| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
סקי<<ראשי
יום שני, 21.09.2020
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
סנואובורד
מאת: צוות FIXTRAVEL
סקירה כללית
    
הסנובורד הוא ספורט חדש יחסית שהתפתחותו החלה רק לפני 15 - 10 שנים בקירוב.
חובבי הסנובורד מייחסים את שיטת הגלישה המיוחדת הזו לטום סימס (ששיחק ככפיל בסרטי ג`יימס בונד), אשר בשנת 1963 יצר את הסנובורד הראשון בעולם שהיה עשוי מחתיכת עץ.

אך מכאן החלה מגמת הגלישה הסוחפת הזו "שמשגעת" גולשים רבים ברחבי העולם.
הסנובורד אומץ בחום ע"י צעירים רבים שראו בגלישה על זוג מגלשיים דבר "בנאלי" ומשעמם, וכך החלה גלישת הסנובורד שסיפקה לצעירים הללו: משב מרענן, סגנון חדש, לבוש צעיר ושונה וספורט ייחודי לצעירים שמציב הגבלת גיל כניסה בשל הטכניקה והיכולת הגופנית שמבוגרים מתקשים להתקבל אליה בשל דרישות הסף הגבוהות הללו.

 
בתחילת הדרך, הגלישה בסנובורד הותרה מחוץ לאתרי הגלישה בלבד. בשנת 1980 הוחל בייצור המוני של סנובורדים, ובאותה שנה כבר היה ניתן לראות ניצנים ראשונים של יצרני סנובורד בשוק.
בשנה זו, קיבל הסנובורד סוף סוף את המקום הראוי לו בקהילת הסקי בעולם, כאשר בעלי אתרי סקי בארה"ב וביניהם אתר הסקי ברקנרידג` ( שעד היום ידוע כמעוזם של גולשי הסנובורד בשל היחס החם שקיבלו הסנובורדרים במקום בשנות השמונים כשבמרבית אתרי הסקי בעולם הסנובורד נחשב ל "עוף מוזר" ) הבינו כי גולשים רבים עוברים מסקי על זוג מגלשיים לסקי בסנובורד, ולכן על מנת לספק מענה לקהילת גולשי הסנובורד ניתן לו מקום כספורט ייחודי על ההר והחלה באתרים הערכות לקראת פיתוח
תנאי גלישה נאותים ומאתגרים לגולשי הסנובורד.

 
במהלך 10 השנים האחרונות, עבר הסנובורד מס` שיפורים וצורות ייצור שונות ובהן הוא צויד בפסי פלדה (המכונים "סכינים") הקבועים בצידי הבורד שנועדו לאפשר נעיצה בשלג הקפוא ושיפור הגלישה על שלג קשה. הסנובורד התחיל את דרכו בקרב קהילת גולשי הגלים שחיפשו מענה לחיידק הגלישה גם בחורף.

כמו גולשי הגלים גם הסנובורדרים אוהבים להתבלט ולהתהדר במיטב האופנה הכוללת בין היתר: מעילים מהודרים, כובעים צבעוניים ומשונים, וטלאים גדולים וצבעוניים, וכל זאת על מנת להראות נוכחות ולבלוט בשטח.

התקופה הטובה ביותר לסנובורד היא בחודשים: ינואר - מרס, בתקופה זו השלג טרי, פרט חשוב לסנובורד מהנה וטוב.

 
 
תחרויות סנואובורד

הסנובורד נמצא על מסלול המראה במרוצת השנים האחרונות, וחברות רבות החלו לעסוק בתחום. כמו-כן במרבית החוברות למכירת ציוד פונים לסנובורדרים. כיום הסנובורד נחשב לענף ספורט פופולרי, צעיר, תוסס ומלהיב המגלגל מיליונים במסגרת מסחר ופרסומות. בימינו כבר ניתן לראות יצרני מוצרים המיועדים לצעירים המקדמים את מוצריהם בליווי גולש סנובורד העומד בפוזה אופיינית.

 
הסנובורד הולך ותופס יותר ויותר נפח בקהילת הגולשים ברחבי העולם והראייה לכך היא: שהסנובורד כבר הפך לענף אולימפי במסגרת אולימפיאדת החורף שנערכה ביפן, מסלולי הקרחון TIEFENBACHFERNER שבאוסטריה מיועדים אך ורק לגולשי סנובורד, בכל אתרי הסקי המובילים תמצאו ציוד להשכרה ובתי ספר ללמוד רזי הגלישה על הסנובורד, ובשנים האחרונות מרבית מאתרי הסקי באירופה מספקים תנאי גלישה נאותים עבור הסנובורדרים.

בשנת 1991 הוקמה התאחדות הסנובורד הבינלאומית (ה-.I.S.F) שאיגדה יחד את כל מועדוני הסנובורד בעולם, ובשנה זו גם התקיימה התחרות הראשונה של ההתאחדות באוסטריה והשתתפו בה מתחרים רבים מ-20 מדינות. הסנובורד זכה להפוך לענף ספורט אולימפי רק בשנת 1998 במסגרת אולימפיאדת החורף ביפן, שבה נערכו התחרויות במקצים נפרדים לנשים ולגברים. בשני המקומות הראשונים זכו הקנדיים.


בהתאחדות הסנובורד הבינלאומית (ה-.I.S.F) טוענים כי הסנובורד עדיין לא הגיע לשיאו, ושהענף "מנופח" מעט מגודלו האמיתי הודות לפרסום נרחב ויחסי ציבור טובים. שכן קהיליית הגולשים באירופה מונה מיליוני גולשים, אך רק אחוז קטן מהם נמנים על קהיליית הסנובורדרים. אף על פי כן, בהתאחדות הסנובורד הבינלאומית לא מכחישים כי ההתעניינות סביב הענף רבה מאוד, והם תולים זאת בכך שמדובר בשוק צעיר, תוסס ומלהיב שטומן בחובו עתיד מבטיח.


לעומת זאת ישנם מומחים שטוענים כי במהלך 20-15 השנים הבאות יתפוס הסנובורד תאוצה עד כדי כך שקהיליית גולשי הסנובורד תשתווה לקהיליית הסקיירים.

בעקבות התחזיות הללו, מרבית יצרני ציוד הסקי הבינו את התמונה והחלו לספק במלוא המרץ את מאווייהם של קהיליית הסנובורדרים, ובכך סייעו למסד ולבסס את שוק הסנובורד בעולם. כיום מארגנת התאחדות הסנובורד הבינלאומית (ה-.I.S.F) מס` תחרויות בינלאומיות שבמסגרתן מתחרים המשתתפים במקצים הבאים:

1. האלף פייפ - (HALF PIPE).
2. סללום - (SLALOM).
3. סללום ענק - (G.S. GIANT SLALOM).
4.  בורדרקרוס - (BOARDERCROSS).
 


 
סנובורד -
הוא אופנה חדשה וצעירה הכובשת צעירים רבים ברחבי העולם ומהווה חלופה לסקי האריסטוקרטי על שני מגלשיים.
העיקרון פשוט:
גולשים על מגלש רחב ובודד (דמוי סקייט-בורד או גלשן גלים) והטכניקה דומה מאוד לזו של גלישת גלים.

 
האלף פייפ -
בתרגום לעברית חצי צינור.
מדובר בתעלה חצויה החצובה לאורך מדרון, כאשר המתמודדים בתחרות נדרשים להגיע מהקצה האחד של התעלה לקצה השני, תוך כדי ביצוע מירב התרגילים ומיטב הפעלולים באוויר, על מנת לזכות בניקוד גבוה מטעם שופטי התחרות.

סללום - (SL):
היא צורת גלישה המתעקלת מצד לצד, ובתחרויות יש מקצה סקי סללום מיוחד שבו מתחרים שני גולשים בגלישת עקלתון בין הדגלים הפזורים לאורך המדרונות, והמנצח מבין השניים עובר לשלב הבא.

 
סללום ענק (GS):
זהו מקצה סללום ענק במדרון סביר,אך ארוך יותר מהסללום (SL) ומהיר מאוד.
המתמודדים נדרשים להתחרות במסלול שבו משולבים קפיצות ופניות חדות, ולהתגבר על המכשולים הללו תוך גלישה במהירות גבוהה מאוד.

 
בורד קרוס:
זהו המקצה הצעיר ביותר בתחרות שמנקז אליו גולשים צעירים ברמה גבוהה מאוד.
בכל מקצה משתתפים 6 מתחרים שנדרשים לגלוש במסלול הכולל קפיצות, סיבובים חדים וירידות תלולות. והכל תוך כדי גלישה במהירות גבוהה ושימוש בטכניקות מיוחדות.
הבורדרקרוס נחשב למקצה קשה במיוחד שבו נדרשים המשתתפים להגיע לפסגת היכולת בכל סגנונות הגלישה הקיימים.טיפים חשובים לסנובורדרים
 
סנובורד הוא כידוע ענף צעיר וחדש יחסית שהתפתח בעיקר במרוצת ה-20 שנים האחרונות, הסנובורדרים ברחבי העולם פיתחו הווי חיים מיוחד, תוסס ומלהיב, אופנה חדשנית וכן במהלך השנים הללו הם הספיקו ללקט מס` טיפים ייחודים לגלישה בסנובורד.
לחובבי הסנובורד אנו ממליצים לעיין ברשימת הטיפים הבאה:
 
1. המתלבטים
לכל אותם גולשי סקי שהגיעו לרמה גבוהה ומחליקים היטב ובשליטה מלאה במסלולים האדומים והשחורים ומתלבטים אם להתחיל עם הסנובורד ? ובכן מדובר בהתחלה חדשה, מה שיצריך מכם לא מעט סבלנות, כדי לחזור לתקופה שבה מחליקים ונופלים עד שלומדים את רזי הסנובורדרים, אך המאמץ משתלם בהחלט, שכן מדובר בחוויית גלישה מהירה סוחפת וצעירה.

 
2. למתחילים:
מומלץ לצאת לאתר סקי עם מסלולים רחבים, ארוכים ותלולים על מנת שתוכלו לתרגל את גלישת הסנובורד המתעקלת מימין לשמאל בצורה טובה ובאיטיות מבלי לפתח מהירות גבוהה שלא תוכלו לעמוד בה.
 
  
3. נעליים:
כאשר אתם מצטיידים בנעליים לסנובורד, קנויות או מושכרות עליכם לבחור בין נעליים קשות המיועדות בעיקר למקצוענים בתחום ולגלישה במהירות גבוהה, או בנעלים רכות המיועדות לגולש הממוצע ולאלו המעונינים לגלוש  ב- HALF PIPE (חצי צינור).
 

4. התאמת הבורד:
הוא פרט חשוב מאוד ויש להיעזר באיש מקצוע לשם כך. גם כאן כמו בסקי יש קשר ישיר בין ממדי הגוף (גובה ומשקל), לבין מידותיו של הבורד.

 
5. כפפות הסנובורד:
לכל אלו שעברו מסקי לסנובורד, כפפות הסקי אינן מתאימות לסנובורדינג, בעוד שבסקי הכפפות משמשות לחמם את הידיים ולהחזיק את המוטות,בסנובורד הכפפות משמשות בעיקר להגנה מפני פציעות.
כפפות הסנובורד מתלבשות על הפרקים, היות והנפילות בסנובורדינג קשות מאוד ומכיוון שנופלים בד"כ על צידי הגוף, הידיים חשופות מאוד לפגיעות, לכן הכפפות נועדו להגן על הידיים מפני שברים.

6. מעליות:
כידוע המעליות באתרי הסקי אינן עוצרות בתחנות אלא רק מאיטות את מהירותן, והגולשים שבניכם ודאי יודעים את הקשיים הטמונים בכך, אם כן בסנובורד העניין מסובך אף יותר. כאשר עולים למעלית יש לשחרר רגל אחת מהבורד ולדחוף בעזרתה את הבורד למעלית, וכשיורדים מן המעלית
יש להעמיד את הרגל הלא קשורה על הבורד ולנסות להתייצב, אך העניין דורש תרגול, ולכן סביר להניח שתיפלו מס` פעמים עד שתלמדו את הפרינציפ.

 
7. העונה:
התקופה הטובה ביותר לסנובורדינג היא בחודשים ינואר- מרס, בתקופה זו השלג טרי ורך, מה שעשוי לסייע לסנובורדינג טוב ומהנה.

 
8. אחסנה:
אחסנת ציוד הסנובורד חשובה מאוד, על מנת להמשיך ולהשתמש בציוד לאורך שנים. לכן אחסנו את הציוד במקום יבש, על מנת לא לאפשר היווצרות של תנאי חלודה. השחיזו את סכיני הבורד, מישחו אותו בווקס , וודאו כי הוא שלם ולא נפגע במשך חופשת הסקי.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים