| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
ראשי
שבת, 22.02.2020
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
קיבוץ גנוסר -בית יגאל אלון - מוזיאון אדם בגליל
מאת: צוות FIXTRAVEL

המוזיאון מפגיש את המבקר עם נושאים הקשורים לאדם בגליל בדרך אינטראקטיבית של שימוש במחשבים, צפייה בתוכניות אורקוליות בחמש שפות ועוד.

אזור בארץ: צפון
כתובת: בית יגאל אלון, קיבוץ גנוסר 14980

טלפון: 04-6727700
פקס: 04-6722910
 
דואר אלקטרוני: betalon@netvision.net.il
אתר אינטרנט: http://www.bet-alon.co.il

תקופה: מראשית ההתישבות ועד ימינו
נושא: אישים

 
רקע היסטורי


יגאל אלון (פייקוביץ) נולד למשפחת איכרים בכפר תבור שבגליל בשנת 1918. ב- 1937 סיים את לימודיו בבית הספר החקלאי על שם כדורי, שליד כפר תבור. באותה שנה הצטרף למייסדי קיבוץ גנוסר, והתגייס לפלוגות השדה שייסד יצחק שדה. ב- 1941 היה בין מקימי הפלמ"ח. בשנים 1948-1945 היה מפקד הפלמ"ח. במלחמת העצמאות פיקד על מבצע `יפתח` לשחרור הגליל המזרחי, וכן פיקד על מבצעי הקרבות על לוד ורמלה. ובירתו באר שבע, ואילת. ב- 1950 פרש מהצבא התמנה לאלוף פיקוד דרום, ופיקד על שחרור הנגב ופנה ללימודים. היה חבר במפלגות מפ"ם ואחדות העבודה ופעיל בהקמת `המערך`. היה חבר כנסת, שר העבודה, שר הקליטה, שר החינוך והתרבות ושר החוץ. `תכנית אלון` שהתווה לאחר מלחמת ששת הימים עיקרה גבולות בני הגנה, מדינה דמוקרטית מושתתת על רוב יהודי, יישוב בקעת הירדן, הימנעות מהתיישבות באזורים מאוכלסים בצפיפות בערבים, והסדר עם ערביי השטחים על מצבם הפוליטי העתידי. יגאל אלון נפטר בגנוסר ב- 1980. קיבוץ גנוסר עלה לקרקע ב- 25.2.1937 במסגרת יישובי חומה ומגדל. הקיבוץ שייך לתק"ם, ובין מקימיו היו גרעין הנוער העובד ובוגרי עליית הנוער.


המוזיאון


בית יגאל אלון מוזיאון על האדם בגליל. הבית הוקם בקיבוץ גנוסר ביתו של יגאל אלון, לחוף הכנרת ליד חורשת האקליפטוסים בה התאמן הפלמ"ח. לימים באותה חורשה אירח יגאל אלון את ידידיו מבני המיעוטים ב"מפגש האביב". המוזיאון מפגיש את המבקר עם הגליל כאזור בעל נוף והיסטוריה יחודית, המהווה דגם לבעיותיה ודרכה של מדינת ישראל בעבר, בהווה ובעתיד. מטרת המוזיאון לעורר סקרנות, מודעות, חשיבה עצמית בנושאים ערכיים בהן מתמודדת החברה הישראלית, וזאת באמצעות החוויה המוזיאלית והפעילות החינוכית מנקודת מוצא של האדם בגליל. לחופה של הכנרת בחורשת גנוסר נפרש לפניך עולם עשיר ומגוון: צבעים, קולות, מראות, צלילים על האדם בגליל. אתה עובר ולומד כי פנים רבות לגליל, אתה הגליל והוא בך. * תכנית אור-קולית על נוף הגליל והקשר בין האדם לנוף * מפת קיר עתיקה המשקיפה אל הנוף הטבעי של הכנרת * "מעלה הזמן" המציג תרבויות שעברו בארץ ובגליל והטביעו חותמן * חלון העיר היהודית ומוסדותיה מתקופת המשנה והתלמוד וחלון הדייג הקדום כשממול נשקף מזח הדייגים של קיבוץ גנוסר היום * תמונות תלת מימדיות וסיפורים מהכפר הערבי בגליל המבטאים תהליכים העוברים על החברה הערבית בין מסורת למודרניות. התצוגה מאפשרת היכרות עם הכפר ודיון ביחסי יהודים ערבים במדינת ישראל * על מפת ענק מוצגת התפתחות ההתיישבות היהודית מלווה במצגת ובה סיפורי מתיישבים מהעליה הראשונה ועד היום * בחדר פינת שירי ארץ ישראל * חדרי הנצחה ליגאל אלון המבטאים את האיש ודרכו, מוקרן סרט קווים לדמותו * לרשות המבקרים מאגר מידע גלילי ממוחשב ובו אוצר בלום של תמונות, מפות, מסלולי טיולים, מידע על ישובים, אתרים, סיפורי אנשים, אישים ודילמות ערכיות מוסריות של אדם במלחמה, צעירים ומבוגרים מרותקים * בתחילת הביקור או בסופו ניבטים למבקר דמויות של אנשי פלמ"ח "העקר היו האנשים – הביטו להם בעיניים" * הסירה העתיקה בת האלפים מוצגת לקהל במקומה החדש מרהיבה ביופיה * שדירת עצי הסירה – בכניסה נשתלו 12 סוגי עצים מהם נבנתה הסירה. * במקום ספרייה בנושאי המוזיאון הכוללת הקלטות של ראיונות מקוריים עם לוחמי תש"ח וראיונות עם מתיישבים * במקום חדרי הרצאות ודיונים לפעילות החינוכית * כל נושאי המוזיאון מלווים בהפעלות עשירות ומגוונות לפי צרכי הקבוצה * המוזיאון מציע גם סיורים בגליל.

 
הדברים והתמונות הובאו באדיבות: המועצה לשימור מבנים ואתרים
 

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים