| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
הונג קונג<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
הונג קונג - חגים וימי חופש
מאת: צוות FIXTRAVEL
יום העצמאות הסיני: 1.10
יום ייסוד המנהלה האזורית המיוחדת: 1.7
 
החנויות בחגים
 
בעבר היו חגים בהם החנויות היו סגורות והעיר היתה יותר משותקת מבחינת פעילות. בשנים האחרונות, עם המיתון העולמי ומצב הכלכלה, הרבה חנויות פתוחות לאורך החגים בלי הבחנה ולא קיים מצב בו העיר משותקת (כמו במדינות ארופאיות לדוג`). אם יש כבר חג בו יותר חנויות סגורות- זהו השנה הסינית החדשה (שבסוף ינואר).
 
לוח החגים הלועזי
 
מלבד החגים הנוצריים, חגי הסינים נחגגים בהתאם ללוח השנה של הירח Lunar calendar אשר משתנה כל שנה ואינו קבוע כמו הלוח הלועזי. מועדי החגים מוכרזים לקראת סוף השנה, כאשר היומנים החדשים מודפסים, ושם מצויינת ההקבלה של החג בתאריכו הלועזי והסיני. (בדומה ללוח העברי ולספירה שלנו אשר משתנה כל שנה, אך מוכרזת לקראת סוף השנה).
 
מסורת ופסטיבלים דתיים
 
ישנם חמישה פסטיבלים מרכזיים בלוח השנה הסיני: השנה החדשה (לונאר ניו ייר) שהינה הפסטיבל החשוב ביותר, בו מוחלפות מתנות בין חברים וילדים וקרובים מקבלים "לאי סי" שמשמעו "כסף מזל". פסטיבל צ`ינג מינג באביב, בו נהוג לבקר את קברי האבות. בתחילת הקיץ מתקיים פסטיבל הדרגון בואט (סירות הדרקון), בו נערכים מרוצי סירות ונוהגים לאכול עוגות לוטוס ואורז גלוטוני. פסטיבל אמצע הסתיו בסביבות סוף ספטמבר, בו נהוג לאכול עוגות ירח (מון קייקס), ולהחליף יין ופירות. ילדים ומבוגרים הולכים לפארקים ולשמורות טבע בלילה עם מנורות צבעוניות. צ`ונג יואן, יום בו מבקרים את קברי האבות ומטיילים לגבעות ולהרים ע"מ להיזכר בבריחתן של המשפחות הסיניות הותיקות ממחלות וממוות אל עבר ההרים. פסטיבלים וחגים נוספים נחשבים כימי חופש כלליים כדוגמת יום ההולדת לבודהה, כריסמס, שישי הטוב וחג הפסחא.
 
שנת הסוס
 
אולי הונג קונג נחשבת לעיר תוססת וערנית אבל פעם אחת בשנה, למשך שבוע, היא משתתקת למעט רעש עצום של זיקוקים וריקודי דרקונים. את השנה הסינית החדשה,הנחגגת בתחילת חודש פברואר, חוגגים בעיקר בקרב המשפחה, ומכאן השקט והכמעט שממה ברחובות. למרות זאת הונג קונג נחשבת למקום המומלץ לתייר לחגוג בו את החג, בעיקר בגלל ההשקעה והפאר. בערב השנה החדשה כל משפחה אוכלת ארוחה גדולה בבתים ולכן הרחובות הריקים מאדם. למחרת היום, נערך המצעד השנתי שמזכיר את העדלאידע של פורים. עגלות עמוסות תפאורה, קישוטים מסורתיים, קיטש ורקדנים בתלבושות מפוארות מתהלכים לאורך הטיילת של האי הונג קונג. השנה, בלטו בנוכחותם - מקדונלדס, בבובות ותחפושות של מנות פופולריות, ו"קתאי פסיפיק" חברת התעופה של הונג קונג, בעגלות מחופשות למטוסים ודיילות חינניות במדים ייצוגיים. ביום השלישי לחג ריקוד הדרקון המסורתי מושך צופים לבניינים ומלונות שמבורכים באמצעותו. לפני הריקוד מנהלי המלון או הבניין חותכים חזיר ענק המונח על שולחן בכניסה ומאכילים בו את הדרקון. אז פוצחת החיה הקדמונית, שמורכבת משני רקדנים אנרגטיים ומתואמים, בריקוד סביב המקום ובקפיצות על מוטות גבוהים. ביום רביעי בערב, טיילת צים שה צוי בקאולון התמלאה אנשים, שנראו ממעוף ציפור כסיכות. כולם נשאו עיניים מעלה לחידושי השנה בתחום הזיקוקים. מופע של 25 דקות הוכיח לכל תייר שהתאכזב מהשקט המשונה של העיר, שאין כמו ההשקעה של הונג קונג בכל הנוגע למסורת וחגיגיות. מופע הזיקוקים הצבעוני, שלא היה מבייש מופע פתיחה של אולימפידה, השאיר את גורדי השחקים המוארים שברקע המומים ובוהקים משאריות התאורה שבאויר. יום אחרי, כשבעלי החנויות עדיין מיאנו לחזור לשיגרה, ניתן היה למצוא עיר מקושטת פרחים {סמל לשגשוג}, שקיות אדומות וסרטי זהב, וגורדי השחקים חזרו להיות מרכז הרקיע בלילה כששלטי הניאון שעליהם מנצנצים בצורת סוסים וברכות לחג. סימולי השנה הסינית נספרים בקפיצות של 12 כך שילידי שנת `90`, 78` ,66 וכד`, משתייכים לשנה הנוכחית ונחשבים בני מזל סוס. סימולי השנים: עכברוש, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, ראם, קוף, תרנגול, כלב וחזיר. הברכה הנהוגה הינה "קונג היי פאט צ`וי" שמשמעותה: שנת שגשוג ועושר. המסורת היא חלוקת מעטפות אדומות מנייר המכונות "לאי סי" שבתוכן סכום כסף סימלי. הן ניתנות ע"י זוגות נשואים עבור חבריהם הרווקים או ע"י הבוס לעובדיו, ומסמלות עושר לשנה העתידה. נהוג לוותר על נקיון הבית (שהיה אמור להעשות לקראת החג) והשלכת זבל, כדי להמנע מהרחקת מזל טוב שהיה בבית.
 
מרוצי דרקונים
 
מתי לאחרונה ספרו לכם מעשיות על דרקונים? סביר שמזמן. אבל בהונג קונג, מיד אחרי ההתאוששות מחג הבודהה שמושך רבים לאתרי תיירות בסביבה ומהווה סיבה טובה לבטלה, מאמינים בדרקונים, ואפילו חוגגים להם חג שלם שטומן בחובו יום חופש, מן הסתם. החג, שנערך בקיץ (סביבות חודש יוני), ונחוג ביום החמישי של הירח החמישי הוא מרוץ שנערך כל שנה. הסיפור העצוב מאחורי המאורע השמח הוא על משורר בשם , q u yuan שחי במאה השלישית לפנה"ס והטביע עצמו בנהר מי-לו פרובינציית היונאן בסין, כמחאה נגד השלטון המושחת. האנשים שגרו על גדות הנהר דהרו בסירותיהם בניסיון להצילו אך אחרו את המועד. הם זרקו כופתאות (dumplings) למים ע"מ להרחיק את הדגים הרעבים מגופתו. כופתאות אורז עדיין נאכלות לזכר הארוע והמרוץ נערך בשטח האי הונג קונג, קאולון והאיים שבסביבה. אבל בין האגדה והמסורת ליום יום מפרידים מים רבים. עם השנים הפך החג למאורע ספורטיבי ותחרותי שמושך אליו מתחרים מקצועיים מכל העולם וצופים שבאים לעודד על החוף וסביבתו.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים