| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
פראג<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
צ`כיה - פראג - תחבורה
מאת: צוות FIXTRAVEL
סקירה
 
התחבורה הציבורית בפראג היא מאוד נוחה, יעילה וזולה. הדרך הטובה ביותר לטייל בעיר היא עם מטרו או בחשמלית. שעות העומס הן בעיקר: בימי שני - שישי.בין:  06:00 ל - 08:00  בבוקר, ובין:  15:00 ל -  17:00 אחה"צ.
 
כרטיסים
 
ניתן לרכוש כרטיס אחד לנסיעה בתחבורה הציבורית, הכוללת אוטובוס, מטרו וחשמלית.יש לרכוש את הכרטיס לפני הנסיעה ולהחתים אותו או לנקב באחת המכונות שבתחנה. נוסע שלא יעשה זאת,ייקנס. אפשר לרכוש את כרטיסי הנסיעה בחנויות טבק ובתחנות המטרו. ילדים מתחת לגיל 6 לא משלמים. ילדים מגיל 6 - 15 ישלמו חצי מחיר.
 
נסיעה ברכב
 
נסיעה ברכב בעיר לא מומלצת, מכיוון שרוב רחובותיה של פראג מיועדים להולכי רגל, וכן מחוסר מקומות חניה. אם בכל זאת החלטתם על נסיעה ברכב, יש לשים לב שהנסיעה היא בצד ימין של הכביש. החוק מחייב את הנהג ואת היושב לידו לחגור חגורות בטיחות. המהירות המותרת בתוך העיר היא 60 קמ"ש, אלא אם כן ישנו תמרור המורה אחרת.
 
מקומות חניה
 
מקומות חניה בעיר הן מצרך נדיר, ומקומות החניה היחידים בהם מותר לחנות הם בחזית של בית העיריה החדש בקרלובו נמסטי, נה פלורנסי ובתחנת HLAVNI. מומלץ להחנות במקומות חניה ציבוריים מפאת הגניבות.
 
מטרו 
 
המטרו הוא אמצעי הנסיעה הנוח והמהיר ביותר לנסיעה בעיר. ישנם 3 קווים:A, B, C,  3 צמתים ו -41  תחנות. 3 הקווים פועלים החל מהשעה 05:00 בבוקר ועד חצות. קו A הוא הקו הירוק והוא השימושי ביותר לתיירים. הוא מכסה את האיזורים העיקריים של העיר - ארמון פראג, הכיכר הקטנה, העיר העתיקה והחדשה וכן אזור הקניות המרכזי שבאזור כיכר ואצלב.
 
חשמלית 
 
כרטיסים יש לרכוש לפני הנסיעה. בכניסה לחשמלית יש עמדה לניקוב הכרטיס. כרטיס לנסיעה אחת תקף לנסיעה בכיוון אחד בלבד, לא משנה כמה זמן היא נמשכת. תדירות החשמליות היא כל 10 - 20 דקות. עם גמר עבודת המטרו, ישנו מספר קטן של חשמליות בלילה, כל 40 דקות בערך. אלה הן חשמליות מספר 51 - 58.
 
אוטובוסים
 
האוטובוסים לא מורשים לנסוע בעיר, ולכן הם משמשים לנסיעה מהפרברים אל תחנות המטרו והחשמלית. את כרטיס האוטובוס יש לקנות לפני הנסיעה ולנקב אותו בתוך האוטובוס. תדירות האוטובוסים משתנה, ובשעות העומס יכולים להיות בין 12 ל -15 אוטובוסים בשעה.
 
מוניות
 
נהגי המוניות ידועים לשמצה ולכן מומלץ עוד לפני תחילת הנסיעה לבדוק שהמונה מאופס. בנסיעות ארוכות כדאי לסכם על מחיר לפני הנסיעה. אל תשכחו לבקש קבלה ובה מצוין מרחק הנסיעה, המחיר ששולם וחתימת הנהג. אם הנהג לא מסכים לכתוב את הקבלה או שלא מסכים לאפס את המונה, אתם לא חייבים לשלם לו. Taxi Praha- טלפון 24916666 שדה תעופה שדה התעופה הבינלאומי היחידי של פראג נקרא RUZYNE, והוא ממוקם 15 ק"מ צפון- מערבית למרכז העיר. טל:20111111 שדה התעופה יחסית קטן, אך נקי ופונקציונלי, ומאז שרכשה אותו חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס בשנת 1992, הוא עבר שינויים מודרניים רבים. שירותי הסעות משדה התעופה לעיר ישנו שירות אוטובוסים של חברת התעופה הצ`כית בתדירות של 30 דקות. התשלום נעשה באוטובוס, והנסיעה נמשכת כ - 30 דקות. האוטובוס מגיע לרחוב REVOLUCNI. ישנו גם אוטובוס ציבורי מספר 119 שהוא זול יותר, אך הנסיעה היא ארוכה יותר, מכיוון שלאוטובוס יש הרבה תחנות בדרך וכן הוא מגיע לתחנה שרחוקה מעט ממרכז העיר. 
 
נסיעה ברכבת
 
פראג מחוברת ברכבות לכל ערי הבירה הראשיות באירופה. ישנם שני סוגים של רכבות: הרכבת המהירה (RYCHLIK) רכבת זו עוצרת בערים הראשיות ויש להוסיף סכום קטן כדי לנסוע בהן. ורכבת הנוסעים (OSOBNI ) שהיא הרכבת האיטית יותר העוצרת בכל תחנה. מודיעין בטלפון: מידע על זמני הרכבות: 24224200 מידע על תעריפי נסיעה ברכבת: 24615249 יש לשים לב שבפראג ישנם 4 טרמינלים :
 HLAVNI NADRAZ I .1 היא התחנה הגדולה ביותר. 

     (טלפון  - 24617250)
HOLESOVICE  .2 היא התחנה המשמשת לנסיעות

     בינלאומיות (טלפון - 24617265)
MASARYKOVO  .3 תחנה לנסיעות בתוך צ`כיה. (טלפון

     24617260)
SMICHOV  .4  (טלפון 24617255)

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים