| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
בייג`ין<<יעדים בעולם<<ראשי
יום שני, 23.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
סין - בייג`ין - לאן נטייל
מאת: צוות FIXTRAVEL
פארק Beihai (Beihai Gongyuan)
 
פירוש השם הוא ``הים הצפוני``, ואכן זהו החלק הצפוני של האגמים בסביבת עיר האסורה. אגמים אלו נוצרו בתקופת שושלת Jin(מאות 12-13), ומרקו פולו דיווח כי קובלאי חאן נהנה לנפוש במקום. גם בתקופות אחרות שימש המקום כ`פארק המשחקים של ילדי הקיסרים`. Yongle, בונה הארמון המלכותי, הרחיב את האגם ובנה ביתנים לאורך גדותיו, אך כולם נהרסו. ב-1925 הפארק נפתח לציבור הרחב. זהו הפארק הממלכתי הותיק והגדול ביותר בסין. טיול סביב האגם אורך כשלוש שעות. בימות הקיץ, ניתן לשכור סירה ולשוט באגם, ובימות החורף, כשהאגם קופא, להחליק על משטח הקרח. בפארק מצויים מבנים מונומנטליים שונים, מקדשים כגון הפגודה הלבנה, שערים עתיקים, בתי קפה ומזון מהיר, דוכני מזכרות ועוד.
פרטים נוספים:
שעות פתיחה: 7:00-19:00
 
מקדש קונפוציוס (Confucius Temple - Kong Miao)
 
מקדש קונפוציוס, נמצא בסמוך למקדש הלאמה, והוא אחד מהמקדשים הגדולים בסין. המבנה הנוכחי מתוארך משנת 1306 ושימש לאחסון כתביו העתיקים של קונפוציוס וחכמיו. המקום שופץ ב-,1981 ומשמש כיום כמוזיאון. במקום מבנים רבים, מקדשים, גן מטופח, ועוד.
פרטים נוספים:
כתובת: 13 Guozidian
שעות פתיחה: כל יום, 8:30-17:00
טלפון: 8401 1977
 
טיול בסמטאות בייג`ינג הישנות - Hutong
 
לאותם תיירים המבקשים חוויה יותר אותנטית בבייג`ינג, מומלץ לבקר בכמה מסמטאותיה ההולכות ונעלמות של בייג`ינג, שעדיין משמרות בתוכן משהו ממסורת העבר הרחוק. השם ,Hutong שמקורו כנראה בתקופת השושלת המונגולית, מתאר סמטא או רחוב צדדי צר. מכיוון שכך, הטיול בסמטאות בייג`ינג יכול להיעשות רגלית (או באמצעות אופניים) ולא מבעד לחלון האוטובוס או המכונית. בסמטאות אלו יוכל המבקר להתרשם מבתים מסורתיים טיפוסיים הבנויים סביב חצרות פנימיות, לספוג מהאווירה המיוחדת, מחיי המסחר הזעיר, ומאורחות החיים שלא נשתנו דורות רבים - בניגוד מרענן ומפתיע להמולת בייג`ינג המודרנית והמתחדשת. באזור מרכז בייג`ינג, נשתמרו מעט אזורים טיפוסים המומלצים לסיור (כאלה שיזמי הנדל``ן עוד לא פגעו בהם). Liulichang, Dazhalan- באזור הממוקם מדרום לכיכר Tiananmen נשתמרו יפה סמטאות ובתים טיפוסיים מעניינים. ניתן לשלב את הסיור בקניית מזכרות ופריטים אחרים בשווקים ובחנויות האזור. במדרחוב המסורתי והיפה מומלץ לבקר בחנות התה הגדולה ובבית המרקחת הגדול לרפואה סינית מסורתית.

 


בית טיפוסי בסמטאות העיר.                    צילום: איל קמיר 

טיולי יום מחוץ לעיר
 
החומה הסינית - The Great Wall) Wanli Chngcheng)
 
הממלכות הסיניות השונות סבלו תדיר מפלישות שבטי נוודים שהגיעו מצפון, מהערבות הצחיחות. כתוצאה מכך הקימו הממלכות קטעים של חומות מגן. בשנת 221 לפני הספירה איחד הקיסר Qin Shihuangdi את ממלכות סין השונות לממלכה אחת גדולה, ואת חלקי החומות השונות איחד לחומה אחת שאורכה עלה על 6.000 ק``מ. להשלמת החומה הגדולה נדרשו מאות אלפי פועלים ולמעלה מעשר שנות עבודה מאומצת. החומה לא ממש הצליחה למלא את יעודה המקורי כהגנה פיזית של ממש כנגד הפלישות מצפון, אולם נעשה בה שימוש מוצלח דווקא כאמצעי תחבורה ותקשורת מעולה: החומה שימשה כדרך נוחה באזורים ההרריים הקשים למעבר, וידיעות חשובות, כגון פלישות, יכלו עתה לעבור אלפי קילומטרים במהירות - ע``י אותות של אש ועשן דרך מגדלי החומה. בתקופת שושלת מינג חודשה החומה וחוזקה בלבנים ובאבנים גדולות וכבדות. העבודה נמשכה יותר ממאה שנים והושגה במחיר כלכלי ובאובדן אנושי כבד. כיום נמצאים בקרבת העיר בייג`ינג מספר חלקים משופצים ומתויירים של החומה: - Mutianyu קטע זה של החומה נמצא במרחק של כ- 90 ק``מ צפונית מזרחית לבייג`ינג, כשעה וחצי - שעתיים נהיגה ממרכז העיר. בקטע זה החומה חוצה ומטפסת על פסגותיהם של הרים מיוערים, וממנה אפשר לצפות אל מרחבי ההרים והעמקים המרהיבים. אל החומה בראש ההר, בגובה 630 מ` מעל פני הים, ניתן לעלות מהחניון ברכבל, או במקביל, למיטיבי לכת, ניתן לעלות רגלית בשביל המדרגות המתפתל במעלה היער, כשעה מאומצת של טיפוס. בירידה חזרה אפשר להשתמש ברכבל, לרדת רגלית במורד השביל היפה (מומלץ), או לאוהבי הריגושים, להתגלגל חזרה בגלגיליות (בעלות מעצורים...) הנוסעות בתעלה מיוחדת ותלולה עד לחניון. בצמוד לחניון ממוקמים חנויות ודוכני מזכרות.
 


החומה סינית (600 ק"מ אורכה).               צילום: איל קמיר

 
badaling
 
כ - 70 ק``מ וכשעה וחצי של נסיעה בכביש מהיר ונוח, מפרידים בין קטע זה של החומה למרכז העיר בייג`ינג. Badaling הוא קטע החומה התיירותי והפופולרי ביותר בקרבת העיר בייג`ינג, והצפיפות באתר יכולה להפריע ולפגום באיכות הביקור. אל האתר, בגובה של כ - 800 מ` מעל פני הים, ניתן לעלות מהחניון ברכבל. בין השאר נמצא באתר קולנוע ובו מיצג קולנועי של 360 מעלות, מוזיאון קטן, וכמובן חנויות מזכרות לרוב. יתרונו של האתר שניתן לשלב את הביקור בו בביקור בקברי שושלת מינג ובביקור במעבר המבוצר .Juyong Guan
איך להגיע:
מונית או אחד מהטיולים המאורגנים היוצאים מבתי המלון. אוטובוסים המשלבים ביקור ב-Badaling ובקברי המינג יוצאים מהפינה הדרום מערבית של כיכר Tiananmen כל יום בין השעות 6.30-10.00 בבוקר.
 
simatai
 
קטע זה של החומה ממוקם במרחק של 110 ק``מ צפונית מזרחית לבייג`ינג. באתר זה החומה פחות משוחזרת ופחות תיירותית מאתרי החומה שהוזכרו לעיל. אתר זה דורש טיפוס ומאמץ גופני.
 
קברי שושלת מינג (Ming Tombs - Shisan Ling)
 
האתר ממוקם במרחק של כ-50 ק``מ צפונית-מערבית מבייג`ינג. 12 מתוך 16 קיסרי שושלת מינג, קבורים באתר זה המשתרע על פני שטח של כ-40 קמ``ר. הקבר הראשון שנתגלה, של ,Ding Ling הוא השני בגודלו והצריך עבודה של כשש שנים, חצי מיליון עובדים, ותקציב ענק. אפשר לבקר במבנים התת קרקעיים של קבר זה כמו גם של קברים אחרים. במקום עוברת דרך של כ-7 ק``מ, הידועה בשם `דרך הרוח` (The spirit Way). הדרך מתחילה בקשת ניצחון, עוברת דרך שער הארמון הגדול, ממשיכה על פני פסל צב ענק (שנבנה ב-1425), ובהמשך מגיעה אל שורה של פסלי חיות אחרות הבנויות באבן. מאחורי פסלי החיות נמצא שורה של 12 פסלי אישים חשובים מאז - גנרלים, שרים, ופקידים. שורת הפסלים מסתיימת בשער .Lingxing במקום נמצאת גם שמורת .Shisanling השמורה עצמה אינה מרשימה במיוחד, אולם יש לה היסטוריה מעניינת: השמורה הוקמה בהשראתו של מאו, ונבנתה ב-1958 כחלק מפרוייקט ארצי גדול לשימור מים. השמורה נבנתה בידיים, תוך שימוש בצבאות `מתנדבים` שעבדו סביב השעון. מאו עצמו הופיע והתנדב לעבודה של 30 דקות כאשר האירוע מצולם ומתועד כראוי. באזור גם אטרקציות אחרות כמו מגרש גולף, פארק תשעת הדרקונים, מטווח, בתי קפה, מלון, בריכה שחייה, אקווריום, אזור פיקניק, מזרקה, אזור דיג, ועוד. ארמון השעווה של שושלת מינג (Ming Huang Laxiang Gong) הוא מוזיאון שעווה המושך אליו תיירים רבים המגיעים בטיולים מאורגנים לאזור. פסלי השעווה הן דמויות היסטוריות סיניות מפורסמות, והן גם ``מדברות`` דרך רמקולים נסתרים.
איך להגיע:
האזור נמצא כ-50 ק``מ צפונית מערבית לבייג`ינג, קרוב לעיירה Changping. הדרך הטובה ביותר להתאים את הטיול לטעמכם האישי, היא לקחת מונית. טיולים מאורגנים, משלבים לעתים קרובות טיול לאזור עם טיול לחומה הסינית. אוטובוסים יוצאים מן הפינה הדרום מערבית של כיכר Tiananmen בין 6:30 ל-10:00 בבוקר. כמו-כן, טיולים מאורגנים יוצאים מכל המלונות הגדולים.
 


קברי שושלת מינג.                                צילום: איל קמיר

 
Tanzhe Temple
 
המקדש נמצא במרחק של 45 ק``מ מערבה מבייג`ינג והוא הגדול ביותר במקדשי האזור. למקדש היסטוריה ארוכה המתחילה במאה השלישית לספירה (שושלת Jin). השושלות הבאות הוסיפו נדבכים למבנים הקיימים, כך שאפשר לראות במקדש מגוון של צורות ארכיטקטוניות, מיתולוגיות, ואומנותיות. האווירה במקום רגועה ובעלת השראה מיוחדת - שביל אבנים מוביל אל המקדש הממוקם בין עצים יפים, חלקם עתיקים מאד. הזמן הטוב ביותר להגיע הוא בשעות אחה``צ. המקדש פתוח לקהל כל יום בין 8:30 בבוקר ל 18:00 בערב.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים