| הפוך לדף הבית  |  יעדים בעולם  |  גלריית תמונות  |  טיולים בארץ  |  סקי  |  מידע כללי  |  פורומים  |  דילים  
סקי<<ראשי
יום שני, 21.09.2020
רגע אחרון
בודפשט-(ח. נופש) - $268 ברלין-(טיסה)-$214 רומא-(ח. נופש) - $491 ברצלונה-(טיסה) -$278 פראג-(ח. נופש)-$495 אמסטרדם-(טיסה)- $282 לונדון-(ח. נופש)- $774 בנגקוק-(טיסה)-$774
 
טיפים
מאת: צוות FIXTRAVEL

בואו לקבל טיפים הכרחיים שלבטח ישמשו אתכם בחופשת הסקי. רמת הגלישה, מעליות, מסלולים, סקי פס, אפרה סקי. וגם בגדים, פציעות, קניות ועוד.

הסקי הוא כידוע ענף ספורט מורכב המשלב:
נופש, פעילות ספורטיבית, ציוד ביגוד ועוד. לכן על מנת להכניס אתכם לעניינים, ליקטנו עבורכם רשימה של מס` טיפים שעשויים לשפר את הנאתכם מהחופשה. 

1. הסתגלות - אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע אתרי הסקי ברחבי העולם שוכנים כידוע בגבהים וההסתגלות לגבהים הללו אורכת בדרך כלל כ-שבועיים, אך אם אתם מתכוונים לשהות באתרים לתקופה קצרה ובריאותכם תקינה, ככל הנראה לא תתקשו להסתגל לשהייה בגבהים המאופיינת לעיתים בכאבי ראש ובסחרחורות.

2. בגדים - רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, רבים מהישראלים הפוקדים את אתרי הסקי, מגיעים אליהם עם ביגוד לא מתאים, ומידי פעם ניתן להיתקל בגולש ישראלי עטוף בחרמונית צבאית, או ב"דובון" צבאי וכדו`.
חשוב לדעת כי, ביגוד סקי הוא תורה שלמה שצריך ללמוד לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: ציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.
 

 

3. רמת הגלישה -
רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג רבים מהישראלים, נוהגים בדרך כלל להציג את עצמם ברמה אחת או שתיים מעל לרמת הגלישה האמיתית שלהם. לכן, הדבר גורם לשיבוצם בקבוצות גלישה מתקדמות, מה שגורם להם לא פעם להיפצע.


היות והגלישה משלבת טכניקה ויכולת אישית, אנו מציעים לכם ללמוד לגלוש צעד אחר צעד ולהתוודע לרזי הגלישה, שכן זה יסייע לכם לחבב את הגלישה, ליהנות ממנה ולמצות את הפוטנציאל הטמון בכם.
ובכלל אל תהיו כאלה מצ`ואיסטים, אם אתם רוצים ללמוד לגלוש היטב, דעו לכם אין קיצורי דרך!

4. פציעות - גם בסקי כמו במרבית ענפי הספורט יש פציעות למרבה הצער. לכן בכל אתר סקי יש נקודת עזרה ראשונה, אמבולנס לפינוי פצועים, מדריכים הפזורים באתר הסקי ומסייעים לגולשים שנפגעו במהלך הסקי, ובחלק מהאתרים אף מסוק המשמש להטסת פצועים.
אם נפצעתם נתקו את המגלשיים מהנעליים והציבו אותם בצורת X על השלג,על מנת לסמן לגולשים אחרים ולמדריכים באתר שאתם פצועים, הם כבר ידאגו להזעיק עזרה.
 
 

5. מפולות שלגים - הן דבר לא נעים ואף מסוכן מאוד. אך החמור מכל הוא שאתם עלולים להיקלע למפולת שלגים ואף אחד לא ידע מכך, על מנת להתגבר על הבעיה הזו ישנו מכשיר הנקרא RECCO, שנועד לאתר בקלות את מיקומו של הגולש בעת צרה ע"י פולסים המשודרים מהמכשיר ואמורים
לסייע לכח החילוץ להגיע במהירות למקום שבו התרחשה המפולת. ישנן חליפות סקי שבהן ה- RECCO מגיע כ-BUILT IN.

זכרו! כאשר מתרחשת מפולת זמן ההגעה לנפגע הוא קריטי, שכן הנפגע זקוק לטיפול מיידי, לכן ה-RECCO בא לסייע לצוות הרפואי להגיע למקום במהירות האפשרית.

6. ביטוח - ליוצאים לחופשת סקי, מומלץ להרחיב את פוליסת הביטוח הרגילה "יוצאים לחו"ל" ולרכוש עבורה כיסויים נוספים שיכסו אתכם במקרה של תאונה.

מומלץ לקרוא את הפוליסה היטב או לוודא אצל סוכן הביטוח אלו כיסויים היא כוללת (הוצאות אשפוז, חילוץ אווירי, הטסה רפואית ועוד). ומה עלותו של רכיב ההשתתפות העצמית.

7. המזוודה שלכם - כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, כאשר אתם אורזים מזוודה לחופשת סקי, הפריטים שהיא צריכה לכלול שונים בהכרח מהפריטים שיימצאו במזוודה שתארזו לטיול רגיל.


האם חשבתם להצטייד ב:
קרם נגד שיזוף (אתרי הסקי מושלגים, אמנם, אך במהלך הסקי אתם נחשפים לקרינה מסוכנת), שפתון (להרגיע שפתיים סדוקות), או בקרם לחות (להרגעת עור הפנים שעשוי להתייבש בשל פגעי מזג האוויר), שכן האוויר יבש מאוד ואנו לא רגילים לתנאי  מזג אוויר כאלו.
לכן אנו ממליצים לכם להיכנס לפרק: המזוודה שלי ולקבל סקירה מקיפה בנושא.

 
8. מעליות - הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, הם אמצעי תחבורה נפוץ באתרי הסקי, אך חשוב לדעת כיצד עולים ויורדים מהן.
כעקרון המעליות נעות ללא הפסקה והן אינן עוצרות להעלות או להוריד גולשים, לכן כאשר אתם רוצים לעלות למעליות
עימדו כאשר פניכם מופנות לכיוון הנסיעה, המעלית תגיע ותיתן לכם מכה קלה מאחור ותאסוף אתכם אליה.

 
חשוב לוודא לפני העלייה שכל הציוד מחובר אליכם היטב משום שלא נעים לאבד פריט לבוש או ציוד בעת העלייה למעלית, משום שלאחר מכן קשה מאוד לאתר אותו.

הירידה מהמעלית מסוכנת מעט (למחליקים החדשים שעדיין לא יודעים לרדת ממנה), שכן כאשר המעלית מגיעה לתחנת היעד היא מאיטה קלות אך לא עוצרת ולכן נדרש מכם לרדת במהירות ובזהירות ומבלי ליפול, שאם לא כן קבוצת הנוסעים שמגיעה אחריכם בהפרש של מס` שניות תרמוס אתכם (זה לא כל כך מפחיד כמו שזה נשמע).

9. מסלולים - במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים במרבית אתרי הסקי מסלולי הגלישה מתוחזקים כהלכה ומסומנים, לכן הישארו במסלולים המסומנים בלבד, משום שהגלישה מחוץ למסלולים המסומנים עשויה להיות מסוכנת ואתם עלולים להיתקל ללא התראה מוקדמת במכשול, עץ, או ליצור מפולת שלגים, לכן הקפידו להישאר במסלולים המסומנים.
לאוהבי ה -OFF PISTE כמובן, מסלולים מסומנים אינם המקום המתאים, אך הם מיומנים די  הצורך לגלוש מחוץ להם.

 
10. מזג אויר - לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן לפני צאתכם לגלוש הקפידו להתעדכן במזג האוויר הצפוי, ודאו שאין סופה מתקרבת,על מנת שלא להיקלע להפתעות לא נעימות וכן כדי להצטייד בציוד מתאים (משקפת, צעיף,וכדו`). 
 
11. אל תגלשו לבד - בצאתכם לגלישה הקפידו לעשות זאת בקבוצה או בזוגות, על מנת שבמקרה הצורך לא תהיו לבד ויהיה מי שיסייע לכם או יזעיק עזרה. בכל מקרה יש "אחוות גולשים" כך שלא תישארו פצועים בשטח.

 
12. יערות - ישנם אתרי סקי השוכנים בסמוך או בתוך יערות, הקפידו שלא לצאת מהמסלולים המסומנים ואל תיכנסו ליערות שכן לא נעים להתרסק במהירות גבוהה על עץ שעלול להופיע בדרכם. תיהנו מהיופי של העץ אך אל תנסו אותו מקרוב.

 
13. מפה - בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת בהגיעכם לאתר דאגו להצטייד במפת האתר על מנת שלא תלכו לאיבוד (לא כל כך נורא), וכן משום שלעיתים טעות מסוימת במסלול עשויה לגרום לכם לעשות סיבובים ארוכים על מנת לחזור למקום הרצוי. יש לקחת בחשבון שהמעליות בכל אתר עובדות בשעות קבועות, ותכנון לא נכון של הזמן או המסלול עלול לגרום לכם לבצע מסע כומתה "במדבריות" השלג (מומלץ להורדת הכולסטרול). 

14. עונת הסקי - ככלל בכל השנה ניתן לעשות סקי, אך למען הסדר הטוב נסקור את עונות הסקי בעולם בקצרה.
באירופה - עונת הסקי מקבילה לחורף הישראלי, כך שראשיתה בדצמבר וסופה באפריל. אך גם באירופה ישנם קרחוני עד באזורים שבהם ישנם הרים בגובה של 3000 מטרים לפחות מעל פני הים, שם הקרח מצטבר ואינו מפשיר.

במקומות הללו ניתן לגלוש גם בחודשי הקיץ במה שנקרא "סקי קיץ".


גם בארה"ב ובקנדה ישנם קרחוני עד המאפשרים לאתרי הסקי להציע עונת סקי ארוכה יותר. באוסטרליה לעומת זאת עונת הסקי והחורף הפוכה מישראל, לכן למבקרים באוסטרליה בקיץ הישראלי מומלץ לבקר באתר סקי. כמו כן, אנו מציעים לכם ליצור קשר עם אתר הסקי שבחרתם לצאת אליו, סמוך למועד היציאה לחופשה ולוודא שהוא מושלג וערוך לקליטת גולשים, בנוסף לכך מומלץ להתעניין באתרי סקי שכנים על מנת שיהוו חלופה בעת הצורך.

 
15. קניות - בבואכם לקנות ציוד או ביגוד לקראת חופשת הסקי שלכם הקפידו להיעזר באיש מקצוע שיתאים עבורכם את הציוד או הביגוד ויסביר לכם על החשיבות של כל פריט והחומרים שממנו הוא עשוי.
אנו מציעים לכם לעיין בציוד וביגוד סקי ולקבל סקירה רחבה בנושא.

 
16. אפרה סקי - כידוע לכם תרבות ה"אפרה סקי" (APRE SKI) מפותחת מאוד, במרבית מאתרי הסקי באירופה לכן אל תשכחו שאתם יוצאים גם לנופש ולא רק לסקי. אי לכך מומלץ להכניס למזוודה גם בגדי ספורט וחליפות ערב. (לא צריך חליפה מ- 3 חלקים).
אנו ממליצים לכם לעיין ב"המזוודה שלי" על מנת לקבל הצעה למזוודה האידיאלית לחופשת סקי.
 
 

17. כסף - הקפידו להצטייד בסכום קטן של כסף שיאפשר לכם ליהנות מלימונדה חמה. או קפוצ`ינו באחת מבקתות העץ, הפזורות באתרי הסקי.
 
18. סקי פס - אם הסקי פס אבד או הושחת, גשו למשרדי האתר והנפיקו סקי פס חדש. שכן, מפעילי המעליות באתר לא יאפשרו לכם לעלות עליהן בלעדיו. בכלל מומלץ לעגן את הסקי פס לחליפת הסקי כראוי כדי לא לאבד אותו במסלולי הגלישה.

 
19. כלי תפירה - הקפידו להצטייד בכלי תפירה, לעיתים יש צורך לשקם תפר בחליפת הסקי, או לתפור כפתור שנפל מחולצת הערב, ובכלל זה לא מזיק שכלי תפירה יהיו בהישג יד.

הדפסת כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מסלול הטיול המועדף עליי
מסלולי נחלים בצפון
טיולי ארכיאולוגיה
נוף מדברי
אתרים היסטוריים

הצג תוצאות
Powered by Sitenet ltd בניית אתרים מועדון הלקוחות | כתבו לנו| תנאי שימוש| אודות החברה| פרסום באתר| מאמרים