם מראש עבור חדרי המלון, נופשונים, השכרת רכב וטיסות.
 

ע` 
ערסל לתינוק – מתקן מיוחד הניתן לאורחים במלון או לנוסעים במטוס, כדי להניח בו את תינוקם. בהרבה מלונות בארץ מכנים את הערסל בשם קוט, שזה קיצור של המוג באנגלית – Baby Cot.
 

 
פ` 
פול בורד (F/B Full Board ) – שהייה במלון על בסיס לינה ואירוח מלא של 3 ארוחות ביום.
פנסיון – שני פירושים: אירוח פול בורד, או בית הארחה משפחתי המציע, בדרך כלל חדרים במחירים נמוכים מבתי מלון.
 
פקיד/פקידה קבלה – אנשי שירות המקבלים את האורחים בדלפק הקבלה בזמן ההגעה למלון ומוסרים להם את המפתחות לחדרים, ומטפלים בהם בזמן עזיבתם, כולל קבלת התשלומים עבור האקסטרות שנרשמו בבונים.
 

צ` 
צ`ק אין – תהליך הרישום והקבלה בבתי המלון או לקראת העלייה למטוס.
 
צ`ק אאוט – תהליך עזיבת המלון בדלפק הקבלה ובקופה, הכולל את התשלומים.
 

ק` 
קאונטר – דלפק הקבלה או העזיבה במלון
 
קאטרו – חדר במלון המיועד ל-4 אורחים.
 
קונדו – דירת נופש בבית דירות.
 
קונסרייג` – מנהל הבל בוייס, והאיש היודע לתת טיפים על האטרקציות וכתובות של מסעדות שמחוץ למלון. 
 
קומת עסקים – קומה, או כמה קומות לאנשי עסקים עם שירותים נלווים כמו טרקלין אירוח שבו מציעים משקאות קלים, חריפים וחמים, כריכים ואפילו ארוחות קלות, שירותי משרד ובחדרים תקעים מיוחדים למחשב ואפשרות כניסה לאינטרנט, במלונות שאין עדיין נקודות חמות.
 

ר` 
רשימת המתנה (Waiting List)- אם אין טיסה פנויה – בקשו מסוכן הנסיעות להיכנס לרשימת ההמתנה. בממוצע ההמתנה לאישור טיסה הוא 72 שעות עד 10 ימים לכל היותר. רשימת ההמתנה אינה מחייבת ביצוע הזמנה. אפשר להצטרף לרשימת ההמתנה של שתי חברות במקביל.
 
רשת בתי מלון - כמה בתי מלון המנוהלים על ידי חברת ניהול אחת, או כמה בתי מלון השייכים לאותם הבעלים והנושאים את אותו המותג.
 

ש` 
שירות חדרים – שירות מיוחד המאפשר להזמין ארוחות, או משקאות לחדר בבית המלון, באמצעות טלפון.
 
שרוול – החלק המחבר את זרוע הטרמינל עם המטוס ושדרכו עולים או יורדים הנוסעים מהמטוס לטרמינל.
 

ת` 
תפוסה – כמות הנוסעים במטוסים או כמות הנופשים בבתי המלון בהשוואה למספר המקומות. ישנם מקרים כי המטוסים והמלונות נמצאים בתפוסה מלאה.
 
תפריט קבוע – ארוחה המורכבת מכמה מנות קבועות מראש, לעומת ארוחה שבה בוחרים את המנות מתוך תפריט – הנקראת א-לה-קארט. 
 

1 2 3 4 5 6 הבא
רשומות 1 to 20 of 116
סייטנט בניית אתרים בעמ | Web design    © כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה בע"מ    פרסום באתר| מועדון הלקוחות | תמונות ברשת | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה|
כל הזכויות שמורות לחברת פיקסמדיה Powered By Sitenet בננית אתרים sitenet.co.il