| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
מידע כללי<<ראשי
יום ראשון, 22.09.2019
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
מטיילים מספרים - המזרח התיכון - חופשה חלומית בסיני
מאת: צוות FIXTRAVEL
חופשה חלומית בסיני
 
מאת: אתי צדוק
המונית לוקחת אותי מאילת לגבול טאבה. אחת בלילה והנה נגלה לפני השלט שאני כל כך אוהבת ``מעבר טאבה 1 ק``מ, חיוך לא נשלט מופיע על פני והנה אני נכנסת. תשעה חודשים לא הייתי כאן, והחופשה הפעם ארוכה...
10 ימים בסיני. כניסה רכה לעשירון השלישי לחיי. החיוך ממשיך ללא שליטה... כן... הנה זה בא...
כניסה למעבר הגבול. הגבול כמעט וריק, הכל הולך מהר. המצרים המשופמים מחייכים ``סאלמו עליכום`` ``ועליכום הסאלאם`` אני עונה עם חיוך סיני שמתפשט על פני.
אחרי הגבול מחכים נהגי המוניות שמזנקים עלי מייד, ``לאן מותק?`` ``תודה, אבל באים לקחת אותי`` ומתחילה שיחה דיפלומטית משעשעת על הישראלים...
העברית שלהם מצחיקה אותי ומחזירה אותי 5 שנים אחרונה, לביקור הראשון שלי בסיני. ``איפה ישראלים? למה לא באו?`` ``יבואו, יבואו הרבה`` אני עונה. ``וואלה, יופי, אוהבים אותכם פה אנחנו``.
חוסיין מגיע לקחת אותי ואנחנו מתחילים נסיעה לכיוון נואיבה. או כולתום מתנגנת לה ברקע וירח מלא שמאיר את כל השמיים ולוקח אותי למקומות יפים, מאיר עלי מלמעלה.
שלום סיני שלי, חזרתי הביתה. למקום שהכי שקט לי בו בעולם, לפשטות הטהורה, לאוכל הבסיסי, לים שמרפא כל מחלת נפש, לחברים המקומיים שלי, לכתיבה, לציורים, הביתה. חזרתי הביתה.
אני מגיעה ל Bawadi, יאסר מחכה לי בחוץ עם חיבוק גדול ושואל ``מה בא לך לשתות אסתר?`` ``כלום יאסר, אני רוצה לישון`` ``למה?`` ``כדי להתעורר בסיני....``. ואני מתעוררת בסיני... Bawadi שלי נראת כמו פרח באמצע המדבר. כל השכנים עזבו והכל כאן מיוחד. יאסר כאן כי הוא אוהב את המדבר. כי זה היה החלום שלו. ומכאן כל הקסם.
אני יושבת ליד הים וכותבת, שעת ערביים והירח מתחיל זריחה מעל הרי ערב הסעודית. ירח מלא מתחיל לצוץ מעל ההר ונראה כמו כדור תלת מימדי.
. Fucking wow השמיים נחצים לשני צבעים, סגול למעלה כתום למטה וכל פיסת גל קטנה בים מקבלת צבע אחר. אני עומדת ונשמתי כמעט ונעצרת ומבינה, שחמש שנים אני רואה זריחות ירח ושמש בסיני, חמש שנים. וביום שזה לא יעצור את נשמתי, זה היום שבו סיני תיגמר לי.

אחרי יום וחצי של שקט סיני מגיעה מונית עם ישראלים, איזה לחץ, מי צריך אותם פה בכלל.
מסתבר שכל החופים מלאים. אין מקום. באו אלינו. יאללה, שיהיה, ``ברוכים הבאים``. זוג עיניים כחולות מורמות עלי ``ברוכה הנמצאת``. וואלה, ישראלים סבבה הגיעו אני אומרת לעצמי. יום למחרת אני מבינה כמה צדקנו יאסר ואני כש``סימנו`` את החבורה לטובה. ה``במבה גרופ`` שלנו, עשתה את החופשה הזאת למקסימה עוד יותר. חני הנסיכה האפריקאית, שובל עיניים כחולות, יואל עם ה``בטוח``, דן עם השקט, ניר עם החיוך, אודליה עם הקסם, כל אחד מהם נכנס ללב בדרכו שלו, כל אחד מהם וכולם יחד עם החיבור המדהים למקום וליאסר.
בסיני לא עושים כלום. יותר מזה, אני אפילו מתעמקת בלא לעשות כלום.
רביצה טוטאלית בשמש או באיזה חושה שצופה לים. דיאלוגים של ``כמה זמן עבר?`` נסגר ב``כשהשמש היתה שם``. זמן זה לא מושג קיים בסיני, הכל על האש, כל רכב בדרך, עוד 5 דקות יגיע, ולמושגי הזמן האלה שאנחנו מכירים כל כך טוב אין בכלל משמעות כאן... והמקומיים, להם אין בכלל מושג למה הישראלים בלחץ.
חופשת סיני שלי מלווה באלמנטים הכי בסיסיים של החיים. הטחינה האורז וסלט הירקות, המגלובה המקומית, תה ונס קפה בלי הפסקה, מידי פעם צ`יפס וסחלב חם מלא בננות, אגוזים וקוקוס.
הכל כאן יותר טעים. אפילו את האנשים קולטים אחרת, לפי החיוך, לפי העיניים, משהו באנרגיות.
ברור לי מיד למי אני אתחבר ולמי לא. האנשים נכנסים ללב, כל שיחה שמתחילה סתם הופכת לשיחת נפש עם מישהו שלא הכרתי קודם, שאין לי מושג מי הוא בארץ, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך, מסקנות חיים וחכמה אפשר למצוא בשפע מהמשפט הכי בסיסי בעולם, מילים מקבלות כאן משמעות. כל אחד לוקח ממך את מה שהוא בוחר לקחת ואתה לוקח מכל אחד את מה שמתאים לך לקחת. ומסביב להכל, יש לך את השקט שלך, את המחשבות שמגיעות אליך לראש בלי הודעה מוקדמת, המחשבה על אנשים שלא ראית המון זמן כי בישראל כולנו עסוקים תמיד, והדמעות של הגעגוע למי שחשוב לך וחסר לך.
חשבונות הנפש של מי אתה ולמה, מה עשית ומה באמת אתה רוצה לעשות. ומילוי המצברים בגוף.
משהו בחיבור לטבע, ברמה הבסיסית של החיים,
בפשטות, יכולה לקחת אותי למקומות הכי נקיים בי, למקומות שאני יכולה לצאת מהם רק למקומות טובים.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים