| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
מוסקבה<<יעדים בעולם<<ראשי
יום שני, 23.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
מוסקבה - רוסיה - מוזיאונים
מאת: צוות FIXTRAVEL
סקירה:
 
מוסקבה היא המרכז של המוזיאונים ברוסייה היום במוסקבה יש יותר מ - 80 מוזיאונים ממשלתיים, יותר מ - 100 מוזיאונים ציבוריים, ועוד קרוב ל - 400 מוזיאונים שמיועדים לביקורים של תלמידים. התחומים והנושאים שמוצגים במוזיאונים במוסקבה כל כך רבים ומעניינים, כך שכל אחד ימצא לעצמו מוזיאון שעניין אותו. ציור ופיסול, מדע וטכנולוגיה, היסטוריה והמהפכה של הבולשביקים, תיאטרון רוסי וחיי אצולה - אלה רק חלק קטן מהנושאים שתוכלו למצוא במוזיאונים של מוסקבה. כמובן שאי-אפשר לבקר בכולם זה ייקח לכם חודש שלם אם לא יותר מזה, כמו-כן, חלק מהם לא יעניינו אתכם (למשל במוסקבה יש הרבה מוזיאונים לכבוד שחקנים ידועים ואהובים ע"י הרוסים), ולאנשים שלא מכירים את הקולנוע והתיאטרון הרוסי השמות האלו לא יגידו דבר.
 


Tretyakov Gallery
  
 אם אתם רוצים להכיר את האומנות הרוסית, אתם חייבים לבקר  ב - Tretyakov Gallery , שם נמצא אוסף גדול מאוד של יצירות אומנות רוסיות. ב - 31 לאוגוסט 1892 סוחר ויצרן של טקסטיל, אדם מאוד עשיר בשם - Pavel Tretyakov , פנה לעיריית מוסקבה עם הצעה לקבל ממנו במתנה את הגלריה שלו. באותה תקופה הגלריה של Tretyakov הייתה כבר ידועה לכל תושבי מוסקבה. Tretyakov , התחיל לקנות עבודות של אומנים רוסים ב - 1856 . מקובל לזכור את שנת 1856 כתאריך הקמתה של הגלריה. בכל שנה Pavel Tretyakov , קנה מאומנים פרטיים ומתערוכות תמונות ועבודות אחרות. החלום שלו היה להקים אוסף תמונות רק של אומנים רוסים, ובהמשך להקים מוזיאון של אומנות רוסית. בהתחלה כל התמונות היו בבית הפרטי שלו, ובהמשך הוא בנה גלריה צמודה לבית שלו. כאשר ב - Tretyakov 1892 , תרם למוסקבה את הגלריה שלו, היא כללה:1287  תמונות,518  ציורים, ו - 9 פסלים של אומנים רוסים (מהמאה ה: 18-19 ). בנוסף לאוסף הזה,Pavel Tretyakov  תרם גם את האוסף של אחיו Sergey Tretyakov , שנפטר זמן קצר לפני כן, ובמשך תקופה ארוכה שימש כראש עיריית מוסקבה. באוסף של Sergey Tretyakov היו עבודות של אומנים אירופאיים. מ - 1892-הגלריה של - Tretyakov , היא גלריה ציבורית. היום Tretyakov Gallery מחולקת לשני בניינים, ויש בה 91,524 יצירות אומנות. חלק מהיצירות נמצאות בגלריה שבנה Tretyakov . אלה יצירות אומנות ישנות (מהתקופה של רוסייה העתיקה ועד לתקופה של המהפכה הבולשביקית). יצירות האומנות המודרנית מוצגות בבניין אחר. היום Tretyakov Gallery כוללת 100 אלף יצירות והיא מחולקת לכמה תקופות היסטוריות: אמנות של רוסייה העתיקה (מהמאה ה - 11 ועד למאה ה - 17 ) האוסף הזה כולל פיסול, ועבודות יד. התקופה השנייה מרכזת עבודות אמנות מהמאה ה: 18-19 . האוסף כולל עבודות גרפיקה, ציור, פיסול, תמונות של צבעי מים, אוסף של רהיטים מצוין, ועוד הרבה יצירות מדהימות. האוסף של המאה עשרים כולל עבודות של:Vasiliy Kandinskiy   ,Marc Chagall , Malevich , ,Michail Vrubel ועוד עשרות אומנים אחרים. בגלריה יש מעלית לנכים, בית קפה, מסעדה, חנות לספרי אמנות ומתנות.
הכתובת: Lavrushinskiy pereulok , 10 ,Tretyakovskaya
תחנת הרכבת: Novokuznetskaya התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-09511362, 00-7-0953-5223 טלפון לבירורים: 00-7-095230-77-88
פקס00-7-0951-10-51
שעות פתיחה 10:00-18:30 10:00-19:30 (חוץ מיום שני) 


מוסקבה.                                            צילום: איל קמיר

 
New Tretyakov Gallery 
 
הכתובת: Krymskiy val, 10  ,Park Kultury
תחנת הרכבת:  Oktyabrskaya התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-2381378
 שעות פתיחה: (יום שני סגור) 10:00-20:00
webadm@cs.msu.su :E-mail 

Pushkin Museum of Fine Art 
 
המוזיאון נוסד בשנת 1898. הבניין נבנה ע"י האדריכל Roman Klein.  הבניין יועד לפקולטה לאמנות של אוניברסיטת מוסקבה. אחרי המהפכה הבולשביקית, האוסף של Sergey Shchukin &  Ivan Morozov- (אנשים מאוד עשירים) הגיע למוזיאון של פושקין. היו אספנים נוספים שהתמונות שלהם הועברו למוזיאון של Pushkin. 220 תמונות של אומנים צרפתיים מהאוסף הפרטי של Shchukin עברו למוזיאון. חשוב לציין שבאוסף שלו היו הרבה תמונות של Matisse וPicasso, בתקופה ששני האומנים הגדולים עוד לא היו ידועים לציבור הרחב. באוסף של Morozov היו תמונות ידועות של Van Gogh ,Gauguin Renoir ואחרים. בתקופה של הסובייטים לא הציגו חלק מהתמונות מסיבות אידיאולוגיות. כך למשל תמונות של Vasiliy Kandinskiy & Marc Chagall נאסרו לצפייה בתקופה ההיא, כי שניהם נחשבו לאויבים של המדינה הסובייטית. היום במוזיאון מוצגות יצירות מתקופות שונות וממדינות שונות. הציביליזציות העתיקות מיוצגות ע"י אמנות ממצרים העתיקה. יש גם יצירות מיוון ומרומא. התצוגה המעניינת ביותר היא המטמון של Troy שנמצאו בחפירות של הארכיאולוג הידוע Heinrich Schliemann. במוזיאון יש גם אוסף מהתקופה של ימי הביניים והרנסנס. האוסף הזה לא גדול, אבל הוא כולל עבודות של אומנים ידועים מאוד כמו: Pietro Perugino, Pietro di Giovanni Lianori, Sandro Botticelli ואחרים. המקום המרכזי במוזיאון מוקדש לאוסף של המאה ה: 20-19 . האוסף הזה מאוד עשיר, והוא כולל עבודות של זרמים שונים באמנות. ניתן לרכוש מדריך בשפה אנגלית.
הכתובת: 12 Volkhonka str
תחנת הרכבת: Kropotkinskaya התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-203-9578
שעות פתיחה: 10:00-19:00
 
Tolstoy House-museum 
 
כאשר נכנסים לבית הזה יש הרגשה שכל המשפחה של Tolstoy עדיין  גרה פה, מכיוון שמשנת 1921 כאשר לנין נתן הנחיה להסב את הבית של Leo Tolstoy למוזיאון שום דבר לא השתנה. הכל נשמר באותו הסדר מהתקופה שהמחבר הידוע גר כאן. Leo Tolstoy (1828 - 1910), הסופר הרוסי המפורסם ביותר בעולם המערבי (בין הרומנים שלו ניתן למצוא את: "מלחמה ושלום" ו-"אנא קרנינה", שעדיין פופולריים גם לאחר יותר ממאה שנה), קנה את הבית הזה בגיל 54 בשנת 1882, וחי שם עם משפחתו תשע שנים עד שנת 1901. זה היה בית החורף של משפחת Tolstoy. זו לא הייתה תקופה טובה בחיי המשפחה, בני הזוג הרבו לריב בינהם, בעיקר בגלל הרצון של Leo Tolstoy לשנות את חיי החברה ברוסייה. בשנים האלה תפיסת העולם של המחבר השתנתה. הוא כבר לא היה אותו האדם שכתב בזמנו את "מלחמה ושלום". הוא חלם על חברה מחודשת, חברה שתחיה לפי פילוסופיה שלChristian Humanism-. זו פילוסופיה שדוגלת בחיים ללא אלימות, צמחונות, פרישות ודחייה מחיי מין. הכנסייה האורתודוקסית לא אהבה את ההתנהגות של הרוזן Tolstoy, ואחרי מלחמות רבות בשנת Holy Synod 1901 (מועצת גדולי הכנסייה) החרימה את Leo Tolstoy. באותה שנה Tolstoy עזב את מוסקבה ועבר לגור ב - Yasnaya Polyana, כדי להיות יותר קרוב לאנשים הפשוטים ולאדמה. הבית בנוי מעץ ואבן, ויש בו 16 חדרים. בקומת הקרקע נמצא חדר אוכל גדול. הצלחות על השולחן הן של משפחת Tolstoy. המשפחה אכלה ארוחת ערב מידי יום בשעה 18:00 בדיוק. במשפחת Tolstoy נולדו 13 ילדים, אך 4 ילדים נפטרו בגיל צעיר. בחדר של הילד הקטן ביותר והאהוב ביותר על המשפחה Vanya שנפטר בגיל 7, עדיין אפשר לראות ספרים וצעצועים. בקומת הקרקע יש עוד שני חדרים: חדר של הבת Tatyana שהייתה אומנית מאוד מוכשרת, ואת הציורים שלה עדיין אפשר לראות על קירות החדר. חדר נוסף שנמצא בקומת הקרקע היה שייך לבנים (Sergey, Iliya, Lev). שם נמצא ביליארד סיני שהבנים אהבו לשחק בו. בקומה הראשונה נמצא הסלון (חדר אורחים). בחדר הזה התארחו זמר רוסי מפורסם Fyodor Shalapin, אומן רוסי ידוע Iliya Repin, מוסיקאי מפורסם Sergey Rahmaninov, ומחבר רוסי ידוע Aleksey Gorkiy. בחדר הזה נערכו קונצרטים, דיברו על פוליטיקה וחברה, ושחקו שחמט. אישתו של Sofya Andreevna ,Leo Tolstoy הייתה אישה מאוד מוכשרת, אך את כל חייה היא הקדישה למשפחה, לילדים, ודאגה לאווירה הטובה בבית. אחת מבנות המשפחה (Mariya), הייתה קרובה ביותר לאביה.Tolstoy  אהב אותה יותר מכל ילדיו. היא הבינה אותו יותר מכולם ואהבה את סגנון החיים של אביה. החדר שלה היה מאוד צנוע ופשוט. בקומה השנייה נמצא המקום הקדוש ביותר בבית - חדר העבודה של המחבר הגדול. החדר שלו מאוד צנוע והוא מכיל: שולחן וכסא מעץ, ושאר הריהוט עשוי מעור שחור. על השולחן עומדים שני פמוטים עם נרות בדיוק כמו בתקופה שבה הוא כתב את הרומן הגדול האחרון שלו, "תחייה", ושני סיפורים נוספים מפורסמים שלו: "מותו של איוואן איליץ" ו"סונטת קרויצר" אם אתם לוקחים סיור מאורגן, יש לכם אפשרות לראות גם גן יפה ששייך לבית של משפחת Tolstoy. ניתן לרכוש מדריך בשפה אנגלית. אסור לצלם בשטח המוזיאון!
הכתובת: 21 Lev Tolstoy str
תחנת הרכבת:  Park Kultury התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-246-9444
 שעות פתיחה: (חוץ מיום ראשון).
אפריל- ספטמבר: 10:00-17:00 (חוץ מיום ראשון)
אוקטובר- מרץ: 10:00-15:30 


מוסקבה.                                            צילום: איל קמיר

מוזיאון אחוזת קוסקובו (Kuskovo) 
 
יותר מ - 200 שנה אחוזת קוסקובה, הייתה שייכת למשפחת Sheremetyev.  Shermetyev, הייתה אחת המשפחות העשירות ביותר ברוסייה, והיום שדה התעופה הבינלאומי נקרא על שמה Sheremetyevo. הסיבה לכך היא שהוא בנוי על האדמות שהיו שייכות בעבר למשפחת Sheremetyev. האדמה שעליה בנו את אחוזת קוסקובו הייתה שייכת למשפחת Sheremetyev מתחילת המאה 17, אבל האחוזה שאנו רואים היום, נבנתה רק בסוף המאה 18 (בשנת 1777) בפקודתו של הרוזן Piotor Sheremetyev. בגלל הגנים הצרפתיים שבנו בקוסקובו, היא קיבלה שם נוסף "הורסאי הרוסי" (Russian Versailles). הרוזן Sheremetyev , בנה את האחוזה כארמון קיץ לקבלת אורחים. אף אחד ממשפחת Sheremetyev לא גר שם באופן קבוע. מהר מאוד אחוזת קוסקובו הפכה להיות אחד המקומות הפופולריים ביותר בקרב האצולה הרוסית.  בשנת 1918 אחוזת קוסקובו הפכה להיות מוזיאון. מאז (תודות לבולשביקים) דבר לא השתנה שם. גם היום אפשר לראות פרקט על הרצפה ומשי על הקירות. כאשר נכנסים לארמון שעשוי מעץ יש מן הרגשה שאנו חוזרים 150 שנה לאחור. פרקט, קישוטים על הקירות, ונברשות מבדולח, והכל נשתמר כמו בתקופה ההיא. בבית האיטלקי (Italian Cottage), נמצא אוסף של יצירות אומנות מצרפת ואיטליה של המאה ה - 18-19, פורצלן סיני, גובלנים, ושטיחים מהתקופה של Sheremetyev. אם נצא לפארק, בחלק המזרחי נראה את התיאטרון הירוק (The Green theatre). שם האורחים של משפחת Sheremetyev יכלו להנות מהצגות נהדרות בקיץ. בהצגות השתתפו שחקנים של התיאטרון הפרטי שהיה בבעלותה של משפחת Sheremetyev.  מקום נוסף שחייבים לראות באחוזת קוסקובו הוא Grotto. זהו בניין שנבנה במאה ה - 18 וכולו מקושט בצדפים, ופורצלן משובץ עם גבס מיוחד. מומלץ להתקשר לפני הנסיעה, מכיוון שבימים לחים וקרים במיוחד האחוזה סגורה למבקרים.
הכתובת: 2 Unosti str. (אחוזת קוסקובו נמצאת במרחק של 18 ק"מ ממרכז המוסקבה) "Ryazanskiy prospect " מתחנת הרכבת יש לקחת את אחד מהאוטובוסים שמגיעים לקוסקובו (אוטובוסים: 133  או 208)  שש תחנות מתחנת רכבת תחתית תחנת הרכבת: התחנה נקראת "פארק קוסקובו".
טלפון: 00-7-095/370-0160
מועדי פתיחה:
בחודשים נובמבר- אפריל: בימי ד` - א` בשעות 10:00-16:00 ביום שני ושלישי סגור, ביום רביעי האחרון של
החודש גם סגור. בחודשים מאי-אוקטובר בימי ד`-ו` בשעות 11:00-19:00  בימי שבת וראשון בשעות 10:00-18:00 

Andrey Rublyov Museum 
 
המוזיאון נמצא ב - Andronikov Monastery, והוא נקרא על  שם הנזיר המפורסם,Anrey Rublyov , שחי בתחילת המאה ה - 15. היסטוריונים רבים בטוחים שהנזיר המפורסם נפטר ונקבר כאן ב - 1430, אך מקום הקבורה שלו לא ידוע בודאות. התקופה הזו ברוסיה היתה קשה מאוד, והיא אופיינה בדם ואלימות בעיקר. המדינה היתה נתונה תחת השלטון של המונגולים, וגם בתוך המדינה לא היה שקט. המדינה נשלטה ע"י נסיכים שכל הזמן היו במצב של מלחמה בינהם, כך שאנשים חיו בפחד כפול. העבודות של אנדריי רובליאוב פשוט מדהימות. היצירות שהוא צייר מפורסמות בכל העולם. היצירה המפורסמת שלו "השילוש הקדוש", נמצאת ב - Tretyakov Gallery ואלפי נוצרים באים לראות אותה. במוזיאון, יש עבודות אמנות נוספות של נזירים אחרים. יש כאן אוסף של אומנות דתית עתיקה, האוסף לא גדול במיוחד, אך הוא מעניין. המוזיאון מחולק ל - 3 חלקים וצריך לרכוש כרטיסים לכל חלק בנפרד.
הכתובת: Andronevskaya square,10
תחנת הרכבת: Ploschad Ilyicha התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-2781429
מועדי פתיחה:
ימים: ה`- ג` בין השעות 11:00 ל - 18:00 סגור ביום שישי האחרון של החודש 


מוסקבה.                                            צילום: איל קמיר

 
Chekhov House Museum 
 
אנטון צ`כוב, היה אחד מהמחברים הגדולים ברוסיה.  היצירות שלו תורגמו להרבה מאוד שפות והן ידועות בכל העולם המערבי, כך שהמוזיאון שלו יכול להיות מקום מעניין לבקר בו. המוזיאון נמצא ברח`Sadovay-Kudrinskaya , די קרוב לרחובות המרכזיים של מוסקבה. צ`כוב, התגורר בין השנים 1886-1890 בבניין הצנוע בין שתי הקומות. הבניין הפך למוזיאון רק ב - 1954. צ`כוב, חלק את הבית עם ההורים שלו, אחיו מיכאל שהיה שחקן מפורסם, ואחותו מריה. אנטון צ`כוב, היה רופא, ולמעשה המפרנס העיקרי במשפחה, כך שלא נשאר לו זמן רב לספרות, אבל בכל זאת הוא הצליח לכתוב בתקופה הזו כמה סיפורים מפורסמים. בבית יש גם פריטים מהתקופה המאוחרת של המחבר, התקופה שבה הוא הפך להיות מחבר של מחזות.
הכתובת: Sadovaya-Kudrinskaya str 6
תחנת הרכבת: Barrikadnaya התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-2916154
מועדי פתיחה:
ימים ג`, ה` ושבת בין השעות:14:00 -11:00 בימים: ד` ושישי : בין השעות:14:00-17:00
המוזיאון סגור ביום אחרון של החודש
 
Stanislavskiy House Museum 
 
קונסטנטין סטניסלבסקיי (1863-1938), היה במאי ושחקן  מפורסם לא רק ברוסיה. תיאוריית המשחק שלו נלמדת ע"י שחקנים בכל רחבי העולם. ב - Leontyevskiy Pereulok, בלב מוסקבה עומד בניין שנבנה במאה ה - 18. בקומה הראשונה של הבניין התגורר סטניסלבסקיי מ - 1920 עד 1938 (היום האחרון בחייו). בדירה שלו הוא נפגש עם שחקני התיאטרון שהוא פתח יחד עם צ`כוב  Moscow Art Theatre- (MKhAT). לדירה שלו הגיעו השחקנים, כאשר הוא היה חולה ולא יכל להגיע לתיאטרון. חדר האוכל וחדר השינה של אשתו פתוחים גם הם לציבור הרחב. בין החפצים האישיים של סטניסלבסקיי, יש אגרטל יפה שהוא קיבל במתנה מהרקדנית המפורסמת Isadora Duncan.
הכתובת: 6 Leontyevskiy pereulok
תחנת הרכבת: Arbatskaya, Tverskaya התחתית הקרובה טלפון: 00-7-095-2292855
מועדי פתיחה: ה`, שבת וראשון בין השעות: 18:00 -11:00  בימים: ד` ושישי בין השעות: 14:00-20:00
המוזיאון סגור ביום אחרון של החודש 
 
Shalyapin House Museum 
 
פסל מאבן ולוח הוקרה על הבניין, מורים שבבניין הזה גר פעם  אחד מזמרי האופרה המפורסמים ביותר של המאה ה – 20 - Fyodor Shalyapin, הוא בילה בבניין הזה 12 שנה מ - 1910 ועד שהוא עזב את רוסייה בשנת 1922. Shalyapin , נולד למשפחה מאוד ענייה בשנת 1873 , בעיר Kazan, והתחיל את הקריירה שלו כסבל ופורק מטענים בנמל בנהר Volga . הכשרון האדיר שלו התגלה כשהיה כבר מבוגר, ואז למעשה התחילה הקריירה של הזמר המפורסם ! shalyapin , הופיע על הבימות הגדולות ביותר בעולם, אך לאחר מהפכת הבולשביקים הוא החליט לעזוב את רוסיה ועבר לפריז. הוא נפטר שם ב - 1938, וגופתו הועברה למוסקבה, שם הוא נקבר ב - Novodevichiy Cemetry . המוזיאון שלו הוא אחד מהמוזיאונים החדשים והטובים ביותר במוסקבה. במוזיאון, אפשר לראות תמונות של הזמר בתפקידים שונים. על הקירות אפשר לראות גם ציורים של Konstantin Korovin, אומן רוסי מפורסם. באחד החדרים אפשר לראות שולחן איפור של הזמר, מזוודות שלו המכילות כל מיני חפצים של הזמר שמעידים על הפופולריות שלו במדינות אחרות . בחדר הקונצרטים שלו אפשר לשמוע הקלטות שלו. בבית יש גם חדר ביליארד. מספרים שאחרי הקונצרטים, הזמר אהב להזמין את האורחים שלו לשחק ביליארד. מספרים גם שהוא לא ידע להפסיד, ותמיד התעצבן כשמישהו ניצח אותו במשחק.
הכתובת: 25 Novinskiy Bulevard
תחנת הרכבת: Barrikadnaya, Smolenskaya התחתית הקרובה
טלפון: 00-7-095-2056236
מועדי פתיחה
בימים ד` וה` בין השעות: 11:30-19:00 בימים: ג` ושבת בין השעות: 10:00-18:00 וביום ראשון : בין השעות 10:00-16:00 
 

 
מוסקבה.                                            צילום: איל קמיר

 
המוזיאון של פיודור דוסטוייבסקי 
 
ברח` דוסטוייבקי מס` 2 , נמצא בניין של בית החולים מאריינסקי   ששימש בעבר כבית חולים לאנשים עניים. כאן בבית החולים הזה משנת 1821 ועד 1837 עבד מיכאל דוסטוייבסקי - אביו של המחבר המפורסם. מיכאל היה אסיסטנט של רופא והוא גר עם משפחתו באותו בניין. ב - 11 בנובמבר 1821 נולד פיאודור דוסטוייבסקי, מחבר רוסי שיצירותיו הפכו אותו למפורסם לא רק ברוסיה, אלא בכל העולם המערבי. ב - 1823 , משפחתו עברה לדירה אחרת באותו בניין וכאן עברה על המחבר תקופת הילדות והנערות של המחבר הידוע. דוסטוייבסקי, עזב את בית הוריו בשנת 1837, אחרי שאמו נפתרה, והוא עבר לסנט פטרסבורג כדי ללמוד. במוזיאון של דוסטוייבסקי אפשר לראות הרבה מאוד דברים שבעבר היו שייכים למשפחת דוסטוייבסקי. כל הפריטים האלה מכניסים את המבקרים לאווירה של משפחת דוסטוייבסקי, מספרים על הילדות שלו ועוזרים להבין את האישיות של המחבר המפורסם. בין הדברים שמוצגים במוזיאון יש הרבה מאוד תמונות של המשפחה, וגם הרבה תמונות של נופי העיר. אפשר לראות כאן ספרי אגדות , צעצועי עץ, וספרי לימוד של דוסטוייבסקי. בספרייה של המשפחה, יש ספרים של מחברים ומשוררים רוסיים ואירופאים. ספרים שמאוד השפיעו על דוסטוייבסקי כמחבר.
הכתובת: רח` דוסטוייבסקי מס` 2
תחנת הרכבת:  נובוסלובודסקאיה התחתית הקרובה
מגיעים עם הרכבת התחתית לתחנה נובוסלובודסקאיה ואחר כך עם רכבת חשמלית מס` 50  , לתחנה: רח` דוסטוייבסקי או עם טרוליבוס מס` 13,15,63
טלפון: 00-7-095281-10-85
מועדי פתיחה:
יום ד` ויום שישי: 20:00 -14:00 ימים: ה` , שבת וא` 18:00- 11:00 סגור ביום אחרון של החודש 
 
Boris Pasternak House Museum 
 
כפר קטן Peredelikino שליד מוסקבה, קשור מאוד עם השם  של המחבר הידוע, חתן פרס נובל בוריס פסטרנק. כאן התגורר המחבר הידוע משנת 1938 ועד היום האחרון בחייו ב - 1960. כאן הוא כתב את הספר שרים "פרדלקינו", וכאן הוא גם סיים את הרומן המפורסם ביותר שלו "דוקטור ז`יבגו". פסטרנק, ידוע לא רק כמשורר ומחבר, אלא גם כמתרגם מצויין מגרמנית ואנגלית. תרגומיו של שקספיר וגטה, נחשבים לתרגומים הטובים ביותר. ב - 23 לאוקטובר 1958 , קיבל פסטרנק הודעה על זכייתו בפרס נובל לספרות. הרומן שלו והשירים שכתב, קיבלו הוקרה במערב, אך בברית המועצות ספריו נאסרו לפרסום כספרים אנטי-סובייטיים, ויותר מזה ממשלת ברית המועצות לא נתנה לפסטרנק לקבל את פרס הנובל שבו זכה. רק בשנת 1989, בנו של מחבר קיבל בשמו את הפרס. ב - 1990 , שלושים שנה לאחר מותו של המחבר ולכבוד יום הולדתו
ה - 100, נפתח המוזיאון שלו.
הכתובת: תחנת רכבת 3 Pavlenko str, Peredelkino
תחנת רכבת: Peredelkino
טלפון: 00-7-095-281-10-85
מועדי פתיחה: ימים ה` -א` בין השעות: 16:00 -10:00

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים