| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
גליל עליון<<טיולים בארץ<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
מסלול טיול - גליל עליון - סובב הר מירון
מאת: איתמר כהן
שם המסלול: סובב הר מירון
 
אזור: גליל עליון
 

רקע:

היום נקדיש את הטיול לסיבוב בגבול הגוש הגבוה של הר מירון ולמבט משביל הפסגה אל כל הגליל העליון אם לא למעלה מזה. גבולו הצפוני של הגליל העליון בתחום מדינת ישראל חופף לגבול המדיני עם לבנון. הגבול הדרומי של הגליל העליון עובר במקביל לכביש 85 בבקעת בית הכרם והמשכו בכביש המגיע לצומת עמיעד. את הגליל העליון נוהגים לחלק לשלושה, גליל עליון מזרחי שבמרכזו נמצאת העיר צפת, החלק הגבוה גוש הר מירון, והגליל המערבי עליו נרחיב בטיול לנחל כזיו.

 
תיאור המסלול:

נתחיל במערת פער והר אדיר מקום לארוחת בוקר בחיק הטבע. לבאים מצפת, ניסע מערבה בכביש 89 עד צומת מירון (1). ניפנה ימינה ונמשיך בכביש 89 עד צומת חירם (2). כעבור 300 מטר הסתעפות כבישים (3), נמשיך בימני (הצפוני), בכביש 899, כעבור כ -2 ק"מ מגרש החניה של מערת פער (4), מי שיבחר גם לטפס על הר אדיר יצטרך לוותר על חלק מהאתרים המתוכננים ליום זה. ממערת פער נמשיך אל שביל הפסגה בהר מירון, נחזור לכיוון קיבוץ סאסא ונפנה ימינה. נעבור את הקיבוץ ונגיע להסתעפות כבישים (4). נבחר את הכביש השמאלי (המזרחי) המעלה אותנו לכיוון בית ספר שדה והר מירון.200  מטר אחרי הכניסה לבית ספר שדה נריה (5), חורבות חמאמה כאן התחלת מסלול רגלי אל עבר פסגת הר מירון ושביל הפסגה. הבוחר במסלול א` במסלול מעגלי ימשיך עם הרכב מחורבת חמאמה למעלה הר מירון בכביש עד מגרש החניה (6), לאחר הר מירון נשים פעמינו לכיוון פקיעין. יורדים מההר ולאחר שעוברים את בית ספר שדה פונים שמאלה (7) לכיוון חורפיש. חולפים על פני הכפר הדרוזי ולאחר 12  ק"מ נגיע אל צומת חוסן (8) שם נפנה שמאלה אל עבר פקיעין. לאחר סיור בכפר ואכילת פיתות נמשיך בסיור (9), אם הגענו באפריל, עונת הפריחה של היפה בפרחי ארץ ישראל - אדמונית החורש, לא נחמיץ ביקור בבית ג`אן והר הילל (בכל עונה סיור יפה ורגוע). מפקיעין ממשיכים דרומה בכביש 864, כעבור כ -3  ק"מ הפניה לבית ג`אן (10). מי שבחר לדלג על בית ג`אן ימשיך לכיוון צומת רמה בכביש מהיפים בארץ 1 1/2 ק"מ מהפניה לבית ג`אן, מצפה הוד (11). נעצור לתצפית מרהיבה אל עבר הגליל התחתון. בצומת רמה (12) נפנה שמאלה לכביש 85. כעבור כ- 4  ק"מ בצומת חנניה (13) נפנה ימינה לכיוון צפת. נעבור את אמירים ונפנה שמאלה לכיוון מושב שפר (14). נעבור את המושב לכיוון חמדת ימים (15), שם נשמע קונצרט לפסנתר ונגמע כוס תה (בתשלום ובתאום). נחזור אל מושב שפר. בעונת החורף נרד מקצה המושב (16) לפי סימון שבילים כחול בנחל פרוד השופע מים ומפלים. חוויה שאסור להחמיץ ואת מירון וסביבתה נשאיר לטיול הבא. אם עדיין נשאר לנו זמן וכוח נמשיך בכביש 866 צפונה למירון הקדומה (17) שם יסתיים יום טיול עמוס חוויות.


הערות:
1. מי שמתכנן לבצע את הסיורים בהר האדיר, בהר מירון (באפשרות הארוכה יותר) ובהר הילל יבצע את הטיול ביומיים או שלושה כשהוא לן באזור.


2. תיאור הדרך אל האתרים פקיעין, בית ג`אן והר הילל שונה מהמתואר במסלול המשולב, מתוך הנחה שלביקור רק בפקיעין או רק בבית ג`אן, נגיע מדרום ולא מצפון.

 
מפת המסלול:
 

 
מקרא:
 
 
 
עונה מומלצת:
כל השנה.

 
הוראות בטיחות:
ללכת בשבילים המסומנים, להימנע מזריקת אבנים
ודרדור אבנים, בחורף להאזין לתחזית ולמצב הכבישים.

 
ציוד:
לבוש חם לפסגת הר מירון - במיוחד בחורף. נעליים למים למתכננים את נחל פרוד, 1.5 ליטר מים לאדם, כובע, נעלים נוחות להליכה, משקפי שמש ואולטרהסול להגנה מפני הקרינה, בגדים להחלפה.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים