| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
הנגב ואילת<<טיולים בארץ<<ראשי
יום שישי, 03.07.2020
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
מסלולי טיול - הנגב ואילת - הקניון האדום - נחל שני
מאת: איתמר כהן
שם המסלול: הקניון האדום - נחל שני
 
אזור: הנגב ואילת
 

רקע: 

מסלול קצר ומקסים. מתאים לנופשים באילת שרוצים לגוון בטיול. אבן החול היא מלכת היופי של המדבר. פסול הטבע היפה באבן המיוחדת הביא את הנבטים אל פטרה. הביא את אנשי תמנע לבנות מקדש ליד עמודי שלמה ואותנו הוא מביא אל הקניון האדום. קל להגיע עם רכב, מסלול קצר ולא קשה מדי, מיועד לבעלי רוח ספורטיבית המוכנים לטפס על סולמות ולהיעזר בידיות שהותקנו כדי להתגבר על מכשולים. אבן החול נוצרה מהתפוררות סלעי הגרניט הקדומים. היא מורכבת בעיקר מאבני חול שהם קוורץ נקי. החומר המלכד אותו הוא תחמוצות של מתכות או גיר. הצבע האדום שיש לאבן החול מקורו בתחמוצת ברזל. פסי ההרבדה שלעיתים מצטלבים מעידים שהחומר שקע ביבשה. שנוי כיוון הרוח הביא לשנוי בכיוון ההרבדה. לעיתים נבחין באופקים של חלוקים עשויים קוורץ, ששקעו כאן כשהיה כאן אפיק של נחל. 


 
שם המסלול אורך המסלול משך המסלול דרגת קושי עונה מומלצת
המסלול הקצר 2 ק"מ 1-2 ש` * בינוני כל השנה , בקיץ בשעות קרירות
המסלול הבינוני 4 ק"מ 3-4 ש` קשה נובמבר עד מרץ
 
* תלוי בכמות המטיילים במקום.

תיאור המסלול:
 

לבאים מאילת. נקודת המוצא היא הכיכר מדרום לשדה התעופה שליד קניון הים. נפנה מערבה לכיוון בית החולים יוספטל בדרך יותם שהמשכו הוא הכביש המערבי (מס 12). נעלה את מעלה אילת ונגיע אל נקודת הגבול עם המצרים ממנה ניתן להמשיך אל בקעת הירח. אנחנו נפנה לכיוון צפון מערב. כעבור 5 ק"מ נגיע להר חזקיה (1) כאן נעצור לתצפית מערבה אל בקעת הירח. ולתצפית מזרחה אל הרי אילת והערבה. נסע עוד 3 ק"מ ונעבור את הרי נשף שהם הרים בצבע שחור כמו הלילה. נפנה ימינה לכיוון הקניון האדום – נחל שני. נרד מהרכב בחניון (3) שם גם נסיים את המסלול.


המסלול הקצר: נלך  לפי הסימון הירוק ביובל של נחל שני בו נמצא הקניון האדום. כעבור ½ ק"מ נגיע אל אזור סלעים אדומים . הגענו אל הקניון האדום (4). מדי פעם יש להיעצר כדי לתת לעניים אפשרות להביט גם למעלה ליופי המדהים. סולם ועוד אחד. קצר מדי והגענו לסיום. יש לשם לב לא להמשיך בנחל. יש כאלה שכמעט התייבשו במדבר בגלל טעות כזו . 100 מ` אחרי שעזבנו את הסולם האחרון יש שלט גדול משמאל המזמין אותנו לחזור בשביל עם סימון שחור (5) . זהו הקטע הקשה יותר במיוחד לבעלי פחד גבהים (נא לעזור להם ) . חוזרים ל (4) תוך שאנו רואים את הקניון מלמעלה (להמנע מדרדור אבנים – יש אנשים למטה ). מ –4 חוזרים בדרך בא הגענו אל הרכב.


המסלול הבינוני: מטפסים מהחניון לפי סימון שביל אדום (3) המתחבר כעבור 700 מ` אל שביל מסומן בשחור (7) העובר באחד מיובלי נחל שני. תחילת דרכנו בסלע יסוד כהה. בהמשך נגיע אל סלעי משקע בהירים. המסלול יפה ובקטע מסוים עלינו לעקוף מפל יבש גדול למדי . הערוץ מתרחב ופוגש את הנחל המרכזי (7) . אנחנו נפנה כלפי מעלה הנחל (סימון ירוק ) . כשנגיע לקניון (5) נלך נגד הכיוון המקובל ונעלה כלפי (4) ומשם נחזור במעלה נחל שני אל החניון (3)
 

מפת המסלול:
 
 
 
מקרא:
 

 
עונה מומלצת:
סתיו, אביב, חורף ואם בקיץ רק בשעות הקרירות של היממה.

 
הוראות בטיחות:
יש ללכת בשבילים המסומנים. להימנע מדרדור אבנים
ובמשנה זהירות להולכים בשביל הקצר בשביל החוזר
הנמצא מעל לקניון האדום !! אסור לחרוט על הקירות.

 
ציוד:
1.5 ליטר מים לאדם,כובע, נעלים נוחות להליכה, משקפי שמש ואולטרהסול להגנה מפני הקרינה, פנס.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים