| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
מדריד<<יעדים בעולם<<ראשי
יום ראשון, 22.05.2022
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
ספרד - מדריד - תחבורה
מאת: צוות FIXTRAVEL
סקירה 
 
הדרך הנוחה ביותר לטייל בתוך מדריד היא בתחבורה הציבורית. שירותי הרכבת התחתית (מטרו) וכן האוטובוסים תדירים ובטוחים, ותמיד תמצאו ברחוב מונית ללא כל בעיה. ישנו שירות שמגיע לפרברי מדריד ולערים הסמוכות, כגון טולדו. מחירי התחבורה הציבורית, כולל מוניות, סבירים. אך יש לקחת בחשבון שרוב האטרקציות נמצאות במרחק הליכה מפוארטה דה סול, גראן ויה ופסאו דה פראדו. כמו ברוב הערים הגדולות, התנועה במדריד מתנהלת באיטיות, במיוחד בשעות השיא בין 08:00 בבוקר ל - 10:00- ובין 17:00 ל - 20:00 במשך רוב השנה. בחודשים יולי ואגוסט יש פחות תנועה מכיוון שהרבה מהמקומיים בחופשה, אך הכבישים יכולים להיות עמוסים בין השעות 14:00 ל - 16:00. הסיבה לכך היא שרוב המשרדים סגורים בשעות הצהריים. לטיולים קצרים, המונית היא האופציה הטובה ביותר גם בשעות העומס. לטיולים ארוכים יותר מומלץ לנסוע ברכבת התחתית. מומלץ לתייר להיזהר מכייסים בעיר. כדאי להשאיר מסמכים חשובים (דרכון, כרטיסי טיסה) במלון.
 
תחבורה משדה התעופה לעיר 
 
ניתן לקחת את האוטובוס של שדה התעופה, את הרכבת התחתית שנפתחה לאחרונה או לקחת מונית אל העיר. שדה התעופה של מדריד (בראחאס) נמצא 13 ק"מ ממרכז העיר. הנוסעים הנוחתים מגיעים לקומת הקרקע של הטרמינל הבינלאומי (מקושר לטרמינל המקומי), המראות מהקומה הראשונה. ישנו שירות אוטובוסים כל 10-15 דקות למרכז מדריד העוצר ב - 6 תחנות. שתי התחנות המרכזיות הן קאלה דה ולאזקז (calle de velazquez) ופלאזה קולון  (plaza de colon). קו הרכבת התחתית החדש מגיע לעיר: יש לקחת קו מספר 8 בשדה התעופה ולהחליף רכבת בתחנה השניה שנקראת Mar de Cristal ולהמשיך עם רכבת מספר 4 עד למרכז העיר. במקרה של עומס בתנועה, יש לקחת בחשבון נסיעה במונית של לפחות 40 דקות משדה התעופה לעיר. הרכבת התחתית היא הדרך הזולה ביותר אך הפחות נוחה  אם אתם נושאים מזוודות כבדות. זוהי גם דרך ארוכה יותר מכיוון שצריך להחליף רכבות. מחיר האוטובוס של שדה התעופה אף הוא לא יקר ומשך הנסיעה הוא כ - 40 דקות משדה התעופה לפלזה קולון. אם ברצונכם להמשיך את נסיעתכם, אפשר לעשות זאת במונית או במטרו מתחנת פלזה קולון תחנת המטרו (colon). אוטובוס מספר 114 נוסע אף הוא משדה התעופה לעיר לאבנידה דה אמריקה (Avenida De America). 

  מדריד.                                              צילום: איל קמיר

חברות תעופה 
 
חברות תעופה - החברה הלאומית נקראת איבריה והיא מפעילה טיסות יומיות מכל ערי הבירה המערב אירופאיות ובין פעם לפעמיים בשבוע מרוב ערי הבירה המזרח אירופאיות. גם לאיבריה וגם לאל על יש טיסות יומיות אל/מ ישראל, מלבד יום שבת. שתי החברות עושות חניות לא מתוכננות בברצלונה. אפשר למצוא לפעמים טיסות זולות יותר דרך בירה אירופאית אחרת כמו אמסטרדם, אך זוהי תוספת של 3-5 שעות טיסה. ישנן חברות תעופה נוספות, יש חברות תעופה המציעות כרטיסים זולים לערים אירופאיות אחרות, במיוחד בבריטניה. חברות אלו כוללות את חברת Go"" שהיא חברת בת של בריטיש איירוויס,Easyjet (איזיג`ט), אייר אירופה וVirgin- (וירג`ין). טיסות פנים מתופעלות ע"י איבריה, אויאקו (Aviaco) ושתי חברות נוספות Spain air (ספאן אייר) ו - Air Europe (אייר אירופה). בשעות העומס הטיסות ביו מדריד לברצלונה יוצאות כל 15 דקות וישנן מכונות כרטוס עצמי שניתן לרכוש 15 דקות לפני הטיסה. טיסות לפרובינציות יכולות להיות יקרות. ישנן מספר חברות נסיעות במדריד בהן ניתן למצוא דוברי אנגלית. מספר חברות תעופה מאפשרות הזמנה באון-ליין. טיסות של חברת איזיג`ט ניתן להזמין בטלפון או דרך האינטרנט. הטלפון בשדה התעופה במדריד - 913058343
 
מוניות 
 
מוניות - המונית היא האופציה המהירה ביותר והנוחה ביותר להגיע ליעד הסופי שלכם, אך גם היקרה ביותר. בנוסף למחיר המופיע במונה יש תוספת שדה תעופה ותוספת נוספת עבור המזוודות. מחיר הנסיעה במונית תלוי ביעד. מוניות נמצאות תמיד בשפע בשדה התעופה. יש אפשרות להזמין מונית אלחוט. ישנן מספר חברות שיש להן מוניות אלחוט. עם ההזמנה יש לציין את היעד המדויק של נסיעתכם וכתובת. זמן ההמתנה הוא פחות מחמש דקות. אפשר, כמובן, גם לשכור רכב עם נהג בעלות גבוהה יותר. ניתן לעשות זאת דרך חברת `אוויס` או כל חברת השכרת רכב אחרת וזאת לפני ההגעה או בדלפקים שבשדה התעופה. יש רק סוג אחד של מוניות במדריד, אך במספר גדול, המפוזרים בכל העיר ואף בפרברים. מונית פנויה תראה שלט ירוק שכתוב עליו פנוי (Libre). בלילה יהיה זה אור ירוק על גג המונית. לכל המוניות יש מונה המופעל עם תחילת הנסיעה. התעריף תלוי באזור ובזמן הנסיעה הצפוי, בנוסף, ישנן תוספות שונות ליום ראשון, לנסיעה שמתחילה או מסתיימת בשדה התעופה וכן עבור מזוודות וכל מטען גדול אחר. נהוג לתת טיפ קטן. נדיר למצוא נהג הדובר שפה אחרת מלבד ספרדית, ולכן כדאי להצטייד במפה או בכתובת הרצויה. בדרך כלל נהגי המוניות מנומסים ואוהבים לעזור, אך כמו בכל הערים הגדולות תמיד יהיה הנהג שיקח את הדרך הארוכה יותר. ולכן אם תשבו במונית עם מפה פתוחה, הנהג יחשוב פעמיים!
 
מטרו 
 
מטרו - שירות הרכבת התחתית (מטרו)  במדריד הוא נוח יחסית ומאוד זול. הרכבת יכולה להיות מאוד עמוסה וצפופה בקווים מסוימים, במיוחד בשעות העומס, והיא לא ממוזגת. רוב התחנות פתוחות החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד 13:30 בצהריים. במשך היום כמעט בכל הקווים תדירות הרכבת התחתית היא בין 3 ל – 7 דקות. לאחר חצות התדירות נמוכה יותר, והיא בין 15 ל - 20 דקות. ניתן לרכוש כרטיסים ממשרדי כרטיסים וממכונות בתחנות או בקיוסקים בכל העיר. ההתמצאות ברכבת התחתית היא פשוטה (מפה אפשר לקבל במשרד הכרטיסים בתחנה). ישנם 10 קווים המקשרים את כל העיר ובין תחנות הרכבת העיקריות, ואפשר לנסוע מצד אחד של העיר לצד השני. הרכבת התחתית היא בטוחה, אך כמו בערים הגדולות, יש לשמור על החפצים ולא לשים כסף וכרטיסי אשראי במקום שקל להגיע אליו.
טלפון לאינפורמציה: 9155225909.
אינטרנט : www.metromadrid.es 

  מדריד.                                              צילום: איל קמיר

אוטובוסים 

אוטובוסים - שירותי האוטובוסים העירוניים מציעים יותר מ - 150 נתיבי נסיעה בכל מדריד וזה כולל את הנתיב המעגלי (circular) – שהוא נתיב זול ואף דרך מעניינת להכיר את העיר. האוטובוסים ממוזגים בקיץ. בכל תחנת אוטובוס יש מפה ולוח זמנים. יש אפשרות לשלם בתוך האוטובוס או לרכוש כרטיסים בחנויות הטבק.אפשר גם לרכוש כרטיס משותף למטרו ולאוטובוס (Metrobus ). החל מחצות ועד השעה 06:00 בבוקר  יש שירות לילה שפועל בתדירות נמוכה יותר. האוטובוסים מכונים ינשופים (buhos ) ונקודת המוצא שלהם היא בפלזה סיבלס, בתדירות של 30 דקות בין השעות 12:00 בצהריים ועד 03:00  לפנות בוקר, ובין 03:00 ל - 06:00 כל 60 דקות.
 
מכוניות פרטיות/השכרה
 
מכוניות פרטיות/השכרה - התנועה במדריד היא לעתים קרובות כבדה ולא קל לנהוג אם לא מכירים את העיר. קשה למצוא מקום חניה ברחוב, אך ישנם מספר חניונים תת קרקעיים לא יקרים. תאונות קטנות הן דבר של מה בכך ועלות הביטוח גבוהה. ניתן למצוא במדריד חברות השכרה כמו אוויס והרץ, וכן חברה ספרדית בשם Atesa (אטסה). ההשכרה לא זולה ולפעמים עדיף לשכור מהארץ לפני ההגעה. לרוב החברות הגדולות, הבינלאומיות והמקומיות, יש תחנות השכרה בשדה התעופה. אם אתם שוכרים רכב, זיכרו לבדוק אם במלון שלכם יש חניה! אפשר למצוא מחירים זולים יותר בחברות השכרה  קטנות שבתוך העיר. בדר"כ מומלץ להשתמש בתחבורה ציבורית בתוך מדריד ולשכור רכב לנסיעה מחוץ למדריד אם יש בכך צורך. אוקטן 95 נטול עופרת זול בד"כ ב - 15% מהארץ. דיזל יקר יותר ב - 40% בספרד. מספר הטלפון של חברת ההשכרה `אטסה` בשדה התעופה - 913058660 .

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים