| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
מדריד<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
ספרד - מדריד - חיי לילה
מאת: צוות FIXTRAVEL
סקירה כללית 
 
מדריד היא מקום עליה לרגל לאירועים תרבותיים. מעט מאוד ערים אירופאיות לוקחות באותה הרצינות ובאותה האנרגיה את הבידור כמו תושבי מדריד, המנסים לספק למבקרי העיר את הטוב ביותר של הבידור המסורתי והמודרני כל השנה. יש אלפי הופעות תיאטרון החל מתיאטרון קלאסי של תקופת הזהב במדריד ועד לדרמה. רקדני פלמנקו הטובים ביותר מהדרום, נותנים את מיטב ריקודם לקהל הבינלאומי של הבירה. בארים ומועדוני ריקוד מלאים החל מיום חמישי ועד יום ראשון, ומקומות רבים מציעים ג`אז, רוק, סלסה ומוסיקת העולם כמעט כל לילה. כל אלה וכן תזמורות מכל העולם, בלט ואופרה מציגים על בסיס יומי. אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את המורשת הספרדית התרבותית היא להיות נוכח בהופעה באחד התיאטראות או בבית האופרה של מדריד. בידור מסורתי קיים בכמה ופנים, ועליכם רק להחליט - תיאטרון מוסיקה קלאסית, אופרה וריקוד פלמנקו. אם תרצו לחוות את חיי הלילה במדריד עליכם להיות מוכנים לשעות מאוחרות. החל מהזריחה עם טאפה ועם cana , אפשר לראות סרט ואז ללכת למועדון. בהגיעכם למדריד, לכו לאחד ממשרדי התיירות ושם תקבלו מידע על אירועים ומקומות בילוי. רוב המדריכים לבידור בעיר כתובים בספרדית בלבד, אך יש כמה באנגלית כגון In Madrid`` ו - The Broadsheet", וניתן לרכוש אותם בחנויות ספרים ובכמה פאבים אירים. המדריך השלם בספרדית נקרא Guia de Ocio - ניתן להשיג בקיוסקים וחנויות ספרים כל יום שישי.3  העיתונים הספרדים:El Pais ,ABC , `El Mundo , מספקים מוספים לבידור כל שבוע. משרדי כרטיסים - לכל האירועים העיקריים ניתן לרכוש כרטיסים בהזמנה טלפונית.2  הסוכנויות הגדולות הן:Teleticket  וTel-entradas. שתיהן מקבלות ויזה ומאסטר-קארד והשירות ניתן חינם. הכרטיסים יחכו לכם במשרד הכרטיסים של מקום האירוע - צריך לאסוף אותם לפחות 30 דקות לפני ההופעה. עונות - עונת הקונצרטים והתיאטרון מתחילה מספטמבר עד יוני. בזמן החגיגות של סן איסידרו במאי ובפסטיבל אוטוניו החל בספטמבר ועד נובמבר, נעשים כל המאמצים להביא לספרד את מיטב האומנים הבינלאומים והספרדים הטובים ביותר במוסיקה, תיאטרון וריקוד. יש רשימה מיוחדת של אירועים אלו בחודשים הרלוונטיים, שניתן להשיג במשרדי התיירות למיניהם וכן בסניפים של בנק Cajamadrid . כרטיסים - בFNAC- ובחנות התקליטים Madrid Rock מוכרים את רוב הכרטיסים לקונצרטים הגדולים, וגם משרד TEYCI מוכר כרטיסים לאירועים אחרים. כרטיסים בחצי המחיר יש במשרד Caixa Catalunya כל יום מלבד יום שני, החל מהשעה 16:00 ועד 3 שעות לפני ההופעה. 


  מדריד.                                              צילום: איל קמיר

ג`אז 
 
נראה שהמוסיקה במדריד חזרה להיות תוססת כפי שהיתה בתקופת הmovida-, וזאת למרות הגישה של מועצת העיר. רק תמיכה מעטה ניתנת למוסיקה שהיא לא קלאסית ולא מהזרמים העיקריים. והיתה אף מדיניות של שעות סגירה מוקדמות ואפילו סגירת מועדונים בגלל עבירות מזעריות. יש מחסור במקומות גדולים, אך המועדונים הקטנים עם התוכניות הנבחרות הצליחו להפיח חיים בעולם המוסיקה. המלה הספרדית לשילוב של פלמנקו, רוק, מוסיקה ערבית וקובנית היא mestizaje. המוסיקאים הספרדים פתוחים להשפעות חיצוניות אך עדיין מחפשים אחר שורשיהם, מה שמביא ליצירתיות מתרחבת. מגמה נוספת היא המספר הגדל של מוסיקאים מחוץ לספרד המנגנים במדריד. הפסטיבל השנתי במאי תרם רבות לעידוד קבוצות מקומיות. לג`אז נודעת חיבה מיוחדת וניתן למצוא 5 מקומות עיקריים הפתוחים כל השנה. שניים מהטובים הם Calmores ו - Cafe Central . מוסיקאים מפורסמים באים לפסטיבל הג`אז הבינלאומי המתקיים בכל סתיו. לספרד יש מסורת מסחרית מסורתית משלה עם שירים של ידועים כמו רוסיו חורדו, אותו שומעים ברדיו בכל רחבי ספרד. אומנים צעירים אחרים כמו רוסריו נואזוקר מורנו מאוד פופולריים. לא תמיד ברור מתי מסתיימת השירה הספרדית ומתחיל הפלמנקו - הגבולות גמישים. רשימת אירועים ניתן למצוא במוסף העיתון "El Mundo``. מידע על קונצרטים מופיע בעלונים. להלן רשימה של מקומות: 

לטיני

מדריד של העליזים והלסביות 

חוסר האחידות בעולם העליזים במדריד הוא מה שהופך אותו למהנה. צ`ואקה היא המרכז המוצהר של חיי העליזים בעיר. יש שם בארים, בתי קפה וחנויות. מקומות לעליזים קיימים לצד חנויות הפירות והירקות, וביום המקום הוא כמו כל barrio אחר באזור. בערבים, הבארים והמועדונים נפתחים, והאזור מתמלא עד אפס מקום, כך שבסופי שבוע בלתי אפשרי למצוא שולחן פנוי או בכלל מקום פנוי בין הקהל הרחב שבכיכר. יש מגוון רחב של אנשים, בארים ומועדונים וכל אלה הופכים את המקום למלהיב. אין כאן הפרדה חברתית - צ`ואקה הוא מקום פופולרי גם בין הקהל הסטרייטי. למרות שהרשימה שלהלן היא בעיקר מקומות שקהל העליזים הוא הדומיננטי, הרי שניתן למצוא כאן גם הרבה לקוחות סטרייטים. הזמן העמוס ביותר בשנה הוא שבוע הגאווה של העליזים, בסביבות ה - 28 ביוני. יש תהלוכה גדולה של אנשים בכל הגילאים, קונצרטים, תחרויות, סנגריה בחינם וסמינרים של יחסי עליזים. יום שבת הוא נקודת השיא של הפסטיבל, ובו אלפי גברים ונשים לוקחים חלק בהליכה מפוארטה אלקלה ועד פוארטה סול.

מדריד של הלסביותמדריד.                                             צילום: איל קמיר
 
מועדוני לילה 

אם השעה היא 04:00 לפנות בוקר ואתם עדיין לא יודעים מה זה  calimocho- הרי שחיי הלילה של עיר הבירה חלפו על פניכם! זוהי השעה בה המדרכות קופצות, ועדיין יש תנועה ברחובות הראשיים. מדריד היא עיר הבירה הלילית של אירופה וחיי הלילה מתקיימים ברחובות באותה המידה כמו בבארים ובמועדונים. תושבי מדריד אוהבים לראות ולהיראות - הדברים קצת נרגעו מאז ההדוניזם של ה – movida משנות ה - 80, אך לכו להוארטס, מלזניה או צ`ואקה ולא תאמינו שמועצת העיר סגרה כמה מועדונים - כשתושבי מדריד רוצים לכייף לא מעניין אותם מה החליטה מועצת העיר! מילת המפתח היא ניידות - לא רוצים להחמיץ את הכיף ולכן לא נשארים במקום אחד יותר מדי זמן. המזל הוא ששלושת איזורי חיי הלילה הם במרחק הליכה. הוארטס (Huertas) הוא המקום החכם ביותר והמעורב, מלזניה היא לצעירים וצ`ואקה היא מרכז העליזים של מדריד. מקומות נוספים הם Lavapies והבארים שב - Conde Duque . עבור היאפים, סלמנקה ושדרת ברזיל הם מקום הבילוי. שימו עין על הארנקים - ביום ובלילה, אך אל תהיו מודאגים מלהישאר בחוץ מאוחר. יש מעט מאוד אלימות, ושתיית יתר היא לא מנהג ספרדי. כשחולף לו הלילה, הגיע הזמן לעוד מסורת ספרדית אחת  Chocolate y churros- שוקולד חם ומאפה אפוי לטבול בו. אם המקום מחשיב עצמו כמועדון תחוייבו בסכום של בין 1000 ל2500- פזטות, כולל משקה אחד, בדרך כלל.

 

מדריד.                                              צילום: איל קמיר

מועדונים ודיסקו - באר 
 
יש מספר גדול של מועדונים, דיסקו ודיסקו-באר במדריד, והם נפתחים, נסגרים ומשנים שמות כל הזמן. חלק מהמועדונים מחייבים בכניסה של 1000-2000 פזטות ולפעמים זה כולל שתיה.

רוק, ומוסיקת עולם

 
נראה שהמוסיקה במדריד חזרה להיות תוססת כפי שהיתה בתקופת ה - movida, וזאת למרות הגישה של מועצת העיר. רק תמיכה מעטה ניתנת למוסיקה שהיא לא קלאסית ולא מהזרמים העיקריים. והיתה אף מדיניות של שעות סגירה מוקדמות ואפילו סגירת מועדונים בגלל עבירות מזעריות. יש מחסור במקומות גדולים, אך המועדונים הקטנים עם התוכניות הנבחרות הצליחו להפיח חיים בעולם המוסיקה. המלה הספרדית לשילוב של פלמנקו, רוק, מוסיקה ערבית וקובנית היא mestizaje. המוסיקאים הספרדים פתוחים להשפעות חיצוניות אך עדיין מחפשים אחר שורשיהם, מה שמביא ליצירתיות מתרחבת. מגמה נוספת היא המספר הגדל של מוסיקאים מחוץ לספרד המנגנים במדריד. הפסטיבל השנתי במאי תרם רבות לעידוד קבוצות מקומיות. לג`אז נודעת חיבה מיוחדת וניתן למצוא 5 מקומות עיקריים הפתוחים  כל השנה. שניים מהטובים הם Calmores ו - Cafe Central. מוסיקאים מפורסמים באים לפסטיבל הג`אז הבינלאומי המתקיים בכל סתיו. לספרד יש מסורת מסחרית מסורתית משלה עם שירים של ידועים כמו רוסיו חורדו, אותו שומעים ברדיו בכל רחבי ספרד. אומנים צעירים אחרים כמו רוסריו נואזוקר מורנו מאוד פופולריים. לא תמיד ברור מתי מסתיימת השירה הספרדית ומתחיל הפלמנקו - הגבולות גמישים. רשימת אירועים ניתן למצוא במוסף העיתון El Mundo``. מידע על קונצרטים מופיע בעלונים.  משרדי כרטיסים - ראה בתחילת פרק זה. זכרו שמקומות פרטיים לא תמיד מקבלים כרטיסי אשראי. להלן רשימה של מקומות:

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים