| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
מוסקבה<<יעדים בעולם<<ראשי
יום שני, 23.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
מוסקבה - רוסיה - חגים וימי חופש
מאת: צוות FIXTRAVEL

New Year Eve - 31.12.01.01- ערב ראש השנה (Novyy God) 

החג האהוב על הרוסים. המסורת לחגוג את ערב ראש השנה התחילה בתקופת הסובייטים כאשר כל החגים שהיו קשורים לדת היו אסורים. זה חג משפחתי, חברים ובני המשפחה מכינים אחד לשני מתנות קטנות ושמים אותן מתחת לעץ (New Year Tree) שמקושט בצעצועים ובממתקים. מקובל לשתות בלילה של ראש השנה יין שנקרא ברוסייה shampanskoye. כל הלילה יש פסטיבלים וקונצרטים של מוסיקה, ריקודים, ותיאטרון. שבוע לפני זה ושבוע אחרי זה יש מסיבות רבות לילדים עם מתנות, סנטה קלאוס שנקרא ברוסית Ded Moroz (סבא קור) וSnow Maiden- (Snegurochka) - עלמת השלג. 
 
07.01- חג המולד של הנוצרים האורתודוקסים.(Rozhdestvo) 

חג שהיה אסור בתקופת הקומוניסטים אבל מאוד פופולרי בשנים האחרונות. 
 
Old New Year - 13.01 
 
במדינות של מערב אירופה לא מבינים איך זה יכול להיות גם old וגם new. ההסבר הוא פשוט, אחרי המהפכה ברוסייה השתנה לוח השנה והזיזו את כל התאריכים ב13 - יום, כך נוצר מצב שערב ראש השנה חל פעמיים (ישן וחדש).
 
The Day of Defender of the Motherland - 23.02 
 
פעם זה היה חג של הצבא הסובייטי וחיל הים. זה היה דומה ל - Father`s Day בארצות הברית. ילדים ונשים תמיד מכינים מתנות קטנות לגברים. בשנים האחרונות החג הזה קיבל משמעות פוליטית במיוחד אצל המפלגה הקומוניסטית. 
 
בסוף פברואר, תחילת מרץ חל חג ה - Maslenitsa . 
 
המילה עצמה ניתנת לתרגום כחג החמאה. זו מן גרסה סלבית של קרנבל. הרוסים חוגגים את תחילת האביב ומברכים את השמש. הם מכינים את הבלינצ`ס שצורתו העגולה מזכירה להם את השמש. זה חג מאוד שמח עם המון שירים וריקודים. 

08.03 - יום האישה הבינלאומי 
 

חג שמאוד דומה ליום האם בארצות הברית. כל הנשים והבנות מקבלות מתנות ופרחים. זה היום היחיד שכל הגברים ברוסייה מבשלים, מנקים, ועושים את עבודות הבית. 
 
מרץ -אפריל Easter (פסחא) 
 
מיד אחרי הפסח מגיע החג החשוב ביותר לרוסים והאוקראינים: הפסחא. מבשלים מאכלים מיוחדים (ביצים צבעוניות, עוגות מיוחדות שנקראות kulichi וכו`). 
 
01.05 יום עבודה ואביב 
 
בתקופה הקומוניסטית לחג הזה היה שם "יום העבודה הבינלאומי", זה היה חג פוליטי. אנשים התחייבו לצאת עם דגלים לכיכר האדומה ולברך את הממשלה. היום חג זה הפך לחג האביב. לכולם יש יום חופש ורק הקומוניסטים יוצאים להפגנות... 
 
09.05 יום הניצחון 

חג מאוד חשוב לעם הרוסי. חג שמציין את הניצחון הרוסי במלחמת העולם השנייה. אנשים שהשתתפו במלחמה מופיעים ברחובות עם מדליות ונערך מצעד צבאי בכיכר האדומה. זה גם יום הזיכרון לכל האנשים שנהרגו במלחמת העולם השנייה . 

סוף מאי - סוף יוני Trinity Sunday- (ברוסית Troitsa) 
 
אנשים מאמינים ואתאיסטים הולכים לבית קברות ומרימים כוסית לזיכרון קרובים שלהם. 
 
12.06 - יום העצמאות של רוסייה. 
 
בתאריך הזה בשנת 1991 רוסייה קיבלה עצמאות וברית המועצות חדלה להתקיים. 
 
07.11 - יום התפייסות: 
 
בתקופה של ברית המועצות זה היה יום ההולדת של המהפכה הבולשביקית. בבוקר היה מצעד שבו השתתפו לא רק כוחות צבא אלא גם אזרחים רגילים ממקומות העבודה שלהם, ומי שסירב להשתתף במצעד קיבל בדרך כלל נזיפות בעבודה. גם סטודנטים ותלמידים גויסו ל"הצגות" האלה. ההשתתפות הייתה חובה, אחרת היו עושים הרבה בעיות במקום הלימודים. אנשים היו צריכים לצעוד בכיכר האדומה ולברך את הממשלה הסובייטית, עם המילה "הידד"! ובמשך היום הראו בטלוויזיה סרטי תעמולה על לנין ומהפכת הבולשביקים. היום ב - 7 בנובמבר, אנשים יוצאים למצעדים אך עכשיו הם עושים את זה מרצונם, בעיקר קומוניסטים שעוברים ברחובות עם תמונות של לנין וסטאלין שעדיין חושבים שזה החג הכי חשוב לעם הרוסי. בשנתיים האחרונות הצטרפו להפגנות אנשים נוספים, אך מדובר בעיקר באנטי-קומוניסטים שמנסים להסביר לאנשים הפשוטים על הנזקים שעשתה להם המפלגה הקומוניסטית.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים