| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
יפן<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
יפן - טוקיו
מאת: צוות FIXTRAVEL
בירתה של יפן מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה. חיים בה ממש יותר מ-12 מיליון בני אדם, בשיכונים צפופים ורחובות עם הרבה חנויות קטנות, לצד מרכזים מודרניים עם מגדלי משרדים עצומים, גורדי שחקים מודרניים, אלפי שלטי נאון מנצנצים, מערכת כבישים סואנת פנימית, כבישים מהירים בגבהים שונים ורשת רכבות תחתית ועילית עצומה. סמוך אליה חיים כ-34 מיליון איש, כך שטוקיו רבתי נחשבת היום למטרופולין הכי מאוכלס בעולם.

טוקיו ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו, שהוא האי הראשי של יפן, במפרץ טוקיו. אורכה של העיר ממזרח למערב כ-90 ק"מ ורוחבה מצפון לדרום כ-25 ק"מ, כשהיא פרושה לרוחבה של שפלת קאנטו. היא נחשבת לאחד מ-47 המחוזות של יפן, למרות שהיא אינה מחוז. היא מוגדרת כ"מטרופוליס", ומנוהלת על ידי ממשלת המטרופולין של טוקיו.


העיר מורכבת מ-23 רבעים מיוחדים, 26 ערים, 5 עיירות ו-8 כפרים. כמו כן כלולים בה איים רבים באוקיינוס השקט. היא נבנתה מחדש לאחר שנהרסה כליל ברעידת אדמה ב-1923, ופעם נוספת בהפצצות האוויריות של ארה"ב במלחמת העולם השנייה. לכל רובע יש עירייה עצמאית עם ראש עיר ומועצה נבחרים, אך הפונקציות המשותפות מנוהלים על ידי ממשלת המטרופולין של טוקיו. צפיפות האוכלוסין הממוצעת היא 13,416 נפשות לקמ"ר.


רוב האתרים המעניינים נמצאים בקו הרכבת המעגלי המקיף את מרכז העיר וממנו פנימה לעבר המרכז. אזורי הקניות והעסקים הנוצצים נמצאים ממערב למתחם הקניות המרכזי גינזה. במזרח ממוקמים אזורי המגורים הפשוטים. לב העיר העתיקה נמצא באזור אסאקוסה, מצפון מזרח למרכז.  האזור הזה היה בעבר רובע תענוגות מפורסם, של שעשועים, תיאטרון, מוסיקה, ובילויים מפוקפקים יותר, ועדיין אפשר לראות כאן שרידים מהעבר הזה. היום נמצא רובע הבילויים הפרוע באזור שינג`וקו ממערב למרכז העיר.


במערב טוקיו מצויים משתרעים שני פארקים לאומיים: פארק לאומי צ`יצ`יבו טאמה ופארק לאומי מייג`י נור מורי טאקו קוואסי. מדרום לטוקיו ממוקם פארק לאומי איי אוגאסאווארה.
במרכז טוקיו ממוקם הארמון הקיסרי. בניין ממשלת המטרופולין נמצא באזור שינג`וקו. אזורי העסקים והכספים של טוקיו, בהם נמצאים הנהלות הבנקים הגדולים הם: מארונוצ`י ואטמאצ`י. אזורי הקניות והבידור העיקריים, בהם חנויות הכולבו הגדולות הם אזורי גינזה ויוראקוצ`ו. גינזה הוא אזור הקניות המפורסם ביותר. הוא פופולרי ושוקק חיים. קל מאוד פה להוציא כספים, מה גם שהמחירים פה הם הכי גבוהים בעולם. אבל נחמד להסתובב באזור גם אם לא מתכוונים לקנות. מרכז האופנה העיקרי נמצא באזור שיבויה. באזור באואנו נמצאים פארק אואנו וגן החיות אואנו והרבה מוזיאונים - כמו המוזיאון הלאומי של טוקיו ובו האוסף הגדול בעולם של אמנות יפנית, המוזיאון הלאומי למדע ומוזיאון ההיסטוריה.


טוקיו היא עיר יקרה בכל הקשור למקומות לינה.
מערכת הרכבות היא אמצעי התחבורה הראשי בטוקיו וגם של כל יפן. קווי הרכבת העיקריים המשרתים את תושבי העיר הם קו יאמאנוטה המעגלי, קו קייהין טוהוקו, קן צ`והו וקן סובו.
מערכת הרכבת התחתית של טוקיו נחשבת לבין הטובות ביותר בעולם. ברשת פועלות שתי מערכות: טוקיו מטרו וטואיי.
רוב האוטובוסים שייכים לשלטון השלטון המקומי, ובנוסף להם פועלות בטוקיו כמה חברות אטובוסים פרטיות.

 
 
צילומים: אילה דנון  - "יפן חוויה אחרת"

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים