| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
יפן<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
יפן - לאן לטייל
מאת: צוות FIXTRAVEL
טוקיו

בירתה של יפן מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה. חיים בה ממש יותר מ-12 מיליון בני אדם, בשיכונים צפופים ורחובות עם הרבה חנויות קטנות, לצד מרכזים מודרניים עם מגדלי משרדים עצומים, גורדי שחקים מודרניים, אלפי שלטי נאון מנצנצים, מערכת כבישים סואנת פנימית, כבישים מהירים בגבהים שונים ורשת רכבות תחתית ועילית עצומה. סמוך אליה חיים כ-34 מיליון איש, כך שטוקיו רבתי נחשבת היום למטרופולין הכי מאוכלס בעולם.
טוקיו ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו, שהוא האי הראשי של יפן, במפרץ טוקיו. אורכה של העיר ממזרח למערב כ-90 ק"מ ורוחבה מצפון לדרום כ-25 ק"מ, כשהיא פרושה לרוחבה של שפלת קאנטו. היא נחשבת לאחד מ-47 המחוזות של יפן, למרות שהיא אינה מחוז. היא מוגדרת כ"מטרופוליס", ומנוהלת על ידי ממשלת המטרופולין של טוקיו.


העיר מורכבת מ-23 רבעים מיוחדים, 26 ערים, 5 עיירות ו-8 כפרים. כמו כן כלולים בה איים רבים באוקיינוס השקט. היא נבנתה מחדש לאחר שנהרסה כליל ברעידת אדמה ב-1923, ופעם נוספת בהפצצות האוויריות של ארה"ב במלחמת העולם השנייה. לכל רובע יש עירייה עצמאית עם ראש עיר ומועצה נבחרים, אך הפונקציות המשותפות מנוהלים על ידי ממשלת המטרופולין של טוקיו. צפיפות האוכלוסין הממוצעת היא 13,416 נפשות לקמ"ר.


רוב האתרים המעניינים נמצאים בקו הרכבת המעגלי המקיף את מרכז העיר וממנו פנימה לעבר המרכז. אזורי הקניות והעסקים הנוצצים נמצאים ממערב למתחם הקניות המרכזי גינזה. במזרח ממוקמים אזורי המגורים הפשוטים. לב העיר העתיקה נמצא באזור אסאקוסה, מצפון מזרח למרכז.  האזור הזה היה בעבר רובע תענוגות מפורסם, של שעשועים, תיאטרון, מוסיקה, ובילויים מפוקפקים יותר, ועדיין אפשר לראות כאן שרידים מהעבר הזה. היום נמצא רובע הבילויים הפרוע באזור שינג`וקו ממערב למרכז העיר.


במערב טוקיו מצויים משתרעים שני פארקים לאומיים: פארק לאומי צ`יצ`יבו טאמה ופארק לאומי מייג`י נור מורי טאקו קוואסי. מדרום לטוקיו ממוקם פארק לאומי איי אוגאסאווארה.
במרכז טוקיו ממוקם הארמון הקיסרי. בניין ממשלת המטרופולין נמצא באזור שינג`וקו. אזורי העסקים והכספים של טוקיו, בהם נמצאים הנהלות הבנקים הגדולים הם: מארונוצ`י ואטמאצ`י. אזורי הקניות והבידור העיקריים, בהם חנויות הכולבו הגדולות הם אזורי גינזה ויוראקוצ`ו. גינזה הוא אזור הקניות המפורסם ביותר. הוא פופולרי ושוקק חיים. קל מאוד פה להוציא כספים, מה גם שהמחירים פה הם הכי גבוהים בעולם. אבל נחמד להסתובב באזור גם אם לא מתכוונים לקנות. מרכז האופנה העיקרי נמצא באזור שיבויה. באזור באואנו נמצאים פארק אואנו וגן החיות אואנו והרבה מוזיאונים - כמו המוזיאון הלאומי של טוקיו ובו האוסף הגדול בעולם של אמנות יפנית, המוזיאון הלאומי למדע ומוזיאון ההיסטוריה.


טוקיו היא עיר יקרה בכל הקשור למקומות לינה.
מערכת הרכבות היא אמצעי התחבורה הראשי בטוקיו וגם של כל יפן. קווי הרכבת העיקריים המשרתים את תושבי העיר הם קו יאמאנוטה המעגלי, קו קייהין טוהוקו, קן צ`והו וקן סובו.
מערכת הרכבת התחתית של טוקיו נחשבת לבין הטובות ביותר בעולם. ברשת פועלות שתי מערכות: טוקיו מטרו וטואיי.
רוב האוטובוסים שייכים לשלטון השלטון המקומי, ובנוסף להם פועלות בטוקיו כמה חברות אטובוסים פרטיות.יפן.                          צילום: אילה דנון - "יפן חוויה אחרת"

 
קיוטו

עיר המציגה את הקלאסיקה היפנית בשיאה. קיוטו הייתה הבירה של הקיסרות היפנית בשנים 794-1868, יש בה כ-2,000 מקדשים ומאות גנים מפוארים, ביניהם גנים של חצץ מגורף. קיוטו עדיין מהווה מרכז תרבותי חשוב ביפן. יותר מ-1,000 שנה משמשים הארמונות והמקדשים של העיר מעונם של הקיסרים והשוגונים. הכתרת הקיסר מתבצעת בעיר בארמון גושו. מקדשים מפורסמים נוספים בעיר הם: היגאשי נונגאג`י, נישי, הוגנג`י וקינקאקוג`י.


לארמון הקיסרי, הממוקם במרכז העיר, אפשר להיכנס רק במסגרת סיור מודרך. מקדשים נאים אפשר לראות ברובע היגאשייאמה. בידור לילי מסורתי אפשר למצוא ברובע בגיון.
מקום מיוחד הוא מקדש סאנג`וסאנגן-דו יש יותר מ-1,000 פסלים של קאנון, אלת הרחמים הבודהיסטית, בעלת אלף הידיים. מי שמחפש את מקדשי הזן הידועים של העיר יכול למצוא אותם בצפון מערב קיוטו.


מקדש מפורסם נוסף הוא קונקוקוג`י – מצופה כולו זהב ומשתקף בצורה מופלאה בבריכת המים שזכתה לכינוי – בריכת הראי. המקדש ממוקש בלב גן יפה, המוסיף לאווירה הקדושה של המקום.


מקדש נוסף נקרא ריואנג`י, שהוא למעשה קומלקס של מקדשים ובריכה מפוארת. אך עיקר פירסומו בשל גן הסלעים שלו. הגן נחשב לאחד מסמלי הבודהיזם. מאמינים רבים נוהרים למקום ומנסים לפתור את החידה הטמונה ב-15 הסלעים, החצץ המגורף העוטף אותם וגדר האבן המקיפה את כל המכלול.


סמוך לקיוטו ממוקמת טירת יפנית אופיינים, הנקראת הימג`י ג`ו,שצבעה לבן.
במזרח קיוטו פועלות מסעדון בסגנון מערבי וגם מסעדות המציעות שיפודי עוף – יאקיטורי אופייניים. אוכל יפני אופייני מציעות המסעדות שבמרכז העיר. 
בקיוטו מתקיימים במשך השנה מאות פסטיבלים, המפורסם ביניהם הוא דאמון-ג`י גוזאן אוקוריבי , שבו מדליקים מדורות ענקיות לזכר נשמותיהם של האבות.


הר פוג`י


ההר יפהפה הזה הוא הגבוה מבין הרי יפן, שפסגתו מגיעה לגובה של 3,776 מטר, הנמצא במרחק של 100 ק"מ מטוקיו. זהו הר בעל צורת חרוט סימטרי, יופיו מתגלה בעיקר בתחילת האביב ובחורף, כאשר אז בולטת מאוד כיפתו המושלגת. ברוב ימות השנה קשה לראות את ההר אפילו ממרחק קצר, היות והוא מכוסה עננים. אבל, ביום בהיר אפשר לראות אותו אפילו מטוקיו. הפוגי`י הוא הר וולקני, שהתפרץ בפעם האחרונה ב-1707 והאפר הוולקני שלו הגיע עד לרחובות טוקיו.


סמוך להר, בצידו הצפוני משתרעים חמישה אגמים הנושאים את שמו של ההר. מטיילים רבים באים אליהם, כדי לבקר בלונה פארקים, לשוט באגמים, לבקר במערות קרח ולהיכנס לתצפיות טובות, שמהם משקיפים לעבר ההר היפהפה.

  יפן.                          צילום: אילה דנון - "יפן חוויה אחרת"

נגסאקי 

העיר השנייה שהוטלה עליה פצצה אטומית. מאורע היסטורי מדכא, בעיר שחיו בה הולנדים ופורטוגזים. קשה להאמין היום שרובע אוקראמי המשגשג, היה מוקד הפיצוץ אטומי. שני אתרים ברובע מהווים תזכורת לזוועותיה של הפצצה – שרידים וחורבות מהפיצוץ, מוזיאון הפצצה, ופארק מוקד הפיצוץ - שבו מצוייה אבן שחורה, המציינת את הנקודה המדויקת שמעליה אירע הפיצוץ. כל יום, בשעה 11:02, בדיוק מצלצל פעמון במקדש פוקוסאי-ג`י, שיש לו צורת צב, מציין בכך את השעה המדוייקת שבה הוטלה הפצצה האטומית לעיר.


יחד עם זאת נגסקי היא עיר נגסאקי היא עיר סואנת וססגונית. אחד האזורים היפים בעיר נמצא בדרומה, באזור שבו חיו בעבר האירופים, שממנו ישנן תצפיות טובות לעבר כל העיר.
מצפון לנגסקי, במרחק של כשעה נסיעה ישנה עיירה קטנה, הנקראת הויס טן בוש, שהיא שיחזור מדוייק של עיירה הולנדית. יש בה עתק של ארמון המלוכה ההולנדי, תחנות רוח וסכרים.


פארק לאומי דאיסצוזאן


הפארק המיוחד הזה שוכן במרכז האי הצפוני ביותר של יפן – הוקאידו, והוא נחשב לפארק הגדול ביותר במדינה. זהו אזור המושך אליו מטיילים רבים המעוניינים לצאת לטרקים, סביב רכסי הרים חלקם געשיים, אגמים ויערות. בסיס נוח ליציאה לטרקים בפארק הוא סונקיו, מרכז התיירות של הפארק, שיש בו גם מעיינות חמים. בפארק ישנם אתרי סקי הנחשבים לבין הטובים בעולם.


ניקו


אחד המקומות היפים ביפן בגלל הבתים הצבועים זהב, באזור עם נוף נפלא של אגמים, יערות ופסגות הרים וולקניים. המקדש הגדול בניקו נקרא רינוג`י, שמוצבים בו שלושה פסלים של בודהה, המתנשאים לגובה של חמישה מטרים. השדרה הסמוכה למקדש הזה מוליכה למקדש נוסף הנקרה טושיגו. האתר המרכזי והמפורסם של המקום היא פגודה בעלת חמש קומות, המתנשאת לגובה של 32 מטר. בתוכה נמצאים הפסלים המפורסמים של שלושת הקופים, שאחד מהם מכסה את עיניו, השני מכסה את פיו והשלישי מכסה את אוזניו.


טקאימה


הייתה אזור משגשג במשך מאות שנים, ולכן יש בה מסורת של חיי עשירים ייחודיים. המקדש העתיק באזור הוא היידה קוקובונג`י, שנוסד בשנת 746. אתר נוסף שכדאי לבקר בו הוא היגשיאמה טרמאצ`י – עיר המקדשים, הנקרא כך בגלל 10 מקדשים הניצבים לרגלי הר היגשיאמה. טקאימה מפורסמת בכל יפן בגלל פסטיבלי עונות המעבר שבה – האביב והסתיו. בעונות האלה מגיעים אליה אלפי מאמינים המשתתפים בתהלוכה ססגונית, שאותה מובילים היטאי- עגלות ענקיות מוזהבות ומקושטות מכל טוב הארץ.

 
 
צילומים: אילה דנון  - "יפן חוויה אחרת"

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים