| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
סקי<<ראשי
יום שני, 21.09.2020
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
ציוד וביגוד סקי
מאת: צוות FIXTRAVEL

הבגדים והציוד הם נדבך חשוב בחופשת הסקי. המדור, מספק מידע מפורט על כל פריט ציוד ולבוש והדגשים בדבר נחיצותו במהלך החופשה.

ביגוד סקי
 
סקירה כללית:


ביגוד סקי, בניגוד לציוד רצוי לרכוש (פרט לילדים ראו ערך "סקי לילדים") ולהקפיד על הסוגים האיכותיים ביותר.
ישנם הבדלים תהומיים באיכות בין בגדי הסקי השונים וההבדלים הללו עשויים לפגום בהנאה שלכם מחופשת הסקי בהתאם לציוד שבחרתם, לכן ביגוד הסקי חייב להיות עשוי מחומרים אטומים ונושמים, על מנת להתאים לסוג זה של פעילות ספורטיבית,שבה הפעילות הגופנית מאומצת ולשם
כך נדרש לבוש מאוורר, קל ונוח שיאפשר לכם מצד אחד לפלוט את חום הגוף החוצה, ומאידך יגן עליכם מפני קור ורטיבות, ולא פחות חשוב ימנע מכם להסתרבל בביגוד לא נוח שאינו מתאים לצורכיכם כגולשים.

 
במרוצת השנים האחרונות עלתה מדינת ישראל על מפת הסקי העולמי ויותר ויותר תיירים מישראל מגלים התעניינות מופגנת ב"ספורט הלבן", כתוצאה מכך גברה בקרבם של הגולשים הישראלים המודעות לטיבם של פרטי הלבוש ולהשפעתם על ההנאה מהגלישה, אך עדיין ניתן להיתקל פה ושם בגולשים ישראליים באתרי הסקי באירופה עטויים בחרמונית צבאית, במעיל "דובון" צבאי, או בסתם מעיל מסורבל גולשים להנאתם.
ובכן הבגדים הללו אטומים לחלוטין ואינם מתאימים לסקי, מכיוון שהם אינם מאפשרים לפלוט את החום החוצה ואוגרים בתוכם את הזיעה, ובכך הם עשויים לגרום להתקררות ולגב תפוס.
 
כמו-כן, הבגדים הללו מסורבלים ומגבילים את תנועותיו של הגולש ופוגמים בהנאת הגלישה, ובכלל עם הבגדים הללו אתם תראו כעוף מוזר בנוף הגולשים האירופאיים שעשויים לנעוץ בכם מבטים משתאים, לנוכח העובדה שהם מגיעים לאתרי הסקי לבושים במיטב הבגדים ולפי צו האופנה האחרון.
לסיכום: כשרוכשים ציוד וביגוד, מומלץ בחום שלא לחסוך ולהתפשר על האיכות, מאחר וההבדלים בתפקוד ובנוחות עשויים להיות  מהותיים.

פרטי לבוש:
 
כפפות סקי -
כפפות הסקי הן אחד מפריטי הלבוש החשובים. רבים חושבים בטעות שכל הכפפות העבות למיניהן מתאימות לסקי אך למען האמת כפפות הסקי צריכות להיות עשויות מחומרים אטומים ונושמים המאפשרים מצד אחד לשמור על חום הידיים ומאידך מאפשרים לזיעה להתנדף החוצה, וכל זאת מבלי להתפשר על הנוחות.
למתחילים שביניכם אנו מציעים שלא להתפשר בכל הנוגע לכפפות סקי, שכן אתם תיפלו על השלג פעמים רבות עד שתגלו את רזי הגלישה.

חולצות סקי -
חולצות הסקי עשויות מחומרים מתקדמים המאפשרים לנו ללבוש מתחת למעיל חולצה דקיקה בלבד. מה שפותר אותנו מלהסתרבל עם חולצות עבות וסוודרים שעשויים לפגום בחופש התנועה שלנו בעת הגלישה. עבור אלו הסובלים מקור באופן מיוחד, ישנם מכנסי גטקס העשויים מחומרים "נושמים", אך מרבית הגולשים לא נזקקים לכך.

 
כובע גרב -
מיועד בעיקר לימים קרים ומושלגים. גם כאן מומלץ שהכובע יהיה עשוי מחומרים "נושמים" שיחממו את ראשכם ויחד עם זאת יאפשרו לזיעה להתנדף החוצה. שימו לב שהכובע מכסה גם את האוזניים.

צעיף -
הצעיף משמש בעיקר בימים קרים או במצב של רוחות לסגירת הרווח בין המעיל לכובע על מנת למנוע כניסת קור לגוף.
מומלץ לרכוש צעיף שאינו סופג מים ושעשוי  מחומרים טובים כך שיוכל להתאים לכל מזג אויר.
הצעיף בא להשלים את תפקידו של כובע הגרב ולהגן על הצוואר שידוע כאחד מאברי הגוף הרגישים לקור.

 
מעיל סקי -
ישנם הבדלים תהומיים באיכות המעילים הנמכרים בחנויות. המעיל הוא פריט חשוב ביותר.
מומלץ בחום לרכוש מעיל העשוי מהחומרים הטובים ביותר שהחנות יכולה להציע, שכן יש הבדלים גדולים באיכות בין מעיל מפירמה לא ידועה, לבין החברות המובילות בציוד לסקי.
כמו כן, בעת שאתם בוחרים לרכוש מעיל, שימו לב כי מעיל ארוך עשוי אמנם להגן עליכם מפני חדירת שלג, קור ורטיבות.
ומאידך מעיל קצר יקל את תנועתכם בעת הגלישה.

מסיכת סופה - משקפת -
השימוש במסכת סופה נועד לתנאי מזג אויר לא נוחים (רוח חזקה או בימים מושלגים וסוערים).
מסיכה איכותית עשויה מחומר קשיח, יש בה פתחי נשימה והיא מסייעת בהגנה על חלקי הפנים החשופים בתנאי מזג אויר קשים. הקפידו להצטייד במשקפת המצוידת בעדשות מסוג: ANTI FOG או בספריי המיועד למניעת הצטברות אדים, על מנת לשפר את טיב הראייה בתנאי מזג אויר קשים.
 

 
משקפי שמש -
קיימת אפשרות להשתמש במשקפי השמש הרגילים שאמנם יגנו עליכם מפני השמש, אך מומלץ להצטייד במשקפי גוגלס (GOGGLES) בעלי הגנה מקסימלית מקרינת UV ובעדשות מסוג: ANTI FOG על מנת למנוע הצטברות אדים על העדשות. המשקפיים הללו צריכים להיות בעלי מסגרת פלסטיק גמישה והצעתנו היא להצטייד גם בשרוך על מנת לקשור את המשקפיים על הצוואר כדי לא לאבד אותם על אחד ממסלולי הגלישה.

 
חליפת סקי / מכנסי סקי -
הדילמה המרכזית העומדת בפני הגולש המתחיל היא:
האם לרכוש סרבל סקי או לחלופין לרכוש מעיל סקי ומכנסיים בנפרד.
הסרבל עשוי מחלק אחד והוא סגור לחלוטין ואינו חדיר לשלג במקרה של נפילה.
אך בימים חמים או לאחר מספר שעות גלישה כשמתחילים להרגיש מעט חם, אין אפשרות להיפטר מהחלק העליון והדרך היחידה לעשות זאת היא לפשוט את החלק העליון של הסרבל ולקשור אותו סביב המותניים, מה שעשוי לפגום בהנאתכם ולהגביל את תנועתכם בעת הגלישה.
כמו כן, כאשר תזדקקו לנוחיות הסרבל עשוי להקשות עליכם את החיים.


לעומת זאת מכנסיים ומעיל בנפרד עדיפים מבחינת הנוחות (לדעת רוב הגולשים), והן משום שבארצנו החמה אין שימוש בסרבל פרט לסקי.
ואילו במעיל לפחות ניתן להשתמש באחד מימי החורף הישראלי.
בנוגע למעיל מומלץ לוודא שצווארון המעיל מוגבה באופן כזה שהוא מגן על הצוואר (הנחשב לאזור רגיש במיוחד לקור) מפני הקור, וכן שמצורף אליו כובע. בנוגע למכנסיים מומלץ להצטייד בשלייקס.


עבור אלו היוצאים לראשונה לחופשת סקי ועדיין לא החליטו האם סוג כזה של חופשה מדבר אליהם, יש אפשרות לשכור חליפת סקי וציוד באתר הסקי,שכן חשוב מאוד להתוודע לחוויית הגלישה בלבוש ובציוד המתאים, שאם לא כן, חופשת הסקי הראשונה שלכם עשויה לנטוע בכם רושם מוטעה בכל הנוגע לסקי.

גרבי סקי -
גרבי סקי מיוצרים מחומרים חדשניים וממיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר במטרה לשמור על חום הרגל ובד בבד לאפשר לאדי הזיעה להתנדף החוצה ובכך לשמור על רגליים יבשות וחמות.
גרבי הסקי עשויים משכבה כפולה מול לשון הנעל ומתחת לכריות כף הרגל, על מנת לבלום זעזועים.
חשוב לגרוב את הגרביים באופן כזה שיגיעו כמעט לגובה הברך.
הגרביים צריכים להיות מרופדים היטב באזורים שעליהם מופעל לחץ מנעלי הסקי בעת הגלישה, היינו: מתחת לברך, בכף הרגל ובאצבעות. מומלץ שלא להשתמש בגרבי צמר
צבאיות או בגרבי חורף אחרות, על מנת לא להיקלע למצב שבו תרגישו זיעה ואי נוחות בעת הגלישה.
זכרו! סקי טוב מתחיל ונגמר ברגליים יבשות וחמות.

 
לבנים -
רצוי להצטייד בלבנים העשויים מחומר טרמי ולא מכותנה. כיום מייצרים לבנים כאלו על מנת להתאים לצורכיהם המיוחדים של גולשי הסקי.

 
מגן אוזניים -
פריט זה מיועד לימים יפים וחמים שבהם אין צורך בכובע גרב.
תפקידו של מגן האוזניים מלבד ההגנה על האוזניים עצמם, הוא למנוע מהזיעה מלהגיע לכיוון העיניים. כמו כן, לגברים הסובלים מנשירת שיער מגן האוזניים מספק הגנה על האוזר הרגיש הזה מפני השמש.

 
ציוד סקי

סקירה כללית:
 
את ציוד הסקי לסוגיו הכולל בין היתר: נעליים, סנובורד, ועוד ניתן לרכוש או לשכור במרבית מאתרי הסקי בעולם.
חשוב לציין כי ההבדלים בין רמות הציוד הם גדולים מאוד ולכן לא כדי לבחור את המוצרים הזולים ביותר שמוצעים לכם, שכן ציוד באיכות טובה ישמש אתכם שנים רבות, וכמו כן גם אם רמת הגלישה שלכם משתפרת, אין צורך לקנות ציוד חדש.


למתחילים שביניכם אנו מציעים לא למהר ולרכוש ציוד הן משום שכדאי לכם לוודא שהענף הזה מדבר אליכם, והן משום שתוך פרק זמן קצר הציוד הנ"ל עשוי שלא להתאים לצרכים שלכם.


בנוגע לאחסנת הציוד: אנו מציעים לאחסן את הציוד בתקופת הקיץ במקום יבש, על מנת להימנע מהיווצרות של תנאים העשויים לגרום לציוד להחליד.
כמו כן, מומלץ לנקוט בפעולות מסוימות על מנת לשמר את הציוד, כגון: מריחת ווקס על תחתית המגלשיים, שימון כפפות הסקי, השחזת סכיני מוטות הגלישה, והסנובורד (למי שיש), אוורור הנעליים באמצעות ספריי או טלק, וכאשר אתם מכבסים את בגדי הסקי הימנעו מלהשתמש במייבש הכביסה, ואחסנו אותם במקום מאוורר ויבש, עד לעונת הגלישה הבאה.

 

רשימת ציוד:

 
פרבוליק -
PARABOLIC הוא כינוי למגלשיים חדשניים השונים ממגלשי "קלאסיק" הוותיקים בכך שהחלק הקדמי של המגלשיים הללו רחב יותר מהקצה האחורי שלהם ובכך זה מקל על הגולש ומסייע לו להפחית מהמאמץ המוטל על הרגליים.
הגלישה בפרבוליק שונה במקצת מגלישת קלאסיק ולכן מומלץ לקחת מס` שיעורים ולתרגל את העניין.

מגלשיים -
מגלשי הסקי הם עניין לא פשוט ולכן הם נחלקים עפ"י רמות הגלישה השונות.

 
מגלשיים למתחילים:
אלו מגלשיים שנועדו לסייע לגולש המתחיל, בכך שהם משמשים למעשה כמעין "מסננת" שמעבירה רק חלק מהתנועות של הגולש אל הקרקע.
הגולש המתחיל מבצע לרוב תנועות לא נכונות, ולכן מגלשיים כאלו העשויים מחומרים רכים, נועדו לספוג חלק מהתנועות הלא נכונות הללו ולהעביר רק את חלקן אל השלג, ובכך המגלשיים מאפשרים לגולש לטעות מעט בתנועותיו ועדיין להישאר יציב במידה מסוימת.


מגלשיים למתקדמים:
לעומת המתחילים, הגולשים המתקדמים מיומנים היטב ברזי הגלישה ומשום כך הם מעונינים בסקי מהיר ומאתגר. הגולשים המתקדמים, דואגים לבחור לעצמם מגלשיים קשיחים שבהם כל תנועה של הגולש מועברת לקרקע, ומיד באה לידי ביטוי בגלישה עצמה.


אם אינכם מתכוונים "לטרוף" את מסלולי הסקי במהירות מסחררת, המגלשיים הללו לא מיועדים לכם, אך אם בכל זאת בחרתם בהם, זכרו! מגלשיים ארוכים עשויים להיות מסורבלים למי שלא מתורגל בהם ומסוכנים למי שלא מתורגל בגלישה מהירה.

 
ביינדינגס -
פריט ציוד בטיחותי ממדרגה ראשונה. הביינדינגס הם החלק המחבר בין נעלי הסקי לבין המגלשיים. תפקידם הוא לשחרר את הנעליים מהמגלשיים בעת נפילה ובכך הם מסייעים לגולש להימנע מפציעות וחבטות שהיו עשויות להיגרם לגולש אם המגלשיים היו נשארים מחוברים לנעלי הסקי בעת נפילה.

 
מוטות -
כשם שהמגלשיים חייבים להיות מותאמים לנוחות הגולש ולרמתו,כך גם המוטות.
הם צריכים להיות מותאמים לממדי גופו של הגולש, לכן הקפידו להיוועץ באיש מקצוע שיתאים עבורכם את המוטות.

נעלי סקי -
נעלים המשמשות לסקי מיוצרות מפלסטיק קשיח על מנת להגן על רגלי הגולשים.
הטכנולוגיות החדשות לייצור נעלי סקי השתפרו באופן דרמטי בשנים האחרונות ובכל שנה מייצרים נעלים נוחות יותר ומגינות יותר, תוך מתן דגש על הכנסת שיפורים וטכנולוגיות חדשות. חשוב לציין שנעלי סקי המיועדות לתחרויות הן פחות נוחות, ולעומת זאת נעליים נוחות אינן מקצועיות, לכן מומלץ (לאלה שאינם מתכוונים להשתתף בתחרות סקי) לבחור בנעל שתהיה נוחה יותר, על מנת שתוכלו ליהנות מהסקי מבלי שתסבלו מרגליים כואבות בסוף היום.


חשוב להקפיד שהנעל לא תהיה גדולה יותר ממידת הרגל, שכן דרושה התאמה מלאה על מנת לשמור על בטיחות מרבית. ישנן חברות רבות המייצרות נעלי סקי וסוגי הנעליים מיוצרים בד"כ ברוחב שונה על מנת להתאים למבנה הרגל של הגולש.


מומלץ לרכוש נעלי סקי מן הטעמים הבאים:
א. נוחות - תמיד נח ללבוש משהו שמותאם לך ואתה רגיל אליו.
ב. היגיינה.
ג. מעטים הם המקרים שבהם ניתן להשכיר באתרי הסקי נעל שנוחה לרגל ומתאימה לה בגודלה באופן מושלם (חשוב לבדוק שהנעל מותאמת למידת הרגל באופן מוחלט).

 

ישנם סוגים שונים של נעליים שבעצם מתחלקים לשלוש קבוצות עיקריות:

* נעליים מקצועיות - המיועדות לתחרויות (לא נוחות!).
* נעליים נוחות - שאינן מקצועיות וקשה להגיע איתן לביצועים טובים.
* נעליים חצי מקצועיות ברמות השונות.

המלצתנו למי שאינו מתכוון להפוך את הסקי למקצוע היא:
לרכוש נעליים חצי מקצועיות עם נטייה לכיוון הנוחות.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים